• Koby

    Ahoj, mám problém s hazkou XT 8100. Kolo najeto 2500km. Posledních 500km se jí nechce z největšího pastorku 51z na menší. Dál už je vše ok oběma směry. Před měsícem jsem vyměnil bowden a lanko, pomohlo na pár km.

    Lankem to ale asi nebude, myslel jsem, že prostě zadrhává, ale leze ven krásně ale přehazovačka nic.

    Další a možná důležitější postřeh je ten, že nefunguje jen pokud je aktivní ten napínák na vodítku – což je vlastně pořád. Když páčku dám do toho ,,měkkýho” režimu tak to chodí perfektně :/ Blíží se její konec? ;)

    0 0
    • duk  

      Poštelovat napětí na té brzdičce, ani není třeba sundavat tu krytku. Tuším, že je tam díra na 2mm inbus někde zespodu

      0 0
    • Boby83  

      http://bike-forum.cz/…imano-1x12-1#…

      Na konci vlákna jsem to řešil, koukni, vypadá to na stejný problém.

      0 0
    • lubosalbi  

      Brzdu přehazovačky rozebrat, vyčistit a namazat originální vazelínou k tomu určenou

      1 0
      • Vyry  

        mel jsem podobny problem, kdy hazka skripala a odskakovala misto plynuleho chodu. S povolenou brzdou vse ok. Par pokusu s mazivem, ale pomohlo az originalni a chodi to zase ok.

        0 0
        • Smazaný účet  

          By mě zajímalo, v čem je origo vazelína tak zázračná? Dnes abych si s každou komponentou kupoval novou vazelínu. Zlatý Šrám, tam jsem o žádné brzdě nevěděl.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            1 0
          • DaD  

            To proto, že ta brzda na Šrámu šla časem do řiti a byla tam téměř k ničemu:)

            2 0
          • novas752  

            Já tam jednou za půl roku máznu PM600 a je to v klidu.

            S brzdou na sramu se nedá dělat nic, jenom časem slábne a slábne.

            0 0
          • lubosalbi  

            Nevím v čem je zázračná ale prostě to s ní funguje. Vyzkoušel jsem asi 3 různý jiný a vždy to bylo k ničemu.

            0 0
        • Boby83  

          Mě třeba dolonale zafungovala vazelina Motorex Bike Grease. Zkoušel jsem i nějakou loziskovou od Kluber a s tou to taky neslapalo vůbec

          Ale na problém, který tazatel zmiňuje, tak brzda neměla u mě žádný vliv a pomohlo až uvolnění čepů palergologramu.

          0 0
    • Koby  

      Díky zejména prvním třem :) Zatím stačilo pootočit opravdu tím šroubkem 1.5mm pod gumovou krytkou o půl otáčky doleva. Časem vycistim a namažu.

      To říkám pořád – zlatej Sram :)))

      0 1
      • novas752  

        Radši to udělej dřív než časem. Nebo ten mechanismus zarezne a nebude to fungovat vůbec.

        4 0
      • Smazaný účet  

        Taky nevím, proč jsem ho dával pryč, 4 bezproblémové roky absolutně bez údržby.

        0 0
    • Koby  

      Jdu na to ;)

      0 0
    • Koby  

      Rozebráno, vyčisteno – bordel tam nebyl, mazadla dost. Namazano takovou jemnou modrou vazelinou , tak uvidíme… Zlepšení minimální… Pak jsem prostriknul a vyfouknul paralelogram a chodí to krásne. Otázka jak dlouho… :/

      0 0
      • lubosalbi  

        Tak je běžný čepy přehazovačky přeci jednou za čas mazat ne?

        0 0
        • Singlespeed  

          Přehazka Deore DX z roku 1990 mi chodí na kole dodnes bez jakéhokoliv promazávání čepů. Nějak nám to začíná Shimano ojebávat poslední dobou.

          0 0
          • novas752  

            Deore DX má brzdu ramínka?

            0 0
            • Singlespeed  

              Nemá, ale čepy parelelogramu, o kterých byla řeč, má..Jinak, Deore M6000 s brzdou z roku 2017 funguje taky stále naprosto precizně bez jakéhokoliv opečovávání čepů.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale kolem 12s přece musíš chodit po špičkách, neustále kontrolovat bowden, lanko, brzdu, čepy, patku, vnitřek řazení :)

                1 0
                • Kouba_2005  

                  Jsi-li stoura, tak rozhodne :-) Ja na to od montaze jeste nesahnul a porad to chodi. Zalezi samozrejme, kdo s tim co a kolik jezdi, neda se to pausalizovat. Budu muset teda tu hazku prostrikat, abych neco nezanedbal :-)

                  0 0
    • mirage  

      V te prehazovacce je takove jemne jehlove lozisko, tam se musi ty jehly dat pryc vycisti,namazat a znovu poskladat. Jsou rezave, delal jsem to kamosovi, pekna jebarna.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.