Shimano XT Hollowtech II, BT-MT800 dá se použít na silniční kliky

14 nepřečtených
  • koloolaf

    Dobrý den,můžete někdo poradit,válí se mě doma střed Shimano XT Hollowtech II, BT-MT800 dá se použít na silniční kliky shimano 105 5800?Děkuji za informaci.R

    0 0
    • Alojs01  

      Myslím, že ano, akorát k tomu potřebuješ podložky, protože domeček na silničním rámu je užší, než bikový.

      0 0
    • kubad  

      v pohodě, jen tu plastovou rozpěrku uprostřed musíš dát ze silniční osy MTB je moc dlouhá

      samotné misky s ložiskama v pohodě

      0 0
      • tatranka1  

        Tu plastovou trubku jsem použil ze starého GXP středu, který je na jednom konci volně zasouvací bez dorazu.

        0 0
    • koloolaf  

      Takže jo,stačí dát bez podložky a mělo by to sedět?

      0 0
      • bezdratova.sprcha  

        Ano.

        Bližší info:

        Šířka domku bývá buďto 68mm nebo 73mm (může být šírší, ale to už je záležitost downhillu a podobných disciplín)

        Pokud je 73, dáváš jednu podložku vpravo a můžeš dát jenom horské nebo trekingové kliky.

        Pokud je 68 (což na silničce bude 100%), pro silniční kliky nedáváš žádnou podložku a pro horské kliky dáváš tři podložky, dvě vpravo jednu vlevo.

        Určení MTB nebo Road je otázka hlavně toho středového plastíku.

        0 0
        • Singlespeed  

          Miska Road má šířku cca 11 mm, miska Mountain cca 10 mm, je tedy o milimetr užší. Z toho plyne, že pokud dá Mountain misky, bude celková šířka středu cca o 2 mm užší. Takže po zasunutí pravé silniční kliky bude na levé straně osa o 2 mm více vyčuhovat než při použití misek Road.

          0 0
          • kubad  

            jj není to 2mm ale 1,8 tuším – nepodstatné, každopádně to drážkování na levé klice pobere, rezerva tam je, a řetězová linka o 1mm menší se asi taky nic nestane

            0 0
            • Singlespeed  

              Normální člověk to nepozná, ale třeba Mlok, ten by s tím neujel ani 10 km a potom by musel na akutní operaci trvale poškozených kloubů :-).

              0 0
          • bezdratova.sprcha  

            Whoa! Tohle jsem nevěděl. A není na to nějaký ten plíšek? Nebo ten je prostě jenom plíšek.

            Každopádně já to na silničce docela nedávno zaměnil a zcela bez problému.

            0 0
            • kubad  

              jak píšu, drážkování na levé klice má rezervu a pobere to, změnu linky těžko poznáš, max poladíš dorazy na smyku

              0 0
            • novas752  

              Ale samozrejme to poladit muzes. Napada me napriklad vystrihnout ze stare duse 2 podlozky mezi kliku a stred, po jedny na kazdou stranu.

              0 0
    • koloolaf  

      Ok,díky za informaci .

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.