• Murray

    Zdar, už jsem to nakousl v technických rychlodotazech…

    Chci se zeptat, vlastní někdo tenhle model, případně X caliber 8 nebo x caliber 7 (mají stejný rám) a mohl by se mi podívat, jak je usazené zadní kolo v zadní stavbě? Totiž u toho mého Treka (ještě je v záruce) je mezera mezi levou řetězovou vzpěrou a pláštěm o 4mm menší než mezi pravou řetězovou vzpěrou a pláštěm – myšleno v místě vzorku pláště u středu kola. Opticky je to vidět dost a je to tak na hraně toho, co mi vadí. Zadní kolo je usazené dobře, jinak prostě usadit nejde.

    Díky.

    0 0
    • novas752  

      Pravá řetězová vzpěra má kvůli místu pro převodník jiný tvar než levá. Je to normální. Nahoře mezi sedlovýma vzpěrama je to ok, ne?

      0 0

        MTBIKER doporučuje

      • Murray  

        No asi takhle, zkoumal jsem to ze všech stran, snažil fotit abych vyloučil nesymetricnost očí a docela blbě se to fotí, prakticky dokážu nafotit cokoliv co chci aby z toho vzešlo, stačí o milimetr posunout foťák… Ale, podle mě tahle fotka opravdu dokazuje, že ty řetězový vzpěry nejsou symetrický, spodní okraj fotografie je zarovnán s místem napojení řetězových vzpěr, je tam znát rozdíl

        To nelícující zadní kolo se sedlovou trubkou mohlo vzniknout jen blbým umístěním foťáku, ale když bych ho posunul o ten milimetr doleva (tak aby zadní kolo se sedlovou trubkou bylo v zákrytu),tak rozdíl na fotce mezi vzpěrama by byl ještě větší než teď

        Fakt myslíš že je to kvůli případnému převodníku?

        0 0
        • novas752  

          Nemyslím, vím. Nahoře za sedlovou trubkou by to mělo být uprostřed, dole to být nemusí.

          0 0
          • Murray  

            Ty jo dyt je to na pohled hnusný, jak kdyby to byla chyba…ale ok, s tímhle vysvětlením se dokážu smířit.

            Akorát nechápu, jak si vysvětlit to, že hawrda dole v reakci to má prý úplně symetrické na stejném modelu.

            0 0
            • novas752  

              Vsadím se že se mu tam vejde jen 32 převodník pokud je to osazené na Shimanu. Starší verze toho rámu to tak měly, Pravděpodobně byl rám na základě toho upraven.

              Hnusný nehnusný, když bys viděl jak asymetrické zadní stavby mají třeba fully…

              0 0
              • Murray  

                Tak prý má stejný model jako já – ano, u mě osazen z výroby převodník 30 a max. převodník dle specifikací 32, ještě je tam v tý pravý řetězový vzpěře takovej výdlab, aby se tam ten 32z převodník vešel

                0 0
    • hawrda  

      Blbě vypletene kolo?

      Já zmíněného Treka mám, a v tomto směru problém nepozoruji.

      0 0
      • hawrda  

        Tak jsem to změřil, a v miste měření mi vychází 18mm z obou stran:).

        0 0
      • Murray  

        To jsem si myslel, kolo jsem tam dal naopak, a problém vymyzel jen nepatrně, takže je špatně vypletene tak cca o 1mm – tím to nebude

        0 0
      • Murray  

        Ještě dotaz, dle fotogalerie máš asi model 2018? Já mám 2021

        0 0
        • hawrda  

          Ano, ten můj je naštěstí s dvěma převodníky, koupeno podzim 2018.

          Viz naše bike.

          Takže je zadní stavba zdá se, provedena souměrné.

          Do této chvíle jsem neměl důvod se tím zabývat:).

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.