• jannv

    Takže páčka m8000, přehazka m8000, kazeta sunrace 11–42 11s (na obale je určeno pro shimano) a v podtstaě to nelze seřídit.

    nejmenší pastorek je ok, druhej pastorek si lehce škrtá o ten první. Pak to jede hladce až na osmej. Devátej se citelně dře o 10tej. dále desátej a jedenáctej jsou v pohodě.

    Celkově mě ale příjde že se chod páčky neschoduje s rozměry kazety… prvních cca 7 pastorku je super a poté je řetěz tlačen více a více na větší pastorky. Prozatím jsem tomu pomohl tak, že jsem nacpal cca 4mm podložek pod lanko na přehazovačce. Nicméně by tomu sedělo tak 5–6mm. Situace se lehce horší i se zaplou brzdou klepíní na přehazovačce…

    Něco mě uniká ?

    0 0
    • mr.antik  

      na druhém pastorku to škrtá to ten první, menší?

      Zkusil bych to nejdřív bez řetězu, jen na sucho, poštelovat dorazy a uvidíš, jestli míří zuby na zuby. Ale než že shimano blbě vyrobilo přehazku, bych spíš vinil onutou patku nebo vyosenou řetězovou linku

      0 0
    • Carloss  

      patka je srovnaná?

      0 0
      • jannv  

        No kolo je uplně nové ted najeto asi 200km, předělal jsem 1×10 (11–36) na 1×11… Ano na druhém pastorku to škrtá o ten první dycky škrtne asi 2× za otáčku kliky. Za jízdy to cvaká tak jednou za sekundu. žádnej vyhlej zub tam nevidím… Ještě mě napadá jestli jsem nepřetáhnul kazetu při montování na kolo. Ale že by se zmrskla je blbost…

        0 0
        • Concorde  

          Retez je 10sp nebo 11sp?

          0 0
        • nomecz  

          taková debilní poznámka, ale nenechal si tam 10 kovej řetěz kterej je o trošku širší ?

          0 0
          • jannv  

            nene, vyměnil jsem to komplet i se řetězem. Ještě mě napadá nějaké vůle v novejch bovdenech. Ale tu těžko zjistit. jinak už nevím

            0 0
        • Evilcleaner  

          že je kolo nové neříká nic o rovnosti patky.

          0 0
          • jannv  

            ok, dobrá poznámka. nechám to zkontrolovat v servise

            0 0
          • Breakpain  

            Tak, zatím vždy platilo – nové kolo = křivá patka a muselo se rovnat :)

            0 0
            • jannv  

              Tal upravuji po roce a půl. Pokut by to ještě někdo četl. Problém m8000 přehazovačky a kazety sunrace byl objeven dnes. Když jsem vyměnil bovden od pačky řazení. A upravil jeho dráhu tak, abych zmenšil ohnutí bovdenu. Zároveň už je celý z jenoho kusu. Předním byl bovden ze 4 kusů…

              Teď to řadí jak by mělo.

              0 0
    • honhav  

      Me se to jakz takz seridit podarilo, nicmene k hladkemu a presnemu chodu desitkovyho xtr to ma sakra daleko, jsou chvilky kdy to ma tendenci jakoby preskocit – coz me dost sere. Zapla brzda je poznat taky – horsi, jeste min presny chod.. jediny co me napada, ze mam blbou retezovou linku (puvodni dvojplacky xt a jednoprevodnik s odsazenim) – tak jestli ho jeste nejak nepodlozit aby to sedelo lip.

      Podlozky pod lanko nejak nechapu?

      0 0
      • vojtechposmourny  

        S tím jako by přeskočením (a patřičným zvukovým efektem) mám to samé.

        Ať to ladím jak to ladím, stopro to není nikdy.

        0 0
      • jannv  

        podložení pod lanko. jednou jsem to někde četl. Tím že je lanko uchyceno dále od přehazovačky, se změní vlastně chod řadící páčky.

        0 0
        • jannv  

          tím jsem trochu znegoval to, že prvních 5–6 převodů je ok. a ty největší pastorky už drhly o ty větší.

          0 0
        • Vilém  

          To o podlozkach, co jsi zrejme cetl, se tykalo kombinace SRAM 9sp razeni / Shimano 10sp saltr. Davat to k teto kombinaci je blbost.

          0 0
    • svářeč  

      dělá mi tvoje kombinace to samé.mám ale desítkový řetěz.

      ještě to zkusím na xt kazetě co mám na druhých kolech,pak vyměním řetěz a pak to přestanu řešit

      0 0
      • kandelik  

        Retezem to neni, bohuzel je na vine kazeta, dela mi to same, co popisuje zakladatel diskuze…

        0 0
        • svářeč  

          a nevíš,jestli je to tvarem zubů nebo podložkama v kazetě?s druhým by šlo něco dělat

          0 0
        • jannv  

          Taky tipuju. i když nechám zkontrolovat patku. Hold jsem si měl přidat ty tři stovky na kazetu od Shimana. Tak za rok no :)

          0 0
          • roud  

            Tak dokud je prakticky nová ji šoupni na bazar a kup si něco co bude fungovat…

            0 0
    • kubad  

      montoval jsem stejnou sestavu, 2× a funguje to podobně

      každopádně s XT 11sp kazetou je to prostě lepší

      0 0
    • Rubi  

      divne, ja mam hazku xt 11 razeni xtr 11 kazetu sunrace mx8 11–42 a funguje vse jak ma…

      0 0
      • Rubi  

        edit: z nejvetsiho mi to pri slapani dozadu pada, ale ctvrt otacky me to pusti a to mi staci, tim „funguje jak ma“ jsem myslel pri slapani dopredu a hladkem razeni…

        0 0
    • jecnak  

      Ta kazeta je smejd, o tom to cele je.

      0 0
      • scalar  

        Nevíš, v čem je u ní problém? Já jezdím bez problémů devítkové i desítkové kazety od Sunrace.

        0 0
        • jecnak  

          Stezuje si na ni hodne lidi. Ja ji zkousel na testovacce a chod jaks taks, ale pri otaceni klikama zpet padal retez dolu po pastorcich. Stacilo i pul otacky. Na technicke jezdeni dost problem. Tipl bych na spatne profilovane ozubeni. XT,XTR, SRAM bez problemu.

          0 0
          • honhav  

            ha dik za info. ja si porad rikal ze mam blbe retez linku, ale jestli to dela i jinak nezbyde nez vymenit za xt…

            0 0
            • svářeč  

              případně si mužeš udělat radost xtr řazením,když Rubimu výše to šlape

              0 0
          • tomxxx  

            Na shimanu pada retez taky, na sramu obcas taky.

            0 0
            • jecnak  

              Obcas mozna ano, kdyz clovek v terenu prudce otoci klikama zpet, ale tady to delalo kdykoli – i na rovne silnici.

              0 0
              • tomxxx  

                Padá to i na stojanu, žádný prudný točení.

                0 0
                • jecnak  

                  Mozna blba retezova linka, nevim, na XTR a SRAM kazetach mi retez nespadl zatnim nikdy.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Na sramu to padá hodně vyjímečne a osobně sem to neviděl. Na shimanu sem to už zažil několikrát, dokonce i na 2×11. Řetězová linka možná, ale taky často pomáhá místo shimano řetězu sram. Spíš bych netvrdil, že je XT kazeta bezproblémová. Rubimu výš to na tý sunrace taky padalo, nevim jestli to vyřešil, ale při jízdě mu to nevadí.

                    0 0
                    • Honik  

                      Mi to pada s DM převodníkem, když dam spider, tak ne. Myslim že by mohli u těch DM převodniků dělat větší offset. BB92, DM převodník a nevychází v žádnem případě na střed kazety bohužel. Proto z velkeho pastorku pada…

                      0 0
                    • Rubi  

                      na testfestu u speslu nam to prece padalo na stumpjumperu HT v s-works verzi… tam bylo tusim XX1 nebo X01

                      na nejvetsim to na sunrace pri slapani dozadu pada, ale ctvrtotacky me to pusti…

                      0 0
    • Honik  

      Dělá mi to na 10tkové Sunrace 11–42 a Sram X9 sadě. Ještě bych zkusil dat delší řetěz…ač je to nelogické, stejně mě zlobila komplet sada X1 a když sem přidal 2 članky, řadi dokonale. A ty podložky pod šroub si dal správně, byť se to vyvinulo pro spolupraci mezi sram 9sp/ Shimano 10sp, řeší to stejný problém.

      0 0
      • jannv  

        Tak jsem to vyřešil. 5mm měkejch hliníkovejch podložek. Jen pozor v jakém uhlu ten drát od položek vyvedete. Lehounké pootočení drátu s podložkama, třeba o 10stupnů dělá hodně. Soudím že Sunrace dělá přehazky v seriijích, třeba jsou některé dobré. Třeba už to opravili… Aktuálně je to tiché, nikde to nedrhne. Přehazuje to okamžitě i pod zátěží. Včera jsem odstranil další vadu. Něco se mě na kole klepalo, když jsem šlapal na menších nerovnostech. Jsou to ty malé sežizovací šroubky na přehazovačce. Namazal jsem závity vazelínou a mám super tiché kolo :)

        0 0
    • JakeF  

      Ne že by ti to teď nějak pomohlo, ale nechápu, proč při ceně XT kazety někdo koupí cokoliv s nápisem Sunrace…

      0 0
      • tomxxx  

        Protože sunrace je černá a váží o 20g (?) méně :D :D

        0 0
        • JakeF  

          Oukej, takže na BF do fotogalerie ideál :).

          0 0
        • svářeč  

          hlavně má červenej unašeč

          0 0
          • JakeF  

            Tak to už pak jenom červený šrouby do převodníků a jedny kalhotky nezůstanou suchý.

            0 0
        • Rubi  

          kolem 45g, coz uz je docela dost, kdyby to kluci sikmooci trochu odlehcili… :-/

          0 0
          • tomxxx  

            Navíc z počátku stála XT kolem 2000 a sunrace 1500

            0 0
            • Rubi  

              jj ja uvidim co to vydrzi, ale stejne bych radsi GX kazetu vyhledove

              0 0
              • tomxxx  

                Kdyby GX nestála co dvě XT nebo sunrace, tak oželim i ten ořech.

                0 0
          • JakeF  

            Zase XTčko na tom bylo vždycky super s výdrží, což by si s odlehčováním moc nepovídalo…

            0 0
            • Rubi  

              me XTR kazeta (byla na novem kole) na 10s teda vydrzela o dost vic nez XT na 10s, takze asi tak… spis jde o to ze uz by pak byla drazsi no, protoze udelana bude vzdycky hezky

              0 0
              • JakeF  

                XTR ale měla titanový pastorky, ne? :) To můžeš těžko brát jako příklad možných úspor u XT.

                0 0
                • Rubi  

                  vsak ja nerikam ze ji maj udelat jako XTR, staci se podivat jak je udelana sunrace zezadu u nejvetsiho pastorku a XT a bude ti jasno… tam je zbytecne moc materialu

                  0 0
                  • Rubi  

                    no a pak se podivej jeste treba na GXko, kde je toho materialu jeste min

                    0 0
                    • JakeF  

                      GX kazeta stojí o 2 litry víc a váží míň jen o nějakých 30g, to mi nepřijde dobrej příklad ubírání :).

                      EDIT: koukám na aktuální ceny a je to o litr a 40g, to už je zajímavější… Ale pořád to je větší rozdíl, než SH vs Sunrace…

                      0 0
                      • Rubi  

                        GX vazi ± stejne jako sunrace…

                        0 0
                      • tomxxx  

                        Ty jo, už to GX zase zlevnili, tak to je docela fajn cena, než tu svojí kazetu ojedu, tak by to mohli dotáhnout kolem 2000 :D

                        0 0
                  • JakeF  

                    Když si vzpomenu, jak se ohýbaly Tiny alu pastorky, tak tuším japončíci věděli, proč tam materiálu neubíraj víc…

                    0 0
                    • Rubi  

                      no na sunrace je ale mohutny unasec, spojeny na nekolika mistech se zbytkem kazety…alu prevodnik od tiny nebyl ke zbytku kazety nijak uchycen, takze je jasne ze se kroutil jak had

                      0 0
              • scret  

                nevim jak desitky, ty si uz moc nepamatuju, ale u devitky bylo XT lehci tusim nez nejvyssi Sram a pritom vydrzela dle zkusenosti o malinko vic…

                XTR vydrzely vic kvuli tomu titanu na nejmensich pastorcich… zas retez udajne vydrzel min… zrejme jako ochrana kazety…

                0 0
                • Rubi  

                  na tom neco bude, na te xtr jsem obcas dokazal odpalit retez i za 3 zavody + nake to rozjeti a vyjeti :-/

                  0 0
                  • scret  

                    celkem by me zajimal rozdil mezi prave XTR a XT retezem… Ja vozim XTecka nebo sram (nejaky debilni cislo, ktery si nikdy nepamatuju)… Za XTRko jsem nikdy nejak nemel duvod utracet…

                    0 0
                    • Rubi  

                      ja vozil HG74 nebo 105 retez na XTR kazete, nevim ted jestli jsem se uplne pochopili…

                      0 0
            • tomxxx  

              Ona by šla odlehčit bez vlivu na výdrž, na velkym pastorku je materiálu strašně moc, což sunrace nemá (navíc nevim jestli náhodou velkej u sunrace neni hliníkovej, což je s výdrží maličko na prd)

              0 0
              • Rubi  

                tusim ze je, ale zas vis jak casto ten nejvetsi radime a tim jak je velky, tak podle me vydrzi dost, to driv odejde ten 11z…

                0 0
              • JakeF  

                No jsem zvědavej, jak na tom budou Sunrace s výdrží… Ale když stejně Sunrace pořádně nefunguje, tak i kdyby XT vydržela stejně, tak jsem radši, že mám tu i přes pár gramů navíc.

                0 0
                • Rubi  

                  tak na to tvoje enduro je to uplne fuk, to je stejne tezke tak jako tak, tam uz to nehraje takovou roli jako u xc rakety

                  0 0
                  • scret  

                    ono to hlavne dela taky to, kdo je na co zvyklej… Borci, ktery byli zvykli treba na desitkovy „bastly“, tak si XTecko 11ku chvalej…

                    Me to sice chodi, ale do perfektni funkce jakou ma treba 9s X.0 nebo XX1 nebo X01 to ma fakt hodne daleko…

                    0 0
                    • JakeF  

                      Proto jsem bral XT jenom kazetu, řadit se na tom bude Sramem :).

                      0 0
                  • JakeF  

                    40g nehraje roli ani u XC rakety, zvlášť pokud to smrdí problémama s funkčností…

                    0 0
                    • Rubi  

                      umyl jsem si ruce nez jsme to nahodil a funguje vse jak ma…

                      0 0
    • scret  

      mam tu samou kombinaci, neco na tom uz odjeto a funguje jak ma… Sice to neni uplne nejpresnejsi, ale retez nepreskakuje, nestrili apod.

      0 0
    • Pan.Fazole  

      Tak sem teď seřídil tu samou kombinaci.

      Jako funguje to, ale že by to byl nějakej zázrak v hladkosti chodu, to teda ne.

      Řetěz mam v rovině na 6. pastorku (počítáno od nejmenšího) – je to tak správně? Nikde na foru to tu nemuzu najit…

      Ale přesto se mi zdá, že na největšim (42z) je to křížení už moc velký a řetěz jakoby vyskakuje při opouštění posledního zubu (nevim jak to popsat:) ) a trochu to „rachtá“.

      Koupil jsem omylem kliky XT FC-M8000-B1 který maj řetězovou linku o 3mm posunutou doprava, takže žádnou podložku jsem nedával ale víc ke středu už teď nemůžu.

      A při protočení dozadu padá taky – skoro hned, ani 1/4otacky neudelam.

      0 0
      • Mr.Dan  

        Ano, řetězová linka by měla vyjít na 6.pastorek, jedno odkud počítáno, prostě na prostředek kazety. S tím ale nesedí tvoje tvrzení, že jsi koupil kliky pro Boost, který maj tuším 52 mm jako velká placka u 2×10 klik s klasickýma rozměrama náby atd. Tím pádem by ti to mělo vycházet spíš na 5. nejmenší pastorek. Správná řetěz. linka pro 1×11 s normální nábou má být 49–50mm.

        0 0
    • Mr.Dan  

      Takže jak to tu vypadá, všichni uživatelé až na jednoho nejsou spokojeni s funkcí Sunrace MX8? Mně by se velmi hodila co do vzhledu, ale zase chci co nejfunkčnější osazení, řazení i hazka budou XT, takže s kazetou XT by to mělo chodit nejlíp, což? Na třetí stranu nárůst 40–50g (MX8 vs. XT8000) opět hovoří pro Sunrace. Fakt nevím…

      0 0
      • JakeF  

        Na tu tvojí silničku dej Red a máš vystaráno…

        0 0
        • Mr.Dan  

          Na silničce mám XX + řazení a hazka XT, funkčně super, gramařsky neméně. ;) Tohle je na novou stavbu na jedovatě křiklavej rám.

          Jak píše roud, ušetřit 40 g na úkor funkčnosti rozhodně nechci. Proto řeším, zda je šance, že by to s MX8 chodit mohlo dobře, zatím to vypadá, že ta šance je malá…

          0 0
          • JakeF  

            Tak jestli to nejde na tvojí gramařskou silnici, tak bych tam v klidu dal XT… Nebo si fakt myslíš, že 40 g poznáš? :)

            0 0
            • Mr.Dan  

              To ani ne, ale poznám, že na jinak totálně černym pohonu (krom řetězu) a kolech bude svítit dvojbarevná kazeta. Co by na to řekla zdejší módní opicie?!

              0 0
              • JakeF  

                Na nafocení asi dobrý, ale počkej až se ta Sunrace trochu sjede… Holt ti asi nezbyde nic jinýho, než ta X01…

                0 0
      • roud  

        řešit 40–50g naúkor funkčnosti řazení je demence !!!

        0 0
      • kubad  

        dej kazetu X01 a ušetříš kopec gramů, :D

        je potřeba to řešit komplexně,

        0 0
        • jonti  

          X01 je nesmysl, kdyz nejlepsi moznost tak XX1, jestli chce usetrit tak X1 nebo GX.

          0 0
          • Mr.Dan  

            Záplety ještě nejsou, takže zatím můžu vybírat i mezi SRAMem a nechat si naplíst nábu s XD ořechem, na druhou stranu kliky už mám s převodníkem, kterej převodama sedí k SH/Sunrace pastorkům.

            0 0
          • kubad  

            X01 není nesmyl – je černá a rozdíl ve váze proti XX1 prakticky není :D

            0 0
            • Mr.Dan  

              Ale ta cena, to se mi fakt dávat nechce, to jako soráč, Srame. A ty šílený skoky, ty za to už vůbec nestojí. Zároveň bych musel kupovat menší převodník, aby mi vyšly převody, jaký chci.

              Takže skutečně vybírám jen mezi XT versus MX8.

              0 0
              • kubad  

                cenu chápu, ale ten zbytek sem nepobral:

                Sunrace: 11–13–15–17–19–21–24–28–32–36–40 / 389g

                Shimano XT: 11–13–15–17–19–21–24–27–31–35–40 / 447g

                Sram: 10–12–14–16–18–21–24–28–32–36–42 / 275g

                buď chceš gramařit nebo ne , z hovna bič neipleteš,pokud nechceš utrácet pak neřeš 40g na kazetě

                0 0
                • Mr.Dan  

                  Uvádíš u XT i MX8 11–40 verze, u 11–42 jsou jiný "konce kazet, ale to je jedno, nicméně zkrátka vím, jaké převody potřebuju (bavím se o prvních pěti nejtěžších), jaký skoky atd. a pak mi vychází buď 32 nebo 36 převodník a Sunrace/Sh, nebo 30 či 34 převodník a Sram.

                  Gramařit nechcu, rád bych co nejlepší funkci, kvůli který rád obětuju 50g. Pokud by ale Sram kazeta fungovala (byť s XT hazkou a řazením) o dost lépe než komplet XT, tak bych zase šel do X01 kazety, byť za přepálenou cenu. Proto tu řeším, jak to komu funguje, ve vlýkně 1×něco o tom překvapivě zas tolik není.

                  Takže můj preferenční žebříček, aby bylo jasno :

                  1. funkce
                  2. vzhled
                  3. cena
                  4. gramy
                  0 0
    • rs.bike.samuel  

      mám všechno XT M8000 i tu kazetu jako ty, kliky 32T Aeozine x1 light. Při točení dozadu mi to nepadá. Nic nikde neškrtá, funguje to dobře.

      0 0
      • Mr.Dan  

        Sice to nebylo na mě, ale opět mě to „kloní“ k vyzkoušení MX8 Black Chromu. Tyhle kliky mají mít řetěz.linku 50mm, což je stejné jako XT785 konvertované na 1× NW s 2×1mm podložkama. Asi je to skutečně záležitost precizního seřízení a rovnosti patky.

        Jakej vozíš řetěz? Tam by taky mohl bejt zakopanej pes…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.