RS Lyrik 160-170mm změna zdvihu

74 nepřečtených
  • miruš

    Zdravím místní jezdce, nemá někdo prosím pěkně zkušenost se změnou zdvihu Lyrika solo air 2012 ze 160 na 170mm? Díky za postřehy.

    0 0
    • mr.antik  

      S timhle ročníkem ne, ale já tam měl normálně takovej bazmek (spacer) v pružící noze, který vyndáš a je to…

      0 0
    • logoman  

      Jo ma pravdu http://www.google.cz/url…

      Pokud by jsi mel pruzinu, resil jsem to zde http://www.bike-forum.cz/…l-35967.html

      0 0
    • Specík  

      http://www.bike-forum.cz/…ik-2012.html#…

      Na fotce jsou vidět spacery, u solo-air kitu jsem měl celkem 3! na 160, 170 a 180

      0 0
      • miruš  

        smím se zeptat který znich si použil? nechce se mi jaksi kupovat celý kit

        0 0
        • mr.antik  

          nejdříve bych se podíval, jaký tam uvnitř máš.

          0 0
          • miruš  

            pokud je to 2012 tak bych to viděl na ty 3 rozdílné spacery :-/ snad to někde seženu samostatně

            0 0
            • mr.antik  

              Uvidíš. Kdyžtak to půjde zbastlit.

              0 0
            • Petr L.  

              Doma mi zbyly 2×1cm spacery z RVL, ale nevim jestli to bude pasovat na Lyrika, vnitrni prumer to ma 10mm.

              0 0
              • miruš  

                díky za ochotu, jak vidle dorazí kouknu na to, když tak se ozvu

                0 0
                • mr.antik  

                  no jestli to bude tahle verze, tak se to dost komplikuje, někde jsem četl, že samostatně se neprodávaj

                  0 0
              • Specík  

                180mm spacer má výšku 2,5cm

                170mm má 3,5cm

                a 160ka bude mít nejspíš 4,5cm

                vnitřní cca 10 – 11mm vnější cca 32mm

                0 0
        • Specík  

          zrovna 160, ale až koupím nový rám tak si s tím chci pohrát. Ale určitě by nebyl problém si ho nechat vytočit na soustruhu třeba ze silonu. Jen musí mít dva o-kroužky – vnější a vnitřní (ten ventilek tam přepouští tlak) s tim vnitřním by to bylo asi horší, ale šikovnej soustružník si s tím poradí.

          Pokud by ti to pomohlo, tak ho můžu poměřit, nebo ti ho půjčit na okopírování :)

          0 0
    • madcat  

      Do toho bych se též někdy rád pustil, jenom mě tak napadá, jestli ten Lyrik na 160 mm bez problémů vydrží zvýšení třeba na těch 180 mm..?? Na 170 mm mně to přijde ještě v pohodě, to je jeden blbej centimetr, ale o dva…? Není to už na takovou relativně lehkou vidlu moc?

      Jinak teda mám Solo air 2008, je to tam uvnitř stejně – obyčejnej spacer, kterej se dá pryč?

      0 0
      • goofy  

        Na 180mm tam podle me nejsou dost dlouhe nohy. Tusim, ze jsem to tady i nekde cetl, a mas tam i ruzne verze soloairu, tak si muzes najit, jak by to slo udelat u tebe. Asi bude treba riznout spacer

        0 0
      • Jenda  

        vnitrni nohy jsou dlouhy dost ale muze byt problem s tlumicem ze pri maximalnim vytazeni narazi na spodek patrony a tim se dojebe. Kazdopadne starsi lyrikove 170 zvladnou, jak novejsi rocniky nevim.

        0 0
    • Stipka  

      Ono to jde změnit u každého Lyrika? mám tam toho obyčejného pružinového na tomdle kole , akorát nevím jestli je to model 2011 nebo 10. na noze je tam napsaná stupnice 160 a 170, takže jestli jsem to pochopil tak tam musím vyndat nějakej pičičand v té olejové noze, je to tak? to mi asi udělají v každém servise ne?

      0 0
      • goofy  

        Nevim jak to je u pruziny a tve vidle, ale zmena zdvihu se resi v noze s pruzinou

        0 0
        • Stipka  

          jakože tam něco je co se vytahne? já jsem měnil pružinu a byla tam jen ona, ale dole je nějaký imbus z venčí

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • firegon  

        Taky jsem to resil,vidli rozdelal a zadnej spacer tam neni a ja se na nej tesil :-D Je tam klasicka modra pruzina do 85kg / 160mm. Jak jsem zjistil ty ceny na zmenu,tak jsem to prestal resit a zacal jezdit. Pak se neco vysralo, ze se ji nechce do zdvihu. V pulce ma odtrh tak 50kg :-D Zitnej mi rekl ze je to vporadku v servise se jim to taky nezdalo a za opravu chteli neco pres 3k. Tak se do toho pustim pres zimu,docel jsem co by to mohlo byt,tak uvidime..

        0 0
    • miruš  

      Otázečka, vozí někdo Lyrika 2011–2012 na 180mm ? zvažuji překopat . . .

      0 0
      • Pedro404  

        Jakože zkrátíš jeden z těch vnitřních kusů? Kterej?

        0 0
        • miruš  

          Příjde mě celá patrona s těmi 3 mezikusy, zkurvil jsem tu zvlněnou podložku ze soloair patrony tak jsem to vzal celé a mohu případně překopat lyrika ženě z 160 na 170

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.