• jirkaRS

    Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tímto závodem ze zahraničí? Bude to první ročník v ČR, zaplatil jsem si trasu 90km, jen netuším co od toho jako hobík čekat. Díky za poznatky :-)

    0 0
    • kapo22  

      Ahoj, zkušenost s tím nemám ale taky se tam asi chystám. Vypadá to jako obrovský masovka ale mám docela důvěru v pořadatele, že to bude dobře zorganizované. Obdobně jsem měl obrovské obavy na Pražském 1/2 maratonu, kde bylo snad 10 000 běžců na startu. Pořadatelsky to bylo ale tak luxusní, že jsem měl celou dobu pocit skvělé atmosféry a prostoru. Rozhodně žádná tlačenka. Očekával bych tedy, že u L'Etape to bude podobně. Startovat se bude ve vlnách a vše bude dobře zorganizované. Ono to v takovém počtu účastníků už ani jinak udělat nejde :)

      0 0
    • petr_bd  

      mam zkusenost s letape ze zahranici (cca 14–15K ucastniku), ale myslim, ze tady to bude poctem tak polovina max.. nebude to takova masovka jako ve francii, kde je to doslova strasny v tomhle.. i proto jsem si rikal ze 2× mi zatim stacilo. Podle delky dlouhe trati 130km a prevyseni cca 1500m to bude asi nekam na Krivoklat a zpet.. Ocekavam, ze to bude dost na pohodu (krome par vyhocovanejsich pripadu).. V zahranici to na pohodu tolik nebyva jednak kvuli delce a profilu (cca 170km a pres 4K prevyseni), jednak kvuli tomu zminovanymu poctu cyklistu, a pak i kvuli casovymu limitu, ktery pro ty co startujou vzadu nebyva uplne jednoduchy zvladnout.. Nicmene co je pak na tom zahranicnim jeste dost crazy, je to, ze tam startujou opravdu i lidi, kteri na kole jezdej cca 3× do roka (coz tady u nas moc neocekavam) a mezi tema se tam motat nebyva uplne nejbezpecnejsi.. taky podle toho to tam na ty trati kolikrat spatne dopada a vrtulnik se celkem prolital

      0 0
      • jirkaRS  

        Tady je strop 5K účastníků, 3K na 130km a 2K na 90km. Vzal jsem tu 90, protože to na „závodní tempo“ bude až až :-) v běhu mám už několik závodů za sebou, ale na kole to bude premiéra. Nicméně start na 90km s 2K kolama bude asi fakt o hubu, ale předpokládám, že to bude na etapy. Píšou, že časový limit bude odpovídat rychlostnímu průměr 22km/h, což by mělo být v pohodě.

        0 0
        • petr_bd  

          Ja jsem o tom limitu slysel taky, ale ted uz jsem ho nemohl nikde najit.. no tam v ty francii to bylo ze se startovalo v 15 vlnach.. kazda po 10minutach.. ale vzdycky v tech kopcich se to strasne nahustilo, ze byl kolikrat problem nekoho predjet a neohrozovat ostatni vedle.. pokud by to pustili takhle treba po 500lidech/10minut tak by to myslim mohlo bejt tak akorat.. nicmene porada to A.S.O. takze organizace bude dobra.. casovyho limitu bych se nebal.. ten profil je fakt jen zvlnenej

          0 0
          • jirkaRS  

            Super, díky.

            0 0
            • petr_bd  

              myslim ze detaily budou vyplouvat na povrch az se to bude blizit.. budes asi potrebovat potvrzeni od doktora, ze jsi zpusobilej.. dostanes startovaci cislo, podle kteryho budes nejspis rozdelenej do urcity vlny.. az budes mit dalsi dotaz, tak pripadne zkusim pomoct :)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Ahoj, rád bych to zkusil. Dal bych určitě tu kratší trasu, jakožto nezkušený v tomhle směru :-) Tak se tam snad s někým odsud potkám.

      0 0
    • milan.v  

      Na Stravě se dnes objevily trasy…

      0 0
      • jirkaRS  

        Už mám zaplaceno 90km, na první silniční závod a držení závodního tempa to bude až až. Trasy už jsou na jejich offiko stránkách, vypadají zajímavě :-)

        0 0
    • yaourt  

      Dnes přidali nějaké detaily o trase: https://www.letapeczech.cz/trasa-zavodu/

      A taky asi opravili .gpx soubory…ty předchozí mi Strava Routes nepobraly a Komoot to pro jistotu nenahrál do Garmina

      0 0
      • Smazaný účet  

        Je tady nějaký odvážlivec, který se na tuto akci letos chystá?

        0 0
        • jecnak  

          Jedu jako support a kvůli reportáži. Takže určitě ne jako závod, max si střihnu nějakou RZ.

          0 0
        • McBlacky  

          Jedeme jako team, ja bohuzel ze zdravotnich duvodu startovne prenechavam :/

          0 0
    • rk1  

      Docela se mi to líbilo, podíval jsem se na cenu startovného, spadl ze židle a od té doby jsem od toho nějak upustil :D

      0 0
      • brtníček  

        Celkem necelých 1700 přihlášených. Našlo se dost movitých bláznů.....

        0 0
      • Melvin  

        tvl 3 litry za startovné to je dobrý úlet. Ale zas je vidět, kolik udělá dobrý marketing. Holt kdo umí ten umí.

        0 0
        • adam1  

          Ale to bude určitě i s gulášem v cíli ne?:))

          0 0
          • Melvin  

            Zrovna dneska se jede silnice ve Vrbně a startovné 100 kč. Nebo SPAC za dva týdny 300 kč s klobáskou a pivem v cíli.

            0 0
            • milan.v  

              Tak srovnávat hnojáky s tímto snad nikdo soudný nemůže, ne? Jako nadsázka pro pobavení OK…

              0 0
              • Melvin  

                To jo, ale zas 3 litry? Bych pochopil, kdyby se to jelo někde v Alpách.

                0 0
                • BabbaJagga  

                  Kdyby ses registroval hned, když s tím přišli, měl bys to za polovic.

                  0 0
                  • milan.v  

                    No, 2.500,–… ;o)

                    0 0
                    • BabbaJagga  

                      No, vloni jsem bručel, ze jsem nestihl registraci za 1500 a pak už se dalo myslím jen za 2000. Ale je možný, ze to bylo na kratší trasu. Víc jsem se tím pak nezabýval, život jde dal…

                      0 0
              • Smazaný účet  

                prave naopak …je to paradox ze „hnojaky“ maju paradoxne radu vyhod oproti tejto masovke ktora pritiahne hromadu pseudocyklistov a prakticky je z toho len cyklovylet a nie zavod kde sa da pekne „zamakat“.

                0 0
                • deekay  

                  Na me to pusobi tak, ze to ma byt proste neco ve stylu „placenych zazitku“.

                  Proste pro lidi, co na zadnem zavode nebyli, aby si zkusili, jake to je jezdit v baliku, mit podporu, uzavrenou trat atd. O vykony u vetsiny dle me moc nepujde. Ja cilovka tohodle nejsem, ale verim ze spousta lidi ano.

                  0 0
                  • adam1  

                    V tom “balíku”to nebude sranda a budou tam určitě ambiciózní co budou chtít “vyhrát”:),Ať to hlavně přežijí ve zdraví .

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Nebude to tak dramaticky jak by si mozna nekteri prali. KPZ je taky plny uplnych amateru a ze by to byly nejaky jatka nepozoruju. Zkuseni odjedou, nezkuseni ale vykonni obvykle vi jak se na kole nezabit a turisti si pojedou v klidu svoje. Rychle se to roztrha na mensi skupinky.

                      0 0
                      • petr_bd  

                        myslim si presne to samy.. chce to si vybrat skupinku s podobnou vykonnosti.. s turistama ve sjezdu je to samozrejme o hubu.. ale nez se prijede na prvni kratkej sjezd tak uz to bude nadeleny

                        0 0
                        • milan.v  

                          To není jen o sjezdu, samozřejmě…

                          0 0
                          • snas89  

                            No ale v tom sjezdu mas vetsi sanci, ze te nekdo veme s sebou:)

                            Zvlast i premotivovanych hobiku, kterym se vypumpuje adrenalin, protoze zavod.

                            0 0
                          • petr_bd  

                            to samozrejme neni.. jen mi vyvstala vzpominka na drivejsi letape, jak to tam lidi rezou ze sjezdu jako by za to dostavali metal a plno blbecku co si sedaj na ramovou trubku kdyz na to vlezou parkrat do roka.. po rovinach jsem se tam nebezpecne necejtil ani jednou a to tam bylo 10× vic prihlasenejch.. ale 15k uz bylo dost pres caru

                            0 0
                • milan.v  

                  Ať si každý jezdí, co chce, ale srovnávat s něčím podobným fakt ne… Uzavřené silnice, zázemí,…

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  s tímhle alespoň můžou kravaťáci v ofisu machrovat na meetingu že jsi jel etapu na tour?

                  A nějak si ten nákup spešlu za 160 ospravedlnit přece musí…

                  hnoják by nikoho neohromil

                  3 0
                  • milan.v  

                    No, ono parametry to zrovna nemá výletní, tedy ta dlouhá…

                    0 0
                    • Melvin  

                      Mě to nepříjde zas nějaké psycho. Navíc většina to stejně pojede jako výlet.

                      0 0
                      • jakub_kencl  

                        V těchto místech by se dalo namotat daleko větší psycho :-)

                        0 0
                        • wishpull  

                          JJ , proč se jede z Nižboru do Berouna podél řeky?, šlo by to do Zdic přes kopec, pak třeba Koněprusy atd.

                          0 0
                          • Alojs01  

                            Nemuzou z toho udelat psycho, aby tam dostali co nejsirsi verejnost…:-)

                            0 0
                          • petr_bd  

                            jj hlavne by to uz bylo pres 180km.. to by ti posledni dojizdeli nekdy za tmy

                            0 0
                      • Fazzy  

                        Nemuze to bejt psycho, kdyz chcou aby se na to nekdo prihlasil. Kazdopadne uplne vyletovy parametry to nema a clovek uz na to musi neco na tom kole odsedet.

                        0 0
                    • wishpull  

                      Jo ta „dlouhá“ je fakt přísná, a je tam dokonce kopec 2,9km 5,9%. Proto radeji pojedu zevlit na Krále :)

                      0 0
                      • ms82  

                        Jak rikaji komentatori na eurosportu – neni to o tom, jaka je trat, ale jak tezke si to chces udelat :-)

                        0 0
                        • petr_bd  

                          jj tak je to samozrejme vzdycky.. vystrikat se muzu na 60km zvlnenyho terenu

                          0 0
                          • ms82  

                            Proc tak daleko? Das 3 min kopecek fullgaz a kasles jeste po pul hodine :-)

                            0 0
                      • rk1  

                        Pro hobbíky s nájezdem 1000km za život na S-Worksech a Pinarellech to bude v závodním tempu dostatečné pro utavení. Samozřejmě nic proti, každý ať jezdí na čem chce :)

                        1 0
                        • McBlacky  

                          Prijed to vsem ukazat ;)

                          1 0
                        • milan.v  

                          Jo taaak, ona je ta trasa pro zdejší borce málo náročná… Chci vidět, kdo to v nějakém tempu bude brát jako pohodičku…

                          1 0
                          • tomo_111  

                            ja zas nerozumiem co je to za nazorovy prud, ze aby si si mohol kupit nieco pekne/drahe/kva­litne, tak musis byt neviem aky borec v danom odvetvi. Mozes, staci na to mat a chciet si to kupit. Podobne ako si ‚nemozes‘ kupit drahy fotak lebo zacinat mas predsa na Praktice na film dakde z vetesnictvi…

                            mohol by mi to niekto vysvetlit? Co je na tom ze si niekto kupi Dogmu F12 a najazdi 1000km rocne, ked moze? Je za tym posmech ze ten clovek je podla vas ‚idiot‘, lebo na to mu staci aj najlacnejsia silnicka z dekace alebo co konkretne? Zavist? (nemam zial Dogmu ale co koho do toho co si kto kupuje a ako to pouziva, ne? :) )

                            3 0
                            • rk1  

                              Tento názorový proud je jen k rozproudění diskuze mezi staršími lidmi, kteří se vzájemně poklepou na rameno a jeho účinnost je téměř 100%.

                              1 1
                            • Alojs01  

                              Kdo si koupi dogmu a jezdi na kole celkem 1000km/rok je pozer…:-) To neni nazorovy proud, to je fakt.

                              2 5
                              • McBlacky  

                                Leda ve tvem vesmiru…

                                1 0
                                • Alojs01  

                                  V pohode, ja jsem ve svem vesmiru spokojenej.

                                  Beru to ze sveho pohledu a podle toho se tak chovam. Me je vcelku sumak, na cem kdo a jak jezdi. Kdyz je nekdo fanda do jakehokilo konicku, at si za to utraci co chce. Paklize to je jen nekdo, kdo ty penize utrati jen proto, ze je to neco TOP, ale v pripade kola nerozlisi prehazovacku od presmykace, myslim si o tom svoje. Ale i tak je mi to sumak :-)

                                  Znam lidi obou kategorii a po chvilce je hned znat, kdo je pozer a kdo ne (a je jedno, jestli se to tyka lyzovani, cyklistiky, rybareni,…) :-)).

                                  2 0
                              • tomo_111  

                                co je na tom pozerske? Ak niekto ma marginalni uzitok z toho, ze ma Dogmu a zoberie ju 20× na 50km vylet, co je na tom akoze spatne?

                                ty zas mozes mat napriklad pozitok z toho ze odjazdis na starej favoritke na jednu kazetu 20.000km za sezonu a tesit sa ze cost na kilometer je najmensi aky sa da, whatevera, ta to naplna :)

                                0 0
                              • jIrI___  

                                Když tam ten keš je, tak proč si nedopřát něco lepšího i na šolichání kolem komínu…

                                1 0
                              • kankrlicek  

                                Na kole nemusis umet, na kole musis vypadat!

                                0 0
                              • 2,44W/kg  

                                Souhlas! Cena kola / roční nájezd < než nástupní sazba v taxíku.

                                0 0
                                • neminem laedere  

                                  Zajímavý vzoreček, ukážu ho manželce – mohl bych si pořídit třináckrát dražší kolo než mám :-)

                                  0 0
                            • milan.v  

                              Já si myslím, že za to většinou může nepřiznaná závist… Takový maločeský kolorit…

                              2 0
                              • rk1  

                                Zajímavé je, že tady většinou podáváš rozumné názory, ale jakmile někdo zmíní S-Works tak jediný argument je závist.

                                0 1
                              • Polopol  

                                Není, spíš je v lidech zakorenene, že výbava má odpovídat výkonnosti. Když si fotbalista v okresním přeboru koupi top kopačky a bude hrat blbě, taky to dostane sežrat.

                                3 0
                                • tomo_111  

                                  chapem aj ten pohlad, na druhej strane ozaj mas v 2021 zacat hrat v ‚bardejovkach‘, to vypadalo nejako takto:

                                  https://www.e-sportshop.cz/…ilni_z29687/?…

                                  alebo si za 10× mozes kupit nejake normalne, ked na to mas a chces? Nezavisle na tvojom skille sa ti v tom bude lepsie minimalne chodit a nebudes si nicit nohy, ak uz nic ine.

                                  0 0
                                  • Polopol  

                                    Jak jsem psal, můj názor to není. Spíš jsem se snažil odhadnout myšlenky lidi obecně. Vlastník Ferrari asi taky úplně nevyužívá možnosti toho auta. Prostě si udělal radost. Jako třeba tím sworksem.

                                    1 0
                                • milan.v  

                                  Pak je to trapné…

                                  Až si budu kupovat plavky na léto, tak doufám, že se v těch Arenách budu moct cachtat vedle synovce, juniorského mistra ČR v plavání…

                                  1 0
                                  • tomo_111  

                                    Kup si take tie celotelove co uz myslim zakazali at to ma grady – a este budu aj ve sleve :D

                                    0 0
                                  • Polopol  

                                    Jo, trapné to možná je. Původně to podle mě vzniklo někde v pravěku, kdy praclovek s horsi zbraní porazil při souboji toho s lepší zbraní a získal obdiv za ten skill. A od té doby se to nějak táhne :-D

                                    1 0
                            • Krejza  

                              ******* je, že každý, kdo na to má, může si cokoliv koupit. Jenže tohle kritérium nestačí, aby tu danou věc uměl i ovládat tak, jak si ta věc zaslouží. Potom vznikají určité kuriózní situace.

                              Dokud ale takový člověk nedává na odiv své ego, je vcelku jedno, co si může dovolit a co si koupí.

                              0 0
                              • tomo_111  

                                kolo alebo auto alebo neviem kytara si nejak zaslouzi ovladat? Su aj nejake tabulky – napr kolko musis rocne najet aby si mohol mat na kole ultegru DI2 pripadne ak nemas FTP aspon 300w tak nesmies mat karbonove kolo? Wattmeter si po kolkych rokoch moze clovek kupit?

                                Ako sorry ale to je fakt mimo, nech si kazdy kupi co chce (idealne pokial na to ma a nemusi brat lichva-uver..) :)

                                Ego je vec ina ale to s tym moc nema podla mna.

                                2 0
                                • orm  

                                  Myslim, ze jsi nepochopil pointu. Lidi se nesmeji lidem, ze si koupej drahe kolo, ale ze si koupej drahe kolo a pak se chovaj jako mistri sveta, prave proto, ze maj drahe kolo. Pri tom najedou hovno. Samotne drahe kolo nestaci, musi to byt ve spojeni s tim chovat se kvuli tomu jako *****.

                                  4 0
                                  • Fazzy  

                                    No pokud uz je nekdo *****, tak drahy kolo jeho chovani nepochybne k lepsimu nezmeni. Neocekaval bych ale, ze tech zminenych typu, tedy pupkacu s najezdem 1000 s kolem za 200k, bude na Letape nejaky nadprumerny mnozstvi. Zvlast na dlouhy trase.

                                    1 0
                                  • tomo_111  

                                    asi mi to uslo medzi riadkami, nevidel som tam nic o tom, ze sa chova ako ***** – ale o tom, ze ked mas s-works/pinarello a najedes 1000km rocne tak uz tym si ***** – s cim nesuhlasim, mne je jedno na com kto/kolko jazdi a nededukujem z toho absolutne nic.

                                    0 0
                                • Krejza  

                                  Hovoří z tebe kapitalismus ad absurdum. Neříkám, že je třeba zavést kvóty na cenu kola vs. počet najetých km.

                                  Vyvíjejí a prodávají se stále výkonější auta a motorky, pak se do nich cpou elektroničtí pomocníci, protože lidi neumí jezdit.

                                  Naprostá většina neumí fotit, ale už i mobily mají v sobě tolik technologie, že stačí zmáčknout a vyleze z toho upravená fotka. Ale okamžik, kompozici a další důležité podmínky, to skoro nikdo nevidí a neumí.

                                  U kol je zase „hádka“ klasikářů s elektrikářema.

                                  Všude něco je a jsou určité limity, co je v normě a co je už úsměvné.

                                  Nebo si snad koupíš Stradivárky a budeš s nimi brnkat po vesnických zábavách?

                                  1 0
                            • Polopol  

                              Sam proti vlastnictví luxusních věci vůbec nic nemám. Naopak, když někoho vidím na tom pinu jet, rád se podívám. Ale podle mě odpověď na tvou otázku je něco ve stylu: když je tak pomalý na top stroji, o kolik horší by byl na normálním kole. Nejvíc je to poznat v závěru startovniho pole v hobby závodě. Klasická hláška: předjel jsem borce na sworksu… Prostě ze bez top kola bys byl ještě marnejsi. Ale opakuji můj názor to není.

                              0 0
                              • rk1  

                                No on ten rozdíl není tak velký jak si všichni myslí. Pokud na tom nepojede průměr 40km/h tak by rozdíl mezi třeba Tarmac SL7 Expert a Tarmac S-Works SL7 v času moc nepoznal, přitom cena je dvojnásobná.

                                1 0
                                • sas  

                                  Pro hlupáka každý hloupý!!!!!!!

                                  0 0
                                • sas  

                                  Tak já vím že letos jedeš Vueltu. Ale příští rok nám to všem ostatním ukáže jak se má jezdit, budeme se těšit.

                                  0 0
                            • Smazaný účet  

                              Pinerello je málo, správnej pozér si koupí Festku, za tu se dá víc utratit

                              0 0
                              • adam1  

                                Pánové řešíte kraviny ,každý ať si jezdí na čem chce a co se mu líbí :) Zdavější je ale se k takovému stroji propracovat to zas jo :)

                                2 0
                        • petr_bd  

                          at si kazdej jezdi na cem chce a co mu dela radost.. jasne chlapek s milanem na sworksu vypada trochu nepatricne.. ale kdyz ho to na tom vic bavi

                          taky mam starsi Dogmu a jiny kolo nechci :)

                          0 0
                        • JK_Cookie  

                          Pinarell jelo celkem dost, dale bylo dost zastoupeno Colnago, Bianchi, Repete jsem videl asi 3 a Festky taky nejaky jely…atd :-)

                          0 0
                        • sas  

                          A co na tvé názory říká tvůj doktor? Jel jsi tam vůbec někdy? Nebo jenom kecáš?

                          0 0
                  • McBlacky  

                    S bajkem za 160 sedis mezi kravatakama tise v koute ;)

                    4 0
                    • tomxxx  

                      Přesně to mi proběhlo hlavou… Spešlu za 160, taková *****.

                      1 0
                • sas  

                  A už jsi to jela že kecáš.

                  0 0
            • yaourt  

              :D :D :D

              To je jak srovnávat koncert vesnického agrometalu s Metallicou, no to nene :D

              0 0
              • Melvin  

                A co je vlastně na tom tak velkolepého? Když to třeba srovnáš s Beskyd tour nebo Mamutem.

                0 0
                • Fazzy  

                  Prezentace

                  0 0
                • Vrci  

                  Rampušáem, Králem, Sudetama. Budiš jím země lehká. Spíš by mě zajímalo, jak si zařídili uzavírky silnice. Výše jmenovaní na to dojeli..

                  0 0
        • Mikikuba  

          Byznys nic víc nic míň. Plno lidí ale podle mě spíš nezávodních cyklistů na to slyší. Anebo jim startovné třeba zaplatí firma a reklama. Takové znám taky.Mě tohle třeba vyloženě odrazuje.Kromě toho se sejde masa hodně různorodých cyklistů což si říká o nějaký průšvih…

          4 0
          • tomo_111  

            a cyklisti maju byt vsetci stejni resp max dva druhy ako kachlicky pred '89 ci ako? :)

            0 0
          • milan.v  

            Tak samozřejmě, že se tam sejde spoustu cyklistů, kteří vyrazí bez zkušeností jízdy ve větším počtu lidí, technických dovedností a bude to o hubu…

            0 0
          • deekay  

            Me spis docela dostal popis na strankach a fotka nad tim. To zase smrdi pruserem a spoustou nevrazivosti mezi ridici a cyklisty… nechapu, ktery jelito tam tenhle popisek napsalo…

            1 0
          • ms82  

            Ano, presne tak. Ani nevim, kolik lidi se me uz ptalo, jestli pojedu. Radeji ten hnojak za kilo – konkurence tam vetsinou naprosto dostacuje a piti si na kratsi vyjizdku uvezu. Nereknu v tech Alpach. Kdybych jel 180/4000, tak se nejake obcerstveni hodi, ale motat se kolem Prahy, kde je na kazdem rohu kavarna, to neni tak logisticky narocne.

            3 0
        • Jason Voorhees  

          Kolik stojí Jizerská 50 na běžkách? 2k? A když není sníh tak Ti nic nevrátěj. Max sleva na příští rok. 3k je cajk pro lidi co si to chtěj zkusit.

          0 1
          • Krov  

            Jizerská 50 je ale taky předražená. To je stejný jako pro běžce pražský (půl)maraton a podobně. Tyhle závody mají oproti těm levnějším jen silné PR. Pro běžné závodníky to má jen negativa – tlačenice už od předstartovních záchodků, praktická nemožnost se rozjezdit/rozběhat, spousta přepalovačů, v cíli si ani není kam sednout na pokec…

            0 0
          • Melvin  

            Jizerská 50 má vě světě už nějaké jméno a historii. Jezdí zde plno zahraničních závodníků, to se neda z L-etape srovnávat.

            0 0
      • robb  

        Já jsem si to nechal koupit jako dárek k vánocům. Ale jelikož to z Června přesunuli na stejný den jako Král Šumavy, tak jedu do Klatov. Prachy mi v pohodě vrátili. Uvidím podle letošních ohlasů, jestli tam vyrazím příští rok.

        0 0
      • iron.hide  

        Hmm aj u nas, 109 eur za dlhu

        0 0
        • iron.hide  

          Btw trasa je cez najnavstevovanejsie miesta a cesty tu u nas v Malych Karpatoch. A nedelu bude pekne. To jako vsetkych ostatnych ludi odtial vyhodia?

          0 0
          • McBlacky  

            Uzavirka pro zavod ma nejaka pravidla, bylo by fajn o tom neco vedet, driv nez zacnes zurive mlatit do klavesnice svoje domnenky ;)

            0 0
            • iron.hide  

              Su to dost uzke lesne asfaltky, a za pekneho pocasia skutocne velmi frekventovane (je to bratislavsky lesopark)

              0 0
    • R294  

      jezdíval jsem KPŽ a to bylo to za nějakých 7kil vč.nějaké té šmakulády, tohle mi taky přijde, že je to celkem dost, resp.čekal bych tak 12–15 stovek…

      0 0
      • McBlacky  

        Kpz taky zdrazilo. Tady mas kolem zavodu docela servis, plus auta na trati pro zavodaky, a hlavne zavreny silnice. Zavodu pro sirokou verejnost na zavrenych silnicich dneska je minimum. To je uplne jiny jezdeni.

        0 0
        • R294  

          asi jo, bude to tomu odpovídat…rád bych si to vyzkoušel, ale nevim, jak se mi pojede na 45C nedávno obutých, asi mizerně :-)

          0 0
    • jkcz  

      Report od kámoše ze Slovenska, v kostce: kompletně uzavřená trať, zaváděcí vozy, motorky, saniťáci, jako na skutečné TdF označené rychlostní a vrchařské prémie. Asi výborně zvládnutá propagace – protože bylo prý spousta diváků kolem trati. Dle něj velká spokojenost. Navíc on to posuzuje z pohledu člověka, který závody taky organizuje. Nelituje těch 90éček. Jen předávám, jak jsem nakoupil. Sám se té atrakce neúčastním.

      0 0
    • jkcz  

      Dokazal by nekdo zhodnotit reklamni potencial teto atrakce, kdyz nejvyznamnejsi profi zavod na nasem uzemi byl v televizi ze zaznamu az za tyden po dojeti a tady tato hobby akce bude na ct sport v primych vstupech?

      0 0
      • Melvin  

        Taky nechápu proč veřejnoprávní televize vysílá v přímem přenosu soukromé akce, ale třeba na český pohár XCO nebo silnici kašle. Holt za vším jsou peníze a známosti.

        0 0
        • Honzas  

          Protože to je v licenci ASO a je to v nějakém balíčku s TdF? Možná i jako povinnost? Nevím, hádám…

          0 0
      • jIrI___  

        Reklamní potenciál je obrovský. Svědčí o tom i to, že třeba já vůbec netuším co je nejvýznamnější profi závod na našem území, ale informace o LEtape se na mě valí ze všech stran. A poslední dobou i ze stran kolegů, kteří na kole jezdí převážně kvůli tomu, aby si mohli dát pivo.

        0 0
        • milan.v  

          Potom to patrně dělají správně…

          0 0
        • Melvin  

          Já zase nevidět tohle vlákno zde, tak o tom ani nevím. A to si myslím, že se o cyklistiku zajímám dost. Ale asi to je cílené na ty co jezdí, aby si pak mohli dát pivo a nemají možnost se svézt v balíku. Protože osobně neznám moc lidí co by dali 3 litry za takovou srandu.

          0 0
          • adam1  

            Ti v okolí Prahy asi ok,ale ti přespolní připočítat ubytko a vše kolem a jsi na raketě :).

            0 0
    • kapo22  

      Když jsem se na tuhle akci koukal loni při ohlášení, tak šlo startovné koupit v první vlně snad za 1500–2000 Kč. A to mi nepřijde zase tak hrozný oproti KPŽ a podobným. otázka je, co všechno za to dostaneš :)

      0 0
      • Melvin  

        Ale zas dávat 2 litry rok dopředu, když nevíš jestli se to pojede.

        0 0
    • BikeClubKovacek  

      Slovenská L'Etape https://www.youtube.com/watch?…

      1 0
    • BikeClubKovacek  

      Jinak jsem přihlášený nicméně mám z toho obavy....., jestli bude pršet a zima , tak ani nepojedu. Když pustí 2000 lidí naráz po mokré silnici, tak to nemůže dobře dopadnout.....kolo mám jen jedno :(

      0 0
      • jkcz  

        No myslim, ze kdyz se skarede smotam, tak kolo je to posledni, co budu resit :)

        0 0
        • Delkim  

          ???

          Kosti srostou a ještě dostaneš prachy od pojišťovny, ale kolo se samo neopraví! :)

          1 0
          • Tydlii  

            přesně to říkám dycky! já srostu a zahojim se, ale kolo zůstane rozsvihaný a hadry roztrhaný!

            2 0
            • jkcz  

              Chlapci, to prijde s vekem, zacinas si vic vazit sveho tela. Nejaky kus karbonu je nezajimavy, nahraditelny. 

              0 0
        • adam1  

          Kolega to minule položil a všichni se prvně ptali “co kolo?”:))

          1 0
    • sas  

      Ale hoši to je závod pro veřejnost. A né pro borce s bike fóra co všichni jezdíte svěťák. Všichni jsou amatéři pro vás. Nikdo to nejel ale už víte jak to tam bude vypadat.

      7 0
    • milan.v  

      Dnes prý trénovalo na trase mraky lidí…

      0 0
      • JachymP  

        Tak ještě že jsem dnes vyjímečně jel směr Nymburk ;)

        0 0
      • Krov  

        Jj, jel jsem Bubovičák dolů a proti mně mraky lidí.

        0 0
      • JerryRed  

        Sem se tam včera taky motal a ještě že se do těch Úhonic jede nahoru pže ta cesta je tam fakt nic moc, dole ze začátku asi kilák nový asfalt pak hrůza.

        0 0
    • milan.v  

      Bohužel s počasím to nevypadá moc dobře…

      0 0
    • milan.v  

      Tady článek k tomu samému na Slovensku…


      L’Étape Slovakia na vlastní kůži

      https://www.roadcycling.cz/…vlastni-kuzi

      0 0
    • vrabec_obecny  

      Počasí nic moc, co budete volit za oblečení?

      0 0
      • jecnak  

        ČHMU hlásí na sobotu polojasno bez deště a 16C, takže pokud to vyjde, pak na závod krátký krátky s něčím pod dres.

        0 0
        • 01carbon  

          bych si teda bundu pribalil

          https://www.chmi.cz/…lts/ala.html#…

          0 0
          • Delkim  

            Tak záleží zda pojedeš na 120 nebo 180 tepech, že… :)

            1 0
            • Mikikuba  

              Celou dobu asi na 180 tepech nepojedes:)

              0 0
              • 01carbon  

                muzu si zkusit tepy zmerit – na gauci jsem jeste nemeril :-)

                0 0
                • Mikikuba  

                  na gauči taky zajímavý:) i při jiných činnostech zkus:)))

                  0 0
                  • 01carbon  

                    myslis třeba přepínání kanálu na tvovladaci?

                    0 0
                    • Mikikuba  

                      Myslela jsem něco jinýho:) taky zajímavýho na gauči:) Budeš překvapenej hodnotama:)

                      0 0
                      • Krejza  

                        Při přepínání programů těžko něco zjistí, když nepochopil, jakou aktivitu máš na mysli.

                        0 0
                        • BabbaJagga  

                          Jak to, ze ne? Ta dnešní šidítka už mají přece vícero programů ;)

                          0 0
                        • 01carbon  

                          pochopil :) už dopoledne jsem se obrátil z levého na pravý bok a bedlivě sleduji přípravu oběda takže mě nic nepřekvapí.

                          at jenom neplevelim – ve 13hod na byt v tv nějaký zaber z letape

                          0 0
                      • DaD  

                        Ani ne, při ********* ty tepy nejdou příliš nahoru. Jsem to schválně zkoušel a byl jsem v kompenzaci a jen jednou jsem se dostal na vytrvalost. Trénink bych tedy směřoval asi jinam:)

                        0 0
                        • deekay  

                          Zcela novy naboj tomu dodavaji Garmin Fenix 6, kdy se v rezimu fitness treninku samy snazi poznat provadeny cvik a pocitaji opakovani :D

                          1 0
                        • Mikikuba  

                          Přesně. Proto jsem to psala, že plno lidí bude překvapenejch jak jsou nízko:))

                          0 0
                          • milan.v  

                            Asi bych to tu takovými nesmysly nezadělával více…

                            Ta akce byla fajn a nezaslouží si to…

                            1 0
              • becis  

                Ale jo, já měl na té dlouhé trase průměrný tep 181 po 3h 37min :)

                0 0
      • milan.v  

        Lehké návleky na ruce a vestu bych si vzal…

        Pokud bude méně, tak i návleky na kolena…

        1 0
    • JerryRed  

      Trochu chčije u Hájku před Uhonicema

      1 0
    • Cen da H  

      Svaty Jan pod skalou, pocasi vpohode

      1 0
    • JerryRed  

      Sáblice tahá :)

      2 0
      • Smazaný účet  

        Tak za tou bych v balíku jet určitě nechtěl…

        0 0
      • jecnak  

        Ta prolitla balikem nahoru do Podkozi jak Roglic.

        1 0
        • Zvanty  

          S přilbou šejdrem? :-)))

          0 0
          • jecnak  

            Jela pekne. Da se na ni jako na cyklistku koukat a vykon ji tedy rozhodne nechybi, ale to i dalsim holkam, se kterymi jsem jel v baliku – druha a treti.

            0 0
    • zzabak  

      Pán v infostánku u vstupu do OBI na Ruzyni mne dnes dopoledne zastavil a povídá: „Prosím vás můžu se vás zeptat, vy jste sem přijel na kole? Nabo jak jste se sem dostal? Nevíte proč je zavřená Karlovarská?“ Měl jsme v ruce dvě dvoumetrové latě a na hubě dětskou roušku s medvídkama. Nejdřív jsme si myslel, že mne chce napomenout, že bych měl mít respirátor a pak mne rozsekal, že jsme přijel na kole…(na kolo pudu až večer). Podal jsem mu informaci o důvodu a době uzavírky a jemu se očividně ulevilo. Nyní může na informacích podávat informace…

      0 0
    • Jason Voorhees  

      pár fotek od kamaráda, prej super a amatéři úplně v tenzi ten start :-)

      1 0
      • McBlacky  

        Tak uplne pomalu se to nejelo. Elita na cele za 3:18 a do par minut za nimi uz hobici ;)

        0 0
        • petr_bd  

          jako na muj vkus se to jelo hodne ostre, ale na tenhle profil se to nakonec takto dalo.. ale prislo mi, ze me do tech par kopecku predjizdi uplne kazdej :) pocasi nakonec vyslo dobre.. na me spadlo asi tak 10 kapek

          0 0
          • JachymP  

            No, a jak sis to užil? Byl to hezkej zážitek? Organizace dobrý? Pojedeš znova? Jel jsi delší trasu?

            0 0
            • petr_bd  

              organizace supr musim rict.. vsude vsechno bylo.. vsechno fungovalo.. bufety byly teda trochu chudsi v porovnani s krusmnotonem nebo francii (ale tady toho clovek stejne moc nepotreboval, preci jen nebylo to jako nastoupat pres 3k nebo neco podobnyho)

              jel jsem tu delsi trasu a pak kdyz se to spojilo s tou kratsi, tak me prave vsichni predjizdeli

              uzil jsem si to, jsem rad ze sem ze sebe neco vymacknul a neodjel to jen tak turisticky.. priste bych klidne jel zase.. ale je otazka co to bude za trasu

              v porovnani s francouskou variantou tam bylo samozrejme 10× min lidi, takze mnohem vetsi pohoda.. a kdyz se clovek drzel v prvni polovine tak tam vsichni jezdili uplne jak meli.. coz v ty francii to teda je namichany s uplnejma ‚lopatama‘ a kdyz ma clovek vyssi start.cislo tak proste je to hrozne o hubu

              2 0
          • Fazzy  

            Potkals nějaký pozéry a lidi co dělaj zmatky v balíku? :)

            0 0
            • petr_bd  

              pozery moc ne (asi byli vzadejc).. jako supr kol tam bylo hodne.. ale prislo mi, ze vsichni celkem makaj teda.. obcas mi to tempo prislo trochu prehnany, ze to nemuze vetsina takhle ani dojet

              0 0
            • robb  

              No já jedu dnes Lawi tour, tak tam budu dělat zmatky asi já

              0 0
    • jecnak  

      Musím říct, že včera jsem byl při prezentaci lehce otrávený, což asi zapříčinilo počasí. Dneska ale naopak nadšený ze zabezpečení trati, značení a vůbec organizace. Právě zabezpečení trati na spoustě silničních hnojáků pro mě byl důvod, proč už na silnici závody nejezdim. Prakticky celou dobu před naším balíčkem jela motorka, všude spousty organizátorů na křižovatkách, nepotkal jsem auto v trati, co tam nemělo co dělat. Průjezd sprinterskou prémií v Berouně, kdy tam dav fanoušků mlátil do hrazení jak šílenci, byl fakt zážitek. Občerstvovačky nemůžu hodnotit, nikde jsem nestavěl. Za mě tedy palec nahoru!

      4 0
      • Fazzy  

        Takovej milej byl v televizi rozhovor s vedouci jedny obcerstvovacky, kterou prekvapilo, ze prvni skupiny vubec nezastavovaly a oni meli problem jim predat piti :)

        1 0
    • yaourt  

      Fakt super akce, od organizace, fanoušků až po počasí :) Zdejším hnidopichům bych to fakt přál navštívit, jasně, platit 6K na místě je totál mimo, ale dalo se koupit startovné za čtvrtinu… Inu, kdo holt prohloupil…

      1 0
    • rdx  

      Rano jsem jel z letny smer KV a celkem jsem cumel jak zabezpeceny to meli. Na kazde sebemensi krizovatce stal clovek ve veste a s praporkem, vcetne benzinek. Pokud to tak bylo po celou trat tak tede smekam.

      0 0
      • petr_bd  

        Bylo no.. Jako v kazdy ostrejsi odbočce vsichni mavali.. Tohle už lip udělat neslo

        0 0
    • macomb  

      Taky jsem si to užil, počasí naštěstí dopadlo na jedničku.

      0 0
    • jakub_kencl  

      Byl jsem se podívat ve Zbečně na kamaráda a zafandit mu (nejstarší účastník). Pak jsem se sním svezl do Berouna, takže jsem se pohyboval někde kolem 500 místa. Občerstvovačka ve Zbečně, kam jsem nahlédl, trochu „chudší“, ale všeho dostatek i v té cca poslední třetině.

      Docela to jelo a žádní pózéři se nekonali :-D V Berouně na občerstvovačce voněla i káva, což mi připomnělo Itálii, kde byly 2 návěsy s espressama :-)

      V Berouně jsem se pak zakecal, takže do Bubovic, kde jsem se z tratě pak odpojil jsem jel v cca poslední stopadesátce. Překvapivě hodně lidí ve smrti už v Lištici, i tlačenka byla. V Bubovičáku se už pár lidí motalo od krajnice ke krajnici, jeden rozháněl křeče a jeden krmil dravou zvěř za svodidlem. To mě docela překvapilo, zas takové peklo to nebylo. Na druhou stranu tam byli i lidi, kteří si to užívali, valili na kašpara a kecali. Prostě výlet.

      Na tom cca 40km úseku co jsem jel, bylo zabezpečení parádní. Všude pořadatelé, značení, zvýrazněné díry, žádná auta a spousta fandících diváků po cestě, kteří povzbuzovali i ten chvost.

      5 0
    • waters  

      Bude se to jezdit každý rok nebo to byl jednorázový závod? Vypadá to moc pěkně.

      0 0
      • macomb  

        Díval jsem se na poslední vstup ČT sport večer a tam organizátor říkal, že příští rok je v plánu v původním termínu (první polovina června)

        1 0
      • petr_bd  

        za me by bylo fajn, kdyby to bylo treba mimo Prahu a trochu vic kopcovitejsi.. ale zase to pak dela asi zbytecnou ‚konkurenci‘ mistnim zavodum.. ikdyz tohle klubovi zavodnici asi stejne moc nepojedou

        0 0
    • Singlespeed  

      Tak, jak to dopadlo s tou atmosférou Tour? Podle toho, co jsem viděl v televizi, tak místo reklamních bannerů LCL, Vittel, Krys, LeClerc a dalších spojených s Tour tam byl Strabag známý z KPŽ :-). Na občerstvovačkách se taky neobtěžovali dávat typické plátěné taštičky (ideálně s logy týmů TdF) s nachystaným občerstvením a bidonem. Policisty na Nikenech jsem taky nezaregistroval, puntíkovaná trička, zelené čepice, gumové medvídky nebo minisalámy asi taky nikdo z alegorických vozů nevyhazoval. Vrtulníky, předpokládám, taky nekroužily a velkoplošné obrazovky ve městech obležené fanoušky asi taky nic. Doufám, že tam byly alespoň nějaký ten mobilní butik s originálním reklamním oblečením Tour (trička, čepice atd…) a červený Eniaq nebo Superb s ředitelem vykukujícím ze střešního okénka :-). Na Slovensku prý skákal čert Didi, byl i na české l´Etape? Byl tam vůbec nějaký klasický symbol Tour, který by legendární závod alespoň trošku připomínal?

      2 2
    • neminem laedere  

      Závod se mi líbil. Nemůžu srovnávat s jinými závody, protože jsem jel vůbec poprvé, což se týkalo řady účastníků. A v tom si myslím, že je přínos takového závodu. V zemi, kde spousta lidí zastává názor, že cyklisté na silnice vůbec nepatří, se pořádá velký závod silniční cyklistiky, kterého se může účastnit prakticky každý, ať už na kole, nebo jako divák. Diváci krásně fandili po celé trase. Proto budu rád, když se taková akce bude příští rok konat zase.

      Ano, startovné nebylo levné (v první fázi 2000 Kč za dlouhou trasu, 1500 Kč za krátkou trasu). Na druhou stranu ty peníze byly vidět. Pořadatelé po celé délce 130 km dlouhé trasy ukazovali směr a hlídali uzavření komunikací. Jízda v protisměru, zvláště ve sjezdu, byla nevšedním zážitkem.

      3 0
      • Polopol  

        A to byl vlastně první ročník, nebo to bylo jenom pro letošek?

        0 0
      • jecnak  

        Take se mi to libilo. Pristi rok zase.

        1 0
        • andy97  

          Trasa pro příští má byt stejná? Nebo bude jiná a jinde?

          0 0
          • milan.v  

            Trasa bude určitě jiná, tato byla na některých místech provizorní, resp. řešení stávající situace na silnici…

            0 0
          • Jason Voorhees  

            Trasu letos vybíral Štyby, aspoň o tom tak mluvil v TV. Takže příště asi jiná.

            0 0
          • neminem laedere  

            Prý se uvažuje o Libereckém kraji, ale ve hře jsou opět i Střední Čechy.

            0 0
            • milan.v  

              Pochybuji, že se start a cíl přesunou ze Strahova jinam…

              0 0
            • Kubajsu  

              Liberec má kousek Krakonoše a Krušnoton, to mi nepřijde zrovna rozumné…

              Když někam tak na jih, tam není nic.

              0 0
              • nzg  

                Sumava by byla idealni, kopce tam jsou, z Prahy kousek, DE za rohem a silnicni Kral Sumavy se uz bohuzel nejezdi.

                0 0
                • Jason Voorhees  

                  …a vedle Novohradky, tam je krásně no, ale pro vrchaře :-D

                  0 0
                  • Alojs01  

                    Akorat v Novohradkach je dost silnic, ktere jsou i na gravel prisne…:-)

                    0 0
                    • andy97  

                      Na Jih Moravy (Pálava, Mikulov) by to mohli dat. Tam by se mi to líbilo (mám to kousek).

                      0 0
                      • DejfSejf  

                        Vždyť tam chybí kopce.

                        0 0
                        • andy97  

                          To není pravda. Pavlov to je pěkný kopec, z Milovic do Mikulova taky slušný kopec, z Perné do Klentnice.

                          Takže se tam vpohodě najdou kopečky.

                          0 0
                          • macomb  

                            JJ, přes Pálavu se toho dá taky natahat slušně ze všech stran, nebo na druhou stranu od Hustopečí

                            0 0
      • rostik1969  

        Můj nejemotivnější závod. Bezvadně připravená trasa, zázemí. Obrovská pochvala organizátorům.

        0 0
        • Melvin  

          Jen tak pro zajímavost, byl to tvůj první silniční závod?

          0 0
      • neminem laedere  

        Jinak subjektivně jsem většinu toho závodu spíše protrpěl. Klasická začátečnická chyba, že jsem přepálil začátek příliš intenzivním lepením děr, což se mi později vrátilo. Energie a chuť byla, ale křeče to nedovolily. Naštěstí jsem nějak pomalu dojel a celkově to vnímám pozitivně. Snad se poučím pro příště :-)

        https://www.strava.com/…/5866495620/

        0 0
        • macomb  

          Já udělal stejnou začátečnickou chybu :( (Naštěstí teda bez křečí), v kopcích se mi to vymstilo.

          0 0
        • petr_bd  

          myslim, ze kdyby bylo normalni letni pocasi (25–30 stupnu), tak by jako ty dopadlo hodne lidi.. je pravda, ze cloveku to obcas neda a zacne se honit za tema pred sebou.. taky mi tam jednou nahore pred Zbecnem ujela skupina (asi jsem se kochal ja nevim) tak jsem jel v klidu 3km sam a pak to radsi dojel az ve sjezdu

          ale prekvapilo me, jak malo lidi stavelo na bufetech.. ja vozim 1 velkej bidon (druhej mam s naradim) a musel jsem stavet 2× abych se napil a dal si nejakou susenku.. ale ja zase nezeru zadny gely za jizdy no.. takze ty by mi asi v tomhle trochu pomohly

          1 0
    • kerim  

      Tak pár ryze amatérských pocitů:

      Masovky mě vyloženě stresujou, ale dostal jsem to od kámoše aby nejel sám- nakonec on nejel a já v tom zůstal:-). Start jsem okouknul u delší trasy kterou jel jinej kamarád , takže pohoda, o nic nejde, dojet a v rámci možností si to užīt (první a zároveň poslední silniční závod). Vyrazilo se celkem svižně ale v poklidu se to nadělilo do skupin, nahoře někde před Úhonicema plaváček, pak už dobrý, v podstatě do Berouna pohoda, na moje poměry rychlý, v Berouně rychlostní prémie, kotel řvoucích lidí. Za Berounem kopce už mi moc nechutnaly, ztloustnul jsem a mám letos najeto asi 500km ale lidi fandili a tak se člověk kousne. Po poslední občerstvovačce opět déšť, ale chytil jsem se mlaďocha na gravelu a ten mě potáh nach Prag. Pak byl ještě dobrej takovej polní brdek někde u Sobína, tam už lidi slejzali ale mě bába s řehtačkou vyhecovala, a celkem jsem ho ,,vylít" :-). Pak už následovalo napojení na Plzeňskou a fičák dolů v protisměru směr Motol. No a už ,,jenom " zpátky na Strahov. Odhadoval jsem to na cca čtyři hoďky, bylo to 4:07, což jsou ty občerstvovačky :-)

      Pak už jen pivko, kafe a pokec s kamarádem, co jel dlouhou – on mimochodem nezmokl vůbec?!

      Takže za mě asi nejlepší zážitek- uzavřená trať ( i když zpátky mě asi tři auta předjely), lidi fandili jako diví, a trať myslím zabezpečená perfektně.

      Ale příště už zas něco komornějšího, ve stylu MTB orienťák dvojic :-) :-)

      4 0
      • becis  

        To že na dlouhé nezmokl sedí. Jel jsem také dlouhou a občas byla mokrá silnice, nicméně ze shora na nás ani nekáplo.

        0 0
        • petr_bd  

          presne.. na dlouhy trase clovek nepotkal ani kapku, za coz jsem byl fakt vdecnej

          taky si myslim, ze si to vsichni amateri dost uzili a ze to presne tenhle ucel splnilo

          0 0
      • pukasinek1  

        Toho startu sem se bál nejvíc :-D Ale dalo se to.

        0 0
      • pukasinek1  

        Jaký měl číslo nevíš? Ten mlaďoch :-D

        0 0
        • kerim  

          Nevím, ale měl tenisky a říkal, že to dostal jako dárek??? :-)

          0 0
    • pukasinek1  

      Závod super :-) Skvělá organizace, nikde žádný problém. Silnice byli dobře hlídané, bezpečnost za 1. První závod a dopadlo to celkem dobře. Byť mně osobně šlo hlavně o to si užít tu atmosféru, což se splnilo. Triban z dekáče držel statečně :-D Příští rok určitě znovu, jen je otázka jestli na něčem lepším a nebo prozatím vylepším tohle kolo.

      0 0
      • ms82  

        Na zavode jsem nebyl, takze Ti neporadim, jestli je to nutnost zrovna na tenhle :-) Ale co vim je, ze mam drahe kolo, mene drahe kolo, a pak kamose, ktery ma Van Rysela, co vazi asi o 4 kg vic nez me horsi kolo a do kopce mi odleti, jako by me nekdo drzel za sedlo. Takze kolem to nebude :-)

        4 0
      • petr_bd  

        to mas lepsi si tenhle ram trochu vylepsit treba lepsima kolama, ktery pak muzes v budoucnu prehodit na novej ram.. protoze stejne kdyz si v budoucnu budes kupovat neco lepsiho tak uz si ho budes nejspis skladat a nebudes ho brat komplet, cenove to uz pak nedava zadnej smysl vetsinou

        0 0
        • pukasinek1  

          Jako rád si nechám doporučit jak co nejvíc „vylepšit“ do budoucna tohle. Stejně počasí už říká, že to na ježdění moc nebude :-( Jezdím sice denně do práce a z práce, 16 km celkově a stačí to. Nečekám že to budou nějak extra super komponenty, ale přeci jenom potom to zas bude lehounce znát třeba :-)

          0 0
          • Fazzy  

            Nejvíc tě zrychlí, když si koupíš něco, z čeho budeš mít radost. Nejlíp funguje nový kolo :)

            0 0
            • plzakj  

              Pod to bych se podepsal. Navic se zvedne cas straveny jizdou.

              0 0
            • pukasinek1  

              Tak nový kolo sem do úplnýho začátku vybral toho Tribana, na něm něco najezdím a uvidím co dál :)

              0 0
    • celevra  

      Pár poznámek z čela závodu:

      upřímně jsem k celé akci přistupoval dost s opovržením, říkal jsem si prostě další marketingová masírka, vlastně nebýt teamové soutěže, tak bych do toho nešel, nicméně jsem byl příjemně překvapen, zázemí, nespočet diváků u trati, co aktivně fandili, kompletně zajištěna a uzavřena trasa, prostě bomba, jen teda občerstvovaček jsem si jaksi nevšiml.. :)

      Začátek tedy nemám optimální, při rozjetí a cca 20 minut do startu mi zajíždí sedlovka – zlatá poučka, neladit kolo před závodem se opět dostává na scénu.. :) v koridoru si vyprosím imbus a dotahuju na krev – integrovaný sedlovky no. Start v klidu, nikdo se nikam nežene, ale stejně se necítím komfortně, zlatý horský kola, tam se od startu jede full gas a brzo se vytřídí skupina o podobné výkonnosti, tady pořád desítky lidí kolem, každej nalepen na sebe. Takto se jede až k první selekci, sjezd ke Kellnerovi, jelikož to tady trochu znám, tak jedu z čela a trochu odjíždím s pár lidma, následuje výjezd, kde se jede příjmené tempo, která udává Kristián Hynek, na kopci se sjžídíme do skupiny cca 10ti lidí, bohužel jsem tu jedinej od nás z teamu. Následuje dilema, ale po pár kilometrech se vracím o skupinu dozadu (cca 40 vteřin zpět) pomoci klukům a následuje časovka do Lán, kdy se točím na špici primárně s dalšíma třema lidma od nás a dalších 30 lidí se veze v háku. No co už, na individuální umístění stejně nejedeme, každopádně se mi jede super a čelo stahujeme před Lánama, následuje chvilka odpočinku a v dalším brdku opět nástup, kde díky pozici zůstávám opět na čele a zas dochází k dělení balíku, nicméně už nemá cenu se vracet zpět a jedu s čelem až do vrchařské prémie, kde po stíhací jízdě už nemám sílu a odpadám do druhý hlavní skupiny, kde hezky točíme a trasa utíká příjemně rychle. Posledních 30 minut už celkem trpím, očividně platím za přehnanou aktivitu, nicméně u Motole ještě zkouším nastoupit, ale už je to utrpení a nastupující křeče mě donutí si rychle sednout, cílem už projíždím celkem na klid, celkově kolem 7. Ve smíšených teamech bereme vítězství a vlastně časově porážíme i nejlepší mužský team – holt máme dobrou holku v teamu.. :)

      Akci hodnotím na konec pozitivně, počasí vyšlo rovněž, hromada známých a kamarádů. Druhý den si dávám ještě závod na biku v Kamenici u Prahy a pro jistotu odjíždím hned po startu – ty nervozní starty v balíku, to fakt nemám rád.. :) Tak třeba za rok!

      8 0
      • DaD  

        Hofi, pěkný report! Já se na to dost těšil, ale ty žebra jsou fakt zlo:(

        0 0
      • Pikaču  

        mám kamaráda na té fotce. Takže mám další hodnocení z čela závodu.

        Kažopádně se nemohu zbavit dojmu že je to prostě pro drtivou většitnu zážítkový free ride a jen pro pár jedinců závod.

        Teď je spuštěna registrace na další rok se zajímavým startovným ale stále mě to neláká jako klasický závod.

        1 0
        • petr_bd  

          tak je to samozrejme i koncipovano.. kdo chce muze si zazavodit vepredu.. pro me to treba bylo fajn, ze sem tam aspon nasel dostatek lidi s moji vykonnosti, se kterejma se dalo jet.. to na normalnim zavode neexistuje – viz posledni Krusnoton, kde mi na druhym bufetu vsichni ujeli a pak jsem to zbylejch 100km tocil cely sam

          0 0
        • McBlacky  

          v CR obecne je lidi co maji vykonnost jezdit celo jakehokoli zavodu hodne malo. Nevim jak si to moc predstavujes ;)

          0 0
          • Pikaču  

            Nechci nikoho urazit. Ale lidi co okolo mě jezdi ruzne zavody ( znam jejich výkonnost včetně te mé) tak nejezdi čelo na zavodech. A jsou lepší než kamos z fotky nebo dost na tom podobne.

            Z toho usuzuju ze to jako zavod drtilo x borcu, nekomu ujela nejaka vlna takze rekneme 30–50 lidi zbytek hobici na nedělní vyjizdce.

            Proto me prijde dost trapny Letape nazvat zavodem.

            Ale treba se mýlím.

            0 0
            • jecnak  

              Tak ono na hromadném závodě, který není v dlouhých kopcích ta výkonnost není až tak extrémě důležitá jako to, se umět včas dostat na správné místo a do správného balíku a tam různými taktikami přežít často na úkor ostatních. Opačný příklad popsal celevra v příspěvku výše.

              0 0
              • Pikaču  

                Tak četl jsem i příběh cca 30te misto kde dosla voda a zadna nebyla aniz by zavodnik zastavil.

                1 0
                • jecnak  

                  No dojel jsem 50. absolutně a neflákal se ani podle tepáku ani waťáku. Forma teda letos bída, uznávám, ale dal jsem tomu všechno. Ze začátku jsem se hodně větral a snažil se pomoct holkám, kterým o něco šlo (protože mě fakt o nic nešlo) a pak už za to jen platil, abych v posledním výjezdu chcípnul. nemyslím si, že by se ostatní nějak flákali, naopak. A tak si myslím, že to má být.

                  2 0
    • milan.v  

      Premiérový ročník projektu L'Etape sklízí chválu účastníků i fanoušků

      https://www.roadcycling.cz/…u-i-fanousku

      0 0
    • Panas  

      V Berouně při závodě někdo ztratil podsedlovou brašničku. Rád bych ji vrátil.

      0 0
    • milan.v  

      Premiéra L’Etape očima organizátora: Amatérští cyklisté jako hvězdy. Jsme nadšení!

      https://www.idnes.cz/…listika_malu


      „Určitě bude start v Praze, jen ještě nemůžu potvrdit, že opět na Strahově. Trať ale bude odlišná, nejspíš se budeme pohybovat na Rakovnicku. Chceme trasu obměnit, aby to bylo zajímavé i pro cyklisty, kteří jeli závod už letos.“

      1 0
    • macomb  

      Tak já už mám registrováno na příští rok :-D

      0 0
    • vugrinec  

      Ahoj, máte prosím někdo founders kód, který nevyužijete? Chtěl bych příští rok jet. Kdyžtak prosím pište na jardareality@email.cz. Diky

      0 1
      • milan.v  

        Jo, některé kopce vypadají hodně přísně…

        0 0
        • Jason Voorhees  

          Když pojedu, tak tu devadesátku, nebaví mě na tom sedět 5hod+ :-D.

          0 0
          • keymaker  

            Kdyz pojedu devadesatku, tak na tom budu stejne 5+ hodin :-D

            0 0
            • Krejza  

              Nebudeš. Sběrák prý měl letos 20,5 nebo 21,5 km/h.

              0 0
              • keymaker  

                Hm hm :-D asi si to zajedu podle trasy nekdy mimo zavod :-) minulej rok uz mam stazenej a upravenej od sebe od baraku

                0 0
        • petr_bd  

          rekl bych ze to dost pribarvujou.. napr. ten kopec z Pustovet je uplne v klidu, normalnich 7%.. tech 27% tam fakt nikde neni ani v zatackach

          0 0
          • Polopol  

            Jj, znám ty kopce a nic tezkyho tam není. Samozřejmě závod je těžký tak, jak si ho uděláš.

            0 0
          • cyklista86  

            SI nedovedu predstavit jet po silnici do kopce s 27% to tam maji preklep ne? Me staci 13% a uz to lamu rychlosti 90 lete starenky s caganem. :D

            0 0
            • petr_bd  

              pisou, ze ten udaj vzali ze Stravy.. coz maji pravdu.. na Strave je dokonce i 34%.. trochu jim tam ta gps ustrelila.. mohli si to projet aspon autem, nez o tom zacali psat

              0 0
              • jatichy1  

                Ono I to celkově nastoupané metry jsou trochu přes.. U dlouhé píšou 1900, ale když jsem si to naklikal na mapy.cz, tak mi tuším vyšlo 1600, tedy výškoměr asi nakonec ukáže kolem 1500…

                0 0
                • Krov  

                  Mně tedy plánování přes mapy.cz ukazuje míň než pak garmin 530. Plánování na Stravě naopak nepatrně víc.

                  0 0
          • Melvin  

            Jako mě to připadá celkem k smíchu, kdy tam popisují 400m brdek a podobně jako kdyby to byly kopce v Aplách. Ale chápu, že musí kolem toho udělat „show“.

            0 0
      • Cavendish  

        Dostal sem startovné na 90km trať jako dárek k Vánocům. Stejně jako švagr, tchán a tchyně :) všichni 90km a pravidelně jezdím jen já :D

        0 0
        • Melvin  

          Tak od teďka budete jezdit spolu. A oni ti pak rozjedou spurta :-D

          0 0
        • Alojs01  

          I tchyne jo? Pane jo, ty ses prizenil do cyklorodiny ale…:-)

          0 0
        • karf  

          Tak to se potkáme na startu. Nějak jsem podlehla názorům, že silnice je dobrá příprava na krosy, tak pojedu dlouhou. Ježíšek mi ale nadělil radar varia rtl 515, tak jdu studovat jiné vlákno :-)

          0 0
          • McBlacky  

            Na radar nic studovat netreba. Sparujes s garminem a pred jizdou zapnes, plus nacvakas rezim co potrebujes ;)

            1 0
            • karf  

              Bohužel to kikslo hned u bodu 1 – mé garmin instinkt nejsou kompatibilní :(

              0 0
        • Blunderbuss  

          Konečně se do toho pořádně opřou, když jim pojedeš špic. :-)

          0 0
          • Cavendish  

            O chlapy se nebojím, ty mají páry dost. Švagr hrál 1. a 2. Ligu a tchán má zase pár placek z rychlobruslení. Navíc taky aktivně hrával. Ale tchyně má 48Kg a je zdravotní sestra :D

            0 0
            • Alojs01  

              Pred par lety jsme byli na inline ve Flaeming skate. Byl tan s nami mladej (28let) kluk, co hral aktivne hokej (jakou ligu nevim) a jeli jsme tehdy ten nejdelsi okruh (92km). Po 40km tam lezel vyrizenej a na muj nechapavy vyraz pravil " co se divis, celej zivot jezdim 30vterin a pak si chodim na par minut sednou"…:-)))

              To asi tak k hokejkam…:-) Cimz se nechci nejak tvych pribuznych dotknout :-)

              2 0
              • Cavendish  

                Jo, tak ono to tak je. Spis sem tím chtěl říct, že nějakou fyzickou přípravu mají. Tak uvidíme co 11.6 :)

                0 0
                • Jason Voorhees  

                  Nechceš založit vlákno na 2022 když už máš lupeny? Já nevím jestli pojedu, no záda v piči, ale rád bych si pročítal jak se těšíte. Ale chtěl bych si to na jaře projet nanečisto, abych věděl, třeba by se nás sešlo víc.

                  0 0
              • HonzaSup  

                Tak přesně s tímhle se trápím já

                0 0
                • McBlacky  

                  Tak ciste anaerobni sport jako hokej a prislusny trenink si s cyklistikou, jako jednom z nejvic aerobnich sportu, vubec nerozumi. Rychla versus pomala svalova vlakna, to moc okecat nejde.

                  0 0
                  • vik  

                    Zaroven ale muze byt hokej sakra dobry zaklad pro prechod k cyklistice. Par prikladu by se naslo…

                    0 0
                    • McBlacky  

                      Vetsina sportu provozovanych na top urovni da zaklad pro jiny sport, kde po upravenem treninku dokaze atlet byt v sirsi spicce. Ale na top to uz z nepribuzneho sportu muze dat jet naprosta vyjimka.

                      1 0
                      • vik  

                        Jasný… Asi mám teď čerstvě na očích příklad kluka, co hrál hokej na extraligový juniorský úrovni, pak utekl ke kolu a po chvíli už je v nominacích v repre… A chutnají mu jak kopce, tak i dráha.

                        0 0
                  • brtníček  

                    Hokejsti se v individuálním tréninku kolu docela věnují. Několik extraligovych hráčů jde v létě v okolí zlina potkat jak jezdí.

                    0 0
                    • Cavendish  

                      Když u nás chlap zrovna nehrají, tak buď kolo, tenis a nebo skvoš

                      0 0
                      • milan.v  

                        Tak ten squash mě dostal…

                        Každopádně by bylo fajn, kdyby se to zase tak trochu vrátilo k původní myšlence vlákna, těch příspěvků naprosto mimo téma už je od všech více než dost… ;o)

                        1 0
                        • Cavendish  

                          Co konkrétně tě pobavilo? Jak sem to napsal? No to víš, sem prostý buran z vesnice

                          0 0
    • marttoni  

      příští pátek v Rouvy virtuální závod 20,5km L’ETAPE 2022

      0 0
      • Mulda  

        Nevíte jak je to s tím startem zdarma?

        Aktuálně Rouvy nemám předplaceno.

        „Všichni sportovní nadšenci se mohou od 17:30 na závod přihlásit zdarma v aplikaci ROUVY a poměřit tak své síly s profesionálními cyklisty,“ doplňuje informace Novák

        0 0
        • rejdy  

          Přihlášení zdarma, ale Rouvy musíš mít funkční, tzn. předplaceno, nebo v rámci trial verze, tak to chápu já.

          Taky zvažuju, že to ze zajímavosti zkusím. Má tu někdo zkušenost, jak má vypadat ta fotka váhy podle pravidel?

          „The photo must include the rider visibly standing on the scale displaying the current weight. This weight must be used in the ROUVY app.“

          • takže nějaký foto shora? (aby byl vidět dobře displej váhy…)?
          0 0
          • ladys  

            Kde to píšou s tou váhou? Proklikal jsem registraci a nikde nic. Ani e-mailu. Loni to nebylo nutné, ani na na oficiální závody co přenášela TV.

            0 0
            • ladys  

              Už jsem to našel https://rouvy.com/cs/events-rules je ta dole odkaz i na pravidla v CZ, ale nikde nepíšou jak by taková fotka měla vypadat a kam jí poslat :D

              0 0
              • karf  

                Tak jsem to jela v rámci těch 14 dnů zdarma a žádnou fotku s váhou systém nepožadoval, pořadí a statistiky to po závodě normálně zobrazilo. Jen nemůžu najít celkový výsledky, ale ty budou třeba pozdějš.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.