• Dejv37

    Dobry den, chtel bych se zeptat na co nejlepsi predni svitilnu na kolo do 1000 kc. Prosim o radu… Diky D.

    0 0
    • smallbrother  

      http://www.dealextreme.com/…ck-set-82510

      …koukni do historie.

      0 0
      • Dejv37  

        Diky ale vazne jenom do litru. na 1800 nejdu

        0 0
        • DaSnail  

          stojí 37.82e

          dneska som nepozeral správy, padla vám koruna?

          0 0
          • Dejv37  

            na tomhle serveru je to asi 950 cca ale je to nejakej zahranicni server. A v cecham nemuzu najit..

            0 0
            • PatrikL  

              Takže to chceš len z ČR :)

              0 0
              • Dejv37  

                No bylo by to nejjedodussi, nerad resim reklamace

                0 0
                • Kolbaba71  

                  Kupovat to v čechách od překupníků se moc nevyplatí. Klidně si na tom přirazí i 200%. A drtivá většina nich využívá nepěknou kličku. Když se pořádně podíváš (což většina lidí nedělá a na to právě spolíhaj), uzavírají s tebou smlouvu nikoliv prodejní, ale na obstarání věci. Takže oni ti to neprodali, ale jen pomohli obstarat = reklamaci řešíš zase v zahraničí, ale s tím rozdílem, že ty nejsi ten, co to koupil a tak máš další problém. Vych*aný obstaravel na tebe bude kálet, jelikož ze zákona nemá povinost nic přijmout na reklamaci.

                  0 0
            • oddie  

              No pochopitelně že zahraniční server. V ČR koupíš totéž jen u překupníků, kteří si na tom logicky dost přirazí. Ale jestli chceš nutně kupovat sadu jen u nás, ne po netu, klidně ti jednu prodám :)

              0 0
              • Dejv37  

                Sadu? jako tuhle svitilnu s prislusenstvim

                0 0
                • oddie  

                  Mám tu tři nebo čtyři různé svítilny, klidně si je přijď prohlédnout a vyzkoušet, nemusíš je ani kupovat, klidně si je pak objednej z té Číny, mně je to jedno, neživím se tím, mám to jen jako hračky. Akorát ty z odkazu s odděleným aku packem nevedu, mám jen kompaktní.

                  0 0
                  • Dejv37  

                    Díky, asi to vyřešíme denodenně. Mají slusny vykon scéna se dá…

                    0 0
            • smallbrother  

              …to je právě ono. Musíš to koupit přímo v Číně…

              http://www.magicshine.cz/…j-808–900lm/

              0 0
              • smallbrother  

                nebo vlastně spíš tohle (s lepším utěsněním a pravděpodobně zárukou):

                http://www.magicshine.cz/…808e-1000lm/

                :)

                0 0
                • Dejv37  

                  Kolem litru… 3500 vazne ne! :D

                  0 0
                  • Kamikaze 591  

                    Tohle světlo se dá na dealextreme koupit kolem 40 doláčů. AlespoŇ vidíš, kolik si tady na tom přihazují. Mám tuto a nem§žu si stěžovat.

                    0 0
                    • pepko  

                      zrovna tito si na tom asi az tak vela neprihodia … pokial je to naozaj ceska firma, plati dane, clo a tebe ako zakaznikovi to poslu z CR, tak je jasne, ze s tym maju nejake naklady … narozdiel od priekupnikov co sa tvaria ako ceska firma, ale pritom to iba objednaju na DX na tvoju adresu a cakas mesiac kym ti to pride …

                      0 0
      • pistik  

        Tiež sem niečo prihodím. Pred pár mesiacmi som tiež riešil svetlo. Jazdím do práce o pol 5 ráno tak ho potrebujem. To svetlo http://www.dealextreme.com/ je celkom slušné. V podstate to čo predáva magicshine. Jeho chyby môžu byť chaldenie diody a káble k diode. Na nete som našiel(momentálne to nemôžem dohľadať), že chladič mal v strede pod diodu dieru čo je pre 10W diodu neprípustné a káble mali zlú izoláciu. Ja sobne som si svetlo vyrobil, ale druhý krát by som kúpil toto a upravil tak aby sa nezničila dioda. Nová stojí 300,–. Pokiaľ sa ti toto nepáči tak moje doporučenie je aby to malo diodu CREE XM-L T6 alebo U2 a napájané lítiovými batériami. Najlepšie 18650 je to dobrý pomer veľkosť výkon kapacita. Batérie by som doporučil aby mali ochranný obvod bez neho sú nebezpečné(možnosť explózie pri nabíjaní a skrate).Napájanie z AAA alebo AA NiMh batérií je nanič. Nedokážu dodať dostatočný prúd.Do úvahy pripadajú NiCd ale tie majú malú kapacitu a ďalšie nevýhody.

        Sused z dealextreme objednáva a zatiaľ nemal problém. Myslím, že už i reklamoval a tiež bez prob. (neviem to na 100%).

        0 0
        • PatrikL  

          Reklamácia sa dá zvládnuť, to nie je až taký problém :)

          Akumulátory sa dajú odporučiť aj bez ochrany, len treba mať dobrú nabíjačku a ovládač v svetle…

          0 0
          • oddie  

            Reklamace se dá tak nějak zvládnout, když přijde vadný kus, ale ne když něco odejde časem. V době, kdy na ebayi/paypalu lze otevřít dispute se samozřejmě každý prodejce může přetrhnout, po uplynutí této doby ale ochota klesá k nule. Z půl roku staré věci dostanete maximálně pár dolarů kredit na další nákup. To je mimochodem i důvod, proč si prodejci u nás tolik přirážejí – na každý prodaný kus je vhodné mít jeden náhradní, aby se u nás dala držet záruka.

            0 0
      • jeczny  

        Nejsem si jistej, tak se zeptám. Je k tomu potřeba dokoupit držák? Z popisu a fotek bych řek, že jo. Díky předem za odpověď :-)

        0 0
        • jeczny  

          Aha, už to asi chápu, to se připevní tím kroužkem, kterej je gumovej, že? A kam si obvykle dáváte ten akumulátor?

          0 0
          • H4N$  

            Ja ho davam zespoda na představec. Je to na suchac.

            Skvely svetlo jehoz jedinou nevyhodou je, že ruší bezdratovy komp.

            0 0
    • PatrikL  

      Aké parametre/vlas­tnosti by mala mať tá najlepšía „svitilna“? :)

      0 0
      • Dejv37  

        Zas tak casto ve tme nejezdim ale chtel bych samozrejme abych videl do dalky ale aby byl rozptyl i kolem sebe.. kdyz pojedu rychleji

        0 0
        • radek.n1  

          Co Sigma Pava? By mohla pro tvé účely fungovat dostatečně :)

          0 0
          • PatrikL  

            :D :D :D :D

            0 0
          • Dejv37  

            Asi by mohla stacit. Chtel jsem se spis zeptat zda s ni ma nekdo zkusenosti a nebo s nejakou podobnou. nechci si vybrat a jit ji koupit. Proto se tu s vami o tom radim :)

            0 0
            • PatrikL  

              EE nestačila by, skús si nájsť v obchodoch nejakú kombináciu ako http://www.turboled.cz/index.php… :D

              Alebo objednaj z Číny, spoľahlivé kombinácie sa do tej ceny dajú násť a príde to možno aj za menej ako 2 týždne…

              0 0
              • radek.n1  

                Já s ní jezdím a pro návrat za naprosté tmy v lese svítí dost na to, abych v klidu a bezpečně dojel domu :)

                0 0
                • PatrikL  

                  Ak jazdíš v totálnej tme, tak rýchlo objednaj niečo lepšie, potom nebudeš chápať ako si mohol tú sigmu vôbec používať :)

                  0 0
              • Dejv37  

                no s tim objednavanim z ciny vazne nemam zadny zkusenosti… Ta svitilna kterou jsi poslal, ta by asi sla

                0 0
                • tonik666  

                  Taky jsem pár měsíců zpátky neměl zkušenosti. Není to těžké je získat.

                  Jestli to nechceš řešit, kup si set od Oddieho.

                  Cokoliv co v česku seženeš v obchodě bude za 1000 kč svítit výrazně míň než to co za 1000Kč seženeš v číně (u oddieho).

                  0 0
    • Bysto  

      http://dx.com/…18650–107151

      a ešte ti ostane aj na baterky a nabíjačku

      0 0
      • Dejv37  

        http://www.12v.cz/…8650–3-x-AAA to je tahle ne

        0 0
        • Bysto  

          myslíš túto?? len za 4-násobok ceny?

          http://www.dealextreme.com/…x-aaa-117769

          0 0
          • Dejv37  

            No tu bych mozna bral. parametrove vypada dost dobre, co myslite?

            0 0
            • Bysto  

              radšej toto, je to malé, svieti to super, v držiaku to super drží, zmestí sa hravo do vrecka, akurát sa trochu viac prehrieva, ale to iba ak sa nepoužíva za jazdy na biku. Akurát neni zaručené, akú má životnosť, bohvie ako číňan vyriešil elektroniku

              http://dx.com/…18650–107151

              0 0
              • Dejv37  

                Jasny no, ale sezenes ho nekde v cechach? nebo mate zkusenosti s timhle serverem?

                0 0
                • Bysto  

                  posielajú do čiech, dodanie od 2–4 týždne, na 98% zásielka príjde. Poštovné zadara. Stačí si vytvoriť PayPall účet, zaregistrovať sa a objednať.

                  0 0
                • jIrI___  

                  Pokud si na to sám netroufáš, domluv se s někým ochotným z B-F z tvého okolí, jestli by ti to neobjednal. Pár lidem z B-F jsem už nějaké věci objednával a vždycky to bylo bez problémů.

                  0 0
              • Dejv37  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
              • jIrI___  

                Nic menšího se na 18500 předpokládám už nedělá?

                0 0
                • jIrI___  

                  18650 tam mělo být :)

                  0 0
                  • Bysto  

                    asi určite nerobí :), ale to svetlo má fakt potenciál, oprotí asi rok a pol starej aurore s P7 svieti HD2000(či aké označenie to má) aspoň o 50–70% viac(pocitovo), ešte má trochu chladnejšiu farbu ( mne to vyhovuje) a hlavne svetelný kúžel je úplne super, „funčkný“ dosvit je asi 30m a svieti dosť na široko, teda aspoň mne to stačí, ak keď mi to stačí na enduro, tak XC-čkárovi to musí stačiť úplne. Len je tam riziko, že nikto nevie ako je spravená elektronika, pretože ak na tom najsilnejšom móde ide plná štava na ledku, tak dlho nevydrží, no ale za tie peniaze a rozmery som ochotný to riskovať. Kámoš má asi 4 kúsky s XM-L ( svietidlá klasického tvaru ako auroro, teda s veľkou hlavou) a tam mi príjde kužel horší, svietia viac do dialky. Intenzitu nemôžem zrovnávať, neišiel slm s ním ešte v noci a neporovnávali sme ich

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Nemáš náhodou zkušenosti s něčím na 16340? Chci si pořídit nějaké malé světýlko na turistiku, návraty z hospody, domácí použití, apod., prostě ho budu mít neustále v batohu. Takže nepotřebuju nějakou extra vysokou svítivost, spíš malé rozměry, co největší výdrž (z toho důvodu musí být vícemodové) a co nejlepší cenu. Z těchto hledisek mi baterky na ty „buřtíky“ příjdou nejideálnější.

                      Do oka mi zatím nejvíc padlo tohle http://www.dealextreme.com/…16340–123406 nebo tohle http://www.dealextreme.com/…-16340–28545

                      0 0
                      • PatrikL  

                        http://www.fancyflashlights.com/goods.php?id=7 :) Alebo trustfire z1, len na high režime vydrží nejakých 30min, na low dlho ale neviem koľko presne :)

                        Inak aj 18650 svetlo sa dá normálne používať ako EDC. V batohu nemôže byť problém :)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          18650 mám doma už klasickou Auroru s P7, chci právě něco menšího. Díky za tipy.

                          0 0
                          • oddie  

                            Malou nouzovku s menším aku mám taky, ale popravdě rozdíl vůči UF2100 na 18650 je ve váze a rozměrech nepatrný, ale ve svitu a výdrži obrovský. Spíš bych se na ty baterky na menší aku vykašlal a vzal tu nejmenší, co je na 18650.

                            0 0
                            • jIrI___  

                              U těch silnějších malých světel s XM-L mám strach z přehřívání. Přeci jen budou používány takovým stylem, že kolem nich nebude proudit vzduch jako při jízdě na kole. To už bych spíš vzal klasiku TR-801 s Q5.

                              0 0
                              • oddie  

                                Nikdo přeci ale neříká, že s ní musíš svítit trvale naplno. Od toho jsou tam ty nižší módy – na které to i vydrží podstatně déle.

                                0 0
                              • oddie  

                                Mimochodem, mám tu i zcela shodnou lampu A10B (rozměrově totéž co UF2100, stejná paarabola), jednu s XML, jednu s Q5 – ta s Q5 byly v podstatě vyhozené peníze, nepřináší naprosto žádnou výhodu.

                                0 0
                                • DaSnail  

                                  to može platit pri velkých svetlách.

                                  pri malých to može byt presne naopak. do malého svetla na jednu cr123 nijaký normálny výrobca nepustí taký prúd aby z toho dostal 800+lm (číňanovi je to možno jedno)

                                  mám itp s XP-E R2 a olight s xml-t6

                                  v podstate to isté svetielko s rozdielnymi ledkami. xml je papierovo silnejšia a test so svietením do stropu to potvrdzuje. ale r2 má užší kužel a intenzívnejší hotspot, dosvieti dalej a pri priamom porovnaní sa zdá o dost výkonnejšia. xml som dal tatovi (bol dost prekvapený jak taký prívesok na klúče dokáže svietit) a r2 som si nechal. ocel vypadá hodne dobre 8o)

                                  0 0
                                  • oddie  

                                    A10B je právě malé světlo – viz např. http://dx.com/…-18650–29096

                                    0 0
                                    • DaSnail  

                                      tá má cez 12cm, ne?

                                      za malé svetlo by som považoval tak okolo 8cm

                                      napr to itp alebo olight z odkazov majú 6cm, takže polovica jak tá dx

                                      0 0
                                      • jIrI___  

                                        Něco tak velkého jako ty z tvého odkazu bych si představoval. Jen s poloviční cenou :D

                                        0 0
                                      • oddie  

                                        Co do průměru jsou stejné, což je důležité pro porovnání toho, jak svítí. Texturovaný reflektor u takhle malého průměru to srazí dost znatelně. Délka pak má vliv na výdrž (kapacita aku 18650 vs 123A), to už raději oželím ty 4cm.

                                        0 0
                          • baumatic  

                            Ja jsem ted k aurore pribral tuhle, prave kvuli velikosti

                            http://www.svitilny.eu/…rod362.html

                            Na to jak je mala, tak sajni pekne.

                            0 0
                            • DaSnail  

                              vypadá hodne pekne.

                              akurát ti niekdo asi napíše že je to ku.va predražené, platíš len za značku a za tú cenu možeš mat 6 svetiel z dx… ;o)

                              0 0
                              • baumatic  

                                Jasne :) Vsak auroru mam, sice zere baterky a i ten vykon mi prijde mensi nez kdyz byla nova, ale jeste sviti…

                                0 0
                                • marapara  

                                  Toho jsem si po roce ježdění s Aurorou také všiml, že svítí míň, než když je nová. Nedávno jsem kamošovi objednal tu samou z DX a svítila znatelně víc.

                                  0 0
                                  • Bysto  

                                    tak ono za tú cenu neni problém si kúpiť každý rok novú, že jo :D

                                    0 0
              • Kolbaba71  

                S DX jsem neměl sebemenší problém. Jen občas u světel přehánějí s lumeny. Tady jsou celkem reálný, ale občas nabízí například XML-T6 jenž v ideáoních laboratorních podmínkách umí „vyrobit“ maximálně něco k 1000 lumen tak v klidu napíší u malý svítilny (jenž by se zaručeně navíc přehřívala = snížení max možného světelného výkonu)třeba i 1600 lumen. takže není od věci u „supersvětla“ se podívat na datasheet ledky, zda jsou hodnoty svitu vůbec reálné. Ale i tak prakticky každý světlo na XML-T6 ři lépe XML-U2 na aku 18650 svítí opravdu výrazně víc, než obchoďákový svátilny na kolo. Jen těch druhů svícení (módů) by mohlo být míň. Na kolo by mě stačily dva – slabý a silný. Často jich je ale 5 a více, jenž na kole člověk absolutně nevyužije.

                0 0
            • tonik666  

              Nemá. Cokoliv co má trochu víc svítit musí být na baterii 18650.

              3× AAA je mnohokrát slabší než 18650 (ale váží stejně).

              0 0
              • Dejv37  

                Máte zkušenosti s fenixem?? :D

                0 0
                • PatrikL  

                  hoď odkaz na konkrétny model

                  0 0
                • Kolbaba71  

                  Takový Fénix TK70 přesvítí i dálkovou od auta. :o) Ale na kolo je imho příliš velký.

                  0 0
                • tonik666  

                  Od Fenixe vozim na helme celovku HL20, ktera je super jako doplnkove svetlo na rozhlizeni nebo jedine svetlo na dojezd, ale na jezdeni v terenu sviti malo.

                  Jinak ne. Fenix je na pul cesty mezi cinou z DX a drahymi svetly

                  0 0
                  • DaSnail  

                    Fenix je na pul cesty mezi cinou z DX a drahymi svetly

                    ale no tak… ;o)

                    0 0
                    • Dejv37  

                      Třeba ta celovka hl30 by podle mě měla stačit a nebo hp11 ta vypadá taky dobře. Nebo samostatné světlo na řídítka Svítilna Fenix LD12 Premium Cree R5 nebo LED svítilna Fenix LD22 Premium Cree R5.

                      0 0
                      • Bysto  

                        svetlá sú to samozrejme dobré, elektronika bude určite kvalitnejšia, ale na bike sú úplne najvhodnejšie svetlá z DX, nikdy nevieš, kedy drbneš a to svetlo rozbiješ, alebo ho stratíš, alebo niečo, keď si kúpiš srandu za 15 €, tak ťa to nezamrzí tolko ako keď rozjebeš svetlo za 50 a viac. A poväčinou tie svetlá z DX majú aj novšie a výkonnejšie ledky ako drahšie veci, ale zas tá elektronika môže byť hocaká a nikto ti negarantuje, že tá baterka vydrží viac ako jedno zapnutie. Ja mám zatial dve a nemám problém, kámošovi som kúpil do rodiny ďaľšie 3 a tiež super.

                        Na záver, proste jednoducho si kúp tú HD2000, čo som ti sem už tisíckrát dával. Zatiaľ mi funguje pól roka vpohode a keď vydrží ešte aspoň pól, budem štastný, na vánoce si kúpim ďalšiu :D.

                        0 0
                        • DaSnail  

                          na bicyklovanie sú úplne najvhodnejšie bicykle z tesca, nikdy nevieš, kedy drbneš a ten bike rozbiješ, alebo ho stratíš, alebo niečo, keď si kúpiš srandu za 150 €, tak ťa to nezamrzí tolko ako keď rozjebeš bike za 1000 a viac

                          namiesto bike možeš dosadit napr mobil, brýle, foťák…proste hocičo, čo sa dá rozbit alebo stratit

                          blbost, že? ;o)

                          0 0
                          • PatrikL  

                            Je to stupídne prirovnanie a dobre to vieš :)

                            0 0
                            • Dejv37  

                              No ja teda nesouhlasim s prirovnanim. nikdy nevis kdy budes potrebovat poradny svetlo. koupim si bud celovku tu hl30, ta by podle mě měla stačit a nebo hp11 ta vypadá taky dobře. Nebo samostatné světlo na řídítka Svítilna Fenix LD12 Premium Cree R5 nebo LED svítilna Fenix LD22 Premium Cree R5. Co myslite celovku nebo na riditka a jakou z techto pripadne. ted jsem jeste narazil na znacku eageltac…:D dekuji za trpelivost

                              0 0
                            • DaSnail  

                              to neni prirovnanie, ale substitúcia. ;o)

                              ked sa ti to zdá stupídne, potom sa ti zdá stupídny aji výrok na ktorý som reagoval, ne?

                              jedine že by si bol zaslepený svetielkami a nedokázal to videt v správnom svetle… 8o)

                              0 0
                              • PatrikL  

                                Hej aj on napísal stupídny príspevok, dokonca som na to chcel odpovedať. Len som sa na to vyprdol nakoniec a išiel som robiť niečo užitočnejšie :D

                                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.