Jaké MTB kliky kolem 2.500 Kč?

113 nepřečtených
  • Internaut

    Prosím jaké doporučíte MTB kliky kolem 2.500 Kč?

    Mám řetěz Campa C9, kazeta Shimano SLX a Sram X.9.

    0 0
    • jojina20  

      Přitlačil bych na Truvativ Stylo, nebo XT. Záleží co se ti hodí k biku. Ale deore ti udělá stejnou službu.

      0 0
    • gargamel  

      šel bych do slx nebo kdybys trochu připlatil, tak XT

      0 0
    • maajkee  

      SLX, jasná volba, super vzhled ( alespoň pro mě teda jo )

      a údajně jsou tužší než XT.

      0 0
      • gargamel  

        údajně jsou těžší než xt ;-)

        0 0
      • scret  

        nesmysl…

        0 0
        • maajkee  

          nesmysl je napsat nesmysl :)

          0 0
          • roud  

            mno to že jsou tužší je ale fakt nesmysl…

            0 0
            • Mr.Duck  

              Ne? Maj ocelovou osu, bytelnější unašeč, to minimálně z toho co vim jistě, tak proč by to nebylo možný?

              0 0
              • roud  

                Protože jsem jel na LX,SLX,XT i XTR některý dodnes mám doma a neni mezi nima v tuhosti rozeznatelnej rozdíl (tak třeba právě proto)

                0 0
                • jIrI___  

                  Měřil jsi jejich tuhost i na nějakém stroji? Pocitově můžou být úplně stejně tuhé, ale měření zas může ukázat něco jiného. Nicméně si taky myslím, že je blbost, aby byly o hodně tužší.

                  0 0
                  • roud  

                    neměřil a ani to neplánuju pokud nepoznáš při jízdě rozdíl tak výsledek tohohle testu je naprosto nic neříkající údaj… (jinak co jiného jsou recenze kol a dílů v časopisech a na nezu neý pocity ?) mnohdy ti měření ukáže že je něco super ale v praxi se to naprosto neosvědčí…

                    0 0
                  • maajkee  

                    nikdo nepsal, že o hodně, jen nepatrně a to normální člověk stejně nepozná.

                    Já například nepoznal defakto žádnej rozdíl mezi Deore ( HT ) a SLX :)

                    0 0
                    • Fenous  

                      Mozna je to placebo efekt, ale ja rozdil mezi Deore na HT a SLX docela pzonal.

                      0 0
                      • maajkee  

                        to já taky, ale jen v tom, že SLX se mi víc líběj a jsou o něco lehčí :)

                        0 0
                • Mr.Duck  

                  No já netvrdim že je rozeznatelnej, jak sem psal jinde, nepoznám rozdíl mezi SLX a Saint, a nemyslim si že bych poznal ani třeba Deore/Saint. Na druhou stranu uplně marnej nejsem, třeba rozdíl mezi Octalinkovejma truvativama a mejma SLX poznám. Ale věřim že když to tvrděj, tak by to třeba ňáký měření mohlo dokázat, i když dost těžko těch proklamovanej­ch 100%.

                  2 duk, scret: Aha, tak to sorry, já žil vo domnění že ostatní kliky kromě 665 a Saintů maj osu duralovou.

                  0 0
              • duk  

                Protože XT maj taky ocelovou osu ;-)

                0 0
              • scret  

                osa pokud vim by mela byt stejna…

                0 0
              • Vilém  

                Ocelovou osu maji i XTR. Rozdil nebude ani tak v tuhosti, jako spis v odolnosti. Co jsem videl ten anglicky psany odkaz, kterym chtel nekdo dokazovat toto co tvrdis ty, tak bych to prave pochopil jako vyssi odolnost. Ta je dana hlavne rockringem, ktery jednak zpevnuje pavouka a jednak dava klikam vetsi odolnost.

                V tuhosti jako takove budou rozdily minimalni a pokud budou, tak je nemas sanci zaregistrovat, protoze i ostatni kliky typu HT2 s dutyma klikama, jsou tuhe vic nez dostatecne.

                0 0
                • Mr.Duck  

                  protoze i ostatni kliky typu HT2 s dutyma klikama, jsou tuhe vic nez dostatecne. – Tomu bez výhrad věřim, o tom žádná :-)

                  Ten odkaz sem dost možná posílal já, někam na CRC, a tušim že tam psali právě o tuhosti, někde sem to čet i od šimána, že to tvrdilo že sou o 100% tužší. Nemyslim si že má smysl to řešit, protože přesně jak řikáš, tuhý bude dost i Deore, a jentak poznat to asi nepude. Ale že by to rockring nějak zpevnil si nemyslim, řek bych že zrovna ten RR co je na SLX je pružnější jak běžnej převodník, a řek bych že klikám muže bejt celkem ukradenej, spíš opravdu chrání jenom převodníky a řetěz roti spadnutí.

                  Když už sme u tý odolnosti, tak jediný Shimano kliky co sem viděl ohnutý byla právě jedna SLX, prej kdesi na špičáku na asi 10m poletu s dopadem do šutrů, bylo zlo, klika se ohnula dovnitř, ale je narovnaná a jezdí dál ;)

                  EDIT: jo a žil sem v domění, že jiný kliky než SLX a Saint maj osu duralovou, tak to se omlouvám :-)

                  0 0
                  • Vilém  

                    Myslel jsi tuto vetu z CRC ? „a steel pedal thread insert and is claimed to be 100% stronger than the XT crankset.“

                    Tu chapu ve smyslu ze ocelova zavitova vlozka pedalu je 100% pevnejsi nez u XT klik.

                    Jen me zarazi, ze ac SLX kliky mam, tak o zadne ocelove zavitove vlozce nevim. Jediny co je tam oproti XT navic, je podlozka pod pedalem zabranujici jeho zahryzavani do kliky pri dotahovani.

                    0 0
                    • Mr.Duck  

                      Tu vložku maj jenom FC-M665, ty kliky sou trochu rozdílný

                      Spíš sem myslel tu zvýrazněnou část tady –

                      „The SLX group includes two types of HOLLOWTECH II cranksets for different types of riding styles. The first is an all-mountain compact drive crankset with a double chainring 36/22T combination, designed to give more range over the traditional 32/22T setup. It has a reinforced construction with increased axle and spider strength to meet the rigors of all-mountain riding. This crankset includes a “honeycomb” bash guard, a steel pedal thread insert and is claimed to be 100% stronger than the XT crankset.“

                      Mám za to, že ten silnější „pavouk“ se taky tejká jenom těch 665, tudíž bych usoudil že i ta osa, ale nemůžu si to nijak ověřit, jedinej známej co má SLX (co si takle vybavuju) má taky 665ky.

                      Takže jak to chápu já, tak ty kliky maj silnější osu, toho pavouka(to je ten unašeč,ne?), a maj ocelový vložky, takže z prvních dvou sem usoudil, že, ač to člověk těžko pozná, tak je dost možný že ty kliky sou opravdu tužší. Nic to nemění že je to jedno, bo jak bylo řečeno vejš, všechny sou tuhý dost, to já jenom k těm výkřikum že je to nesmysl )

                      0 0
                      • scret  

                        pokud by byly klasicky SLXa v porovnani s XT o 100% tuszi, tak si myslim by to clovek musel poznat… takovy narust tuhosti procentualne snad nebyl ani pri prechodu z klas.os( octalink, isis) na HTII…

                        imho, oboje kliky jsem jezdil…

                        muzu s klidem prohlasit ze rozdil mezi Hone, SLX, XT proste nepoznam… proto ten nesmysl… ale bavim se o klisckem provedeni na 3 placky…

                        0 0
                        • Vilém  

                          MYslis, ze bys to poznal? Kdyz by se prohnuly treba o 0,1mm misto 0,2mm, tak je to 100% rozdil, ale ze by to bylo poznatelny, to bych nerek:)

                          0 0
                          • scret  

                            :) myslim ze asi ne:)

                            spis mi slo o to kdyz se prechazelo na HTII, uvadeli vyrobci navyseni tuhostio cca 30–50%? a lidi to samozrejme poznali… tak kde se ale najednou ted vzalo dalsich 100%? to by muselo byt megaextra tuhe, opet rozpoznatelne i pocitove…

                            navic pochybuju ze by se tim vyrobci radi nepochlubili „masivni letakovou kampani“ :)

                            spis jestli tam neni preklep a nema to byt 10%, to bych jeste veril…

                            0 0
                          • roud  

                            mnohem větší průhyb ti stejnak udělaj převodníky než kliky takže řešit jejich tuhost v momentě kdy je už teď naprosto luxusní je s prominutím hovadina…

                            0 0
            • maajkee  

              a just není! :)

              0 0
          • scret  

            nesmysl je napsat ze nesmysl je napsat nesmysl:)

            0 0
    • kesu  

      SLX nebo XT,tady není o čem..

      0 0
    • baobab  

      Zdravim, protože nechci zákládat samotný téma, tak se trochu přiživym na tomhle. Mám 7 let starý mtb a bohužel se mi na něm ohla klika, proto se chci zeptat, kdybych koupil nové kliky shimano deore, jestli bych musel koupit také novou kazetu a řetěz, a jestli by mi pasovalo středové složení. Konkrétně se jedná o tyto kliky: http://www.kupkolo.cz/…link96.html

      Předem díky za odpověď

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • lidumil  

        střed máš čtyřhran? Protože ty co sis vybral jsou na Octalink. kazeta a řetěz by mohly pasovat

        0 0
        • baobab  

          Střed mám čtyřhran a řetěz ani kazetu jsem nikdy neměnil, proto by mě zajímalo, jestli ty starý součástky nemůžou zkrátit životnost zubů na převodníku u nových klik.

          0 0
    • roud  

      SLX nebo XT

      0 0
      • Cvoky  

        prdlajs – bral bych to v pořadí – slx, styla, XT :)

        0 0
    • mastihuba  

      asi bych bral SH než Truvativ bo truvativ má spešl ložiska který nejdou sehnat a SH používá nějakou klasiku viz milion trejdů tady, kdežto u Truvativu musíš koupit za 500 nový misky. Záleží kolik najedeš. Podle mne jsou Firex dostačující a pak už se hraje na parádu a na váhu. :D

      0 0
      • Cvoky  

        včera jsem rozebíral truvativ osu – a docela mě to překvapilo – na jedné straně (převodníky) je obyč ložisko, které by šlo vyměnit, ale na druhé straně je jiný a řek bych, že tohle se sehnat asi nedá

        0 0
      • kopečák1  

        čoveče zrovna dneska mi omylem prodali GXP střed pro truvativ STING… 520kč celej střed… a maj ho všude…

        0 0
        • kopečák1  

          http://www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

          dělá se i provedení pro Truvativ

          0 0
        • Bafoon  

          stinga jsem měl a teda těžký průšvih – po cca500km mi odešli ložiska :-(

          0 0
          • roud  

            stinga mám na XT klikách už min 5000km tahám ho blátem atd. a pořád naprosto v pohodě :O)

            0 0
          • Darius  

            muj sting drzi podobne jako rouduv… v porovnani s origo shimanem se toci mnohem lehceji

            0 0
        • mastihuba  

          čoveče nevim jak moc jsi mne pochopil ale proč kupovat za 520 celej střed ať už SH nebo TR když u SH stačí jen vyměnit za 60kč ložiska.(což u TR nejde)

          0 0
          • kopečák1  

            Mě šlo hlavně vyvrátit pojem „nesehnatelné“.

            A 520 kaček za střed kterej něco vydrží, mi nepřipadá tolik…

            0 0
            • mastihuba  

              nesehnatelný sem samozřejmě myslel samostatný ložisko bez misky. Tady neni co vyvracet.

              0 0
          • StuntJ  

            ale jde :o)

            0 0
            • mastihuba  

              tak to bymne zajimalo kde jsi ty ložiska s úkosem kupoval, takový perličky si nenechávej pro sebe. :)

              0 0
          • jIrI___  

            Dneska jsem kupoval ložisko do SLX a málem mě z té cenovky jeblo – 328 Kč. Holt jediná ložiskárna široko daleko a ví jak na to :). Příště jedině přes internet.

            0 0
          • tonik666  

            Tady se pořád mluví o ložiskách za 60Kč a když člověk hledá u zaběhnutých firem (SKF, NSK), tak stojí 250Kč jedno.

            Můžeš sem hodit kde přesně se dají pořídit ta levná ložiska a která konkrétně to jsou? Výrobce, typ, cena, obchod, a do jakých misek pasují.

            Určitě to pomůže víc lidem. Dík.

            0 0
    • kopečák1  

      Jinak já teda pořád pokukuju na e-bayi po RACE FACE Athlas…

      taky bych nejradši kliky do 2,5k… ale asi ty cca 4k na ty Athlasy našetřím.. je to pak uplně o něčem jiném…

      0 0
    • piskot  

      RaceFace Ride XC

      bikestore

      0 0
      • scret  

        za ty prachy nicmoc… srovnatelne s Deore ktere jsou o dost levnejsi…

        0 0
        • Mr.Duck  

          Ale RaceFace zní líp jak Shimano :P Nicméně za ty prachy, to je jasný. SLX all the way! Nebo ušetřit a koupit Deoré no, koukal sem na mtbr a ňák sem z toho vykoukal, že ty shimana budou i nejspolehli­vější asi.

          0 0
          • scret  

            mel jsem Ridy, ihned jsem je prodal:)

            RaceFace melo mozna zvuk tak pred 10ti lety, dneska je to stejny jak vsechny ostatni znacky… delaj lowend i top… pro me prestali byt kultovka kdyz prestali frezovat kliky…

            0 0
            • Mr.Duck  

              No já ani tak neměl na mysli jak je to zvučná značka, jako spíš prostě jak mi ten název zní, třeba nejvíc je „Full Speed Ahead“ žejo, ale nemám nejmenší tušení na jaký úrovni sou, řek bych že to bude stejnej případ co? :-)

              0 0
              • scret  

                osobne jsem teda nikdy neposuzoval znacku podle toho jak dlouhej nebo libivej nazev ma:) a FSA je si myslim kvalitni rozumna znacka, masovka, v karbonu zkusenosti maji…

                maji jak levny veci, tak i drahy…

                mam od nich predstavec, krasnej, tuhej, relativne lehkej, ale ty prachy co me stal bych uz v zivote za nej nedal:) ted nove i karbon. rovna riditka…

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Jako já neřikám, že se tim řídim při výběru, to jen tak, že mi to prostě zní líp, jak třeba šimáno, který ale k plný spokojenosti užívám žejo :) Ale až budu při penězích(haha), tak když řikáš že uměj, tak si to mužu nasázet na kolo no, pak určitě pojedu rychlejc ;)

                  0 0
                  • scret  

                    :)) obavam se ze je to porad v nohach:)

                    jinak ja jsem zastancem klik od shimana, protoze maji perfektni pomer cena/kvalita… to proste docela umej, stejne jako treba kazety vyssich trid… v ostatnim se dost zhorsili, prijde mi, ze jim jde o to aby ty veci odchazeli driv aby lidi kupovali a kupovali… holt takova je doba no:(

                    0 0
    • Trog  

      Mam Xt kliky a udělal jsem chybu že jsem nekoupil SLX jsou o tisíc korun levější a naprosto stejný.Jina Race face XC evolve bych koupi dnes

      0 0
    • Trog  

      http://www.bike-eshop.cz/…iky-fsa-moto

      Nebo tyhle kliky za 1500 kc si myslim parada.Převodníky sou ocelové pochromovány to že váži 1000 g by me vubec netrapilo,hlavně že vydží!

      0 0
      • Evilcleaner  

        o pár korun méně můžeš mít hezčí nové deore, které je o pár gramů lehčí. řekl bych že se k tomu stavíš z trochu jiné perspektivy než naprostá většina bajkerů;)

        0 0
        • maajkee  

          asi tak :)

          0 0
        • Trog  

          No ja osobne az budu kupovat dalsi tak koupim ty nejlevnější s dutou osou a hlavne oceelovimi převodníky.Hli­nikové převodniky oddrvnám za sezonu i když se snažim jezdit všecky tři taliře.Klidne njaky alivio.A to mam kolo cca za 60 litru

          0 0
          • Evilcleaner  

            pořád má více slyslu koupit lepší kliky, pak prodat převodníky a koupit si tam nějakou hnusnou ocel;) btw třeba slx ma ocelový malý a z kompozitu vyrobený prostřední a ten vydrží opravdu hodně, duralový je jen největší.

            0 0
    • Trog  

      Vim z čeho sou slx.Moje xt maj 2 převodnik s oceli a ulíkovou vrstvu.A kdyby tam zadna uhlikova vrstva nebyla tak stoji min penez a stejnak vydrži skoro stejne,zlata kvalitni ocel!

      Zas na silničce mam kazetu aji kliky komplet titan (dura-ace) a ne že bych si ztěžoval,ale to je par třid jinde,takže z cesty

      0 0
      • Evilcleaner  

        hádám že to bylo na mě… ano u vyšších řad se předpokládá že hodně lidem jde i o váhu. takže být naštvaný na výrobce že se snaží udělat komponenty lehčí mi přijde trochu mimo mísu (zvláště když případě shimana dělají v poslední době, navzdory nízké váze, opravdu kvalitní převodníky) jo a jinak ta uhlíková vrstva o které mluvíš, není samozřejmě vůbec na zubech, takže ano kdyby tam nebyla -jakože na těch zubech ani není- tak pořád vydrží stejně, akorát je o kus těžší, což by jsi asi ocenil, nebo nevím co už si mám myslet:-)

        0 0
      • pepek  

        Kliky titan? To skoro vypadá, že nemáš ani to XT a snad ani tu Duru.

        0 0
        • Trog  

          J s těma titanovejma převodnikam su vedle,pouze kazeta je titan.

          0 0
      • Vilém  

        Vis z ceho jsou slx? To nevim jak to myslis, ale prevodnik maji stejnej jako XT, tzn uhlikova ocel zatavena v plastu.

        Talsi vec je ta, ze existuji i vyrobci duralovych prevodniku, ktere maji zivotnost nekolikanasobne vyssi nez ty od shimana.

        Pokud ma dura titanovy kliky, tak to musis mit asi nejakej prototyp, nebo nevim:)

        0 0
        • Evilcleaner  

          zvláštní je že shimano udává rozdílné parametry pro xt a slx (karbon vs sklolaminát) ale souhlasím s tebou, že prostřední převodníky jsou identické (hádám, že rozdíl je tam spíš z povnosti, xt-.musí být lepší)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • mastihuba  

            hele, jaký jsi dával ty nový ložiska do Truvativ středu GXP?

            0 0
            • StuntJ  

              to je výrobní tajemství a bohužel jsem složil slib mlčení, abych neporušil know-how jedné osoby. Ale jde to :o)

              0 0
              • mastihuba  

                no jestli předpokládám dobře tak to narval na normální ložiska bez úkosu a chodí to dál, ale todle řešení mi elegantní moc nepřijde. :D zkus to po ICQ nebo přes Skype. :) na to řešení jsem fakt zvědavej.

                0 0
          • Vilém  

            A?

            0 0
            • StuntJ  

              ilustrační foto, aby si lidi dokázali představit, o čem se tu vlastně bavíte :O)

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.