Scott Spark 2008 přestavba na 27,5"

5 nepřečtených
  • tomciz

    Prosím má někdo zkušenost s přestavbou starého Sparka na kola 27,5"? Kolo jsem kupoval jako nové v roce 2010 a asi 3 měsíce na to z důvodu koupě starého domu, rekonstrukci a taky rozrůstání rodiny jsem kolo pověsil a od té doby je na háku v garáži. Původní jsou dokonce i bowdeny a brzdové desky. Se starším 8 letým synem už bych se docela i projel a tak zvažuji, jestli má smysl kolo trochu přestavět. Poohlížím se po druhých kolech, ale na rychloupínák se už se skoro nic nedá sehnat. Varianta je tedy nechat něco zaplést nebo nechat přeplést současné náby DT 190 keramic 28 děr na 27,5". Současné kola by se asi daly prodat někomu na stavbu závodního dětského 26" kola? Uvažoval jsem i o přechod na jednopřevodník, ale tady už si nejsem vůbec jistý, jestli je to reálné. Nebo se mám na podobné věci vykašlat a poohlídnout se po novém kole a toto zkusit prodat?

    0 0
    • Smazaný účet  

      Řekl bych, že na vyjížďky s osmiletým synem to bohatě stačí tak, jak je. Zvlášť, když je minimálně jeté. Proč chceš měnit kola?

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 199 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • kubad  

      Očividně s penězma problém nemáš.

      Tak si kup nové 29” kolo

      Budeš in a budeš cool. Možná poznáš rozdíl :)

      Přestavba tohoto nic neřeší. Ničemu nepomůže.

      Jestli tam 650b kola vezou netuším. Spis myslím ze ne. A přestavba na 1×12 je možná ale s 26” kolama je to problém prehazovacka moc nízko. 1×11 by bylo OK

      0 0
      • tomciz  

        Díky za reakce. Popravdě je to tak, že do kola jsem dal velkou část svých tehdejších úspor, kolo bylo nové, ale dva roky starý model za 50% původní ceny a na slevu to já slyším. ;)) Vyměnil jsem ho za HT Meridu, na které jsem za předchozí dva roky najel cca 15 tisíc. No jo, kde jsou to časy. Teď 3 děti, takže jezdím jen na kole za 10 tisíc se sedačkou nebo vozíkem.

        Důvod výměny kol je v tom, že za 10 let mám i 10 kg navrch a cítím, že se ty kola v zatáčkách dost kroutí i když do limitu Sparka 95 kg mám ještě pořád těch 5 kilo rezervu.

        0 0
        • kubad  

          Možná dotáhnout výplet. 90kg by neměl být problém

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.