• marta

    Zajímalo by mě jestli je mezi těmato brzdama nějakej rozdíl (teda kromě barvy a velikosti toho kolečka). Zajíma mě to, protože furt nevim jestli koupit Shimano XT nebo Juicy.

    0 0
    • Seadat  

      shimana nebrzdi – neblazni – di do juicin!!! Jednoznacne!!!!!!

      0 0
    • vlk  

      Ani jedno, obě brzdí stejně-teda pokud myslíš juicy7.Kouknul bych po něčem lepším, ale zrovna nedokáži říci co je lepší.

      0 0
    • Tomcat  

      Hmm pro rok 2006 byly Juicy 5 a Juicy 7

      Pro rok 2007 máme 3(OEM?),5,7, Ultimate a Carbon

      Shi vs avid? No těžko rovnat, neříkáš jaký konkrétní model.

      0 0
    • marta  

      OK, tak to uvedu na pravou míru. Nejsem uplne 100% rozhodnutej, ale srovnavam tydo dvojice:

      1. Juicy 7 (06) versus Juicy 7 (07)
      2. Shimano XT (BR-M765 ne dualy) versus Juicy 7
      3. Shimano LX (BR-M585 ne dualy) versus Juicy 5

      Ted mam na kole Hayes HFX9 XC 160mm a pokud srovnam s Juicy 5 (zkousel jsem na pujcenem kole) tak jednoznacne lepsi je Avid (ale s 185mm kotoucema) → neni uplne koser srovnani.

      PS: Ve Velu dost vychvalujou LX.

      Jaka teda alternativa, kdyz zadna z techto?

      0 0
      • TheIF  

        A co FORMULA ORO ? Sice to tady bylo už x-kraát a je z roku 06 ale… www.theif.nextradsl.cz/…sen_0106.pdf

        0 0
      • goofy  

        LX – vyhnul bych se jim. Stejne tak i Juicy 5, pokud mas ted HFX-9. To bych radeji koupil vetsi kotouc na ty Hayesy a byly by myslim na stejne urovni. XT versus Jucy 7 – ja jsem pro XT. Proste mi vic sedi. Perfektni davkovani a skvela brzdna sila, jednoduchy servis. Vsechno jsem ale vetsinou jezdil na 8" kotoucich, takze tak.

        Co se tyce Juciy 7 2006 versus 2007, tak moc nevim, jake tam jsou rozdily, ale taky by me to zajimalo.

        Hlavne jake jsou rozdily, mezi Juicy 3, 5 a 7 – 2007.

        0 0
        • marta  

          Trosku jsem pohledal na netu, procetl reviews na mtbr.com a zacinam se priklanet k tem Shimano XT. Na mtbr.com hodne chvali Shimano Saint, ty budou ale asi dost drahy, ani jsem je v zadnym e-shopu co znam nenasel. Hmm, ale na Formuly jsem uplne zapomel – mrknu na ne.

          0 0
          • goofy  

            XT se rovna Saint v jine barve, takze bych sel klidne do XT. Jinak uz i Saint se da poskladat za slusny peniz. Trmen Saint, hadice XT, paky LX a melo by to byt nejak pod 3250 bez kotouce. Ale e fakt, ze XT jde koupi za 6200 i s kotoucema.

            Oro by taky nemusely byt spatna volba, ale ja porad nejak Formuli neverim. Uvidim, co budou lidem delat po dvou – trech sezonach…

            0 0
            • marta  

              Jo s tou cenou XT souhlasim. Formula ORO K18 co jsem nasel by me vysla o dost draz, jedine ze by nekde byla nejaka akce.

              0 0
        • marta  

          Jo a jeste jsem zapomel dodat, ze to chci na novy kolo co si chci postavit na ramu Giant Trance Zero (07).

          0 0
      • MlokCZ  

        Já bych bral v pořadí:

        1. ORO (a asi jedno který, jestli K18, 24, Puro, všechny jsou dobrý)
        2. Magura Louise
        3. XT nebo J7

        A ty vychvalovaný LX bych nebral určitě.

        0 0
        • MlokCZ  

          A porovnání z reálu ORO K24 x XT x J7 budu mít brzo. XT a J7 jsem už sezónu jezdil, K24 budou teď na novém kole.

          0 0
    • Cryzyy  

      Jezdim uz druhej rok Juciy 7 a moc spokojenej s nima nejsem – nelibi se mi davkovani a brzdy nemaji vyrazny konec chodu, kdyz sjedu desticky pod 1/2 tak ma paka na muj vkus moc dlouhej chod (i pres jeji doladeni). Na dalsim biku mam BB7 se 180 kotoucem a s tema jsem teda spokojenejsi – jenom skoda, ze je nedelaji v nejake vymazlene odlehcene podobe s titanovejma sroubama, hned bych je vymenil za Juciy 7.

      0 0
      • marapara  

        Hmm, tak to jsem celkem nahlodaný, jestli mám investovat do těch Juicy 7 model 2007. Cena necelých 6 tisíc za obě se 185 mm kotouči. Jezdím Avid CPS 180 mm vepředu a 160 mm vzadu a jsem s nimi moc spokojen, ale je fakt, že už je vozím 5 let. Tak jsem si říkal, že půjdu do Juicyn a CPS přehodím na starého bika. Ale teď vážně nevím.

        0 0
    • Lister  

      rozdíl bude podle mě jen v kotouči – loni polygon, letos klasický kulatý, podle mě tade poměrně dost podstatná změna – polygon má tendenci lehce vibrovat.......

      0 0
      • MlokCZ  

        Ten kulatý jsem od půlky sezony jezdil (jak jsem tu řešil taky problém s vibracemi) a bylo to s ním lepší, ale pořád ne úplně perfektní (přední stále občas trošku tendenci při pomalé rychlosti poškubávat s vidlicí – ale už jen trošku a občas, takže mě to narozdíl od těch původních nijak nevadí).

        0 0
        • Lister  

          díky za info, letos jdu tak na 80% do 185mm tak koupím přímo ty rovný. Už mě štve jak to furt vaří :)

          0 0
          • Včelda  

            Chtěl bych zkusit 185 na předek. Do teď jsem jezdil jen 160 (Juicy7). Nikdy jsem neměl možnost to zkusit. Vyplatí se to? Nejsem žádnej frírajdr, ale mám poctivých 90 kilo, tak tu horu svalů musím nějak zastavit ;-)

            0 0
            • MlokCZ  

              Určitě, já jezdím pohodový XC, mám jen 70kg a přesto mi nepřijde, že by byl na mě 185 kotouč u Juicy 7 vepředu zbytečný.

              0 0
            • Lister  

              no já doufám že se to vyplatí, s výhou jsem na tom stejně, jezdím taky jen XC, nemám problém se zastavením v běžných podmínkách – ubrzdím se jedním prstem na páce bez potíží, ale při náročnějším sjezdu mi odchází desky, tak se toho chci zbavit

              0 0
              • grafik  

                nebude lepci tech par kg shodit .. mel bys po problemu ;)

                0 0
                • Včelda  

                  Bylo :-) Když mě tak chutí a na kolo si dostávám jen o víkendech. Zase si ale můžu koupit něco nového na kolo ;-) Čekám, až budou v prodeji kotouče s hliníkovým unašečem v modrém eloxu ;-)

                  0 0
              • vlk  

                Jo konečně někdo, kdo má stejný problém.Už jsem myslel, že jsem jedinej komu ve sjezdech odchází desky-přehřívaj se.

                0 0
                • Bebe  

                  Taky se hlásím, právě špekuluju nad nějakou výmněnou…

                  0 0
                  • vratan  

                    tak to ma celkom zaujima. kolko vam na juicynach vydrzia dosticky? spekulujem na juicy ultimate…

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Mě hodně, ale bude to tím, že nejezdím příliš v bordelu. A hodně znamená, že po 2500km jsou zadní ještě hodně v pohodě (podle mě daj ještě nejmíň jednou tolik) a přední ještě nejsou sjetý, ale už dají odhadem méně (tak 1000km).

                      0 0
                • MlokCZ  

                  Jediněj nejsi. Já s tím sice nikdy problém neměl, ale kamarád v těch stejných sjezdech problém měl a to občas i v kratších (to byl případ super prudký krátký, kde nebylo možno pustit brzdo, takový ten sjezd jetý za sedlem krokem, který nelze ani trochu pustit). A měl problém na LX se 160-kami kotouči. Ale má taky 95kg.

                  0 0
                  • vlk  

                    Já měl problém jak s lx tak s juice 7 tak s xt. Jak schladit brzdovku- v tom problém nevidím, ale jak schladit samotné destičky/kotouč teda netuším-pokud nepomůže ten větší kotouč, tak už pak asi jen jiné brzdy s destičkama co mají větší brzdnou plochu.

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      S větším kotoučem to nedokážu moc odhadnout, ale spíš tipuju, že to nezachrání. Já u XT neměl problém sezonu předtím ani se 160 kotoučem (ale je pravda, že tu sezonu předtim s XT na HT jsem nejel příliš pro brzdy náročných sjezdů, to loni s Juicy 7 jich pár náročnějších bylo).

                      0 0
      • Archer  

        Na J7 to cervene kolecko na packe. 2006 – plast, 2007 – hlinik.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.