Nosič na tažné zařízení rozvor 131,4cm

33 nepřečtených
  • brichzinj

    Prosím o radu s nákupem nosiče kol na tažné zařízení. Mám největší rám kola Trek Rail a tedy rozvor 131,4cm, všechny nalezené nosiče na eschopech mají uvedeno max. rozvor kola 130cm. Nemáte někdo zkušenost s takto velkým kolem? Popř. doporučit jaký nosič koupit. Cena nehraje roli.

    0 0
    • petyn  

      Mám Spešla ve velikosti XXl a rozvor 132,5 cm. Koupil jsem tento nosič a je tam ještě rezerva. Bomba je uchycení předních kol 2 páskami. Kola se ani nehnou.

      https://www.autohotarek.cz/…e-scorpion-2

      0 0
      • brichzinj  

        Moc děkuji za reakci, nosič vypadá velmi zajímavě. Jen dotaz z jakého materiálu máte rám kola?

        1 0
        • petyn  

          Karbon a druhé kolo hlína. Na karbon dávám přes rám vystřihlý filc. Na parkovišti nosič složím a dám do kufru. Duster

          0 0
      • enjoy  

        Tohle je přesně to, co jsem chtěl taky dát jako příklad.

        Jen bych si počkal na Hapro X-Fold 2, který bude co nevidět prodávat taky za 11990,–.

        A má páku na upevnění ke kouli.

        Navíc od letoška je možnost rozšíření o jednu pozici, což je něco, na co jsem osobně hodně čekal.

        PS: můžu ubezpečit, že kdo tenhle nosič uvidí naživo, musí se do něj zamilovat:-)

        1 0
        • Johny_PJ  

          Němel bys tip na nějakou verzi pro 3 kola?

          0 0
          • enjoy  

            3 velká kola asi ten Easy Fold od Thule.

            Pakliže by vyhovovala verze 2+1, tak určitě tento, o kterém je řeč.

            0 0
            • Johny_PJ  

              Děkuju. Pár let by mi ten 2+1 měl vystačit, tak si Hapro přidám do výběru.

              0 0
              • enjoy  

                Zvládne i dospělé kolo. Klasické. Na tom adaptéru.

                Nějake velké enduro atd. už ne.

                Aktuálně nevím o tak poctivě udělaném nosiči na tažné.

                Kdyby jsi to chtěl vidět naživo, tak to mám na prodejně vystavené.

                0 0
                • Johny_PJ  

                  Jeste nejaky cas to bude detske, ale je nas hodne ;) Kde mas prodejnu?

                  0 0
    • Polo21  

      Mam wheelbase 1355mm a Thule EasyFold XT934, akurat som musel dokupit dlhsie popruhy na kolesa.

      0 0
      • dydy  

        Zlatá střecha, s tímhle bych se trochu bál…

        1 0
        • esmo  

          No vidíš, jiní by se zase báli se střechou :-)

          1 0
          • dydy  

            Je fakt, že mám jiný kola, ne tyhle těžký potvory:)

            0 0
            • Breakpain  

              Strecha unese vahu vozu ;)

              0 0
              • enjoy  

                Kolik já už viděl promáčklých střech a prohnutých podélníků..:-)

                Pravda, od kol asi nikdy, to až s módou střešních stanů za kovidu.

                Ps: jinak, všichni jsme asi viděli, jak přistál vrtulník na střeše Yetiny:-D

                0 0
        • Polo21  

          fotka skresluje, bajk nepresahuje spatne zrkadla auta, na streche by som to kvoli manipulacii a zvysenej spotrebe nechcel

          0 0
        • yetti  

          Tak ono je rozdíl zvedat na střechu silničku, případně lehké XC kolo, nebo takovéhle trailové tanky o elektrokolech nemluvě.

          2 0
        • krabica  

          Spíš malé auto… :-)

          1 0
      • KarlosLTM  

        Ahoj,

        jsem tady nový tak začínám,

        Jakou máš velikost kol a plášťů na tento nosič?

        Já mám ekolo XL, 29" kola, 2,8" pláště a mám vyzkoušený už dva nosiče a „žlábky“ jsou mělký, kolo mi přečuhuje a pásky na uchycení kol krátký..

        0 0
      • KarlosLTM  

        Taky to dost „přesahuje“ , byl jsi takhle naložený v Itálii? a prošlo to?

        0 0
        • Polo21  

          Plaste 29×2,5" v ITA som nebol, kolesa neresahuju spatne zrkadla, takze by to nemal byt problem.

          0 0
    • Na-kochacku  

      Za me jasná volba.

      Vyzkousel jsem vic značek. Momentálně mam jen na dve kola a uz jiný typ nechci.

      https://www.nosice-stresni.cz/…ld-xt-933-1/

      https://www.nosice-stresni.cz/…ld-xt-934-1/

      0 0
    • brichzinj  

      Moc všem děkuji za rady.

      Nakonec jsem si počkal na novy Thule Epos, který má max. rozvor 1350. Kolo drží perfektně, držák se dá přesně naštelovat na rám popř. na zadní kolo. Další bonus je, že se kola mohou sundavat jednotlivě.

      2 0
      • enjoy  

        Určitě dobrá volba, jen těch 27 tisíc :-)

        0 0
      • MlokCZ  

        Ten vypadá hodně dobře. Konečně opravdu dobře vymyšlené uchycení, které bude dobře funkční na jakákoliv kola i když se tam dají všechny tři bez toho, aby z toho byl šílený tetris. Plus možnost případně uchytit i za zadní kolo, když to konkrétní rám dobře nepůjde.

        Neviděl jste někde někdo skladem verzi pro 2 kola? V ČR ještě není a všichni mají uvedené datum naskladnění 23.6., což je pro mě už přesně pozdě, potřebuji aspoň o pár dní dříve. Klidně vezmu ze zahraničí, ale chtělo by to tip, kde je reálně dostupný.

        V nejhorším můžu vzít variantu pro 3 kola, která je dostupná. Ale budu na tom vozit nejčastěji stejně 2 ebiky, kde k tomu třetí kolo už by stejně nevyšlo pořádně do limitu 60kg. Raději bych tedy rovnou vzal o něco lehší a skladnější variantu na 2 kola, která má ten stejný limit 60kg.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.