Vyber kola MTB 29er 205 cm, 113 kg, max. 25000,-

25 nepřečtených
  • rocco

    zdravim panove,

    jeste pred 14 dny jsem resil co s brzdama, ted uz resim nove kolo – po havarce uz se nevyplati opravovat :)

    tentokrat uz bych volil 29er, v dobe kdy jsem kupoval sveho neboztika scotta jich jeste nebylo dost.

    ted abych zuzil vyber – nekdy jedu po silnici, nekdy cyklostezka, nekdy teren/les. zadny extremy nevedu :) rad bych kolo co bude dobre fungovat a zaroven se pode mnou nebude kroutit. hlavni jsou jako vzdy penize. strop mam 25000, kdyz se dostanu niz, nebudu se zlobit. lonske, predlonske, ale ani jete kola mi nevadi, pokud budou v dobrem stavu. problem je taky s dostupnosti. libi se mi treba sup 929, jeho dostupnost ve 23" ramu vsak je velice spatna. doporucenou cenu za to davat nechci, to mozna radeji pockam do pristi sezony jestli nekde zbyde za min penez.

    dal si rikam, co trek cobia? nebo rock machine tsunami 70/90?

    zkuste navrhnout diky moc

    0 0
    • Hynas  

      29 NEBRAT!

      0 0
    • PatrikL  

      poskladať? :) Pokojne by som zobral niečo na alivio/deore, hlavne nech to má poriadnu vidlicu, kolesá (vrátane plášťov :) ), rám s vhodnou geo… Napríklad Merida má celkom peknú geometriu v 23" veľkosti a cena je prijateľná, tento rám stojí nejakých 6000kč http://www.sterba-kola.cz/…oto/album/16 , neviem ako by sa to prípadne podarilo do limitu poskladať. Nižšie modely nemajú pevnú os vzadu a tapered hlavovku, ale majú prijateľnejšiu cenu a geometria je stále fajn. Dostupnosť by mala byť bezproblémová.

      0 0
    • Edwin  

      Mám Author Traction 29, 21" rám. Mám 198cm a cca 100kg. Rám mi přijde docela dlouhej, že jsem si dal krátký představec a ještě uplně vytyčený k nebi. Takže si myslím, že by ses na to v pohodě poskládal. Nejsem žádnej odborník na tuhosti, ale mě se na tom jezdí celkem fajn. Jen zadní kolo mi dělá poměrně rychle lehkou osmu, ale to může mít taky třeba víc příčin.

      0 0
      • PatrikL  

        Ale tých 7cm naviac je predsa dosť veľký rozdiel vo výške :) Taká merida 23" čo som spomínal vyššie má o 5cm väčšiu dåžku sedlovej trubky a horizontálna dåžka hornej rámovej trubky je o 2,5cm väčšia, ak porovnávam s Tractionom 2012 (neviem či mali staršie inú geo – ak máš náhodou iný model ako aktuálny).

        0 0
        • Edwin  

          Jasně, že je to rozdíl, jen říkám svou zkušenost, že jsem se snažil ten rám jakoby zkrátit (představec + vidle 100mm místo původních 80) a furt se mi to zdá ještě dlouhý. I na ty kolena je tam místa až až. Mám rok 2010 a nevím, jestli se to od tý doby nějak změnilo. Navíc jsem ho bral už tehdá se slevou, takže daleko pod stanoveným limitem.

          0 0
    • Docent  

      Jsem tady novej a nevím jestli mě přísluší Ti radit.Ale risknu to i když jsi větší a těžší než já:-)

      Tak zkouším přihodit alespoň pár odkazů,kde se 29er trošku rozebírá.

      Jinak za mě.Nech si kolo postavit.Akorát nevím,jestli se vejdeš do těch 25t.

      http://www.bike-forum.cz/…5000-kc.html

      http://www.bike-forum.cz/…na-89kg.html

      http://www.bike-forum.cz/…5000-kc.html

      0 0
    • Barberry.pha  

      Pokud ten trek sezenes v te velikosti tak proc ne, myslim ze pokud nekde bude tak i bude uz za cenu nizsi nez byla doporucena prodejni cena.

      0 0
      • rocco  

        momentalne se chystam shanet nejakyho treka a supa v 23" ramu aspon na vyzkouseni nekde v okoli zlina. pak se budu rozhodovat co dal, zalezi jake nabidnou taky ceny.

        0 0
      • rocco  

        oni totiz tech 29900 uz vsude uvadi jako akcni cenu (samozrejme uz od zacatku sezony :D ) takze to bude trosku slozitejsi vyjednavani, ale myslim, ze pokud je tam budou mit jeste ted, tak je do konce roku neprodaji, ona 29er v 23 ramu za 30000 se neprodava kazdej den bych rekl.

        0 0
        • Barberry.pha  

          Tak za tech akcnich 30 se prodava od Treky X-Caliber, Cobia stala tusim 26 tisic.

          Ono muze byt problem ze uz zkratka nektere velikosti nebudou skladem.

          Prave ze tato velikost je neobvykla, tak je prodejci na obchod moc objednavat nebudou a spise to budou resit pripadnym objednanim pri zajmu. Nez aby meli lezak na obchode.

          Vim ze znamy mi rikal ze by kola prodavaly, jeste kdyz snizili ceny, ale ze uz u dovozce nemeli potbne skladem.

          Ale preji hodne stesti ;)

          0 0
    • rocco  

      tak dnes jsem uz sedel na treku x-cal a na sup 929. obe dve jsou zatim porad cenove pres limit, ale pocitove se mi vic libil ten sup. riditka na treku dost zkracuji posez a to kolo se mi celkove ZDALO takovy mensi.

      mate tipy jeste na skladani? pokud mozno na morave, kdyz pro to pojedu do prahy, tak to si muzu rovnou priplatit tady :)

      0 0
      • Jakobo  

        Pri tve vysce a hmotnosti urcite 23" ram, uz kvuli sedlovce. Jeste pred rokem se dal sehnat zeleny Sup Team za cenu asi 4500 Kc, za ty prachy super, mrknul bych po necem takovem. Vidlici na 15 mm osu, jestli RS nebo SR to je na osobnich sympatiich, kliky deore HII, razeni 3×9 X0 GripShift/SLX Dynasis. Kola bych klidne osidil, pomohlo by ti to financne k lepsi vidlici a dilum, casem mozna kilo zhubnes a poridis neco lepsiho.

        Klidne bych zapletl jen neco levneho, pevneho od Remerxu 32/36 dratu 2 mm, ja jsem si loni postavil Grand Hammery na vandry, kdy mam s kolem a baglama vic jak 110 kg a to jsou neprustrelna kola, ze maji 2.2 kila me nedesi. 180 kotouce, brzdy zas podle sympatii, Shimana nebo Avidy. Pokud sezenes ram do 5000, vidlici za 6–7000, kola celkem 3000, mas porad jeste asi 10000 na osazeni, do 25 by ses mel vlezt vklidu.

        Zdar!

        0 0
        • Jakobo  

          Myslel jsem, ze casem poridis lepsi zaplety, ne cele kolo!

          Jinak jen tak zhruba: kliky 1400, rodla, predstavec, sedlovka kazde po 500, sedlo 800, hazka SLX 950, smyk nejaky Deore, Alivio, je to fuk, 350, kazeta SLX 800, razeni gripshift 1300, objimka sedlovky 150, hlavove 500, brzdy Deore 2200, kotouce, retez, lanka, bowdeny.. Je to uz mozna nad 10000, ale to je jen hruby nastrel, pokud pohlidas akce na kupkole, koloshopu atp., poskladas slusne kolo bez kompromisu za tech 25000. Nebo oslovit mistni stavitele, ti by treba nabidli kolo s lepsim osazenim.

          0 0
          • rocco  

            Jakobo díky za inspiraci da se říct ze to co píšeš se mi zamlouvá hodně, hlavně ten ram.

            Místní stavitelé… To je super nápad můžeš dat tipy koho oslovit? Jdete do toho? :-)

            Jestli ne určitě si to zkusím pohlidat a sehnat sam ale raději bych někoho zkušenějšího.

            0 0
    • oddie  

      Za mě stavba, za 25 tis se dá postavit celkem solidní kolo. Problém bych viděl asi jen v klikách, chtělo by to delší, ale custom jsou pekelně drahé.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.