Odpružený představec Redshift Shockstop 6°

27 nepřečtených
 • Dvojan1

  Je tady někdo kdo má zkušenost s odpruženým představcem Redshift Shockstop 6° . Díky za odpovědi. https://gravelbike.cz/…kstop-6.html

  0 0
  • Smazaný účet  

   Nebrat, bude to porad desne tvrdy

   Patentovaný představec ShockStop snižuje vybrace a tím redukuje únavu a napětí šlach a svalů. Je jedno jestli jezdíš po silnicích ve městě nebo vyrážíš na gravel jízdy, ShockStop tvojí jízdu vyhladí, zrychlí a zpohodlní. Minimální design lehce zapadne na každé moderní městské, silniční nebo gravel kolo.

   0 0
  • Alojs01  

   Mel bych obavu, ze to na tom jednom kloubu nebude moc pevne a kdyz pujdes ze sedla, bude se to kroutit. Myslim, ze dobre nahusteny plast popripade dve omotavky udelaji lepsi sluzbu.

   0 0
  • kubad  

   Info :D

   0 0
   • Alojs01  

    :-D :-D :-D

    0 0
   • Petr L2  

    Zkoušel jsi to?

    0 0
    • Dvojan1  

     Tak ten to určitě nezkoušel.

     0 0
     • kubad  

      ne tohle sem nezkoušel.od představce vyžaduji především tuhost aby kolo poslouchalo,

      tohle už z principu tuhé nebude,

      dávno, dávno jsem různé pseudo odpružené představce několikrát zkusil – nepoužitelné

      0 0
  • roman 3D  

   jeden 110mm bych bral, nabízím 2 tis. kč, čtyřku za to nedám:-)

   0 0
   • Dvojan1  

    No právě. 4tis za vyzkoušení taky nedám. Ale laká mě to.

    0 0
  • heavyn  

   Tak záleží na co ten představec chcete. Na gravela a silničku je podle mě vpohodě a opravdu pobere dost vibrací. Psal jsem k tomu tohle z vlastní zkušenosti a do shopu jsem je přidal až po vyzkoušení, že to není kravina.

   https://gravelbike.cz/…ft-shockstop

   Případně tu mám na vyzkoušení jeden 120mm. Cena bohužel odpovídá tomu za kolik se nakupujou a nějaký zisk je potřeba abych nechcípnul :)

   0 0
  • iceduck  

   Tak jako nový majítel 90mm varianty mohu popsat svoje první cca 30km zkušenosti.

   Montáž je pro opičku, 10–15 minut i s čtením návodu a sundaváním starého představce.

   Funguje to. Samozřejmě nemá smysl čekat že z kola bude najednou full, ale tlumení nárazů opravdu funguje. V podélné tuhosti jsem nezaznamenal žádný problém (ale mám 63kg).

   Prvních pár set metrů je cítit že si elastomery sedají a tak to houpe trochu víc, posléze se to uklidní. Nejvíce budete (paradoxně) zdvih vnímat na hladkém asfaltu, kde je při vlně či nerovnosti cítit změna polohy řidítek. Stejně tak při stojce do kopce.

   V terénu se pak jízda vyžehlí a pohyb řidítek vlastně ani nevnímáte. Problém může nastat v případě kdy hodně měníte úchopy – u beranů s dlouhým reach tvoříte mnohem větší sílů (držení za páky) a naopak máte minimální páku na konci oblouků a podle toho se vám pak mění i charakteristika toho jak moc/málo představec tlumí. Samozřejmě i to se dá ovlivnit volbou elastomerů, škoda že se nedá vyzkoušet třeba 60/60 protože máte od každé tvrdosti jen jeden kousek (celkem 5).

   Cena je přepal – ikdyž jak se to vezme – jednoznačně to má větší efekt než karbon řidítka/představec. Takže pokud chcete nová řidítka jen kvůli tlumení, kupte tohle a ještě ušetříte. Pokud už v karbonu jste, je cena dost přemrštěná, navíc nedostatnete ani víčko představce.

   Případné otázky rád zodpovím.

   Pro ty co chctějí trochu vědečtější přístup :)

   https://gravelbikes.cc/…ckstop-stem/

   2 0
  • BB  

   Dnes jsem poprvé vyzkoušel a jsem spokojený. Přesně to, co jsem od toho čekal. Kořeny a kameny, které dříve nepříjemně mlátily do rukou, se zaoblily. Cítím je, ale není to ta agresivní rána do rukou. Vzhledem k tomu, že mám nejkratší verzi představce a ještě otočenou směrem dolů, tak vyzkouším měkčí elastomery, než pro mě vycházejí v tabulce. Jsem zvědavý na dvě věci, jednak životnost elestomerů a jejich funkčnost v zimě.

   0 0
   • iceduck  

    Měkčí? Já mám otočený také dolu a spíš uvažuji nad tvrdšími.. a to jsem spíše na na nižší hranici.

    Co životnost elastomerů, ale životnost firmy, abys za pár let vůbec něco sehnal a nepižlal to z pneumatiky :)

    0 0
   • TK75  

    Už nemáš f-sok?

    0 0
    • iceduck  

     Nikdy sem neměl :) Argon nevede :)

     Škoda že na něj je třeba Socialized vidlice díky jinému průměru, jinak bych do toho šel okamžitě. Zkoušel sem to na jaře a F shock mi pořád přijde jako nejlepší řešení. Jen se mi nelíbí ten jejich rám no.

     0 0
    • BB  

     Mám to zkombinované a perfektně se to doplňuje, drobné pobere future shock a při větších peckách se dostane na redshift. Dlouho jsem nad tím uvažoval než jsem se rozhodl to vyzkoušet a zatím dobrý.

     0 0
     • TK75  

      Já jsem si to říkal :-D Hlavně že to plní účel

      0 0
  • Markony  

   Tyhle představce ma už na dvou kolech a jsem max spokojen, rázy jsou tlumené žádné ostré rány .

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.