• milan.v

    Tento Garmin tu dosud nemá své vlákno, i když ho celá řada lidí už ke své spokojenosti používá, bylo by fajn, kdyby se o ně podělili, přece jen jde o hybrid mezi 520 a částečně 820…

    Tady jsem našel velmi hezkou recenzi, která hodně řekne potenciálním zájemcům, mezi které se po dotykové etudě s Edge 820 řadím i já…

    https://petmikeska.blogspot.com/…-1-uvod.html

    0 0
    • milan.v  

      Nový FW 4.00 – jako u 1030 nově Galileo satelity, upozornění z různých sociálních aplikací, nový tón upozornění Radaru, atd., není toho málo a něco vypadá hodně slibně…

      Changes made from version 3.00 to 4.00:

      New Feature: Galileo satellites. There is now support to use the Galileo network of satellites to assist in getting GPS fixes. With the correct GPS firmware, this option can be enabled by selecting GPS+Galileo in the GPS setting. Sync the device with Garmin Express to make sure that the new line of GPS firmware is provided to the device. Without this, the option will not be available.

      Added cycling dynamics support for 3rd party power sensors.

      Updated smart notification categories. In the phone settings, social and other smart notification categories can be enabled. This will make the Edge show notifications from other applications depending on how they are categorized by Garmin Connect Mobile. Apps like WhatsApp, GroupMe, and Twitter may show up under social and things like e-mail, calendar, and news may show up under other. These categories are off by default and must be enabled to be seen.

      Fixed an issue causing cadence and power data dropouts.

      Fixed the activity profile routing mode getting reset to Road Cycling mode.

      Added prompt to indicate when a course has more course points than are supported by the device.

      Improved Shimano STEPS response time.

      Fixed lens mode VIRB setting.

      Fixed issue with transmitting front and rear gear information to the Varia Vision.

      Fixed sharp bend notifications on the Varia Vision.

      Fixed crash when using Varia Vision with workouts.

      Fixed issue with elevation back correction that could allow large dips in elevation.

      Fixed issue where the GPS data field did not match the GPS indicated by the status bar.

      Fixed issue where virtual partner features were disabled for third party GPX TRK courses.

      Added the current software version to the power on page.

      Fixed issues with device transfers.

      Completing a segment will now turn on the backlight.

      Added a minimum scale to the altimeter page so that small elevation ranges are reflected properly.

      Fixed elevation zooming issue with large courses/activi­ties/segments (>100mi or km).

      Improved activity auto-start when the device is stationary.

      Updated radar tone to be easier to hear.

      Minor bug fixes and stability improvements.

      Minor CIQ improvements.

      0 0
      • milan.v  

        Aktualizace FW proběhne bez problémů, teprve až následně se zaktualizuje FW HW, aby Garmin chytal i Galileo družice, je to stejné jako u ostatních Garminů, už to tady padlo.

        Nespočítám, kolikrát jsem odpojil Garmin od NB s Garmin Expressem, ale minimálně dvakrát, spíše třikrát, než se objevila na displeji celkem nevinná hláška o aktualizaci FW HW (přesnou formulaci teď z hlavy nedám), za 10–15sekund bylo hotovo, další hláška, že je dokončeno.

        Do té doby se samozřejmě možnost chytání GPS + Galileo u voleb pro navigování neobjevila, následně přibude v menu právě tato volba.

        0 0
    • Zydrunas  

      Dik za recenzi. Zatim k plne spokojenosti pouzivam Rox 10, ale uz je stara a nova Rox 12 se mi nelibi. Po tehle 520tce koukam jako moznem nastupci, za nejaky cas. Mozna letos :-)

      0 0
      • milan.v  

        Já už jsem dokoukal a pořídil, nakonec jsem upustil od velkého a dotykového kousku…

        0 0
    • milan.v  

      Tak dnes se v Garmin Expressu na PC objevila aktualizace pro Glonass, po instalaci a následném zapnutí Garminu proběhla aktualizace FW GPS na v2.50.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Na výpočet VO2Max je taky potřeba wattmeter nebo to Edge určuje z tepové frekvence?

      Děkuji za odpověď …

      0 0
      • RomanF  

        Je potřeba wattmeter.

        0 0
      • milan.v  

        Garmin to snad zvládá počítat i bez wattmetru, ale s ním to je pochopitelně přesnější údaj…

        0 0
        • kOmE  

          Myslím, že cyklistickou ne.

          0 0
          • petyn  

            Na cyklistiku musíš mít watmetr. Je to psané přímo v návodu. Řešil jsem to u svého 1030.

            0 0
          • milan.v  

            OK, já mám wattmetr a nikdy jsem neřešil počítání bez něj…

            0 0
        • Smazaný účet  

          Já se ptám proto, že z vlastní zkušenosti znám nejméně 2 případy, kdy Garmin na svých českých oficiálních stránkách uváděl omyl a mě tak vždy zmátl.

          nyní, u 520¨Plus uvádí, cituji:

          „Při použití snímače srdečního tepu Vám přístroj poskytne přehled o Vaší celkové kondici, hodnotách VO2 max a podle náročnosti tréninku doporučí dobu na zotavenou.“

          https://www.garmin.cz/…0-plus/79515

          Takže nevím, jak to má. Mám Explore 820 na reklamaci a chystám se kupovat právě 520 Plus.Jako můj výběr nestojí ani nepadá na této funkci, ale prostě .. zajímá mě to :-)

          0 0
          • Eccc  

            520 plus len s wattmetrom. Neukaze to VO2max na zariadeni. Ale ukaze ho v aplikacii Connect v mobile. Predpokladam, ze to je ale len taky odhad, pretoze som bol na ergospirometrii s dychacou maskou a ta hodnota je u mna vysia ako ukaze Garmin Connect, konkretne 59 na testoch a 50 v Connecte. Ak chces presne hodnoty, tak dat 30 az 50 eur za testy, budes to mat cierne na bielom a potom pridat 1 az 2× tyzdenne intervalovy trening.

            0 0
    • kOmE  

      Tak nově už umí Edge 520+ s betou 4.01 uložit bod z mapy, nebo navigovat na bod na mapě. Mapa se ovláda trochu krkolomně kvůli pomalému hw, ale lepší než nic, to jediné mi tam chybělo.

      0 0
      • bodlak2  

        Vyzkoušeno a paráda, teď už mi asi nic nechybí.

        0 0
      • koko0925  

        Kde se ta beta 4.01 najde? Na ofiko stránkách nic takového není.

        0 0
      • milan.v  

        Super, beta ke stažení např. zde!

        http://gawisp.com/perry/edge/

        https://forums.garmin.com/…ow-available

        Changes made from version 4.00 to 4.01:

        • Added support for 12-speed shifting sensors.
        • Fixed data field issues when using a shifting system with no front derailleur.
        • Fixed issue where radar would not automatically reconnect after being disconnected for more than 2 minutes.
        • Updated RTL510 and RTL500 light modes for Auto and Trail modes.
        • Fixed Varia lights not activating when starting an activity.
        • Made several improvements to the Sensor Details UI for Vector 3 power meters.
        • Fixed average power balance data field not working correctly.
        • Added the option to choose the radar alert tone.
        • Fixed an issue where setting the device language through Garmin Connect would result in the language defaulting back to English.
        • Fixed an issue where going through the data screen flow would automatically enable the screen.
        • Added support for map panning and zooming.

        Jako bezvadné vidím nově možnost změnit tón upozornění u Radaru a i oprava znovuspárování Radaru je skvělá, občas se mi to totiž stávalo…

        0 0
    •  

      Dá se aktualizovat mapa? A nebo místo evropy nahrát je CZ, díky za info…

      0 0
      • kOmE  

        pokud je k dispozici aktualizace, tak se přes Garmin Express mapa aktualizuje. Dá se dokoupit topo mapa ČR nebo vložit OSM mapa.

        0 0
      • paw_jh  

        Ano dá … zrovna včera jsem stahoval mapu 2019.1. Dohrát jiné mapy není problém, přepínají se v profilu.

        Mrkni třeba sem: http://jdem.cz/e5a6s8 Stačí stáhnout soubor s příponou .img, vhodně přejmenovat aby sis nepřepsal stávající mapy v navigaci a nakopírovat do složky Garmin.

        0 0
      • milan.v  

        Mám několik map v jeho velké paměti, ostatně proto jsem ho pořizoval. Vždy mám tedy zapnutou jen jednu + vrstvu s turistickými značkami a jsem spokojený.

        Dobře to je rozebrané v tom vlákně k OSM mapám, co tu je, podívej se.

        0 0
    • milan.v  

      FW 4.10 , potvrdit mohu opravené odpojování Varia Radaru RTL510 po delší zastávce a super je možnost nastavit upozornění Radaru na starý známý jednoduchý tón.

      Changes made from version 4.00 to 4.10:

      • Added support for map panning and zooming.
      • Added support for 12-speed shifting sensors.
      • Fixed data field issues when using a shifting system with no front derailleur.
      • Fixed issue where radar would not automatically reconnect after being disconnected for more than 2 minutes.
      • Updated RTL510 and RTL500 light modes for Auto and Trail modes.
      • Fixed Varia lights not activating when starting an activity.
      • Made several improvements to the Sensor Details UI for Vector 3 power meters.
      • Fixed average power balance data field not working correctly.
      • Added the option to choose the radar alert tone.
      • Fixed an issue where setting the device language through Garmin Connect would result in the language defaulting back to English.
      • Fixed an issue where going through the data screen flow would automatically enable the screen.
      0 0
    • Sugar67  

      Ahoj lidičky! Od jisté doby mě přestalo fungovat spojení mezi EDGE a telefonem (S8+). Dost mě to sere, protože takhle jsem si po jízdě mohl hned prohlédnout trasu … a nemusel jsem EDGE kvůli toho připojovat k PC. Můžete mi pls poradit. Vím, že někdo řekne, že spojení s Androidem to dělává, ale to mi nepomůže a navíc si myslím, že je to blbost. To z toho důvodu, že spojení s Forerunner je absolutně bezproblémové, takže to není věc androidu, nýbrž Garminnoidu.

      0 0
      • bodlak2  

        Nebyl bych tak kategorický, že to musí dělat garmin edge.

        0 0
      • Bedas  

        Z toho, co píšeš nevím jestli je to stejný problém u mě. Ale mně se po zapnutí edge nespáruje s telefonem (Moto Z3). V telefonu musím vypnout a zapnout bluetooth a pak se hned chytí.

        Popřípadě můžeš zkusit znovu spárovat.

        0 0
    • Sugar67  

      To všechno jsem již zkusil, ale zatím nic nepomáhá. Pán v Garminu mi odpověděl, že „To je normální. Android“. Mě to ale normální nepřijde. Koupil jsem si ho právě pro tuto možnost.

      0 0
      • atty  

        A co všechno si vyzkoušel? Zkusil si i tovární reset Garminu, odinstalaci/in­stalaci Connectu a znova zkusit párování? A samozřejmě Connectu pak ručně v Andoidu přidělit všechny práva či výjimky, jako neukončovat aplikaci a stále běžet na pozadí, povolit aplikaci posílat info Edge atd.?

        0 0
        • Sugar67  

          Ano, všechno tohle jsem zkusil, bohužel neúspěšně. Nicméně včera se mi objevila aktualizace FW Garminu. Po aktualizaci a opětovném párování (asi na 10tý pokus) mi včerejší synchronizace proběhla v pohodě. Doufám, že to vydrží.

          0 0
      • Smazaný účet  

        První bych si ověřil, zda aplikace Connect běží řádně na pozadí či je tato funkce vůbec povolena. Pak řádně spárovat přístroj, ale první připojení bych udělal přes PC, tam zařízení přidal, aktualizoval a synchronizoval a teprve potom bych pároval v mobilu.

        Je to nekonečné téma – android je prostě v mnoha verzích na mnoha různých telefonech.

        A co všechno jsi teda zkusil?

        0 0
    • milan.v  

      Edge 520 Plus software version 4.11 Beta

      Changes made from version 4.10 to 4.11:

      Fixed a crash that could occur when riding with a cadence sensor.

      0 0
      • jaja01  

        zrovna jsem si rikal, ze povysim z 4.00 na 4.10 … u tebe se to padani se sensorem kadence dostavilo?

        0 0
        • bodlak2  

          Myslím, že mám 4.10 a se senzorem kadence jsem problém nezaznamenal.

          0 0
        • milan.v  

          Ne, senzor kadence jsem měl spárovaný na zimáku a tam to bylo s nějakým starším FW bez výpadků, na jedničce mám wattmetr.

          0 0
      • milan.v  

        Tak beta povýšena na verzi 4.20 se stejným changelogem.

        0 0
        •  

          tvl, tobě by měli dát zlatýho bobříka příspěvkáře :-)) Kde všude ty nepostuješ :-)) Dostaneš se vůbec ven na kolo? :-))

          0 0
          • milan.v  

            No, je pravda, že po úvodních třech měsících jsem to trochu utlumil, takže teď mám necelých 4.500km… :o)

            0 0
    • milan.v  

      Tak po posledních dvou aktualizacích FW jsem musel znovu spárovávat už jednou spárovaný telefon, resp. nejprve ho odebrat a pak znovu napárovat…

      0 0
      • Sugar67  

        A pomohlo to trvale, nebo jen na chvilku? Já s tím mám už nějakou dobu problém

        0 0
        • milan.v  

          To teď nepovím, protože jsem spárovával až po jízdě, takže uvidím před a během těch dalších…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já sem z toho Bluetooth nešťastný už. Jakmile připojím přes BT jakýkoliv Edge, tak mi ten mobilní Connect na iOS po chvilce přestane odpovídat. Stačí, abych měl Edge připojení a chvíli brouzdal v Connectu a po pár vteřinách přestane úplně reagovat – jen tam běhá ten panáček jako že něco načítá. Nereaguje to ani se zařízením, musím aplikaci vždy killnout v multitaskingu. Už sem zkusil všechna svá zařízení odebrat, úplně odinstalovat Connect, ale nic nepomáhá. Hodinky jsou OK, ale jakmile přihlásím Edge, tak je s připojením konečná, appka je dead …

            0 0
    • kuprt  

      Používáte někdo TopoCzech Pro mapy na 520plus? Jestli se to vyplatí zakoupit. A popřípadě kde se dají zakoupit na stažení? Nikde jsem nenašel kde by se dal zadat český region při koupi.

      0 0
      • milan.v  

        Používám mapy z vlákna k OSM mapám + vrstvu turistických značek, shledávám je lepší než originál TOPO mapy…

        0 0
        • milan.v  

          P. S.: A nejsem sám…

          0 0
          • kuprt  

            Dobrá, dík za tip ;) Myslíš tedy ty osmg brazovic. ? Jen mi ještě není jasná instalace, přes basecamp to údajně nejde, mapsource mi nejde naistalovat. Tak mi zbývá přetažení. Ale tam zase nevím, jak tu mapu aktivovat.

            0 0
            • paw_jh  

              Stáhni, prejmenuj si ji dle libosti a nakopíruj do složky Garmin. Pak stačí zapnout a v nastavení vybrat mapu jakou chceš.

              0 0
    • paw_jh  

      Používáte někdo Cue Sheet (nebo jak se to jmenuje)? Ono to bude asi u všech Garminů stejný nebo podobný, ale protože mám 520+, tak to dám sem:

      Když někam jedu, tak si na mapy.cz vygeneruju trasu, stáhnu, nahraju do Connectu, pošlu do zařízení, v navigaci vyberu trasu a pak vyrazím. Nepoužívám navigaci („za 300m zahněte vlevo“), jen jezdím podle čáry. Když to takhle udělám, tak se mně automaticky přidá nová obrazovka, kde jsou vidět nějaký základní instrukce (odbočky), ty se malejma šipkama zobrazujou i na trase. Ve webovým Connectu si tady do tý trasy můžu přidat bod trasy. Ten se mně pak zobrazuje mezi instrukcema.

      No a konečně otázka zní: Jak se zbavit těch instrukcí a mít tam jen ty moje přidaný body?

      0 0
      • MaPa  

        Vypnout v profilu aktivity funkci Turn Guidance.

        0 0
        • paw_jh  

          Tak jsem se k tomu konečně dostal, nepomohlo to. Vypnutý jsem to měl a stejně tam na trase zůstaly malý šipečky a motalo se to i do cue sheetu. Zkoušel jsem i trasu z broute, ale nepomohlo. Vypadá to, že to Garmin asi nedá.

          0 0
          • MlokCZ  

            Základem u všech Garminů (včetně 520+ a 520, které aktuálně používám) je nahrát trasu jako track (nesmí to být route) a obsahující čistě jen track pointy. Nesmí v trase být žádné body jiného typu (course pointy, waypointy, atd.), které mohou být i u tracku jako samostatná sekce před track pointy.

            Tedy výhradně jen body takto:

            <trkpt lat=„50.367291“ lon=„12.814338“>

            <ele>894</ele>

            <time>2019–07–18T00:00:10Z<­/time></trkpt>

            A pak dle použitého SW ve kterém trasu tvoříš to jde buď rovnou nebo to musíš pak ručně (nebo v nějakém jiném SW) upravit.

            Rovnou to lze např. z plotaroute (používám, za mě nejlepší nástroj na tvorbu tras) s výběrem:

            GPX type: Track

            Waypoints: None

            A nebo upravit ručně, ale pak je potřeba vědět, co vymazat (ponechat jen vlastní <trkseg> a hlavičku).

            A pak máš opravdu jen čáru a žádné další informace na obrazovce s mapou, žádné upozorňování na odbočky, žádná další obrazovka.

            0 0
    • kalodzero  

      Funguju vam Strava segment v Edge 520 plus? Mne po aktualizacii na fw 4.20 zacali blbnut, proste nespravi synchronizaciu casov ani neprida nove segmenty co si oznacim.

      0 0
      • nzg  

        Presne s tim samym aktualne bojuji.

        Pres aplikaci a bluetooth se nove segmenty nepridaji, jde to pouze pres kabel pomoci Garmin Express.

        Reinstaloval jsem apku, znova autorizoval pristupy a porad nic.

        0 0
      • JDF  

        Neni to o zarizeni, ale o nejake chybe mezi GC a Stravou.

        Pomuze odpojit Strava Live segments a znovu propojit se Stravou.

        0 0
    • milan.v  

      Tak včera v podvečer poprvé zamrznutí Edge 520 Plus, kdy zůstal neovladatelný na hlavní obrazovce, přitom např. Radar k němu byl připojený a vesele si pípal, ale nic nezobrazoval, nic dalšího nepřipojil, prostě k ničemu… Nepomohl ani dvojí restart s podržením zapínacího tlačítka déle než 10s… Musel jsem vzít zavděk Garmin Vivoactive 3, pro které jsem se po pár stovkách metrů vracel zpět, a to jsem šel na nové FTP, udělal si během jízdy spousty PRs, dostal se do TOP10 u segmentů Stravy… :o/ Z hodinek vylezl úplně nesmyslný průměrný výkon, takže mi to změřilo úplně jinak, než kdybych měl Edge…

      Pomohlo až připojení k Macbooku, žádné chybné soubory neobsahoval, což bylo zvláštní, vymazal jsem neGarminovské mapy, restartoval, znovu je tam vložil, funguje zase bez problémů, vše připojí… Vůbec tomu nerozumím, jestli kombinace navigace prostřednictvím IQ aplikace Strava Routes, kterou jsem si zapnul (aktivní jsem měl OSM neGarminovskou mapu od VasaM v0.47 + vrstvu turistických značek Wanderwege), přiřazování několika snímačů, těžko říct…

      Zatím je poslední FW 4.20, není žádná nová beta, kontroloval jsem, že bych např. provedl upgrade, který by mi mohl pomoct to rozchodit, nebylo nutné.

      0 0
      • radek01  

        Tak mě zamrzlo Edge jen když jsem jel po trase a párkrát přeskočil abych nemusel objíždět cele tak zkratka a zase na trasu po třetím přepočítání umřel ale restart pomohl , vzhledem k tomu že Edge 520 mi umřela týden po záruce a s pluskem druhá jízda tak úplně urvanej z toho taky nejsem.

        0 0
      • JDF  

        Já bych začal vyřazením te OSM mapy. Ta zasekává a restartuje Garminy více lidem.

        0 0
    • radek01  

      Tak já bych mohl o Garmin napsat knihu…co už jsem s produkty vytrpěl… :-)

      0 0
    • Yetis  

      Zobrazuje Garmin zařazeny převod u bezdrátových sad Sram eTap ?

      0 0
    • milan.v  

      Dnes mi Garmin Express nabídl aktualizaci jazykových souborů, po aktualizaci mi Garmin zobrauje např. pro zahájení jízdy místo původního „JÍZDA“ nově „START“.

      FW poslední stále 4.20, žádná nová beta není, jen se neustále vyrábí FW pro novou 530ku…

      0 0
    • Vrci  

      Začalo mi blbnout párování s mobilem. Po „zapomenutí zařízení“ a pokusu o nové párování si vzájemně potvrdí pin. V Garminu je stále proces na prvním puntíku ze tří. Mobil hlásí připojeno, v Garminu je na stavové stránce „hledám“.

      0 0
    • milan.v  

      Servis prý využívá při opravách zařízení a nahrávání FW Garmin WebUpdater, který se dá stáhnout a používat také. Sice nechápu, v čem může být rozdíl, ale patrně je…

      https://www8.garmin.com/…_details.jsp?…

      0 0
      • jaja01  

        znam mnoho pripadu, kdy prehrani toho sameho fw v hodinkach nebo edge pres webupdater pomohlo od problemu … vysvetluji si to tak, ze pri instalaci pres webupdater dochazi k peclivejsimu procisteni zarizeni od stareho balastu

        0 0
        • milan.v  

          Když budu chtít jen přeinstalovat stávající FW 4.20 prostřed­nictvím WebUpdateru, půjde to bez vymazání jakýchkoliv dat? Chová se to jako normální aktualizace přes Garmin Express?

          Teď jsem patnáct minut hledal na webu, ale nikde jsem to nenalezl, že by to uvádělo zařízení do továrního stavu, tzn. včetně resetu nastavení a čehokoliv dalšího…

          Díky!

          0 0
    • lvicek42  

      Koupila jsem si Garmin Edge 520 plus. Mobil Huawei Garmina najde, spojí se s ním přes Bluetoothu, ale nejde zesynchronizovat (ani sám ani pomocí přehrát data). Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost a úspěšné řešení?

      0 0
      • Vrci  

        Stejný problém, telefon najde Garmin, Garmin najdete telefon. Při procesu párování se na Garminu rozsvítí pouze jeden puntík ze tří. Edge 520 plus a Nokia 6. V mobilu pak svítí připojeno, na Garminu : vyhledávám. Dříve to fungovalo, včetně live trackingu, ale teď ani h…o.

        0 0
      • JerryRed  

        Ve founu se páruje jen přímo v aplikaci Garmin Connect, v bluetooth zařízení v mobilu ho vůbec nevidím a funguje vše 100% mám tedy Edge830 a FR935

        0 0
        • lvicek42  

          Já mám hodinky FR235 a při spuštění Bluetoothu a garmin connect se přehrají do mobilu aktivity hned. U Edge 520 plus se to povedlo přehrát pouze 1× a to když jsem zadala v aktivitě přehrát trasu. Že by se to přetahlo jak u hodinek samo, na to bohužel nemůžu přijít. Určitě to ale nějak jde, jen nevím, kde dělám chybu 

          0 0
    • milan.v  

      Recenze MTBS

      https://mtbs.cz/…lnky-na-kolo#…

      0 0
      • bodlak2  

        To je tedy recenze, jen co je pravda :-(

        0 0
      • Smazaný účet  

        Prijde mi, ze recyklovali popis produktu garmin edge 520 tim, ze dopsali plus. Ale jen v prvni casti clanku, pak uz uvadeji jen 520. Jsou tam zavadejici s mylne informace, des.

        Spis by me zajimalo, zda se dockame nove funkce Climb i na na 520 plus…

        0 0
    • RUSH  

      Jsem také spokojeným vlastníkem Edge 530 plus. Používám ho s iPhonem a mám otázku ohledně SMS zpráv.

      Existuje možnost odpovědět přes Garmin na některé příchozí tel. hovor SMS zprávou? Něco jako: Jsem na kole, zavolám později? Neexistuje na to nějaká Garmin appka?

      Nebo to řešíte automaticky jen přes mobil? Uvidím pak na Garminu, že mi někdo volal?

      0 0
      • nzg  

        Normalne mi funguje odpoved pomoci SMS na prichozi hovor typu: „Nerusit, jedu“, kdy jen na Garminu vyberu preddefinovanou odpoved. Mam tedy jen 520 Plus , 530 plus je asi nejaky prototyp :-) a android.

        0 0
        • RUSH  

          Jen 520 plus :-) ale právě nevím jak to funguje na iPhonu, Taky jsem slyšel, že na Androidu to jde.

          0 0
        • Adrenaline  

          Chtěl bych se zeptat jak to nastavit. Mám garmin EDGE 520 plus a když mi někdo volá abych to odmítl tou SMS ( jsem na kole, zavolám pozdeji) Nastavit to v Garminu nebo v telefonu. Díky za info

          0 0
      • paw_jh  

        Jestli se nepletu, tak na iOS to nejde, takovýhle věci jdou jen s Androidem. Můžeš ten hovor jen přijmout nebo odmítnout. V notifikacích v garminu i v telefonu by měl být vidět.

        0 0
    • milan.v  

      Nový FW 5.10, opravuje pár chyb.

      0 0
    • Maka123  

      Dostal jsem k vánocům 520 plus a neumím si změnit datové pole ztažené z Connect IQ. V PC je vidím , že jsou nainstalovány, ale v 520 nikde nejsou . Je na to nějaká finta? Dík

      0 0
      • milan.v  

        A alespoň něco sis k tomu přečetl/nakoukal na videích?!?

        Jde o datové pole, které se upravuje v nastaveních obrazovek a Garminu ty sám dáváš nastavením konkrétního datového pole vědět, že tam chceš mít právě jedno z IQ aplikace.

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
        • Maka123  

          Jsem asi natvrdlej, ty datové pole umím změnit, žena má Vivoactive 3 a když si stáhne datové pole, tak je v hodinkách vidí a může použít. Tady je nikde nevidím.

          0 0
          • milan.v  

            No a jak jsi je stahoval? Možná zatím nedošlo k synchronizaci. Nejlepší a nejpřímější cesta je připojit Garmin k PC/NB přes kabel a na tom jejich webu s IQ aplikacemi najít a kliknout na konkrétní „STÁHNOUT“ a zeptá se tě to na otevření Garmin Expressu, které potvrdíš a celý proces nahrání se spustí. Nevím, kam ses dostal ty, jestli jsi to nedělal v té aplikaci v telefonu a zatím se to nesesynchroni­zovalo.

            0 0
            • Maka123  

              Právě, že už jsem zkusil všechno i přes PC. Napíše to, že synchronizace proběhla… Před tím jsem měl Edge 130 a tam jsem to také neuměl. Ještě mě napadlo jestli jsou datová pole kompatibilní, psaly že ano.

              0 0
              • milan.v  

                Hoď sem obrazovku, kde upravuješ obrazovku Garminu, měníš datové pole a odroluj to úplně dolů, kde by se ti měly objevit IQ aplikace (xx/10).

                0 0
      • koko0925  

        Podržením nějakého datového políčka které chceš změnit, dojde k otevření nabídky. Tam vybereš Connect IQ a pak se Ti otevřeou tebou stažené aplikace, jednu z nich tam můžeš vybrat.

        0 0
    • Maka123  

      Super, vyzkouším.

      0 0
    • Maka123  

      Už jsem to našel, docela krkolomné.

      0 0
      • Maka123  

        Dostal jsem na Vánoce nový 520 plus a wattmetr 4iiii. Bohužel se stává, že dochází k výpadkům, cca. jednou za 15minut na deset sekund, jak kadence i watty. Wattmetr jsem reklamoval a dostal novou kliku. Bohužel nic se nezměnilo a výpadky jsou pořád. Dnes mi prodejce wattmetru do telefonu řekl, že je asi problém v Garminu. Jsem domluvený, že mi v Garminu půjčí jiný typ a vyzkouší se to. Je mi ale divné, že vypadává jenom wattmetr, kadence ani hrudní pás ne. Nenapadá někoho něco?

        0 0
    • petapit  

      Ahoj, neporadil by někdo jak nastavit na edge520+ manuálně obvod kola

      0 0
      • paw_jh  

        A máš k tomu připojený čidlo na nábě? Nastavuje se to ve vlastnostech čidla.

        0 0
        • petapit  

          A musí to být čidlo na nábě?

          Mám čidlo rychlosti sigma

          0 0
          • paw_jh  

            A vidíš v garminu, že je to čidlo připojený? Ve stejným menu se pak na stavuje i ten obvod.

            0 0
            • petapit  

              Jo čidlo se mi zkalibrovalo přes GPS a v sensorech ho vidím ale když ho otevřu tak tam žádnej obvod není

              0 0
              • paw_jh  

                Nemám to teď u sebe, koukám jen do hodinek, ale bude to asi podobný – mělo by tam bejt v menu Připojit, Stav, Velikost kola … no a tam se dá vybrat buď automaticky (a u toho bude vidět naměřenej obvod kola podle GPS) nebo ručně. Odpoledne kdyžtak mrknu rovnou do 520 a pošlu přesnej popis kroků.

                0 0
                • petapit  

                  Oka dík

                  0 0
                  • milan.v  

                    Jinak to automatické nastavení bylo vždy nejpřesnější, těžko říct, proč zrovna u tebe je problém, byť se samozřejmě nedá vyloučit úplně…

                    0 0
                • petapit  

                  Tak problém vyřešen nastavit manuálně jde jen čidlo garmin

                  0 0
                  • paw_jh  

                    Zajímavý, to jsem netušil, mám jak čidlo od Garminu, tak čínskou verzi (Magene Gemini) a jde to u obou. Stejně to mám automaticky.

                    0 0
    • Adrenaline  

      Zdravím,poradil by někdo jak bych nastavil v Garminu odpověď SMS. Mám garmin EDGE 520 plus a když mi někdo volá abych to odmítl tou SMS ( jsem na kole, zavolám pozdeji) Nastavit to v Garminu nebo v telefonu. Díky moc za info.

      0 0
      • radek01  

        Myslím,že přímo v Edge ale třeba když propojíš z pc tak to taky půjde. Je tam tolik odpovědí předinstalova­ných,že jsem neměl potřebu něco přidávat,Většinou jen odpovím. Jezdím. :-)

        0 0
    •  
      0 0
    •  

      Pokud to někomu uniklo, beta 5.24.

      Notes:

      Stažení

      0 0
      • RUSH  

        Po aktualizaci se mi sekla všechna čidla. Musel jsem je všechny odinstalovat, pak znovu nainstalovat tepák a teprve pak i s tepákem na hrudi naistalovat zbylá čidla, včetně radaru. Zatím to dnes fungovalo na silničce, uvidím jak pak na horáku, tam mám ještě čidlo kadence.

        0 0
        • Jendapce  

          Mám ten samý případ. Po aktualizaci mi Edge neudrží čidla. Před jízdou si čidla připojí, ale během jízdy dochází k výpadkům až je vůbec nepřipojí. Hodinky drží čidla stále. Tento upgrade stojí pěkně za ho..vno. Čidla mám originál Garmin. Zkoušel jsem i tovární nastavení Edge a přidat znovu čidla, ale výsledek je stejný.

          Je nějaké řešení?

          0 0
          • kalodzero  

            Jedine riesenie je downgrade firmware na verziu 5.10, ktora je z roku 2019. Tento problem maju vsetci uzivatelia co si nahodili firmware 5.30. Udajne funguje aj verzia 5.24 beta v pohode. Istejsie bude ale zatial dat 5.10. Tu je navod: https://forums.garmin.com/…re-downgrade

            0 0
          • jaja01  

            zajimave, ja po aktualizaci byl na dvou 2h jizdach a kadence, ani rychlost, ani tepak se mi neodpojily

            jedine, co se jednou na par sekund odpojilo, byl radar – edge zahlasilo odpojeni, vzapeti vytvareni site svetel a znovu pripojeni. to snad ani nemohu tvrdit, ze je aktualizaci

            ja bez problemu

            0 0
          • RUSH  

            Moje 2 hodinová jízda byla poté bez poroblémů (tep, watty a kadence i radar). Uvidíme jak příště.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Já po update najel už 8 hodin a všechny senzory bez problému, to spíš vypadá na vybité baterky v senzorech – takhle se to chová.

              edit: špatně zařazeno, sorry

              0 0
            • RUSH  

              Včera druhá jízda a opět bez problémů (watty + kadence, tepák a radar).

              Během té první jízdy jsem všechno odpojil (tep poslední) a pak jsem to znovu připojoval (tep první). Od té doby to drží.

              Ještě mě čeká kadence na druhém kole – MTB (připojit jako poslední čidlo).

              0 0
          • mrozu  

            Úplně odebrat čidla a znovu přípojit mi vyřešilo problém jen pro daný švih, druhý den byl problém zpátky a musel jsem postup opakovat. Jinak radar se mi jednou za čas odpojoval už předtím, tepák a watťák začaly kravnout až po updatu.

            0 0
      • bodlak2  

        Po update na fw5.30 se mi na projížďce v neděli neustále odpojoval a připojoval radar. Vrátil jsem se k předchozí verzi z října 2019 (tuším v5.10 ??), ale zatím nevyzkoušeno.

        0 0
        • jaja01  

          a radar aktualizovany mas?

          0 0
          • bodlak2  

            Myslím, že jo. Blbnout začalo po posledním update kompjutru. To samozřejmě nevylučuje problém v radaru.

            0 0
          • mrozu  

            To vis ze jo, jasny problem zpusobeny updatem computeru, tak budeme pitvat vse mozne okolo, nez si to laskave prizname :P

            0 0
            • jaja01  

              to vis, ze jo. tak ti to vysvetlim polopate, chytraku: mam aktualizovany edge na posledni verzi a nemam problemy s odpojovanim .. cim by to mohlo byt? chytremu napovez – mohlo by to byt neaktualnim zarizenim, ktere se odpojuje. a ty hloupej, ty si pis co chces

              0 0
        • Lipton  

          Ahoj ,stejný problém jako u tebe .aktualizoval jsem na 5.30 a po 10 minutách odpojeno vše,zastavil jsem a znova vše spároval a po nějakém čase zase.Hard reset a zase se to opakovalo.Při používání 5.10 bylo vše v pořádku před update na 5.30.Vyzkoušel znova přeinstalovat na 5.30 a pořád to stejné.Provedl jsem downgrade na 5.10 a zase vše funguje bez problémů,musím podotknout že snímače nemám od garminu ale magene ant+ kadence,rychlos­t,tepák.Pak mě napadlo jestli to neošetřil Garmin nějakým opatřením .....každopadně na 5.10 vše jede jak má.

          0 0
          • bodlak2  

            dtto, 5.10 OK, 5.30 výpadky radaru, teď jsem tam dal betu 5.24 a zatím to vypadá dobře, ale vyzkouším až v sobotu

            0 0
            • Lipton  

              Dneska na mě vyskočila nova aktualizace 5.40,zkoušel někdo?

              0 0
    • Karel S.  

      Ahoj, mě odpověď na hovor pomocí sms s androidem funguje, ale když mi někdo napíše sms tak odpovědět nemohu, „tlačítko“ odpovědět je šedivé. Na fb mesenger mi odpovídat jde. Prohledal jsem skrz na skrz nastavení jak v garminu tak v conectu. Neví někdo jak na to? 

      0 0
      •  

        Já musel dát tovární nastavení, dnes už v pohodě 3,5 hodiny to drželo…čidla, wat.+ radar v pohodě.. Včera peklo, pořád se to dokola odpojovalo a připojovalo .-))

        0 0
    • Bengti  

      chtěl jsem se zeptat jakou mate zkušenost s životností baterie u 520 plus je to stejné jako u 520 že tam často baterie odcházeli?

      0 0
      • milan.v  

        Garmin hlásal, že optimalizoval spotřebu, tzn. že výdrž je větší oproti 520ce… U 520ek kolem mě ale baterie jako takové neodcházely… Nebo jak jsi to myslel? Výdrž v čase se zhoršila, to ano…

        0 0
        • Bengti  

          ano jako výdrž, kamoš měl 520 a vydržela mu baterka na 6h v zimě…

          0 0
          • milan.v  

            Bohužel, je to tak… Až ty poslední modely mají vylepšené baterie a výdrž…

            0 0
            • Bengti  

              Právě se rozhoduji nad tou 530 jen ta cena šílena…, ale jen jsem chtel vědět jestli maji ty 520 plus stejné baterie…

              0 0
              • Smazaný účet  

                53,– Euro rozdíl je šílenej? :-O

                0 0
                • Krispinm  

                  4800 za 520+ a 7300 za 530 je teda celkem velkej rozdíl 

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Mám 520+ už skoro 2 roky a nevšiml jsem si poklesu výdrže baterie. 530 je novější, má údajně ještě zvýšenou kapacitu baterky, v některých funkcí lepší SW, ale detaily jsem nestudoval. Kdybych kupoval nové, tak jednoznačně 530.

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    To je možný, ale není přece nutnost to kupovat hned v prvním krámu, který se namane ;-)

                    Bike24: 520+ 175,– Euro a 530 228,29 Euro

                    0 0
    • kalodzero  

      Nema niekto problemy s vypadavanim segmentu? Ide u mna o 10km dlhy segment do kopca v lese. Jazdil som ho na Edge 510, aj teraz na 520 Plus. Avsak teraz mi tak 80 percent jazd segment vypadne vzdy na rovnakom mieste, cca po 5km. V tom mieste nie je extra vela stromov, je to tam roky rovnake. Skusal som vytvorit aj vlastny segment podla mnou prejdenej trasy a to iste. Vedla mna isiel kamarat s Edge 530 a segment mu nevypadol. Ked si pozriem potom zaznam na Strave z mojej jazdy, tak moja trasa pekne kopiruje cestu. Skusal som GPS+Glonass, aj GPS+Galileo, ale vzdy rovnake. Napada niekoho dake riesenie, ze co skusit?

      Dakujem

      0 0
    • kuprt  

      Tak ta 5.30 verze je asi pěkné peklo… Čidla mi nevypadávají. Ale při pokusu o navigaci mi gáďa vždy zamrzne. Obnovení bohužel nepomohlo… Setkal se s tím taky někdo?

      0 0
    • Maadaf  

      Jak vlastně vypadá předinstalovaná mapa ČR? Je to až taková hrůza? Turistické značky na ní asi nejsou, že?

      0 0
      • BB  

        turistické značky nejsou, ale ty lze stáhnout jako overlay mapu. A předinstalovaná mapa ČR je dobrá, je to děláno z Open Street Map. Odpovídá to podrobností cest mapy.cz

        0 0
      • kuprt  

        Zkoušel jsem tam dávat podrobnější a nakonec mě to spíš štvalo. Na tom malém displeji je toho pak moc. A posouvat mapu tlačítky není pohodlné, tak jako tak je pak lepší zastavit a když už člověk stojí, tak na telefonu je mapa daleko komfortnější. Nejlepší je naplánovat si cestu doma a pak se nechat navigovat. To zvládá skvěle i cesty lesem… Bohužel mi to teď po aktualizaci zamrzá, ale tak to se spraví. Jinak dneska už bych šel do 530ky, ten výpočet trasy docela trvá.

        0 0
        • Maadaf  

          Co znamená „docela trvá“ ?

          0 0
          • milan.v  

            To záleží na trase, ale procesor je zkrátka staršího data, takže ty výpočty nesype z rukávu…

            0 0
            • Maadaf  

              Bavíme se o trase, kterou počítá navigace? To je funkce, kterou nebudu používat, nebo jen okrajově, v plánu mám jezdit podle gpx, kterej si naklikám na pc a naexportuju. 530 by se mi líbila, ale 9k už je dost, původní záměr byl koupit ROX11 za 4k.

              0 0
              • BB  

                mám takový dojem, že o počítá trasu i když tam naimportuješ gpx file s předem připravenou trasou. Alespoň tak to dělal 820, kterou jsem kdysi měl.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ano, počítá to trasu někdy dlouho. Doporučuji delší trasu rozdělit na několik úseků. Lépe se mi teda jezdilo s turistickou navigací Oregon, kam se vložil soubor gox a mohl jsi jet podle čáry. Už nejezdím tolik dálkový trasy, které neznám, nejlepší je jezdit po paměti :-) Ale i 520+ zvládla úspěšně navigovat na balaton a zpět, trasy rozdělené po cca 100km.

                  0 0
                  • Maadaf  

                    Tak na Balaton se zrovna nechystám :)

                    Bavíme se o trasách 80 – 120km, jak dlouho to tedy trvá? Desítky sekund, minuty, desítky minut … ?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ty jo, tak tipnu, že to může být pár minut, od baráku ty první km stejně navigovat nepotřebuješ ne :-)

                      O kolik rychlejší je 530 netuším, mohl by někdo napsat, nicméně bych šel jedině do aktuálně nejnovější verze na trhu, což je 530.

                      0 0
                    • Krispinm  

                      Trasa 140 km importovaná jako soubor GPX se načítala cca 8 minut

                      0 0
                      • Maadaf  

                        Tak to není málo. Tohle probíjá při každém zapnutí přístroje nebo jenom při prvním načtení trasy?

                        0 0
    • MiKED  

      Mně i po updatu na 5.30 funguje vše, jak má – radar, kadence, speed i tepák drží.

      0 0
    •  

      5.40 zatím OK

      0 0
    • Lipton  

      Tak firmware 5.40 dneska v sedle 4h50min. a vše v pořádku.Nevypadlo nic,kadence,te­pák,rychlost.Zap­nutá navigace, plus připojený telefon a baterie měla na konci 52%.Trasa 50% v lese a 50% na cestách mimo stromy a GPS pracovala bezchybně.Tak že za mě ok.

      0 0
      • Bedas  

        Ještě aby ne, když viz níže… :D

        Zřejmě je to vlastně jediná změna :)

        **Changes made from version 5.30 to 5.40:

        • Revert back to 5.20 software as we investigate reports of sensor connectivity issues in 5.30**
        0 0
    • radek01  

      Zdar borci dá se někde přidat odpověď na volání nebo SMS nikde jsem to nenašel ani v connect ani Edge 520 …nenašel jsem ani kde jsou ty přednastavéné odpovědí… Mám 520+

      Díky za případné info.

      0 0
      • jaja01  

        Jenom na Androidu.

        0 0
      • milan.v  

        Já už přístroj nemám, ale co si vybavuji, tak to měnit šlo, nevzpomenu si ale, jestli to bylo přímo v přístroji, myslím si, že ano…

        0 0
      • Krispinm  

        Jestli máš v přístroji povolené chytré oznámení (menu – nastavení – telefon – chytrá oznámení – telefonní hovory), tak se ti při příchozím hovoru na přístroji objeví přijmout OK/odpověď. Když dáš odpověď tak jsou tam přednastavené odpovědi. Přidat odpověď ale neumím. Zkoušeno na androidu.

        0 0
        • radek01  

          Ano také mám Android ale právě nenašel jsem kde jsou odpovědi v menu přistroje a zda se dají editovat.......

          0 0
          • jaja01  

            Nejsou v menu přístroje, nastavují se v Connectu. Kde ti nepovím, mám ios a tam to nejde ;-)

            0 0
            • RUSH  

              Odpovědi SMS na přijatý hovor nebo SMS v ios (iPhone) nejdou nijak nastavit?

              Přijatý hovor nebo SMS se mi na Garminu 520 plus zobrazí, ale možnost odeslat odpověď nemám. Existuje ios řešení?

              0 0
              • jaja01  

                nejdou nastavit, protoze ani nejdou poslat – vysvetluju si to tim, ze je ios uzavreny

                (coz ale zase nekoresponduje s tim, ze v pripade detekce nehody muzes automaticky poslat info nouzovym kontaktu emailem ale i prave pres sms)

                kazdopadne na androidu muzes odpovidat odeslanim predpripravenou zpravou, na ios nikoliv

                0 0
                • RUSH  

                  Díky, tak snad nastavit odpověd na iPhonu – něco jako Jedu na kole zavolám později …

                  0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Mareček79  

      Zdravim, chcem sa opytat ohladom 520+,ak si vypnem tachometer, tak sa mi vymaze aktualna jazda ak ju neukoncim? pytam sa to kvoli uspore baterie, ked som v praci alebo podobne…a dalsi dotaz? senzor rychlosti…na predny alebo zadny naboj? vecsina to ma na zadnom len sa to tam horsie dava…ze aka je prax…

      0 0
      • MlokCZ  

        Čislo dej na ten z nábojů, kde je vhonější průměr a bude tam dobře držet (nebo naopak nemá náboj už moc velký průměr). Fungovat bude na obou stejně.

        Jízda se myslím nevymaže, ale raději ověř. Já to nepoužívám (vždy ukončuju a ukládám jízdu, když vypínám, při jízdě do práce mám tedy vždy 2 samostatné jízdy a to tak i cíleně chci).

        0 0
      • BB  

        při vypnutí se aktuální jízda nevymaže, až zapneš a spustíš záznam, tak pokračuješ.

        0 0
    • Vrci  

      Na jednom kole mám neoriginální senzory rychlost i kadenci). Poslední dobou mi ale přijde, že Garmin pro měření rychlostí používá GPS. Výkyvy v rychlosti, pozdní reakce na rozjezd i zastavení. Spojení je stabilní a nevypadává.

      Čidla jsou z Decathlonu, nejspíš převlečená Čína.

      0 0
      • jaja01  

        Nebude to čidly, ale firmwarem, všiml jsem si toho v poslední době i u originálních čidel od Garmina, i u Magene z Číny. Jak se někomu odpojuje radar, tak nám asi čidla. Ale Edge nic neříká. Navíc to vypadá opravdu jen na čidlo rychlosti, kdyby blblo čidlo kadence, viděl bych to.

        0 0
        • xaver  

          pomohlo mi u Magene spárovat znovu. Myslím, že po upgradu firmware přestože Garmin Magene čidlo ukazoval, tak se s ním nespojil. Nové spárování pomohlo, čidlo se objevilo jako další.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
      • radek01  

        No…po aktualizaci to nepřipojí telefon a nechodí notifikace… :-(

        Stejný problém s Garmin Instinct po aktualizaci nic.

        Podpora mi vysvětlila,že není problém na straně Garmin ale mám oslovit podporu výrobce mobilního telefonu…

        0 0
    • blackseal  

      Zdravim, favero assioma funguje s edge 520+ bez problemov?

      0 0
    • RUSH  

      Neví někdo jakým způsobem Garmin vypočítává FTP?

      Kombinuji vlastní reálný test s následným výpočtem (např. 2×8 min) a právě automatický vypočet Garminu a celkem jsem ve shodě. Pokud dojdu k vlastní hodnotě, nastavím jí natvrdo do Connectu a pokud systém navrhne změnu, většinou jí akceptuji.

      Z čeho ale bere Garmin data pro návrh změny FTP, to absolutně netuším, Teď mě napadá, že včera mi zrovna navrhnul změnu o +3W a bylo 30.6 (konec měsíce / půlrok), může to mít i nějakou časovou závislost?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Delam to stejne, taky mi sedi vlastni test s navrhy Garmina. Tipuju, ze pouzije svuj algoritmus z namerenych hodnot a dle toho taky navrhne zmenu.

        0 0
        • RUSH  

          Jejich algoritmus asi nezjistíme, mě by jen zajímalo, z čeho vychází. Třeba jaký min. časový úsek používá apod. Ale třeba je to složitější…

          0 0
          • milan.v  

            Někde tu byl odkaz na SW firmu, která to pro ně vyvíjí a algoritmus dodala, nevím. jestli najdu… Samozřejmě je to minulost, situace se mohla změnit, ale moc tomu nevěřím u Garminu…

            0 0
    • Frico  

      Mám Edge 520 plus pár týždňov. Párovanie s telefónom (IOS) i na desiaty pokus prebehlo „neúplné“' , vzdal som to.

      Jedna prosba – keď importujem do zariadenia dráhu s prejazdovými bodmi, ktoré mám pomenované, dá sa do obrazovky vložiť pole, ktoré by mi zobrazovali názov nasledujúceho bodu?

      0 0
      • milan.v  

        Leda nějakou editací toho gpx souboru, nikdy jsem to ale nedělal, nikdy na to nenarazil…

        Možná je to ale jednodušší, než si člověk představuje za pomocí nějakého šikovného softwaru, event. online webového rozhraní…

        Co se týče spárování, asi by bylo dobré, abys nám více popsal svůj postup, takto ti nikdo nepomůže…

        0 0
    • Plech  

      Ahoj, po updatu na 5.50 nebo po updatu map mi začala hodně lagovat navigace. Resp. např. 80kilometrová trasa se mi načítá klidně půl hodiny, někdy i 2×, občas se stane, že se jakoby načte, ale pouze vidím trasu na mapě, nefungují však navigační pokyny. Tím pádem je navigace k ničemu, protože buď musím být stále na obrazovce s mapou nebo se stále vracet, když sjedu z trasy.

      Setkali jste se s tím někdo? Funguje vám navigace na aktuální verzi fw dobře/rychle?

      Díky za tipy/vaše zkušenosti.

      0 0
      • jaja01  

        Něco podobného jsem měl na hodinkách, projevovalo se to také při zapnutí zařízení, kdy hláška Loading maps… visela na obrazovce 5× delší dobu než dříve.

        Smazal jsem ručně mapy z hodinek a nainstaloval je znovu přes Garmin Express, od té doby v pohodě.

        0 0
    • Canyon325  

      nazdar, už istý čas uvažujem nad kúpou 520+, najmä kvôli navigácií podľa nahratej gpx… je tento garmin použiteľný aj na ultramaratóny typu Bohemia Divide, príp. (keď to preženiem) 1000miles? primárne by som ho používal na bežné výjazdy, ale pár krát ročne chodievam na bikepackingové výjazdy na viac dní, resp. ultramaratón na spôsob dvoch spomínaných… doteraz som vždy šiel podľa turistickej navigácie (Dakota 10), kde je nutné vláčiť batérie+bežné údaje o jazde mám v igpssport 618, zbytočne tak nahrávam trasu na 2×… takto by som to skombinoval a dobíjal cez powerbank

      0 0
      • Smazaný účet  

        530 ti nabidne mnohem vetsi vydrz, rychlejsi HW a s tim je spojeno i rychlejsi nacitani GPX tras. Nabizi vice funkci, upozorneni na stoupani atd. 520, a to ani ve verzi Plus, bych dnes nekupoval .....

        0 0
        • milan.v  

          Ani já ne jako bývalý majitel tohoto přístroje. Pokud ti jde primárně o výdrž, není to žádná sláva i přes proklamované optimalizace oproti klasické 520ce…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Přesně tak. I po roce každodenního používání si moje 530 udržuje stále solidní výdrž a vybíjí se tak 7% za hodinu na kombinaci GPS a GLONASS a třemi připojenými čidly, BT a WiFi …

            Když jedu opravdu na celý den od brzkého rána do soumraku, tak vím, že na jedno plné nabití to odjedu …

            0 0
            • Canyon325  

              ok, dík za info… k 530ke: ako je na tom navigácia v teréne podľa nahratej trasy? základné mapy sú postačujúce?pred­pokladám, že pri jazdení bežných lesných ciest/zvážnic s tým nie je problém (singletracky a pod. nejazdím moc často)

              0 0
              • milan.v  

                Bohatě dostačující.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Ano, jak říká Milda nade mnou.

                Poslední dobou jezdím do neznáma, nahraju si trasu do Edge a spoléhám jen na něj, protože sem tama nikdy nejel. Nikdy mě Edge nezklamal ..... GPS je taky přesná – nestane se, že by to bylo nějak opožděné. Tvoje poloha odpovídá skutečné poloze na trase …

                520 pusť z hlavy – nebál bych se ho nazvat krámem …

                0 0
    • Jan D.  

      Ahoj. Nemáte náhodou někdo navíc ochranné sklo nebo folii a silikonový obal na Garmin Edge 520 plus?

      0 0
      • bodlak2  

        Obojí jsem bral za pár centů na alíkovi. Nicméně, ten silikonový obal už nevozím, bez něj se líp ovládá.

        0 0
      • paw_jh  

        Kdyby to náhodou nevyšlo, tak beru folie a skla odsud: https://www.protectionfilms24.com – ceny vcelku ujdou a je to tady do 3–4 dnů (poštovný se tam neplatí).

        0 0
        • Jan D.  

          Díky za tip! Ještě mě teď napadlo, je nějaký zásadní rozdíl folie vs sklo? Když to nemá dotykový displej, tak je to jedno, ne?

          0 0
          • paw_jh  

            Je to jedno …já přešel na skla, folii jsem málokdy napoprvé nalepil bez bublinek, sklo se povedlo vždycky.

            0 0
    • Jan D.  

      O Alíkovi vím, jen jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá navíc. Všiml jsem si, že se prodávají balení folií po více kusech. Nechce se mi na to čekat 2 měsíce, tak to nejdřív zkouším tu.

      0 0
    • Krutor  

      Mám dotaz na uživatele k měření převýšení.

      Jak aktuálně přístroj zaznamenává % stoupání?

      Mám VDO M4 s barometrem a oproti jeho staré verzi (MC 1.0) aktualizuje údaj o % stoupání v nějakých delších časových (nebo délkových?) intervalech, takže nějaký kratší úsek s vyšším sklonem vůbec nezaznamená

      Díky sdělené za zkušenosti

      0 0
    • xkratoc9  

      Dobrý den,

      chci se zeptat vyplatí se ještě dnes kupovat novou 520 plus ? Není lepší koupit nový 130 plus nebo 530 ? Myslím to skrz rychlost zařízení, podporu, funkce mám celkem projité a mě by stačila i 130 plus, ale zase nyní novou 520 plus seženu levněni než 130 plus.

      Díky za každou radu/pomoc

      0 0
      • jarouš2  

        Raději si připlať a běž do 530

        0 0
        • xkratoc9  

          prosím tě někde uvádí 530 a někde 530 PRO. Je v tom nějaký rozdíl ?

          0 0
      • milan.v  

        Dnes už bych šel do novějších modelů, ve kterých je lepší HW se všemi klady s tím spojenými…

        0 0
      • xkratoc9  

        Díky za rady. Takže spíše ta 530. Ach jo :-)

        0 0
      • Espen  

        520 Plus mám asi dva měsíce a jsem spokojený. Jednou si vše nastavíš a dál nic neřešíš. Rychlost zařízení mě nijak neomezuje. Tak není to mobil, který máš Xhodin denně v ruce. Stejně při jízdě max přepínáš obrazovky a odpovíš na zprávu. Já bral novej za 4400,–.

        0 0
    • Kuska  

      Ahoj chtěl bych se zeptat jestli 130 plus nebo 520 plus

      0 0
    • radek01  

      Potřeboval bych radu mám hodinky Instinct a na kolo Edge 520 + a nedokážu přesvědčit telefon aby notifikace chodili dlouhodobě. Jako kdyby Connect app v telefonu preferoval jedno zařízení a s druhým se moc nekamarádí. Co týden musím komplet odebrat zařízení a znovu přidat a spárovat appka mně pogratuluje k novému zařízení a chvíli to běží bez problémů. Třeba po týdnu najednou nejde připojit nepomůže restart Edge telefonu, zap vyp BLE jestli to dělá aktualizace telefonu nebo Connect app popř když udělám synchronizaci přes PC jsem nepřišel. Nemá někdo podobný problém ? Trochu otrava dokola odebírat a přidávat.

      0 0
      • jaja01  

        mam iPhone, 520+ a F6X a bez problemu … pokud te to takto zlobi, odobral bych v Connectu obe zarizeni, smazal Connectu data (pokud je to Android), odinstaloval Connect, znovu nainstaloval a znovu sparoval obe zarizeni

        0 0
        • radek01  

          jaja01 to dělám co týden max 10 dní chvíli to běží a najednou z důvodu na který jsem nepřišel t nechodí. teď jsem nabíjel Instinct přes PC kde se to propojilo z Garmin Express a už to taky nechodí. Jednou na ty technologie zhynem :-(

          0 0
          • Espen  

            Telefon ti prostě ukončí z důvodu úspory baterie GC. Je potřeba aplikaci dát do chráněných, nebo uzamknout, aby jí foun neukončoval.

            0 0
            • jaja01  

              Já jeho problém ale pochopil tak, že z hodinek notifikace fungují stále a jen Edge přestává. A ještě až po pár dnech. Může to být samozřejmě ukončováním aplikace, Radku, zkus si projít tohle, třeba tam nějakou volbu ve svém telefonu objevíš.

              https://www.petruvblog.cz/…hodinky.html?m=1

              0 0
              • radek01  

                Myslím, že už jsem tohle študoval ale raději to udělám znovu. Momentálně jsem zkusil Hard reset a uvidíme.....

                Prostě je mi divný že hodinky fungují bez problémů vše chodí jak má a Edge pár dní a je hotovo…je nepřipojitelný.

                0 0
    • radek01  

      Espen… to ano v baterii spravovat ručně myslím ,že tohle mám podchycené ale raději to omrknu.

      0 0
      • Espen  

        Tak to je asi tak jediný co mě napadlo. Já mám Fénix 5 a edge 520+ a bez problémů. Hodinky připojený furt a edge se po zapnutí připojí.

        0 0
    • radek01  

      Njn jsem z toho mrzutej ale asi to nevyřeším. :_(

      0 0
    • radek01  

      Tak mám další poznatky ohledně špatného párování asi to prostě dělají všechny tel. Huawei mam jiný a stejně to zlobí. pár dní to jde a najednou je to nepřipojitelný. Instincty co mám na ruce žádný problém. Nebo prostě GC app má problém s připojením dvou zařízení.:-(

      0 0
      • tsunami  

        GC s více zařízeníma mám (hodinky + edge) a problémy s tím nemám. Ale používám iPhone.

        0 0
    • Mareček79  

      Zdravim, len otazka ohladom 520 plus, mam ho uz vyše 2 roky, baterka pomaly slabne, su firmy co vymenia bateriu? na webe som ich videl len predavat…resp. ci to robia v kamennom obchode, v BA jeden je, ake mate skusenosti…

      0 0
    • melda  

      Čau, koupil jsem dokovací stanici k ntb T440p a když píchnu computer přes usb v dokovací stanici, zastaví se nabíjení na 61%. Pokud přímo do ntb nebo 230v, nabije se normálně na 100%. Nevíte, čím by to mohlo být?

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.