• milan.v

    Máme zde novou malou GPS „navigaci“ od Garminu

    https://www.bikeradar.com/…price-52094/

    https://www.bikeradar.com/…eview-51965/

    0 0
    • MiroHo  

      Ví někdo kolik bude u nás stát?A kdy půjde do prodeje?

      0 0
      • CzechJoker  

        200 USD jsou cca 4000 korun bez DPH a nákladů na dvouletou záruku. Takže odhaduji kolem pěti a půl a za tu cenu raději vezmu elementa. Za čtyřku by to mohl být zajímavý kauf.

        0 0
        • CzechJoker  

          Šest a půl??? To se fakt někomu neudělalo dobře…

          0 0
          • quick.90  

            6500 je ale za Bundle !! ( včetně snímače kadence a hrudního pásu )

            0 0
          • quick.90  

            6500 je ale za Bundle !! ( včetně snímače kadence a hrudního pásu )

            0 0
            • Vilém  

              Zvlastni, ze je neuvadeji jako soucast dodavky.

              0 0
              • kOmE  

                Jen s držákem a kabelem je za 204 eur

                0 0
                • Vilém  

                  Nevim jaky je rozdil mezi „Garmin Mountain Bike Holder“ a „Handlebar holder“.

                  Za 203 maji pouze Handlebar holder, za 254 maji jednu verzi ktera ma navic Garmin Mountain Bike Holder a druhou verzi, ktera ma Handlebar Holder + hrudni pas, ale zase nema Garmin Mountain Bike Holder.

                  Snimac kadence nevidim psany ani u jednoho.

                  0 0
                  • black.horse  

                    Garmin Mountain Bike Holder viz obrázek… a to druhý je ta klasika na gumičku.

                    0 0
    • Smazaný účet  

      Budete ji nekdo kupovat?

      0 0
      • kOmE  

        Já pravděpodobně ano. Na Edge 25 mi chyběl jen barometr a tohle ho má.

        0 0
        • ruza  

          Dnes jsem si 130 převzal, od úterka jí začnu jezdit, tak se pokusím co nejdříve na mtbs.cz napsat nějaké rozumy :) Růža

          0 0
          • ruza  

            130 vypadá ja miminko od 1030 :-)

            0 0
          • Alojs01  

            Tak to jsem zvědavej… Něco takového mi teď vrtá hlavou. Vlastně mi jde o to, abych mohl mít jeden computer na třech kolech a nemusel případně přendávat i tepák. Ve výběru jsem měl i Lazyne Super GPS. Nepotřebuju nic složitého, kdyby mi baterka v mobilu vydržela na endomondo celý den, tak to neřeším…:-)

            0 0
    • Smazaný účet  

      Dalo by se říct, že je to takový Edge 520, ale s černobílým displejem? Pořád se rozmýšlím mezi 130 a 520, ale rozdíl vidím jen v tom, že na 520 budu mít za 1000kč navíc barevný displej a aplikace z Connect IQ …

      0 0
      • plzakj  

        Vybral bych ten s vyssi vydrzi baterie.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Podle parametrů výrobce je to nastejno. 130 má navíc vedle GPS a GLONASS ještě GALILEO – jestli je to přesnější ovšem netuším …

          Teorie je údajně taková, že v zástavbě to má dopomoci lepšímu pokrytí, ovšem bez družic GPS se to neobejde. Jestli mi ovšem navigace ukáže vzdálenost 45,3km nebo 45,5 je mi úplně šumák, tohle vůbec neřeším :-D

          0 0
          • xtonda  

            Galileo má být přesnější řádově. Je otázka jestli tyhle hybridní chipsety bez možnosti nastavení co se má použít to dokáží využít.

            0 0
      • MaPa  

        Ačkoli současní recenzenti na to najedou hromadně zapomínají, hlavní rozdíl je, že E520 má mapovou tapetu, tzn. v případě navigace po předem připravené trase je to nebe a dudy… Na druhou stranu 520ka si s sebou nese několik negativ, můžeš to nastudovat ve vláknu o ní, je poměrně obsáhlé ;-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Koupil uz nekdo? Co na nej rikate.

      0 0
      • ruza  

        Vozím 130 už asi 3 týdny. Když jsem přecházel z 1030 moc jsem od něj nečekal, ale je to šikovnej trpaslík. Malá velikost, opravdu super displej, a bezvadná navigace. Oproti Fenix 3 přidává ještě dvě pole pod navigační obrazovku a při odbočce přidá šipku. Výdrž s GPS dle prvních měření cca. lehce přes 13 hodin. Recenze na mtbs tak do 7–10 dní. Růža

        0 0
        • ruza  

          foto

          0 0
        • snas89  

          Super a co navigování po trase?

          Nějaký omezení oproti 520/510 jako pro uživatele? nebo to ukazije v pohodě a nemáš problém s ježděním po na nových místech kde to neznáš?

          0 0
          • ruza  

            Navigování po trase super. Sám mám Fenix 3 a u 130 je výhoda podlouhlého displeje a že se tam vejdou ty dvě pole. K tomu, jak jsem psal, přispěchá na odbočce šipka, takže se nedá přejet. Myslím, že bych se 130 nepotřeboval mapovou navigaci. 510 je dlouho co jsem měl, takže už si to nepamatuji. A pak jsem recenzoval mapové 820 a teď nedávno 1030. 130 je pro mě milé překvapení.

            Už jsem to psal u diskuse pod Fenix 5, k natažení trasy do Garminu používám toto.

            Connect.garmin.com na webu

            V levé liště: trénink – trasy

            Pod „vytvořit trasu“ je IMPORTOVAT

            Procházet …vybrat GPX a dát začít

            Vybrat typ trasy a dát pokračovat

            V tom největším obdélníku můžu změnit název trasy, upravit zda ji uveřejním.

            Uložit novou trasu

            Přejdu do mobilu

            Trasy

            Vyberou tu vytvořenou a otevřu

            Nahoře vpravo mám symbol šipky směřující do zařízení

            Tam si vyberu svůj Garmin

            Následně proběhne synchronizace a mám to v Garminu

            Celé to zabere snad minutu dvě….

            0 0
            • MiroHo  

              Super,díky za návod.Takhle už nebudu muset Garmina připojovat k noťasu vůbec.Dělal jsem to klasicky…připojit Garmina k PC a hodit gpx do složky newfiles,ale takhle je to o dost lepší a rychlejší:-)

              0 0
            • sramek  

              Ahoj dal jsem trasu vytvorenou planovacem na mapach.cz a hlasi chybu pri importu? Nevite co s tim. Je potreba nejak specialne upravit trasu tak aby Edge 130 spravne navigoval po trase? Diky

              0 0
              • koko0925  

                U starších modelů se vyexportované GPX z map.cz ukládá do EDGE – adresář New Files, kde se po zapnutí toto objeví v trasách a tam je vhodné si to opět pojmenovat. Edit: sorry koukám že už je to tu popsané 10×

                0 0
              • kOmE  

                Pri importu do Connectu?

                0 0
                • sramek  

                  Ano přesně tak.

                  0 0
                  • kOmE  

                    mě to funguje, jak to děláš?

                    0 0
                    • sramek  

                      Na mapach.cz si dam najit trasu z adresy na adresu urcenou pro kolo a pak dam export do GPX, ten pak chci nahrat podle navodu tady do Garmin Connect a ten mi napise je chybu pri nahravani.

                      0 0
                      • kOmE  

                        Importujes to v trasach? Chybu to hlasi když se to nahrává jako aktivita.

                        0 0
                        • sramek  

                          Jasne trenink/trasy/ importovat data. Mozna tomu vadi jak je trasa sestavena z tech map.cz?

                          0 0
                          • kOmE  

                            Podle toho obrazku o kousek výše importujes aktivitu. Trasa se importuje v trasach v okne v levo dole. Ten dialog je trochu jiny.

                            0 0
            • MiroHo  

              Prosim tě jak dosáhnu toho aby se mi při odbočkách zobrazovala ta pomocná šipka?Mě se tam zobrazují jen ty dvě pole.Díky moc.

              Jinak recenze na mtbs super!;-)

              0 0
              • ruza  

                Díky za pochvalu :)

                Dívám se do 130 a zkus …Nastavení jízdy – výzvy navigace (jestli to máš aktivní)

                Nic jiného mě nenapadá.

                Růža

                0 0
                • snas89  

                  Pridavam pochvalu za recenzi. Dobry cteni za me:)

                  Jen me prekvapila ta kadence. Na ni orave obcas koukam. Fakt tam jde jen prumer? To mi prijde celkem udaj k nicemu:) zajima me prave jen ta aktualni frekvence slapani.

                  Ale jinak komp vypada slibne a v duchu nekdy je mene vice do nej asi pujdu.

                  0 0
                  • ruza  

                    Á tak omluva, dívám se a je tam kadence okamžitá :)

                    Kadence okamžitá, průměrná a kadence na okruh.

                    Tato chyba se stává jednou za… :)

                    Růža

                    0 0
        • Smazaný účet  

          Zdarec, díky za echo. Prosím, ještě jeden dotaz. Kolik se vleze údajů na jedno datové pole. Potřebuji alespoň 7 …

          A co snímače? Není problém s připojením? Mám snímač kadence a z hodinek budu chtít odesílat údaje o srdečním tepu do 130, pokud ji koupím. Už sem tak na 90% rozhodnutý pro koupi :-D

          0 0
          • ruza  

            Údajů až 8, používám 3 a 7. Připojen pouze hrudní pás a vše 100%

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ve specifikaci je možnost používat Galileo,GPS a GLONASS. Jde zapnout kombinace všech tři najednou? Co máš nastaveno a je skutečně GALILEO přesnější než GPS?

              0 0
      • MiroHo  

        V pátek mi přišel,dneska jsem byl na první vyjížďce. Přecházel jsem z Edge 25. Rozmýšlel jsem se mezi 520 a 130 a nakonec jsem kvůli ceně a velikosti vzal 130 a rozhodně nelituju.Velikost je parádní v tom, že se vejde na představec a nepotřebuješ žádné předsazené držáky což se mi na bajku ani moc nelíbí.

        Navigování je pro mě premiéra,dneska jsem jel pro mě neznámou trasu a byl jsem velmi mile překvapen,jak dobře to funguje.Nebyl jsem si jistý tím jestli jedu dobře jen když byla třeba nějaká křižovatka ve tvaru Y nebo podobně, když máš klasické křížení T atd tak je to jednoznačné.Jel jsem na bajku po turistické značce,na silnici to bude ještě lepší.

        0 0
        • kOmE  

          Ten monochromaticky displej ma super citelnost.

          0 0
        • snas89  

          docela mě překvapila ta čára. čekal bych že to bude jakoy navigace..kdy ta čára bude směřovat ze spodního okraje a pak se ti bude líp kontrolovat směr zatočení.

          tzn. že trasa se otáčí na dsppleji pdle směru jízdy…ono to tak není?

          0 0
          • kOmE  

            Navigační obrazovka se natáčí podle směru jizdy.

            0 0
    • Alojs01  

      Ahoj, položím ten dotaz i k tomuto computeru. Ptal jsem se ve vlákně u Bolta a bohužel s negativní odezvou a 130 je moje další varianta.

      Mám tři kola, na kterých bych tachometr rád používal. Dá se na tom tachometru nastavit použití/profil pro více kol, aby se načítaly údaje (kilometry,čas,…) zvlášť ke každému kolu? Abych přišel ke kolu, zacvakl tacho, nastavil někde v menu „kolo 1“, „kolo 2“ nebo „kolo 3“, automaticky se spárovaly sensory (na silnici bych rád sensor rychlost, kadence, tepák, na biku jen rychlost a tepák a na krosce bez sensorů). A abych prostě třeba na konci roku viděl, že na silničce jsem najel tolik km, na biku tolik km,… A je to vidět průběžně i na tom computeru, nebo jen v nějaké aplikaci na počítači/mobilu?

      0 0
      • Goratrix  

        Edge 130 nepodporuje viac profilov. Viac senzorov na roznych bikoch je samozrejme mozne mat sparovane, ale vsetky data sa ukladaju do jedneho profilu. Ale zase v aplikacii Garmin Connect je polozka ‚gear‘, ktoru mozes rucne nastavit pre jednotlive aktivity. Takze staci si v aplikacii nastavit jednotlive biky ako ‚gear‘ a potom len kliknut a priradit kazdej aktivite ten spravny, a budes to mat oddelene.

        0 0
        • McBlacky  

          Gear jde nastavit i na Strave.

          to jen detail pro ty co connect mají jen jako doručování dat na Stravu

          0 0
    •  

      Měl bych dotaz, ukazuje tenhle Garmin zvlášť výškové které nastoupas a které jedeš dolu? Asi je to "Trotl " otázka ale s Garmin nemám žádné zkušenosti, poslední 3roky nevedu ani tachometr :D

      0 0
      • Goratrix  

        Ano, vie ukazovat nastupane vyskove metre, aj „naklesane“ vyskove metre. Okrem toho aj aktualnu nadmorsku vysku a aktualne percentualne stupanie/klesanie.

        0 0
    • jeskli11  

      Ahoj, trochu mě znejistěl článek od DC Rainmakera, kde psal, že Edge 130 nepodporuje strukturované tréninky. Uvažuji o přechodu z Edge 500 a Workout mode (kde si nastavím, že chci například – abyste věděli co myslím – libovolný čas v aerobní tepovce – 5min v zóně 5 – libovolně dlouhý úsek v aerobní tepovce – opakovat od kroku 2 třikrát – libovolný čas v aerobní tepovce) poměrně intenzivně používám. Chtěl bych se proto zeptat: postrádá skutečně Edge 130 tuto funkci (Workout mode), nebo jsou ony strukturované tréninky, o kterých DC Rainmaker psal, nějakou úplně jinou funkcí (například záležitostí modernějších Garminů než moje Edge 500 – dokud totiž fungovala bez problémů, po nových jsem se úplně nekoukal…)? Díky za odpovědi.

      0 0
      • JFtryall  

        To bohuzel nevim, ale ja tohle delam manualne pres Laps na 520 pres custom intervalovou obrazovku a nevidim v tom problem.

        0 0
        • jeskli11  

          Já bych právě chtěl přímo to co jsem psal, používám totiž automatické procházení stránek..

          0 0
    • sramek  

      Kdyz probiha spojeni s telefonem ukazuje mi to kavlitu spojeni pres bluetooth pouze na jeden dilek. Dela Vam to taky. Prislo mi ze trasa ktera mela 34kb se mi tam stahovala docela dlouho pres aplikaci v mobilu.

      0 0
    • Pablo  

      Projel jsem recenzi na MTBS a uvítal bych víc informací. Hlavně jak je na tom GPS, jestli měří přesně i v náročnějším terénu, neodskakuje z trasy, srovnání s něčím ověřeným. Na širší silnici by mělo být vidět, po které straně se jelo. Jak často dělá body, jak to vykrouží vracečky nebo jestli to sekne prudké zatáčky, nebo třeba průjezd menším kruhákem když jedu rovně.

      Ptám se hlavně protože jsem celkem zklamaný z kvality záznamu z dražších Garmin hodinek (tuším F3) co vozí kamarádi proti mobilu co mám hozený v zadní kapse dresu – když jedeme spolu, tj. stejné podmínky.

      Propojení s telefonem je přes BT? O BT se tam nepíše vůbec. Jestli ano, umí to použít např. BT hrudní pás, nebo vyžaduje jen ANT+?

      Teď když 520 stojí stejně, bylo by nějaké srovnání co má jeden a nemá druhý?

      0 0
      • ruza  

        Ahoj

        Dal jsem tam dva záznamy trasy, takže si o přesnosti můžeš udělat obrázek. Proto to tam vždy dávám. Můžu ti sem přidat další.

        Ten první je Křivoklátsko, tedy dost často v lese, a kopce okolo, špatný výhled na oblohu.

        Druhý jsou Jizerky, tam je vše otevřená obloha.

        520 bude podporovat „vážnější“ trénink a má větší displej. Nemůžu ale porovnávat v každý recenzi kompletní nabídku Garminu :) To zvládneš určitě sám.

        Propojení s telefonem přes BT …píšu Samozřejmostí je propojení s mobilním telefonem, díky kterému je možnost využívat notifikace (hovory a sms), živé sledování a hlavně odesílání dokončeného tréninku do mobilního Garmin.connectu. a aktualizace sotwaru. Propojení s čidly pak zůstalo na Ant+, WiFi zde nenajdete.

        F3 používám 2,5 roku a spokojenost.

        Růža

        0 0
        • Pablo  

          Spíš jestli bys mohl třeba z těch Jizerek poskytnout GPX (nenašel jsem, že by šlo z té aktivity stáhnout), hodím si to na velkou mapu. Tam to znám dobře a obrázek si udělám.

          Určitě nemusíš porovnávat celou nabídku, ale 130 a 520 stojí stejně 5k, takže se porovnání nabízí ;) Pokud toho 520 umí více, tak co bys dal jako hlavní argumenty pro koupi 130?

          Tzn. BT jen pro telefon, BT čidla (tepák) to neumí, škoda, výdaj navíc.

          F3 určitě nejsou špatný, jen mě překvapilo, že v přímém srovnání s telefonem nejsou v GPS tolik přesné, natož lepší.

          0 0
          • ruza  

            Vidíš tam toto? Pokud ano tak klikni na to kolečko a tam je export gpx. Jinak pošli do zprávy nebo na tomas.ruzicka@mtbs.cz mejl a já ti to gpx pošlu. Růža

            0 0
          • žvejk  

            F3 jsou teda v GPS nesrovnatelně lepší. Možná ne v rámci celého treninku, ale v segmentech určitě.

            Prakticky na bajku nemáš šanci v technických segmentech být lepší, než stejně rychlý jezdec s např. 520

            nebo telefonem, těm to tak zkreslí a strava si to přizpůsobí , že z toho vyleze o mnoho sekund lepší čas…

            0 0
    • lunochod  

      Se zapnutou navigací je výdrž baterky jaká?

      0 0
    •  

      Ahoj mám ho týden a poslední tři dny se neumí spojit se satelitem. Na displeji se tak dlouho ukazuje "čekáni na GPS " až se nakonec vypne… Nevíte někdo čím by to mohlo být?

      0 0
      • vecino  

        Máš poslední verzi FW: https://www8.garmin.com/…_details.jsp?… ?

        0 0
      • sramek  

        U me od zacatku ceka na satelity treba tri minuty. V tomhle byl zlatej Edge 705. Ceka Vam to taky dlouho? Zkousel jsem dat jen GPS, nebo GPS a Glonas a vsechno stejny. Pritom odpoledne vyjizdim ze strejnyho mista jako jsem rano prijel.

        0 0
        • McBlacky  

          705 je taky hledal sto let občas. Když se nehýbeš najdou to novější garminy rychle, za pohybu to je horší u všeho.

          0 0
        • blue  

          na mojem oregonu i edge 820 je to asi podle nálady, někdy mám signál okamžitě, jak vylezu z baráku, někdy to hledá věčnost

          0 0
        • jaja01  

          a mas pri tom hledani na startu opravdu neruseny vyhled na oblohu? ja mam totiz zkusenost se starickym edge810, ze doma pred domem se mi v pohode fixne za par vterin, ale pokud se vracim z prace a stojim u baraku, ktery garminu cloni cca ctvrtinu vyhledu na oblohu, tak tam obcas tvrdnu klidne 3 minuty, nez se chyti

          0 0
    •  

      Jj zrovna včera večer jsem ji nainstaloval

      0 0
      • vecino  

        Reset do továrního nastavení a pokud to nepomůže, tak reklamace.

        0 0
    • Sinpa  

      Ještě jedna recenze

      http://www.gone4.run/…recenze.html

      0 0
      • vylizplech  

        Pokud jsem to dobře pochopil, tak když spáruji hodinky garmin s garmin edge 130 tak mi bude tepovka z ruky přenášet údaj na 130?

        0 0
    • snas89  

      Mám dotaz na měřiče:)

      Z recenzí to není jasný.

      Srdeční tep včetně aktuálního?

      Kadence včetně aktuální?

      Senzor rychlosti to myslím problém nebude.

      Všechno čidla originální garmin.

      Díky.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jistě.

        0 0
        • snas89  

          Dík. Trochu mě zmátl Miro,k dyž v recenzi psal, že kadenci to ukazuje jen průměr a ne aktuální čísla.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Vše si můžeš nastavit. Jak zobrazení aktuálních údajů, tak průměrných i maximálních. Na svém Edge to mám rozdělené do mřížek, kde na levo mám aktuální hodnoty a vpravo průměrné.

            0 0
    • Maka123  

      A nebo si stáhneš v obchodě Garmin.

      0 0
    • MiroHo  

      Ahoj, neví někdo čím by mohlo být, že se mi při navigování neposunuje „had“ s šipkou aktuální polohy? Vždycky se ztratí tím směrem kde jedu a až když přejedu na jine datove pole a zase zpátky tak je šipka na hadovi veprostřed displeje,ale až dojedu zase jakoby ke kraji displeje tak šipka zase zmizi atd…

      Posouvalo se to normálně samo,pak jsem to delší dobu nepoužíval mezi tím proběhly dvě aktualizace a teď to dělá tohle.

      A ještě jeden dotaz,je normální, že mi šipka ubíhá jakoby proti mě a ne ve směru jizdy?Viz. druhá fotka

      Předem díky.

      0 0
      • MiroHo  

        Nikdo nic?

        0 0
        • Goratrix  

          Vygoogli si oficialne forum, je to bug a Garmin tvrdi ze pracuju na odstraneni. Ja navigaciu nepouzivam, tak mi to nevadi, ale fakt je ze 130 ma bugov az prlis vela :-/

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak je to nová hračka, že … chyby se bohužel opravují za pochodu …

            0 0
            • milan.v  

              Toto je ale taková, že činí zařízení nepoužitelné…

              Garmin…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak ono koupit si Edge 130 na navigovani je prinejmensim … hloupost :-)

                0 0
                • snas89  

                  Proč?

                  Stačí mi čára a „slepá mapa“. na to mi to přijde ideální.

                  0 0
                • MiroHo  

                  Než se to podělalo,tak to navigování fungovalo naprosto dostatečně.

                  0 0
                  • snas89  

                    ted si nejsem jisty..je vubec mozny ty updaty od garminu odmitnout?

                    nabehl jsem si ted napr. pri updatu i s iphonem…od ty doby je na hudub skoro nepouzitelnej :/

                    0 0
                    • MiroHo  

                      To nevím,ale mě to tam prudilo pokaždé když jsem ho zapnul,tak jsem to nakonec odkliknul…byly tam jen volby instalovat nebo instalovat pozdeji.

                      0 0
          • MiroHo  

            Aha,diky za info.Tak snad to brzo opraví,je to pěkný vopruz.Hlavne když byl nový,tak to fungovalo bez problému, takže se to muselo ****** jednou ze dvou aktualizací co na něm proběhly,tak snad nemůže být tak těžké to vrátit zpátky.

            0 0
      • Edwin  

        Jak tam dostanu tu šipku k odbočení?

        Teď jsem si na víkend udělal trasu na mapy.cz, přetáhl přes pc do edge 130 a jel jsem podle té slepé mapy. Ale žádné upozornění na odbočky se nekonalo.

        Lze to vůbec v mapy.cz nebo tu trasu musím tvořit v mapách v GC?

        0 0
        • HonzaP9  

          Mě přijde, že to tam ty šipky na odbočení dává tak nějak samo podle toho, jak to vidí „ostrou“ zatáčku – někdy se objevuje upozornění i tam, kde žádná odbočka není. Trasu dělám v mapy.cz. Nemáš vypnutý upozornění navigace?

          0 0
          • Edwin  

            Těžko říct, podívám se :)

            0 0
          • team_daddy  

            Přenes trasu z Mapy. cz do Garmin Connectu a pak dej odeslat do zařízení. Pak budou odbočovací šipky určitě fungovat.

            0 0
        • jaykay  

          Mělo by stačit prohnat trasu přes garmin connect – na mapach.cz export jako gpx, pak v garmin connect import gpx a odeslat do zařízení.

          0 0
          • BB  

            pokud by to nefungovalo, tak MaPa ve vláknu k 830 doporučil konvertor http://194.182.72.69:8080/gpxtotcx/

            který do gpx souboru s trasou umí dát coursepointy s upozorněními na odbočování. Výsledný tcx je potřeba do garmina poslet přes kabel.

            0 0
    • mariotn  

      Akú máte vydrž batérie na vašom garmine? Mne sa stáva, že pri plnom nabití mi po chvíľke (10 minút) padne úroveň plne nabitej batérie na cca 90%.

      0 0
    • indy07  

      Mám malý dotaz. V současné době mám na řidítkách klasický bezdrátový tachometr, který přehazuji mezi mtb bikem a gravelem a který navíc nefunguje pokud v noci zapnu světlo. Trasu nahrávám do aplikace v mobilu (navigace a záznam v Locusu) a poté exportuji na Stravu. Nicméně nebaví mne neustále vytahovat telefon při nejasnostech v trase a na řidítkách jej kvůli velikosti vozit nechci. Uvažuji tedy o koupi tohoto computeru, který by měl situaci značně zjednodušit. Mým cílem je co nejjednodušší proces: vytvoření trasy->navigace (záznam, kontrola údajů na displeji)->export na Stravu.

      Zde ještě pár dotazů:

      1. Je Garmin Connect (aplikace v mobilu asi?) pro chod zařízení, nahrání trasy pro navigaci nebo export trasy zaznamenané nutná nebo postačí webové stránky a připojení zařízení kabelem k PC? Upozornění na sms apod. za jízdy nepotřebuji.
      2. Jestli to dobře chápu, jedná se o aplikaci ve své podstatě stejnou jako je Strava?
      0 0
      • Smazaný účet  

        Des na to moc intelektualne a hledas v tom vse mozne i nemozne. Aplikace v mobilu supluje PC. Co muzes videt a vytvaret v mobilni aplikaci, totez umi i webove rozhrani na PC. Produkty Garmin muzes pouzivat zcela bez mobilniho telefonu.

        Takze ano, pokud to chces brat takhle, tak ve “sve podstate” to opravdu pripomina strava. Krome toho muzes v mobilni aplikaci zarizeni prizbusobit a nastavovat. Z meho pohledu je to pohodlnejsi. Nez se hrabat v Edgi/hodinkach a neco se drbat v tom malym zarizeni, tak si to radsi nastavim pres Connect mobile a nastaveni odeslu do zarizeni. Napriklad budik.

        Vyspelejsi zarizeni, ktera maji operacni system Connect IQ ovsem mobilni aplikaci potrebuji, pres tu si clovek prizpusobuje aplikace a widgety, ktere si do zarizeni nainstaloval – coz ovsem neni pripad tohoto Edge, ktery tim nedisponuje.

        0 0
        • indy07  

          Díky za odpověď. Jdu na to moc intelektuálně jelikož nechci uvalit 6,5k a zjistit, že jsem si situaci spíš zkomplikoval.

          0 0
    • mariotn  

      Ahoj. Garmin zamrzol a prestal reagovať. Po resete nabehne len úvodná obrazovka s logom Garmin a tlačidla nereagujú. Pre vypnutie musím znova vykonať reset. Neviete kde je problém? Stretol sa tu niekto s podobným problémom? Ďakujem za info.

      0 0
      • milan.v  

        U jiných modelů…

        0 0
      • vylizplech  

        Mě zase po deseti dnech a cca 4 zaznamenaných vyjížďkách přestala načítat gps, prostě to jen píše, načítání gps a nic se neděje. Nepomohl restart, ani vymazání dat do továrního nastavení. Posílám zpět prodejci a přecházím na edge 520. Ta 130 je roztomilá hračka, ale už nemám důvěru.

        0 0
        • Maka123  

          Já jí mám 2 měsíce a žádný problém, funguje bezvadně.

          0 0
    • mariotn  

      Garmin som bol odniesť na reklamáciu. V predajni si tiež nevedeli poradiť.

      0 0
      • patnik  

        Totéž, po týdnu reklamace – nepřekresluje mapu + výdrž max 3 hod ( 1 senzor + GPS ). Prakticky nepoužitelný.

        0 0
        • patnik  

          Reklamace uznána, výměna za „nový“ (byly v něm spárované senzory), ale se sw 3,0 je funkční – navigace i výdrž.

          0 0
      • mariotn  

        Garmin po reklamácii výmena za nový kus.

        0 0
    • Goratrix  

      Vcera bol vydany update 3.0, tak snad aspon niektore bugy su fixnute…

      0 0
    • duk  

      Tak jsem si ho taky pořídil, jako náhradu za Edge500. Hlavní důvod pořízení byl, že 500 v lese často ustřelí a pak to neveme segment na Stravě, což člověka u prestižních segmentů jako Dlouhé Stráně, nebo Řevničák nepotěší :-D Naživo mě překvapilo jak je malinkej a velké + dávám za čitelnost displeje, ta je fakt perfektní. Polohu hledá celkem svižně, nadmořskou vejšku taky zkalibruje hned s přijatelnou přesností. Zatím myslím že to bude dobrá volba, uvidím až s ním trochu pojezdím.

      0 0
      • Sinpa  

        Měl jsem ho vedle Lezyne Super GPS a jediný plus je LCD a zpracování.

        Přesnost všeho horší, výdrž horší, stabilita horší, cena horší..

        0 0
      • kamator  

        Ahoj, nevíš prosím, zda lze navigovat po projete a uložene trase?

        Diky

        0 0
        • Maka123  

          Úplně zmizelo varování před vybitou baterí, před aktualizací se baterie hlásila, že chce nabít.

          0 0
    • duk  

      Existuje na 130 funkce manuální kalibrace nadmořské výšky při startu jak to měla třeba 500? Ta automatika zas taková tragédie není, ale tak ±30m to skáče v závislosti na podmínkách.

      0 0
    • mariotn  

      Jedna otázka pre majiteľov garminu Edge 130. Ako sa da kalibrovať nastavenie aktuálnej nadmorskej výšky? Už asi týždeň mi Garmin ukazuje o 100 vm menej. 2× som obnovil systém a stále ukazuje menšiu nadmorskú výšku. Ďakujem.

      0 0
      • dusansal  

        Ahoj, už máš nějak vyřešený ten výškoměr. Po aktualizaci na 3.0 mám stejný problém.

        0 0
        • mariotn  

          Tak ja som to vyriešil problém s “výškou” už druhou reklamáciou a po mesiaci mi vrátili peniaze. Tak teraz momentálne skúšam 520+.

          0 0
    • coltcha  

      Par otázek:

      1. je reálná vydrž baterie 12 hod.? Očekávám, ze k papírovým 15h se asi nedostanu. A jde nějak ovlivnit vydrž? Třeba když nebudou připojené některé zařízení ? Vlastně nepotřebuju skoro žádné snímače (možná časem snímač rychlosti na osu kola).
      2. dá se nabíjet za chodu? Zkratka to třeba na obědě pichnu do powerbanky a něco dobiju. Jak rychle se zařízení vlastne nabijí? Občas v létě vyrazim rano a vrátím se pozdě večer. Nerad bych někdy přišel o aktivitu.
      3. líbí se mi live segmenty. Potřebuji mít k tomu zároveň pustenou Stravu s v telefonu? Nebo se tam musí nějak dopředu nahrát?

      Diky

      0 0
    • dusansal  

      Měl bych dotaz na uživatele 130. Teď jsem si ho koupil a aktualizoval na verzi 3.0. Po aktualizaci mám ve všech polích angličtinu, i když zbytek je v češtině. Před aktualizací to bylo komplet v češtině. Setkali jste se s tím, případně pokud budete mít nějakou radu, tak sem s tím. Díky Dušan

      0 0
      • kOmE  

        Zkus přeinstalovat jazykový soubor

        0 0
        • Zydrunas  

          Blbej dotaz – jak se to dělá?

          Mám stejný problém, teď se aktualizoval ženě garmin a je to takové 50/50 čeština/angličtina (při nastavené češtině).

          A druhý dotaz – jak poznám, že se comp nabíjí a že je nabitý? Nikde nic nebliká, neukazuje to procenta baterky, nic. Tohle mě trochu vadí…ještě, že to patří ženě, té to stačí :-)

          0 0
          • kOmE  

            Edge 130 nemám ,ale že 130 neukazuje stav nabíjení je zvláštní, každé zařízení od Garminu ukazovalo stav baterie při nabíjení.. Jazykový soubor se aktualizuje v Garmim Express PC při připojeném computeru.

            0 0
            • Zydrunas  

              Díky, přeinstalovat soubor pomohlo.

              To s tím nabitím – vidím akorát animaci baterky, ne procenta. A když byla baterka skoro vybitá, tak během chvilky svítilo jakože plné nabití (což podle mě časově nemohlo sedět). Budu ještě sledovat.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Měl bych dotaz ohledně výdrže: Kolik tato hračka vydrží při běžném provozu bez GPS, kdy se měří jen rychlost a tep?

      0 0
      • kOmE  

        Na co tp gps computer, kdyz nechces používat gps?

        0 0
        • Jery01  

          A kde to napsal?? Taky by mě zajímalo kolik to vydrží bez GPS. (třeba zimní trénink – válce, trenažer/delší trip?)

          0 0
          • Smazaný účet  

            +1. Prostě ježdění kolem komína, kde navigaci a výškové metry jaksi nepotřebuji. Hodila by se mi jedna škatulka, co umí všechno – rychlost, vzdálenost, čas, tepák, a pro jízdu v cizím regionu i ta navigace. Ale pro ježdění doma by mě zajímala možnost vypnutí té GPS, nejsem otrok ani chytrého telefonu, nabíjet cyklokomp každé dva dny by mě asi taky nebavilo :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            +1. Prostě ježdění kolem komína, kde navigaci a výškové metry jaksi nepotřebuji. Hodila by se mi jedna škatulka, co umí všechno – rychlost, vzdálenost, čas, tepák, a pro jízdu v cizím regionu i ta navigace. Ale pro ježdění doma by mě zajímala možnost vypnutí té GPS, nejsem otrok ani chytrého telefonu, nabíjet cyklokomp každé dva dny by mě asi taky nebavilo :-)

            0 0
      • BB  

        130 sice nemám, ale podobně používám 1030, když jezdím do práce. Na měření vzdálenosti mám čidlo rychlosti a záznam trasy nepotřebuji, tak mám jeden profil aktivity „jizda bez GPS“. A moje zkušenost je taková, že to žere baterku o polovinu méně, než s GPS. U 1030 to bude určitě trochu jiné, ale ne o moc.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Děkuji. A dá se natrvalo zvolit ten profil bez GPS, nebo budu muset před každou běžnou jízdou něco klikat? S tím, že na dovolenou, nebo jízdu mimo poznané okolí bych z toho samozřejmě učinil plnohodnotné zařízení.

          A když jsme u té úspory – čím vším ji lze ještě pozitivně ovlivnit? Ptám se jako dement, protože co se jakékoliv elektroniky týče, jsem na úrovní neandrtálce :)

          0 0
          • BB  

            tak bohužel neznám edge 130. Na edge 1030 si zvolím profil a ten je automaticky aktivován při zahájení aktivity do té doby, než zvolím jiný. Ale opravdu nevím, zda 130 umožňuje zadefinovat více profilů aktivity. Pokud ano, tak se to chová stejně jako 1030, pokud ne, tak si myslím, že budete muset vždy něco naklikat před zahájením aktivity.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Děkuji, šel bych buď do 130, nebo případně do 520.

              0 0
              • Zydrunas  

                Na Edge 130 urcite nelze vice profilu, takze bude nutne klikat pri kazde zmene. Zena nema tuto potrebu, proto ji vyhovuje ze nemusi nic extra nastavovat. V podstate je to tupy komp s rozsirenim o GPS a sensory jako je tepak, kadence, rychlost.

                Pro sebe, bych asi volil 520ku nebo vyssi (dle financnich moznosti).

                0 0
                • Smazaný účet  

                  No dá se říct, že tupý comp, s rozšířením o navigačku by mohl být přesně to, co hledám :) 520 je hezká věc, jen nevím, zda bych využil potenciál takové už celkem drahé věci. Ještě je ve hře Polar m460, ale ten nestojí o moc méně než edge 130 a navigaci to nemá.

                  0 0
                  • Sinpa  

                    A něco od Lezyne?

                    Výdrž mají lepší jak Garmini.

                    0 0
                  • Maka123  

                    Mám ji půl roku na silničce a naprosto mi vyhovuje, až na tu baterii která potřebuje dvakrát v týdnu nabít (mobil denně).

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Otázka je, jestli je rozežraný komp, nebo je baterka na pitku… to druhé jde většinou snadno nahradit. Jinak mobil nabíjím cca jednou za 10 dní :D

                      0 0
                      • Maka123  

                        To sem nabíjel jednou týdně Nokii 3310.

                        0 0
                        • Honzis  

                          stále se dělají i „blbé“ telefony a ty zvládnou týden i nyní :-)

                          Edge 130 s čidlama vs 520 bundle už moc rozdíl není.

                          0 0
                  • kOmE  

                    Na to stačí 25

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak jsem chvíli samostatně googlil a asi došel k závěru, že:

                    1. Garmin = do roka nejpozději bude reklamace na baterku.
                    2. wahoo = bezproblémový, ale bez smartphonu nepoužitelný.
                    3. Polar = V650 je kráva, m460 by byl ok, ale zase za ty peníze bez navigace.
                    4. Lezyne jsou prostě hnusné

                    …že by ušetřené love? :D

                    0 0
          • Mirobike  

            Pokud vypneš GPS, nebude to počítat výškové metry.

            Úsporu pozitivně ovlivníš, že oželíš počítání výškových metrů, takže budeš jezdit bez GPS,nebudeš používat funkci nouzové volání kontaktů při nehodě přes BT,takže si na spárovaném telefonu vypneš BT, nebudeš používat čidlo kadence, nebudeš používat tepák, nebudeš používat snímač rychlosti a nakonec zjistíš, že nemusíš 130tku používat vůbec.

            Mám ji a teď už vím, že to byl omyl. Při využití všech funkcí vydrží max 6hodin. To výrobce raději neuvádí, protože by se to stalo neprodejné. No a ještě to umí komunikovat se světlem a radarem, ale to už je na powerbanku:).

            0 0
            • losiik  

              to fakt vydrží 130 tak málo? :/

              to budu muset jít asi do rady 5×x

              0 0
              • DaD  

                Jde o to zda si s baterií polepšíš. Mám s jejich bateriemi nepěknou zkušenost. Po roce používání klesla výdrž po nabití o více jak polovinu! Teď jsem dostal z reklamace nový 820 (reklamován display a výdrž baterie) a naštěstí ho hned prodal. O vadných displayích už ví jak dlouho a nejsou schopní to řešit. Dostaneš sice nový kus, ale dopředu víš, že za rok a ti zase odejde. Záruka běží, i když dostaneš nový přístroj, pouze od data prodeje původního plus to, co byl v reklamaci. Za mě je to pěkná prasárna a nasrali mě s tím opravdu řádně. Testuji teď Wahoo Elemnt Bolt a je to pro mě příjemné překvapení. I v recenzích ho hodně chválí a dost lidí přechází z Garmina právě na Wahoo

                0 0
                • losiik  

                  hmm.. ja mám zatím suunto, ale chtěl bych rychlost+kadenci bez magnetů od garminu :)

                  se suunto mám vydrž baterky 10–12 hodin pri nejvyšší hustotě a kvalitě záznamu vc barometru, hr..

                  no uvidíme, nepotesil jsi mě, ale díky za upozornění :)

                  0 0
                  • DaD  

                    Ty snímače od Garmina používám s Wahoo k neprosté spokojenosti. A na bazaru se často prodávají nové za slušnou cenu.

                    0 0
            • Smazaný účet  

              Děkuji za připomínky. Za tu dobu jsem nakonec usoudil, že takové kurvítko vlastně nepotřebuji :-)) při „tréninku“ jedu spíš na pocit a stačí mi hodnoty z obyč tacha.

              0 0
    • Mirobike  

      G130Edge

      Včera se mi stalo, že při jízdě se mi nezobrazovali nastoupané metry. Ukazovalo to sklon a měnila se nadmořská výška.Ani po dokončení jízdy to nenaskočilo, ani v garminu connect to nenaskočilo. Prostě se to tam nenapočítalo.Na konci to ukázalo doba regenerace 0 , což předtím s hrudním pásem ukázalo i 48 hodin:) . Předtím fungoval bez problémů.

      Máte někdo zkušenosti? Nevypnul jsem něco co jsem neměl?

      Dík.

      0 0
      • jozin1  

        Ahoj, mám něco podobného, dělá to když se při zastavení přístroj uspí a když ho zapnu a pokračuji v jízdě, tak to blbne se sklonem stoupání a s metry. V poslední době se mi i stalo, že se během jízdy sám zapne/vypne, jízda pokrčuje, ale sklon a nastoupané metry blbnou.

        Jak si to vyřešil?

        Díky Pepa

        0 0
    • Smazaný účet  

      Prosím o radu. Proč mi Garmin 130 neměří hodnotu výkonu? Snímače kadence, tepu, rychlosti mám a fungují. Děkuji

      0 0
    • blue  

      umí 130ka běžet v úspornym režimu (zhasnutej displej) jako třeba 820?

      0 0
    • zaskar ex  

      Zdravím,

      koupil jsem Garmin edge 130 a paroval ho s telefonem, stále mi vyskakovala chyba připojení a vyzývalo mě to, abych zapnul Bluetooth v zařízení Garmin…to jsem v menu nenašel, nakonec se mi to nějakým záhadným způsobem podařilo propojit, ale stejně bych Vás rád požádal o případnou pomoc, jestli tam jde skutečně zapnout Bluetooth nebo je aktivní od výrobce.

      Děkuji

      AT

      0 0
    • pheek  

      Dobry den panove, funguje vam prepinani “auto power off” v nastaveni? Mam posledni aktualizaci, ale nemuzu to vypnout, vubec to nereaguje. Je to stale zapnute. Vse ostatni v menu funguje korektne.

      Diky za info, Petr.

      0 0
      • Pain  

        Ahoj, me to vypnout jde. Teď jsem to zkusil. Mam taky poslední aktualizaci.

        0 0
        • pheek  

          Diky, tak uz to jde. Musel jsem to dat do defaultu a potom to jde prepinat. Diky.

          0 0
          • Pain  

            Neni zač.

            0 0
            • pheek  

              Ještě se zeptám. Máte tuto volbu zapnutou a nebo vypnutou? Když někde jízdu pauznu, Garmin se mi při nečinnosti uspí. P5i opětovném puštění, dokáže korektně pokračovat v v neukončené jíz­dě?

              0 0
              • duk  

                Já to vozím zapnuté, využívám auto pause, když někde zastavím, tak nechám jízdu běžet, pak se budík nevypne. Pokračovat v započaté jízdě po opětovném zapnutí jde taky.

                0 0
              • Pain  

                Power off mam vypnuty. Vypina myslim po 10 minutach necinnosti. Ale zaznam jizdy by mel po opetovnem spusteni pokracovat si myslim. Jinak auto pause mam zapnuty. Bezi to pořád a pri ulozeni jizdy tyhle pauzy Garmin vymaze takže zbyde čas jízdy.

                0 0
    • pheek  

      Mohu se zeptat, co znamená ta „bíla“ šipka na trase? Šipka nahoře ukazuje sever. Černa směr kterým mám jet a bíla směr, kterým jsem teď ve směru jízdy, a nebo směr cíle?

      0 0
    • BikerM  

      Poradíte mi jak nastavím aby se mi zobrazovali na garmin edge 130 segmenty ze stravy, kterými zrovna projíždím?

      0 0
    • 001Storm  

      Zdarec cáklisti, mám 130 a sem spokojenej, na moje ježdění ok jen mám malej dotaz. Když mi někdo volá, ukáže se to, sms taky, mesenger taky jen watsapp ani ťuk, je na to nějakej fígl nebo mam něco špatně. Mám sparovaný i fenixy a tam i watsapp frčí. Dík

      0 0
      • Maka123  

        Včera mi zničehonic přestal fungovat hrudní pás – rok starý. Jel jsem ho reklamovat a bez problémů v Garminu hned dostal nový.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tohle se ni stalo na jaře. Ale já vyměnil jen baterku :-)

          0 0
          • Maka123  

            To právě nepomohlo. Prý se má po každé jízdě umýt, ale co jsem tady v diskuzích četl, tak to na životnost nemá žádný vliv. Hrudní pás vydrží tak rok a odejde a Garmin je bez problémů mění. Teď jsem dostal nový model, tak po roce uvidím.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mám HRM Run2, rok, a zatím je ok. Oplachuju po každé aktivitě a tak jednou za deset dnů antibakteriálním mýdlem. Na životnost to pochopitelně nemá vliv, ale smrdět to nemusí …

              0 0
              • kOmE  

                Ten mám taky a měl by vydržet mnohem víc než ten základní.

                0 0
                • blue.sun  

                  Za tu cenu a bez možnosti výměny jen samotného pásu bych ani nic jiného nečekal…

                  0 0
    • Mirobike  

      Tak dnes další problém s Garminem. Po čtvrteční aktualizaci jsem ho nechal nabít, aby byl připraven. Dnes ráno jsem ho dal na kolo a zapnul.Nestačil jsem se divit. Zmizeli stránky s údaji a nefunguje přidat stránku, respektive vám to novou stránku nabídne, vy si namačkáte data a stránka se neuloží ,ale můžete je namačkat znova a stránka se zase neuloží. Po třetím pokusu to ukázalo prázdnou baterii, takže po 5–10ti minutách se zcela vybila.Za ty peníze docela dost špatná kvalita.Jsem zvědavej, jak zareaguje podpora. Nevím proč jsem nezůstal u sigmy, nebo nekoupil číňana. Za ta prachy jsem mohl mít dva a střídat je, kdyby jeden nešel, což za malý peníz se není čemu divit.Každý kdo má garmina,tak ho chválil a já mám asi smůlu, že jsem narazil na špatný kus.

      Jsem naslanej a to dost.

      0 0
      • vecino  

        Já teda používám 820 explorer, ale u Garminu to je nepsaný pravidlo, že po aktualizaci fw je dobré udělat factory reset / tovární nastavení. Ano zabere to cca 10 minut navíc protože si musíš znovu nastavit svoje hodnoty / obrazovky, spárovat s bt, atd, ale za ten klid to stojí. Já to takto dělám a nedám na Garmina dopustit. Šlape jako hodiny a nevím o něm.

        0 0
        • jaykay  

          Tak to bych ten kram vyhodil z okna. To mam po kazde resetovat nastaveni, znovu spojovat s founem, znovu nastavovat datova pole, znovu parovat snimace??????????­?????

          0 0
          • blue  

            přesně, zvlášt když se v 21. století pořád Garmin nedá nastavit kompletně pohodlněji skrz telefon a člověk musí všechno klikat přes ten jejich mizernej dotyk

            0 0
            • vecino  

              Trvá mi to max 10 minut. Nevidím v tom problém. Garminu se nezastávám beru to jako fakt … nemusím pak řešit žádný problémy a Garmin dělá co po něm chci. 820ka je hlavně už docela dost vyladěná a aktualizace nevycházejí už tak často.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Já se taky Garminu nezastávám, ale někdy mi připadá, že sem jediný, kdo snad nemá nějaký problém. Garmin používám skoro 3 roky, za tu dobu dva různé Edge a dvoje různé hodinky a třeba zrovna tohle se mi nikdy nestalo.

                Beru to tak, že se to prostě může stát – tento problém měl i Microsoft s jednou ze svých aktualizací. Přitom o nic pořádně nejde – tzn. nepřijdou o žádná svoje data – narozdíl od toho Microsoftu .-)

                S možností více nastavení přes mobilní aplikaci naprosto souhlasím, to by bylo úplně nejpohodlnější, možnost zálohy nastavení do cloudu by bylo taky super.

                0 0
                • Pain  

                  Jediný nejsi. Taky zatim bez problemu.

                  0 0
                • MlokCZ  

                  Garminů jsme měli doma celkem 7 (2× 60CSx, Oregon, 520, 520+, 2 x Forerunner) a některé pořád máme.

                  Factory reset/tovární nastavení jsem musel udělat jen jednou u staršío Forerunner, kdy přestal fungovat (a nebylo to po updatu).

                  Updatu přitom už hodně, 520+ jsem měl od té doby, co byl na trhu, takže ze začátku updatu docela hodně. A na stařičké 60CSx jsem si dělal updaty ještě ručně přes kabel.

                  Akorát tedy nepoužívám asi nejproblematičtější věc u Garminů a to propojení s telefonem (k ničemu to nepotřebuju, synchronizaci nepotřebuju k ničemu mít hned a všude mám po ruce zapnuté počítače, takže nabíjím vždy v počítači a tím se automaticky i synchronizuje, tedy stejně bych to musel dát nabíjet tak jako tak).

                  O factory reset/utovárním nastavení bych uvažoval pouze ve chvíli, kdy by něco nefungovalo a nešlo to rozchodit.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Bez Bluetooth sem se taky naučil žít a nechybí mi to. Proč taky, při přiblížení k WiFi se to samo synchronizuje a v terénu nepotřebuju být připojen – údaje počasí mě nezajímají, používám mnohem přesnější aplikace na mobilu.

                    0 0
                    • vecino  

                      Garmin na displeji ukazuje kdo volá, zobrazí SMS, zprávy z messengeru, apod. Jde tam i rychle odpovědět z již připravených odpovědí ala „Jedu domů“, !Jsem na kole ozvu se", apod. Mě osobně to vyhovuje, že nemusím zastavovat a lovit tel, abych zjistil, že mi volá nějakej trotl a nabízí mi hrnec :D

                      0 0
                      • bezdratova.sprcha  

                        +1

                        Ja jsem si v poslednich mesicich na notifikace dost zvykl. Hlavne ta moznost si cist zpravy a maily primo na zarizeni.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        Tak tohle jde úplně mimo mě. Když vyjedu ven, chci chvilku pro sebe. Telefon sice mám u sebe, ale mám vypnuté zvuky. V tu chvíli mě vlastně nezajímá, kdo a proč mi volá. Například v nějakém tvrdém stoupání je to ta poslední věc, kterou bych chtěl na displeji svého Edge vidět :-D

                        Ale převážně je to individuální. Nejsem žádný manažer a jen málokdy je to urgentní. A pokud už něco takového čekám, tak v tom časovém horizontu nejedu – nebudu to přece řešit venku, kde fouká, slyším auta a člověk je zadýchaný a spocený jako čuník …

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Přesně, na kolo se jdu odreagovat a ne koukat na Garmin, jestli mi někdo nepíše nebo nevolá. Ale samozřejmě proti gustu…

                          0 0
                          • jaykay  

                            Jasně, ale může přijít i naléhavý hovor, a proto to chci vidět na displeji Garmina, abych při každém hovoru nemusel lovit telefon z kapsy.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              A jak poznáš, že ten hovor je naléhavý? To bys musel zastavit a každý telefonát vyřídit. Představa, že třeba 3× někde zastavím, abych se zabýval těmito věcmi je pro mě šílená. Člověk zastaví, vychladne a jde to všechno do řiti.

                              A když to ještě upozorňuje na messengery a emaily, tak to je prostě nikdy nekončící upozorňování :-D

                              0 0
                              • bezdratova.sprcha  

                                Zase tady narážíte na to, že každý má potřeby někde jinde a hlavně to, že všichni nejsou silničkáři. To je jako řešit kolik si dáte v KFC do Pepsi ledu.

                                Někdo se jede odreagovat, pro někoho je to běžná součást dne.

                                A jen tak abych si rýpnul, jak dlouhý máš průměrný hovor, že během něj stihneš vychladnout? :D

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Tak zrovna v tomto počasí, když sem durch spocený, mi stačí zastavit na 30 nebo 40 sekund a když se pak rozjedu, tak cítím třeba minutu chlad a není mi to zrovna 2× příjemné. A průměrnou délku hovoru mám v řádech mnoha minut, protože si tyhle záležitosti řeším vždy z pohodlí.Na kole nevím, kdy naposledy sem telefonoval :-D

                                  0 0
                                  • bezdratova.sprcha  

                                    No je fakt, že když jedu nějakou jízdu čistě po asfaltu, tak se mi taky nechce moc zastavovat, ale spíš proto že takové jízdy mívám max na hodinu. Většinu hovorů mám tak na 30 vteřin maximálně, hromadu jich vyřídím aniž bych zastavil :D

                                    0 0
                              • losiik  

                                mám s manželkou domluveny signál – pokud něco potřebuje když jsem na kole, zavola krátce a hned podruhe..

                                zvoní mi to na hodinkách, vidím, zastavím v případě potřeby :) hovory jiných ignoruju, i proto je vhodné na hodinách vidět, kdo volá

                                0 0
                        • Tencovozikmin  

                          Co může být tak urgentniho když jsem na kole a někdo něco potřebuje,nebo chce urgentně řešit něco co je jeho problém. Můj čas je můj. Telefon mám bez zvuku a garminy jsem prodal. Vrátil jsem se k těm nejobyčejnějšim.

                          0 0
                          • bagr84  

                            Až budes mít rodinu nebo práci, kde za něco neseš odpovědnost, třeba pochopíš.

                            0 0
                            • Tencovozikmin  

                              Rodinu i praci mam a jednou na neco takoveho pristoupis a jsi v prdeli,nikoho nezajima co delas a nakolik to opravdu urgentni je,na 99% jen picoviny. Ale tak kdyz chce byt nekdo dulezitonepos­tradatelny tak at je,ja mezi ne nepatrim.

                              0 0
                          • jaykay  

                            Např. urgentní hovor od manželky nebo dcery. Ony dobře ví, že jsem na kole, takže mi kvůli prkotinám neotravují, jen v případě něčeho vážného, což se zatím stalo asi jen jednou za posledních cca 5 let. Jinak na ostatní prdím, když jedu, nevnímám a nezastavuji, speciálně v zimě, to pak člověk hned prochladne.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Ono taky „urgentní“ je docela široký pojem a každý si to může vyložit jinak. Třeba nadržená přítelkyně nebo manželka je celkem urgentní záležitost …

                              0 0
                            • MlokCZ  

                              Tohle jsem právě nikdy nepochopil. Pokud by kdokoliv z rodiny volal opravdu v urgentní situaci s něčím vážným, tak mu stejně na kole nemůžu nijak pomoct.

                              0 0
                              • bezdratova.sprcha  

                                Ja spis nechapu proc tohleto resite. Pokud nekdo chce byt na prijmu, tak chce byt na prijmu. To jak je co urgentni prece nema vubec smysl s nikym resit.

                                Pro me osobne je nepredstavitelne na prijmu v dnesni dobe nebyt.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Nejlepší na tom všem je, jak tady argumentujete urgentními hovory a pak se tu vlastně všichni shodnou, že hovory vyřídí za pár vteřin a jak něco urgentního nastane jednou za rok.

                                  Je to spíš jen potřeba být online, taková je doba.

                                  0 0
                                  • MlokCZ  

                                    Přesně. Samozřejmě je každého věc, jestli chce nebo nechce být online a když chce, tak je jasné, že to zobrazení na Garminu ocení.

                                    Pokud jde jen o urgentní případy, tak i kdyby se objevil a na kole šlo nějak po telefonu pomoct, tak na to stačí např. nastavit zvonění jen pro skupinu (třeba rodinu), které uslyším i za jízdy. A když mi volají opravdu jen s něčím urgentním, tak to zastavení jednou za rok ničemu nemůže vadit.

                                    0 0
                                  • bezdratova.sprcha  

                                    Me docela zarazi tvuj postoj ze kdyz chci z jakehokoli duvodu byt na prijmu, musim si to necim obhajit.

                                    Kdyz mi nekdo vola ze doma neco chybi a je to potreba koupit, je to urgentni protoze az dojedu domu, uz se mi nikam nechce. To same obracene, kdyz jsem v obchode a volam jestli je neco potreba, tak cekam, ze to nekdo vezme. Nebo kdyz mi nekdo vola na inzerat, chci to vyresit hned at to muzu dalsi den poslat – je to pro me urgentni zalezitost.

                                    Ale to vse je stejne jedno. Pokud chci byt na prijmu, jsem na prijmu. Nechapu co je na tom k debatovani.

                                    0 0
                                    • vecino  

                                      Přesně – chlapy řešíte tady děsný píčoviny. Prostě 1000 lidí = tisíc chutí, tak to je a je to tak v pořádku. Nemá smysl to tady pitvat jak to kdo má.

                                      Pro mě znamená důležitý hovor: Ve smyslu něco se děje s mým blízkým: otec, žena, děti … pokud se něco takového nedej bože stane, tak to chci hned vědět a reagovat na to – přerušit švih, co nejrychleji se dostat z5, zavolat si odvoz,… asi bych si hodně vyčítal pokud bych to sobecky ignoroval s vypnutým tel a vrátil se za x hodin. To je můj pohled a nikomu ho nevnucuju.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        To nejsou žádné pičoviny, ale „urgentní“ věci – podobně jako spousta těch telefonátů :-D

                                        0 0
                                    • Forester  

                                      Musím tě podpořit! :-)

                                      Přeci každého věc, co považuje za důležité. Notifikace během aktivity jsou jedna z věcí, proč jsem přešel od Polaru ke Garminu (z V800 na FR945). Občas mám dlouhé tréninky (10hod+) a když nejsem doma, tak alespoň na telefonu. Různé druhy zvonění jsme zkoušel a většinou jsem to stejně neslyšel. Tohle řešení je elegantní a funguje. Je na každém, zda ho využije či nikoliv. A není třeba k tomu plevelit vlákno :-).

                                      0 0
                                  • MaPa  

                                    Mě zase fascinuje, že řešíte urgenci hovorů a důvodů proč mít tu funkcionalitu zapnutou, ale úplně se vytratil fakt, že vlastně spokojený s funkčností garminu jsou uživatelé, kteří nepoužívají všechny funkce toho přístroje.

                                    Garmin jednou definoval, že ten přístroj mj. umí konektivitu s telefonem, tak to má fungovat. A ne že to funguje jen někdy nebo občas. Protože pokud používám přístroj denně, baví mne to, jsem stále na fórech kde se to řeší a dovídám se od ostatních jak co funguje, tak je to ok. Ale když použiju přístroj po šesti měsících (a proč ne, jsem přeci pro garmin zákazník jako každý jiný), nesmím být překvapen co vše se změnilo (protože se přístroj automaticky zaktualizuje, a dá fakt hodně práce neaktualizovat), co zase funguje a co ne, nehledě na to co funguje jinak než předtím. O půjčení toho budíku někomu dalšímu už vůbec nepíšu.

                                    A konektivita je jen příklad.

                                    0 0
                                    • vecino  

                                      Tak se obrať na podporu Garminu a reportuj jim nestandardní chování. Reklamuj nebo jim ho vrať. Hudrováním na fóru (nic ve zlým) nic nezměníš / neovlivníš.

                                      0 0
                                      • MaPa  

                                        Popsané chování není důvod k reklamaci. Je to vlastnost toho ekosystému. Navíc jsem tím příspěvkem nijak nechtěl snížit váhu příspěvků Mloka apod., jen upozornit, že Garminí ekosystém a vlastnosti které definuje při prodeji nemusí výrobek obsahovat hned nebo i během záruční doby, pokud to zrovna uživatel dokáže odlišit… Ať si to klidně každý řeší jak chce, je to jeho právo.

                                        0 0
          • BB  

            není to tak strašné, jak se na první pohled zdá. Připojíš k PC, zazálohuješ několik .fit souborů s nastavením, provedeš reset a uložené fit fily nahraješ do adresáře NewFiles. Neříkám, že je to v pořádku, ale je to to dobrý wokaround na nedostatečnost Garmina.

            0 0
            • blue  

              a obsahuje nějakej z těch fit souborů nastavení datovejch polí? protože v momentě, kdy mám tři profily a mám znova nastavovat datový pole, tak bych inženýry z garminu nakopal

              0 0
              • jaykay  

                Presne, v souboru settings.fit to neni.

                0 0
              • BB  

                datová pole jsou ve sports.fit

                tabulka

                Adresář Co obsahuje Kam se ukládá při obnově

                Apps Connect IQ apps Copy prg files to Apps

                Courses Courses NewFiles

                HMD Screen layouts for HMD NewFiles

                Locations Saved locations NewFiles

                Records Personal records NewFiles

                Segment_List Leader board selection for segments NewFiles

                Segments Segments NewFiles

                Settings User profile and sensor pairings NewFiles

                Sports Screen layouts NewFiles

                Summary Activity summary from other devices NewFiles

                Totals Activity totals NewFiles

                Workouts Workouts NewFiles

                0 0
    • jaykay  

      Garmin = betatestování na lidech.

      0 0
      • bezdratova.sprcha  

        U kterych sporttesteru to je jinak?

        0 0
        • jaykay  

          Nevim, porad, ac nevim proc, mozna ze zvyku, zustavam u Garmina. Dle diskuzi je na tom lepe Wahoo.

          0 0
          • bezdratova.sprcha  

            Wahoo vsází na menší počet zařízení a lepší podporu, což jde vidět hlavně v tom, že ta jejich aplikace, leč jednodušší, je prostě funkčnější a přímočařejší.

            Každopádně když se podíváš na stará fóra, zjistíš že začátky Elemnt i Elemnt Bolt byly dost hrbolaté, což Wahoo žehlilo až v průběhu. Já jsem teď Bolta kupoval a zatím se zdá v pohodě, ale taky je to zařízení co je na trhu už několik let.

            0 0
    • jaykay  

      130ka celou noc na nabíječce a stav baterie zaseklý na cca 50%. Po odpojeni baterie samozřejmě 100%.

      0 0
    • nick183  

      Zdravím, na Edge 130 mi při každém zapnutí po aktualizaci na FW v 3.40 vyskočí hláška o novinkách, když sjedu dolů, je tam pouze tlačítko odmítnout. Nevíte někdo, jak to odsouhlasit aby to pokaždé nevyskakovalo? Také to pořád ukazuje ty vysvětlivky ovládání, lze to nějak vynout? Obnovení továrního nastavení nepomohlo.

      0 0
    • wittas  

      Používám 130ku měsíc a jsem spokojen až na dvě věci ..

      1. výdrž baterie 5–6h max. Používám pouze HR pás, jinak žádná čidla. A v kapse vozím telefon se zapnutým BT. Kolik to vydrží vám, co jezdíte se 130kou?
      2. nefunguje mi přenos gpx tras přes Connect aplikaci v mobilu a BT. Postupuji podle návodu výše, pošlu trasu do zařízení, nahlásí mi to, že po synchronizaci tam trasa bude, ale v trasách nic není a odkazuje mě to na garmin connect, ať si tam vygeneruju trasu :( Nevíte někdo?
      0 0
      • Pain  

        Co se výdrže týče tak ja to mam tak cca 7–8 hodin. Používám čidlo na náboji a telefon taky s BT zapnutým. Hrudní pas nevozim.

        0 0
      • wittas  

        ad 2) nainstalovat jsem na PC Garmin Express a zkusil přes kabel – to se povedlo a přitom se stáhnul upgrade SW 3.4. Ten jsem nainstaloval v zařízení. Od té doby již funguje i přenos tras do 130ky přes BT. Nevím ale jestli tomu pomohl upgradu SW nebo jestli se to nějak neprošťouchlo přes ten kabel.

        Od navigování bez map. podkladů jsem si moc nesliboval, ale mile mě to překvapilo. Když se nejedná o nějakou hodně zamotanou trasu v lese, tak se podle toho dá jet. Ukazuje i profil trasy s ukazatelem, kde s zrovna jedu. Takže vidím, co mě čeká :)

        0 0
    • Růža17  

      Ahoj, je možné provést synchronizaci aktivity do Garmin connect. Kterou jsem z connectu už jednou smazal. V historii zařízení Garmin edge 130 jí stále mám ale již nejde synchronizovat.. 

      0 0
    • DEEcz  

      Ahoj. Pořídil jsem si tohoto drobka v MTB bundle edici. Mám ale problém s tím, že nejde zapnout. Resp. jediný způsob jak ho zapnout je připojit ho k nabíječce. Pak vše naběhne a tváří se v pořádku. Dokonce proběhl update firmware. Ikona stavu baterie hlásí plné nabití. Jakmile kabel odpojím, Garmin se vypne. Setkal se s tímto chováním někdo? Nebo nějaký nápad co s tím? Zítra budu kontraktovat prodejce, ale je to pech. Když je Garmin na nabíječce, můžu ho tlačítkem vypnout, ale už pak nejde zapnout. Musím zase odpojit a připojit nabíjecí kabel.

      Zkoušel jsem nabíjet přes noc a tovární nastavení. Nic z toho nepomohlo a z Garmina mám hračku s potřebou externího napájení.

      0 0
    • Mirobike  

      Ahoj.

      130tku mám od vánoc a byla to největší chyba ve výběru. Po cca 2 měsících 1. reklamace, protože přestalo fungovat synchronizování s telefonem. Zítra 5.9. 19 by měl přijít z druhé reklamace nový přístroj, s novým ID. Původní garmin se zbláznil a ukazoval neexistující obrazovky.

      Smazali se původní obrazovky a naskočili jiné, se kterými se nedalo nijak manipulovat. Mohl jsem navolit původní obrazovky,ale ty se neuložili, takže reklamace. Vypadá to, že do vánoc stihnu další reklamaci, v únoru další a pak mi vrátí peníze – snad :)

      V Garminu měli dovolenou, tak se reklamace protáhla na 5 týdnů. Celkem slušná doba v sezoně.

      0 0
      • Smazaný účet  

        5 týdnů reklamace? S prodloužením reklamační lhůty musíš souhlasit, jinak pokud trvá více jak 30 dnů, máš nárok na vrácení peněz a při tvých negativních zkušenostech bych to taky požadoval …

        0 0
      • losiik  

        to ze mají dovolenou je jejich problém, ne tvůj.. pozaduj vracení peněz dle souladu se zákonem za nedodržení maximální doby reklamace..

        0 0
      • Maka123  

        Mám ho přes rok a úplně v pohodě, žádný problém a výdrž 9h

        0 0
        • Pain  

          Mam to stejne akorat me vydrží o kousek miň, jinak spokojenost.

          0 0
    • jirkous3  

      Kluci, mám dotaz ohledně 130ky. Chci ji hlavně jako indikátor Varia radaru a současně místo klasického tacháčku. Když kolo osadím senzorem rychlosti, mohu 130ku použít jako tacháček i bez GPS? Jde mi hlavně o výdrž baterie, záznam trati nepotřebuji vůbec.

      0 0
      • jaja01  

        zajimava myslenka, to musim zkusit … myslim, ze by to fungovat mohlo, jen prvni aktivitu udelat i s gps, podle ni detekuje velikost kola

        0 0
        • jirkous3  

          Díky, pak dej vědět. PS: ten obvod nejde nastavit manuálně? Proč tedy uvádějí tabulky s obvodem kola v návodu?

          0 0
          • jaja01  

            Nechávám to na automatické detekci, zohlední to tlaky, které vozíš a výšku vzorku pláště, který ještě zbývá :-D

            0 0
            • jirkous3  

              To je u mě nepodstatné. Tlak 6 a slicky na fitnessu jsou rozměrově dost konstantní.

              0 0
          • blue  

            předpokládám, že i na 130 jde v nastavení snímače zadat obvod manuálně, tak jako to jde na 820

            0 0
    • jirkous3  

      Nevíte náhodou jak zresetovat datové pole „Počítadlo kilom.“ Z návodu: „Průběžně uražená vzdálenost pro všechny cesty. Tento počet se nevymaže, pokud vynulujete data cesty.“ Zkusil jsem vymazat i staré záznamy, ale nepomohlo to. Nějak mi tohle pole nedává smysl pokud nejde vynulovat.

      0 0
    • hjekr  

      Ahoj,propojil jsem Garmin conect se Stravou,ale data se mi odesílají do Stravy tímhle spůsobem,bez mapy a jiných podrobností.Ani se mi to nenahraje na profil a nezapočítá do celkového počtu km co mám ve Stravě. nevíte někdo co s tím ?

      0 0
      • milan.v  

        Něco podobného vidím poprvé v životě…

        0 0
        • hjekr  

          No je to divný,vůbec nevím co s tím. Možná bych mohl zkusit napsat na Garmin .

          0 0
          • hjekr  

            Tak jen pro zajímavost. Dneska se to na Stravu nahrálo úplně normálně. To jsem z toho blázen

            0 0
      • Kaizr  

        Vypadá to podobně jako když se dá aktivita ručně sdílet z Garmin Connect – pak to hodí takový odkaz

        0 0
    • Paul112  

      Ahoj, chtěl bych se zeptat, setkal se někdo s problémem, že mu tachometr přestal ukazovat na stránce s údaji o nadmořské výšce výškový profil trasy (takový ten graf)? Taky se mi za chladného počasí zařízení po 30 minutách vypne. Jsou to problémy, které začaly současně přibližně před 3 týdny. Reset na tovární nastavení nezabral. Není to nějakou aktualizací?

      0 0
      • jirkous3  

        To vypínání nevím, i teplotách těsně nad nulou mi baterka vydrží minimálně 1,5 hodiny. Graf se většinou nezobrazí pokud nemá Edge před začátkem jízdy načtenou nadmořskou výšku z appky v mobilu. Mně v takovém případě vždy pomohlo jít do menu, nic tam nedělat a vrátit se do záznamu. Graf se pak z nějakého důvodu vždy ukázal.

        0 0
    • zdsamct  

      Zdravím,

      Chci se zeptat zda někdo zkoušel měnit baterku, jesti to jde doma, nějaké uzkali, jde koupit sólo baterie?

      Koupil jsem jety přístroj a výdrž žádná sláva

      Dik

      0 0
      • jirkous3  

        Podívej se zde. Je to docela podrobně popsané. https://forums.garmin.com/…-performance?…

        0 0
        • zdsamct  

          Dík .. jen kdyz já tu angličtinu nějak nijak .. ale zkusím to prekladacovat

          0 0
          • jirkous3  

            Podle všeho bude výměna snadná, ale nevím jak to po ní bude s voděodolností.

            0 0
      • enjoy79  

        Ahoj, jak to dopadlo, pouštěl jsi se už do výměny baterie? Nebo někdo jiný? Jsem na tom asi stejně, 130 z bazaru, ještě nějak do února v záruce, ale výdrž se mi moc nepozdává. Zatím dvě vyjíždky cca v 10°C, jezdím i kolem nuly a mám obavy, že ho budu muset vozit v trenkách, aby ty 2–3 hoďky vydržel.

        Doporučili by jste případně jinou baterii (kvalitnější) než z Ali? Jinak podle odkazu z english fóra to opravdu nevypadá nějak složitě.

        0 0
        • Pijer  

          Jestli se nepletu, tak kamarád reklamoval Garmin kvůli nízké výdrži baterie a nabídli mu nový model s snad za půlku doporučené ceny. Jediná podmínka byla, že jim poslal ten starý. Možná by to také byla cesta.

          0 0
          • enjoy79  

            Taky možnost, ale jelikož ho mám z druhé ruky, nevím jak bych uspěl s reklamací. Asi by pro mě bylo rychlejší a levnější vyměnit baterii.

            Ještě lama dotaz, dodává garmin přístroje v balení s nějakým svým datovým kabelem, nebo jen nějaký obyč ve stylu, co se běžně dodává třeba k usb světýlkům? Mám ještě podezření právě na ten kabel, jednak se mi 130 nepřipojí k PC (pouze nabíjí), a jednak se mi zdá, že se chová nestandartně i při nabíjení ze zásuvky. Vyplý garmin připojím, on se sám zapne, ale malá ikona baterie znázorňuje jen nabíjení, ale nevidím stav nabití. Když jej vypnu, tak prostě nenabíjí, aspoň teda nic neznázorňuje display. Dělá vám to taky tak?

            0 0
            • BB  

              Garmin dodává svůj kabel a datové připojení musí podporovat jeden PIN na kabelu a ne všechny obecné kabely mají tento PIN propojený. Takže bych pro připojení k PC doporučil vždy použít originální kabel. Taky jsem jednoho garmina poškodil tím, že jsem ho nabíjel obecným kabelem. Zrušil jsem tam právě datový PIN.

              0 0
              • enjoy79  

                Ajaj, díky za info, zkusím sehnat origo. Čuměl jsem na Google i na garmin.cz, ale nějak se mi nic nepodařilo pro řady edge najít..

                0 0
              • jirkous3  

                Zajímavá informace. Já 130ku nabíjím různými kabely z powerbanky a dokonce i nabíječkami s kabelem napevno připojeným ke zdroji. Na displeji se vždy v symbolu baterky při nabíjení ukáže maličký blesk či co to je. Už to tak dělám více než rok a naprosto bez problémů. Nicméně dobré vědět.

                0 0
                • enjoy79  

                  Kdybych nenarazil na problém při připojení k PC, asi by mě to ani samotného netrklo. Nicméně někde jsem možná tady na fóru zahlídl fotku displeje při nabíjení, kdy bylo vidět skoro přes celý displej symbol nabíjení, to se u mě neděje.

                  0 0
                  • jirkous3  

                    To ale ani mně. Edge se prostě při nabíjení vždy zapne a jen podle toho malinkého symbolu poznám, že se nabíjí. A pokud si do obrazovky hodím pole stav baterie, tak v něm je pak ten blesk vidět velmi dobře.

                    0 0
    • liBorec  

      Čau klucí,chtěl bych se zeptat,jak dlouho vydrží baterka s připojeným tepakem? je to na celodeňáček? díky

      0 0
      • 4daš  

        Zanechám si tu komentář. Mám vyhlédnuté toto https://www.bikeinn.com/…/136927918/p?…, ale jestli baterka moc nevydrží, tak bych šel asi do 530.

        0 0
      • jirkous3  

        Záleží jestli budeš používat navigaci. S ní mám za šest hodin po baterce, bez ní ještě 40 %. Mimo HR mám ale i radar.

        0 0
        • vt  

          A pokud budu mit jen gps zaznam? (bez HR atd)

          0 0
          • jirkous3  

            To nevím, já si kupoval 130 pouze kvůli zobrazení dat z radaru takže bez něj nejezdím. A HR pás jsem taky měl z dřívějška takže když už ho mám… Ono ale těch šest hodin stačí. Pokud o přestávkách edge vypneš tak málokdy samotná jízda bude přes šest hodin. A to už se dá vzít malinká powerbanka.

            0 0
            • vt  

              Mne taky 6h staci na 95% aktivit, ale hledam ted neco na ty delsi. Dobijeni lze praktikovat bez preruseni zaznamu?

              0 0
              • jirkous3  

                Ano, to je bez problémů. O přestávkách to navíc můžeš úplně vypnout a záznam v pohodě pokračuje po zapnutí.

                0 0
        • prito  

          Nemáš porovnání o kolik déle vydrží s navigací 530ka?

          0 0
          • zdsamct  

            Takto jsem to měl nedávno

            Garmin 830 .. zapnuto cca v 9 ráno .. vypnuto asi 8 večer .. do 16ti navigace, čidla rychlosti, kadence, tepak plus radar .. před vypnutím zbývalo 47procent baterky

            0 0
            • jirkous3  

              Tak to je úplně jiná liga než 130ka. Letos ale má přijít 130+ s delší výdrží.

              0 0
          • Mirec.K  

            Dnes výjazd, štart na 95%, zapnutá navi, 3× senzor, BT (skúšal som LiveTrack). Po príjazde domov (5:30 hod bez vypínania zariadenia) som počkal kým odoslalo cez wifi (zatiaľ som zhodil veci) a pri vypínaní 75%.

            0 0
            • 4daš  

              Tomu se mi ani nechce věřit, potom co jsem četl diskuzi na garmin fóru :D. Kvůli vydrži jsem zatím docela váhal, ale asi do něj půjdu, jestli opravdu vydrží tolik.

              0 0
              • vt  

                A co nejaky Lezyne?

                0 0
              • Mirec.K  

                Dnes som pridal výjazd, bez navi, zvyšok ako naposledy, čas 1:30, pri vypínaní svietilo 67%. Koľko bolo pri štarte ale neviem, prvý údaj si pamätám 73% po pár minútach jazdy.

                0 0
    • jirkous3  

      Nevíte někdo jak je to s body u 130ky? Jezdím často podle navigační linky. Dopředu si vytipuji místa,kde bych se chtěl zastavit třeba kvůli nějaké památce, ale pak na to zapomenu. Nedalo by se do 130ky nějak hromadně importovat třeba 100 bodů s různými názvy, které by se mi pak podél trasy ukazovaly?

      0 0
    • algor  

      Ahoj, do vlákna vedle jsem shrnul své postřehy o Garminu 130. Možná se to hodí i sem.

      • Umí to fakt spoustu věcí, ale to si můžete dohledat v recenzích. Proti vyšším řadám to vlastně nemá mapové podklady a tréninkové funkce.
      • Líbí se mi, jak je to malé a lehké. Zvažoval jsem i hodinky, ale kvůli barometru, navigaci, a protože neběhám jsem šel do cyklopočítače.
      • Výdrž na baterku mě bohužel nemile překvapila. Když se jede bez navigace, tak je to v pohodě. Vydrží to v klidu přes 12h. Jakmile se ale člověk nechá navigovat po předem nahrané trase, vydrží to „jen“ 6–7 hod. Na celodenní výlet je to málo. Řešit se to asi vypínáním při přestávkách nebo powerbankou. Nezkoušel jsem to, ale mělo by to jít nabíjet i za jízdy
      • Navigace se dá použít na silnici i v terénu. Jde o kompromisní řešení – slepou mapu bez podkladů – ale mě to stačí. Trefit správnou odbočku na složitější křižovatce je občas trochu o náhodě. Ale upozorní tě, když zahneš špatně a odchyluješ se od plánované trasy. Takže zajížďka nebývá dlouhá. Je dobré, pokud tušíš, kam jedeš nebo pokud si zapamatuješ složitější odbočky, když tvoříš trasu. Umí hlásit blížící se odbočku, resp. ostrou zatáčku – je to pro něj totéž xD A jde si nastavit měřítko a posun mapy (kde na displeji je šipka). Po čáře to naviguje plynule, ani v lese jsem nezaznamenal problémy.
      • Trasy lze tvořit ve webové i v mobilní aplikaci Garmin Connect. Ale tam je ta mapa i algoritmus použitelná možná tak na silnici. Jde to i jinak, ale celý proces nahrání gpx trasy do G130 je docela vopruz…
      • Na desktopu to je docela v pohodě. Člověk si zapamatuje, kam kliknout a dá se to. Např. na mapy.cz si nakliká trasu, jednoduše exportuje do gpx a ve webovém GC v sekci trénink->trasy dá importovat. Trasa se nahraje do webového GC, to se samo synchronizuje s apkou v mobilu a ta se nakonec synchronizuje přes BT s G130.
      • Na mobilu je to spíš hack… Trasu (celkem snadno) naklikám v mobilní aplikaci mapy.cz. Jenže ouha, odtud to nejde exportovat jako gpx! Takže uložím do „trasy“, otevřu si webové mapy.cz, najdu mezi uloženými trasami, otevřu a zvolím „exportovat“. Stáhne se gpx a zvolím „otevřít v aplikaci → GC“. To se pak opět přes BT synchronizuje s G130, hurá!
      • Synchronizace s mobilem je fajn. Ukazuje to, když někdo volá a kdo volá (takže ženě to zvedneš, ale šéfovi nemusíš ;-)). A když člověk ukončí záznam, hned se to přes bluetooth nahraje do mobilu do GC a na Stravu.
      • G130 ukáže shrnutí aktivit i pár detailů. Ale lepší přehled nabízí mobilní a webová aplikace GC. Je tam klasicky mapa trasy a spousta grafů. Záleží na tom kolik má člověk senzorů. Sám mám jen HR, ale umí to wattmetr, kadenci, rychlost, radar… Má to ANT+ i BT.
      • Umí to segmenty. A to jak ty na Stravě, tak Garminovské. Výběr a import Garminovských segmentů by mohl být intuitivnější. Hlavně v mobilní aplikaci je to spíš nouzovka. Tady Strava vede, ale je potřeba si zaplatit předplatné.
      • Umí to „ghost race“, pokud se člověk nechá navigovat po už jeté trase. Případně v GC lze u vybrané trasy nastavit průměrnou rychlost nebo cílový čas.
      • Uživatelské rozhraní samotného G130 je podle mě přehledné a rychlé (díky bohu! :D). Nastavení obrazovek, procházení menu, spuštění záznamu, spuštění navigace… Vše je v G130 otázka několika kliknutí

      Chtěl jsem zařízení, které budu mít na očích a bude mi ukazovat „jak jedu“. A mobil na řídítkách vozit nechci. Mohl jsem mít hodinky, ale zvolil jsem bike specific zařízení. Ano, tvorba a import tras by mohla být trochu intuitivnější, ale ve výsledku jsem s G130 fakt spokojený.

      0 0
      • 4daš  

        Díky za postřehy :D

        0 0
      • vt  

        Diky … pro mne vlastne idealni pristroj, ale vadi mi ta vydrz baterky :-( Kvuli tomu koukam po Brytonech atd.

        0 0
        • ronda  

          Výdrž zkouším otentočkovat powerbankou. Pořídil jsem magnetický usb kablík. Snadno se nahodí i odpojí i za jízdy, nemorduje patici. Akorát teda nesmí pršet.

          0 0
      • Edwin  

        Nevíte prosím někdo, jak se nechat navigovat po trase, kterou jsem nevytvořil v aplikace, ale reálně odjel?

        Tzn. jedu nějaké kolečko, uložím záznam a třeba druhý den bych chtěl, aby mě to navigovalo po stejné trase. A zároveň jestli tam jde sledovat jak si stojím oproti předchozí jízdě?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Takovy zaznam si najdi v aktivitach a vyberes moznost ulozit jizdu jako trasu.

          Odpoved na tvuj druhy dotaz by se mela jmenovat „zavod v aktivite“ nebo tak nejak …

          0 0
    • Mirobike  

      Ahoj.

      Tak jsem tu po čase zpět. Loni v září jsem dostal po reklamaci nový přístroj a vše fungovalo ok. Občas se tedy odpojili snímače, tf,cad, a rychlost. Po dotazu na podporu garmin mi odepsali, abych používal origo snímače. Nakonec jsem koupil tepák origo,ale moc jsem si nepomohl.Stejně se odpojí .No a aby toho nebylo málo, tak minulý týden přestala fungovat komunikace přes BT s telefonem a podpora z garminu, že prý je to chyba výrobce telefonu (Huawei P30lite) respektive androidu 10. Kdo nemá čínský telefon a kdo nemá android 8 a výš? Zajímalo by mě, s čím jim to funguje bez probémů? Proč BT funguje se všemi ostatními zařízeními bez problémů, jenom s garminem je problém?

      Otázka do fóra je : máte někdo huawei p30lite s androidem 10 a fuguje vám s garminem edge 130 ? Pokud ano, tak co je potřeba udělat, aby to fungovalo?

      0 0
      • Mirobike  

        Ahoj.

        Odpoledne se objevil další problém. Duplicitně se pároval hrudní pás a to několikrát za sebou. Odpověď podpory je reklamace :( . Nyní je to super, když je sezona.

        0 0
        • milan.v  

          Co to znamená duplicitně? Už spárovaný se odpojil a znovu připojoval, nebo se připojoval znovu druhým protokolem?

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Wencanator  

      Neví někdo je možně k edge 130 připojit chytrý náramek Xiaomi nebo od jiné značky?

      0 0
      • Forester  

        A co by to mělo dělat? Měřit tepovku? Tak to určitě nevyjde :-).

        0 0
        • Wencanator  

          Jen mě to napadlo, přiznám sem že sem to ani negooglil.

          Vycházel jsem z představy, ze by ten náramek mohl umět ant+ nebo bluetooth

          0 0
          • milan.v  

            To asi umí, ale Garminu se nebude chtít…

            0 0
          • Smazaný účet  

            Nejprve by musel ten náramek umět srdeční tep vysílat, tzn. chovat se jako snímač. Ty náramky nemají ani nějaké menu nebo nastavení. Takže ač nemohu s jistotou říct, tak si troufám odhadnout, že tady ti náramek neposlouží .....

            0 0
    • Charles2k  

      A je tu nový Garmin Edge 130 Plus

      Navíc má akcelerometr, takže podporuje funkce MTB dynamics a detekci pádů, pak má Climb Pro, navigaci až 30 tras (130ka jen 15) a pokročilé tréninky.

      Rozměry, váha, displej stejné. Doufal jsem ve větší výdrž – uvádějí jen 12hod (u 130ky uváděli až 15h – ale reálně to bylo méně, takže asi bude cca stejné).

      https://buy.garmin.com/…/CZ/p/698436#…

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • 4daš  

        Neví se už přibližná cena?

        0 0
        • Charles2k  

          Doporučená cena je 199,99USD, což je tuším stejné, jak když se uváděla na trh 130 (bez plus)

          0 0
      • jirkous3  

        Bylo by dobré, kdyby prodloužili hlavně tu výdrž. Místa je na větší baterii vevnitř dostatek.

        0 0
        • vt  

          Zatim to vypada, ze vydrz bude spis mensi :-/

          0 0
          • jirkous3  

            To už by byl skoro nepoužitelný. I teď když je skoro nový, tak se třemi snímači a zapnutou navigací vydrží v létě sotva šest hodin. Neříkám že mi to nestačí, ale za dva roky už to budou třeba jen čtyři hodiny. A to ani nemluvím o jezdění v zimě. Kdyby to ještě snížili, tak to bude tak na jezdění okolo domu.

            0 0
            • xtonda  

              Tohle člověk nepochopí, s černobílým displejem, který přes den nepotřebuje podsvícení a při té ceně co za to chtějí.

              0 0
              • jirkous3  

                Ideální by byly výměnné baterie. Ty akupacky ve slepené krabičce jsou na prd. Po pár letech ztratí kapacitu a málokdo si to troufne rozebrat a vyměnit. A tak se vyhazují zařízení, kterým v podstatě nic není.

                0 0
                • DaW_e1  

                  A přesně tak to výrobci chtějí. Vyhodit a koupit nový.

                  0 0
    • jirkous3  

      Už jste někdo vyzkoušeli nový firmware 3.70?

      https://forums.garmin.com/…ow-available

      Changes made from version 3.60 to 3.70:

      Fix recovery advisor not syncing to other Garmin devices

      Prevent odometer from showing distance from discarding activities

      Improve battery life while paired to a phone

      Improve radar error handling

      Update for CIQ security

      0 0
    • machyMTM  

      Koukal jsem na recenzi nové 130 plus a zaujal mě v čase 6:01 obrázek s navigací, kde není jen naplánovaná trasa na prázdné obrazovce, ale i tvar blížící se křižovatky. To je vlastnost pouze nové 130 plus nebo takhle ukazuje i starší verze?

      0 0
      • jirkous3  

        To asi nebude tvar křižovatka, ale naplánovaná trasa, která se zprava vrací stejnou cestou a pak pokračuje rovně.

        0 0
    • jirkous3  

      Potřebuji nutně dostat do 130ky deset tras na navigaci, ale GC je stále v omezeném režimu. Trasy sice vytvoří, ale neodešle do Edge. Nevíte náhodou jestli by to nešlo nějak manuálně, třeba nahráním FIT souboru do nějaké složky v Edge?

      0 0
      • milan.v  

        Ano, New Files, je to tu už několikrát zmíněno…

        0 0
        • jirkous3  

          Díky moc, vůbec mě nenapadlo, že by to už někdo řešil, když to šlo dříve přes GC.

          0 0
    • Indurain  

      Zdravim vas. Mozna mi budete vedet rict jestli je to softverova chyba, nebo to tak mate vsichni.

      V nastavenich je jedna z funcí Automaticke vypínaní. Nejde mi to zrusit a nechci aby se mi pri necinnosti za chvili garmin vypnul. Proste nekdy mi nezalezi na vydzi baterie a chci aby to bylo stale aktivni.

      Dekuji

      0 0
      • jirkous3  

        Tak mně to tedy vypnout jde. Navíc, pokud je spuštěn záznam, tak se ta automatika zruší i když stojím na místě třeba hodinu.

        0 0
    • dua  

      Má Edge 130 fci „resume later“, jako je v hodinkách?

      Díky

      0 0
    • plevka  

      Ahoj, prosím, používáte tento Garmin někdo i na jiné aktivity, např. běh, turistika? A pokud ano, je to bez problémů?

      Děkuji za Vaše případné reakce.

      0 0
      • jirkous3  

        No tak 130ce je to jedno. Ale v GC to budeš mít jako jízdu na kole.

        0 0
        • Pijer  

          Jestli se nepletu, tak si v něm děti musely něco přenastavit, protože při chůzi a možná i při běhu jim to házelo autopauzu. Defaultní nastavení vyhodnotilo rychlost pohybu jako pomalou a přestalo jim to měřit.

          0 0
          • plevka  

            Garmin píše, že modely Edge nejsou vhodné na jiné aktivity kromě cyklistiky, proto se ptám. Tak ještě koupi zvážím.

            0 0
            • jirkous3  

              Jj autopausu je třeba vypnout, ale jinak to funguje ok. Je ale otravné měnit pak v GC aktivitu.

              0 0
              • plevka  

                Děkuji Ti za info. A mohu se ještě zeptat, zda Ti to běh měří bez problémů, myslím tím bez výkyvů GPS či nějaké nepřesné měření nebo výpadky?

                0 0
                • Pijer  

                  Děti si ho na běhání berou a na Stravě je to v pořádku. Akorát si musí pamatovat to vypínání/zapínání autopauzy když střídají běh/kolo.

                  0 0
                • jirkous3  

                  Já to jen párkrát zkusil. Okolo rohů domů to bylo kousek useklé, asi jsou intervaly zaznamenaných bodů malinko řidší, ale oproti záznamu v Locusu žádný rozdíl v délce trasy. Bude asi i záležet kde ji budeš nosit.

                  0 0
    • Oto-k  

      Neví někdo,zda-li se na G130,případně 130 plus dá připojit hrudní pás od Sigmy? Díky za případné odpovědi

      0 0
    • xkratoc9  

      Zdravím, může se prosím někdo podělit o praktické zkušenosti s výdrží baterie u 130 plus po nějaké době užívání ?

      Děkuji

      0 0
    • CzechJoker  

      Dnes mě moje stotřicítka docela vytočila – v půlce jízdy mi zastavila aktivitu a nabídla aktualizaci! Čekal bych, že někoho v Garminu napadne, že když je aktivní aktivita, tak asi není nejlepší nápad aktualizovat…

      0 0
    • One-twenty  

      Ahoj, chtěl bych se prosím zeptat vás uživatelů 130-tek, jak je na tom reálná výdrží baterie? Zvažuju nákup, protože funkčně bych vlastně ani nic víc nepotřeboval, ale bojím se hlavně té výdrže. Na kolik hodin se dá zhruba dostat s navigací, připojeným tepákem a telefonem?

      Na internetech jsem se dočetl, že při 0–5°C se dá baterie vybít za 2–2,5 hodiny což bych považoval celkem za ******* :-) Díky.

      0 0
      • drhor  

        Ano, přesně taková je moje zkušenost. V zimě na delší jízdy vozím powerbanku, v létě výdrž bez problémů.

        0 0
        • Pain  

          Potvrzuji, přes zimu se vybije hned. Vyjíždím s plnou baterkou a vracím se skoro na nule.Jízda cca 2,5 h. Musím dobít před další jízdou. V létě to ujde.

          0 0
        • jirkous3  

          Úplně stejné. V létě v pohodě 8 i více hodin. V zimě tak okolo tří hodin, záleží jakou zapneš GPS, zvolíš podsvícení a zda nepoužíváš nějaké náročné datové pole. Já mám tam ještě připojený i radar. Jediná pomoc je vozit ho v zimě v kapse nebo malinká powerbanka. Ale přesto je hlavně na silnici skvělý pomocník, i ta navigační čára je většinou postačující. A display je super kontrastní jak v noci, tak i v letním poledním slunci.

          0 0
        • Motyll  

          Co to prosím znamená „bez problémů“? Chci ju pro mladýho na silnic kvůli radaru…

          0 0
          • dan001  

            Mám kousek přes 2 roky starý a v létě vydržel přes 9 hodin. V zimě jak píšou ostatní 3–4 hodiny. Posledně jsem zapomněl světlo z kterého jde i nabíjet a Garmina jsem musel šoupnout do lyžařské rukavice aby se zahřál. Pak jsem v pohodě dokončil trasu.

            0 0
            • CzechJoker  

              Mám relativně nový kus a v tomto počasí za hodinu ztratí jednu čárku.

              0 0
      • beet.cz  

        Taky zvažuju koupi a ta výdrž je jediné co mě nutí ještě k váhání.

        I můj 5 let starý Fenix 3 vydrží kolem osmi hodin v létě v zimě. Nepozoroval jsem rozdíl.

        0 0
      • Wencanator  

        V lete max 8 hodin, jde pracovat s nastavenim satelitu, ale to neni ono.

        0 0
      • Pijer  

        Máme doma dvě půl roku staré 130 a teď v zimě vydrží 5–6 hodin s připojeným tepákem, čidly kadence a rychlosti a radarem. Navigace se na nich nepoužívá.

        0 0
      • honzarb  

        Mám teď taky, bazarový a na zahr. fóru jsem našel, že se do něj dá dát větší baterie, tady. Výdrž pak kolem 12 hodin, což je pro mě dostačující, navíc to budu používat bez připojených snímačů a telefonu, tak reálně čekám víc, no uvidím. Baterku už mám na cestě, tak jsem na to zvědavej…

        0 0
        • jirkous3  

          Dej pak vědět jak se ti podařilo 130ku zatěsnit. Mám obavu, že po výměně baterie moc vodotěsná nebude.

          0 0
          • Pijer  

            Na FB ve skupině Garmin hodinek je kluk z Humpolce, co s Garminy dělá dost zázraky a mraky lidí si jeho práci a ceny pochvalují. Takže pro něj by to měla být brnkačka. Koukal jsem do jeho příspěvků a baterku v Edge tam má také

            0 0
            • honzarb  

              Super, diky za tip, asi to zkusim nechat vymenit pres ne..

              0 0
            • honzarb  

              Tak uz mam po vymene baterie za vetsi. Kluk z Humpolce neskutecne ochotnej a sikovnej. Computer slape jak ma, vydrz urcite delsi.Testovano venku pri 3°, ubyla jen jedna carka po cca 3 hod. pouzivani (jen cyklofunkce, bez telefonu, bez snimacu, GPS+Galileo. Vodotesnost 100%.

              0 0
              • Pijer  

                Super, díky za zpětnou vazbu. Jsem rád, že to někomu pomohlo.

                0 0
    • One-twenty  

      Díky všem za odpovědi, rozhodl jsem se, že nakonec půjdu spíš do 530.

      0 0
    • CzechJoker  

      Hodně mi vadí, že mé stotřicítce trvá často fix satelitů neúměrně dlouho, několikrát skoro deset minut. Děje se vám to taky? U e520 jsem s tím problém neměl, u e820 občas ano, ale ani tam to většinou netrvalo tak dlouho.

      0 0
      • drhor  

        Fix několik vteřin a můžu jet.

        0 0
        • HonzaP9  

          Jak kdy. Když jezdím denně, je to skoro hned – zřejmě má ještě uložené satelity z minulé jízdy. Pokud jedu po delší době, tak je to tak padesát na padesát – někdy hned, někdy dlouho. Asi se snaží stáhnout data pro asistovanou GPS přes mobil a někdy se mu to povede a někdy ne.

          0 0
      • BikerM  

        Jednou za cas to trva dlouho, max 2 minuty.. jinak vzdy otazka par vterin.

        Spis me trapi baterka, budu ji muset nechat vymenit. V lete vydrzi tak 5,5h a musim pokazde nabijet.

        0 0
    • Ronam  

      Nevíte kde by mohl být problém u E130ky? Ségra se jela dnes projet. V půlce si dala pauzu (co jsem pochopil tak to pauzla tlačítkem) Edge se vypl měli jsme nastavené automatické vypnutí (už jsem to zrušil). Noa po zapnutí normálně pokračovala. Ale vzdálenost a sklon měla na pořád stejné hodnotě, ale rychlost a kadenci jí to normálně ukazovalo. V connectu má na mapě jen čáru ale hodnoty rychlosti a kadence jsou OK . Tak si říkám, čim by to mohlo být když by se nechytla GPS tak přeci by to nezobrazovalo ani rychlost…Já mám E530 a tam jsem se s tím nesetkal. Díky

      0 0
      • pospec7  

        Když pokračovala, zapnula aktivitu tlačítkem? Jednou jsem takhle po pauze jel, rychlost a snímače normálně ukazovaly, ale vzdálenost zůstavala pořád stejná, jízda se musí znovu aktivovat tlačítkem, jako když vyjíždí na začátku…

        0 0
        • drhor  

          Ano musíš znovu spustit aktivitu, je třeba na to myslet. Pokud někde déle sedím, vypnu Garmin a šetřím baterii. Ale potom nesmíš zapomenout znovu spustit 

          0 0
      • jozin1  

        Mně se děje něco podobného, ukazuje to špatný sklon a nastoupané metry. Vzdálenost to měří dobře. Stalo se mi to když zapnu zařízení ze spánkového režimu a teď se mi sám při jízdě vypnul/zapnul. Vše fungovalo, ani o data vyjížďky jsem nepřišel, ale opět neukazovalo sklon a špatně počítalo nastoupané metry.

        Podařilo se Ti to nějak vyřešit?

        0 0
    • Ronam  

      To mě taky napadlo, ale říkala, že to zapla. Ale když to dělalo to samé i tobě tak to bude asi ono. Díky ;-)

      0 0
    • Motyll  

      Podle infa z obchodu Garmin E130 přestal dodávat. Kdo tedy chce, už jen skladovky.

      0 0
    • LetadélkoLumír  

      Zdravím,

      máte někdo zkušenosti s měřením VO2 max na Edge 130? Mám připojený hrudní pás a wattmetr z trenažéru, ale VO2 max mi to nechce změřit. Na hodinkách FR 735XT to při této kombinaci tepáku a wattmetru z trenažéru měří. Předem díky za odpověď.

      0 0
      • milan.v  

        Nespadá to náhodou pod pokročilé tréninkové funkce, které Edge 130 nemá?

        https://mtbs.cz/…dge-130-test?…

        0 0
        • LetadélkoLumír  

          To si nemyslím. Přímo v návodu od stotřicítky píšou, jak změřit VO2 max.

          0 0
          • milan.v  

            OK

            0 0
          • enjoy79  

            Já na to natrefil někde přímo v menu stotřicítky, takže to asi změřit umí. Něco jakože jeďte 20min na max zátěž, a to se mi od prosince, co jsem pořídil ještě úplně nechtělo :-)

            0 0
            • Charles2k  

              Nedávno jsem si konečně pořídil wattmetr (4iiii dual) a mám Edge 130. VO2max mi to změřilo hned při první vyjížďce. A rozhodně jsem nejel těch 20 min. na max, zhruba středním poměrně konstantním tempem.

              Akorát nevím, jak zobrazit údaje ve W zvlášť pro levou a pravou nohu. Zobrazuje mi to jen jedno číslo. Otázkou je, zda to vůbec Edge 130 umí a jestli není na to třeba funkce cycling dynamics, což mají až vyšší modely.

              0 0
    • liBorec  

      Ahoj kluci, mám dotaz. Dnes jsem poprvé testoval 130 a nefungovali mi live segmenty, v tachaci je mám nahraný správně. Teď jsem se dočetl,ze při navigování se segmenty nezobrazují,což by mi teda docela vadilo. Díky

      0 0
      • Slavik  

        A dotaz zní?

        0 0
        • liBorec  

          Dotaz zní:opravdu to při navigování po trase neupozornuje na segmenty?

          0 0
          • CzechJoker  

            Tak pokud jsi to „testoval“, tak jsi měl projet trasu segmentu s navigací a bez navigace a viděl bys, jestli jsi se dočetl informaci pravdivou, nebo nepravdivou. A upřímně, na navigaci bych si asi nekoupil e130, jeho výhody jsou jinde.

            0 0
          • jirkous3  

            Je to ale docela možné. 130ka umí současně zobrazit jen omezený počet obrazovek. Takže pokud zobrazuje tu s navigací, nemusí už umět tu se segmentem. Otázkou ale je, zda průjezd do segmentu zapíše. Možná by stálo za to vyzkoušet i nějaký widget. S ním by to mohlo jít.

            0 0
          • pospec7  

            Mam 130 a upozornuje na segmenty i pri navigovani. Jen pozor, live segmenty nefunguji, pokud je dany segment z kopce…

            0 0
    • CzechJoker  

      Včerejší záznam trasy s Edge 130 je tvořen úsečkami, které cik-cak spojují místa vzdálená několik kilometrů (na 25 km stačilo cca 7 úseček), navíc neodpovídá místo startu a cíle. Vzdálenost a čas jízdy nicméně odpovídá, souběžně jsem měl záznam na hodinkách a rozdíl je zanedbatelný. Setkal se s tím někdo?

      0 0
      • CzechJoker  

        Dnes to samé, vypadá to zhruba takhle. Nějaký nápad?

        0 0
        • jaja01  

          Restart, aktualizace, tovární nastavení.

          0 0
          • CzechJoker  

            Toho se obávám, nesnáším to prvotní nastavování všech tří obrazovek a datových polí… Psal jsem do Garminu na podporu, ale moc tomu nedávám. Poslední aktualizace se nahrála dnes.

            0 0
            • jirkous3  

              Není to nastavení obrazovek někde uloženo? Kdysi tu byl seznam co je v které složce.

              0 0
              • CzechJoker  

                Dobrý tip, zdá se, že by to mohlo jít. Na jednom fóru jsem našel toto:

                Konfigurace obrazovky jsou ve složce Garmin \ Sports. Soubor nastavení obsahuje senzory a data o uživateli.

                Pokud jste zálohovali složku Sports, můžete jednoduše přetáhnout soubory v této složce do složky Garmin \ NewFiles na jednotce.

                Pokud to bude fungovat, tak super – dokonce i v servisu mi tvrdili, že to neumí…

                EDIT – ještě jsem našel toto:

                Locations – obsahuje soubor Locations.fit v němž jsou ukládány uložené pozice/body

                Records – obsahuje soubor Records.fit v němž jsou ukládány osobní rekordy, kterých jste dosáhli

                Settings – obsahuje soubor Settings.fit v němž se ukládá uživatelský profil, nastavení zařízení a případně profily kol (dle přístroje)

                Sports – obsahuje profily všech aktivit jakožto samostatné soubory

                Totals – obsahuje soubor Totals.fit v němž jsou ukládány celkové součty pro časy a vzdálenosti

                0 0
                • milan.v  

                  https://www.bike-forum.cz/hledani?…

                  Projdeš v rychlosti a hle, ve vlákně k 530/830 je i odpověď, to samé, co píšeš… O Googlu nemluvě…

                  0 0
                  • CzechJoker  

                    Mea Maxima Culpa. Jen na svou obranu dodám, že jsem neřešil problém obnovy obrazovek, ale záznam trasy, který se posral po předminulé aktualizaci. Stotřicítka je sice fajn malá, ale sere mě, že fix satelitů trvá hodně často dlouhé minuty, což ani u 520, ani u 820 nepozoruji. Takže jsem to hodil včera do šuplete, vytáhl 520 a počkám, jak se k tomu postaví Garmin. Pokud to bude jako vždy (na hovno), tak budu spokojen – vše bude tak, jak má být.

                    0 0
                    • milan.v  

                      Hele, já s tím nemám žádný problém, pokud se některé informace dublují v několika vláknech, jen si někdy člověk může ušetřit čas, když to tu najde…

                      0 0
    • peter934  

      Edge 130 plus:

      Otazka 1: ked vyrazim z domu do ciela, ale navigaciu zapnutu nemam. Z ciela domov ale potrebujem navigovat domov (staci ta ista trasa). Vie ma 130 plus vratit/navigovat po tej istej trase domov, aj ked som nemal predtym navi zapnutu?

      Otazka c2: 130 plus ukazuje aktualne stupane/klesanie?

      0 0
      • Deadlift  

        Navigaci nevim, stupne ukazuje.

        0 0
      • CzechJoker  

        Mám pocit, že kreslí čáru (na obrazovce navigace, je mezi třemi výchozími), takže bys mohl jet podle čáry.

        0 0
      • magadafagada  

        zkusil bych vybrat zaznamenanou trasu a dát jí projet obráceně a navigovat

        0 0
      • jirkous3  

        Tak u 130ky si můžeš vybrat, zda má navigovat zpět po stejné trase, kterou jsi přijel, nebo jen šipkou ukazovat směr k cíli. Použil jsem to jen jednou kdysi dávno, ale myslím,že to tak bylo.

        0 0
        • peter934  

          Super, dakujem Vam chlapi :)

          0 0
          • milan.v  

            Možná už má ale ta 130ka Plus rozšířené možnosti navigace jako jiné novější modely…

            0 0
            • Motyll  

              130 plus má navíc pouze otřesové čidlo = detekce nehod. Na úkor vyšší spotřeby.

              0 0
            • jirkous3  

              Ono je to těžké, ona totiž v sobě nemá mapy ani směrovací podklady pro vytvoření jiné cesty. Myslím, že prostě jen umí reagovat na linku – ač už vytvořenou jinde či ujetou – a do ní doplňuje odbočovací pokyny v místech, kde se jí jeví, že nevede rovně. Takto to zní jako nic moc, ale dá se podle toho hlavně na silnici jezdit dost dobře. Někdy mám pocit, že je to lepší než podle mapy v mobilu. Tam je těch zobrazených dat současně hrozně moc a chvíli trvá než se oko zorientuje. U té jednoduché linky to je přehlednější. Jediné složité situace nastávají v místech, kde je těsně za sebou několik odboček. Nebo vedou „rovně“ tři cesty. To pak musí člověk vytáhnout mobil.

              0 0
              • 4daš  

                A nebo prostě někam jet a po 30 metrech už lze poznat jestli jedeš blbě nebo správně. Pro mě rychlejší než vytahovat telefon.

                0 0
    • Jan D.  

      Ahoj. Měl by někdo zájem o Garmin Edge 130 Plus s výraznou slevou? Mám porouchaný Garmin Edge 25 a oficiální distributor Garmina pro ČR mi nabízí Garmin Edge 130 Plus za dobrou cenu. Já ho nevyužiju, ale rád bych se zbavil 25ky a pokryl tu pětistovku, kterou jsem za ni na bazaru dal. Kdyžtak se ozvěte do SZ.

      0 0
    • Radomil4  

      Chtěl bych se zeptat na synchronizaci záznamu trasy mezi mobilní aplikací Garmin connect a PC Garmin connect, podařilo se mi smazat záznam trasy přímo v Garminu Edge 130 a mám je pouze synchronizované v mobilní aplikaci, ale chtěl bych je dostat do PC, jedinou možnost na kterou jsem narazil je odeslání přímo na e-mail a zde lze otevřít v PC Garmin connect, ale nelze uložit k ostatním záznamům v Garmin connect v PC,

      Děkuji za případnou radu,

      0 0
      • beet.cz  

        Co myslis tim PC garmin connect? Kdyz to mas synchronizovane v apce na mobilu, tak je to na garmin serveru a musis to videt i v PC ve webovem connectu.

        0 0
    • Radomil4  

      ve webovém connect.garmin, kterou spouštím přes garmin express to prostě nemám, v apce na mobilu to mám, něchápu to.

      0 0
    • Radomil4  

      Tak již jsem to rozjel a mám vše v pořádku, bylo to nutné rozjed přímo na webu, pokud to spustím přes Garmin express/služba Garmin connect tak to nefunguje.

      0 0
    • Radomil4  

      Lze prosím na Garminu 130 v případě použití pěti zobrazených funkci na LCD nastavit na největším i navigaci, doposud se mi to nepodařilo, v menu je mnoho nastavení, ale ani jedno z nich mi nezobrazuje trasu se šipkou stejnou jako je na zobrazení na celém LCD po přepnutí,

      Děkuji

      0 0
      • LetadélkoLumír  

        Nejde, na stránce s navigací lze nastavit buď čistě navigace, nebo navigace a pod tím 2 pole (jako na obrázku).

        0 0
    • Frýbik  

      Zdar. Nesetkal se někdo stímto ?vždy po připojení edge s garmin conect mi to sem nahraje všechny aktivity znovu

      0 0
      • jaja01  

        a co to je za aplikaci?

        0 0
        • Frýbik  

          Standart apple-kondice

          0 0
          • jaja01  

            aha, tam mám synchro vypnuté a vůbec to nepoužívám. myslím, že se hned dublovaly kroky. tak jsem jakékoliv sledování na telefonu vypnul. holt to nemají navzájem vychytané, možná tam je pro tebe nějaká přidaná hodnota, já nevidím důvod to používat, když v Connectu mám vše.

            0 0
    • macomb  

      Používáte někdo funkci externího displeje? Mam Fenix 6× a Edge 130, zařízení jsem spároval, ale nevyhovují mi zobrazené pole. Nikde jsem ale nenašel možnost, kde tyto pole editovat. V návodech je pouze jak tuto funkci zprovoznit. Díky

      0 0
      • jaja01  

        Nastavit se to dá, ale jen v omezené míře (dvě pole tam zůstávají stále). Chvíli jsem si s tím hrál v kombinaci F6X a E520+ a právě proto, že to nejde customizovat úplně, jsem to vzdal.

        0 0
        • macomb  

          A jak jsi to alespoň částečně editoval?

          0 0
          • jaja01  

            myslim, ze se to dela na strane zarizeni, ktere vysila, tzn. na hodinkach, ale prave proto, ze tam nektera pole zustavaji porad (myslim, ze cas a vzdalenost), tak to z tech hodinek do edge bralo jen cast toho, co jsem nastavil a bylo to celkove takove zmatene

            0 0
          • jaja01  

            problem byl co si pamatuji v tom, ze dve zminovana pole byla vzdy bez ohledu na nastaveni zobrazena nahore a pod nim uz jen 4 z hodinek, coz delalo tu rotiku, ptz na hodinkach jsem zvykly mit 8 poli, na edge 10 a ta ctyri pole si to snad jen tak nahodne vybiralo nebo co :-)

            a hlavne, pokud bych to mel na hodinkach nastavit tak, aby to reflektovalo ten externi display a pak to prepnul na mereni bez displaye, musel bych to na hodinkach znovu ladit, proste opruz

            0 0
            • CzechJoker  

              Chápu to správně, že v tomto režimu funguje e130 jako druhý displej k Fénixům? To by bylo fajn, protože jinak pro e130 (minimálně pro ten můj debilní kus) nemám využití.

              0 0
              • macomb  

                Ano, funguje. Jenže mám tam zobrazeno 5 polí, z toho snad 3 jsou časové údaje (celkový, čas okruhu a průměrný čas okruhu mám pocit), což jsou většinou pro mne zbytečné údaje, které bych dokázal nahradit užitečnějšími. Akorát jsem nepřišel na to jak, konkrétně v menu jsem nenašel způsob editace polí externího displeje. V Edge mám pro jízdu nastavená pole úplně jinak.

                0 0
      • CzechJoker  

        Zkusil jsem to, zajímavá fičura. Podle nějakých videí na youtube mám pocit, že je to myšleno primárně pro triatlonisty.

        0 0
    • skoroproficyklista  

      Ahoj, potřeboval bych poradit, jestli nevíte, kde se dají sehnat náhradní gumové krytky pro nabíjecí port k 130 ? Mám možnost 130 koupit, ale předchozí majitel krytku ztratil, takže sháním náhradní.

      0 0
    • Radomil4  

      Nevím proč, ale přestala se mi zobrazovat výškový profil nastavené tratě mám tam nastavenou stále 0, dost mi to schází a nevím jak to dát znovu do kupy, poradí prosím někdo kdo ví jak na to, děkuji

      0 0
      • oldsam  

        Je to bug. Zkus během jízdy podržet tlačítko nahoru, aby se ti zobrazilo menu a pak dej zpět. Pak by se výška měla ukázat.

        0 0
        • Radomil4  

          Tak jsem to dnes testoval a ani tlačítko do menu a zpět nefunguje, před jízdou je profil trasy zobrazen v podrobnostech, ale během jízdy ne.

          Hodnota 0,75 km a 15 m byla zobrazena po celou dobu jízdy.

          0 0
          • jirkous3  

            Máš 130ku spárovánou s mobilem? Mně to kdysi dělalo když jsem jezdil bez telefonu. Jakoby si 130ka potřebovala na začátku jizdy načíst počáteční n.v. Ale už je to dávno.

            0 0
    • Radomil4  

      Ano mám připojení s Bluetooth, ale GPS v telefonu aktivní nemám, otestuji a dám vědět, ještě mě napadlo total reset 130 ky

      0 0
    • Radomil4  

      Dnes proveden restart Garminu a nové nastavení a spárování s telefonem, nahrál jsem trasu a překontroloval profil trasy který se zobrazoval ve výškovém rozsahu, při jízdě již tento rozsah neexistuje hodnota je 0 km a 0 m,

      0 0
      • jirkous3  

        Ještě zkus ručně zadat počáteční n.v. Je to snad v Edge někde v nastavení senzorů. Pokud nepomůže ani to, tak je snad divný barometr. Nemá uvpanou dírku?

        0 0
    • Radomil4  

      Je to ve snímačích nastavení výšky, ta je nastavená automaticky dle zvolené trasy, pokoušel jsem se ji změnit na jinou hodnotu, ale ani to nepomohlo,

      0 0
    • Radomil4  

      Takže proveden komplet restart dle návodu + obnovení, no prostě vše co je možné, výsledek je, že výškoměr ukazuje pokud je vzdálenost tratě cca 25 km, pokud je nižší třeba jen cca 7 km tak ukazuje jak se mu zachce, trať jsem nastavoval přes mobil a i odeslal do zařízení, jestli je aplikace v mobilu aktivní při jízdě nebo ne tak se nijak výškový profil nemění, ve výsledku se mi zdá, že je někde něco špatně pro výsledky zvolené menší vzdálenosti.

      0 0
      • Radomil4  

        Dobrý den,

        Omlouváme se za zjištěné komplikace. Prověřovali jsme informaci u našich vývojářů a zjistili jsme, že toto jsme objevili také u dalších uživatelů. Vývojáři toto prověřují. V tuto chvíli bychom tedy řešení formou reklamace nedoporučovali – původ chování přístroje je spíše v softwaru.

        Pokud o to budete mít zájem, můžeme Vás na tento e-mail informovat o dalších změnách či průběhu řešení.

        S pozdravem,

        Václav Schröder

        Technická podpora

        Garmin Czech s.r.o., Evropská 176, 160 41, Praha 6

        0 0
    • tgi  

      Požádal bych o radu jak vypnout navigaci v průběhu jízdy.

      Jde mi o toto: Připravil jsem si trasu, kterou jsem ještě nejel, kde se mi navigace bude hodit. Ale její konec už znám, takže abych šetřil baterii, tak by se mi hodilo navigování vypnout. Ale nepřišel jsem na to jak. Zapnout navigaci v průběhu jízdy, to mi jde, ale zaboha navigaci nevypnu, ani když trasu smažu. Furt to pípá a ukazuje šipky na odbočkách. Tak jsem chtěl aspoň vypnout to pípání, tak jsem vypnul upozornění, ale zmizela jen šipka a pípá to dál.

      Až když jsem projel koncovým bodem trasy, tak mi to zahrálo fanfáru se šachovnicovým praporkem a na posledních dvou km to dalo to pokoj.

      Koukám do návodu, googluju, procházím fóra a nic.

      Ď

      Igor

      0 0
      • jaja01  

        presne na to jsem narazil nedavno s 520+ a taky jsem na to neprisel, bylo to otravne i proto, ze jsem v zaveru jizdy improvizoval a jel stale jinak, nez navigace chtela, takze porad prepocitavala … myslim, ze jsem co se tyka garmin produktu pomerne znaly a zkuseny :), ale tohle me dostalo … navigovani skoncilo az s koncem aktivity

        0 0
      • jaja01  

        uz jsem na to ted v klidu prisel … ona se sice navigace zapina v hlavnim menu (mimo aktivitu), ale vypina v menu probihajici aktivity.

        predpokladam, ze ma 130 stejne tlacitka, takze: nevyskakovat ven do hlavniho menu, ale vyvolat menu probihajici aktivity zmacknutim tlacitka vpravo nahore a tam je krome jinych voleb v pripade, ze probiha navigace, volba „Ukoncit trasu“

        0 0
        • tgi  

          Dík za rychlou reakci. Zkouším, testuji. Volbu „Ukonči trasu“ tam mám jen před tím než zapnu jízdu. Tj. pouze tehdy když nejprve zapnu navigování. Jakmile už je spuštěna jízda, a nezáleží na tom zda běží, je v pauze nebo je zastavená, tak už se na volbu „Ukonči trasu“ nedostanu resp. mi ji to nenabídne, Jdu psát do Garmina. Stejně jsem jim tam našel ještě jednu chybu . Když dám do datového pole obrazovky, že chci zobrazovat stav baterie tak mi to ukazuje symbol úplně prázdné baterky. Myslel jsem si, že jsem udělal chybu, že mám zvolenou baterii přídavného světla, ale mám zvolenou baterii interní a je stále prázdná Ještě jednou díky.

          0 0
          • horolezec  

            Ještě by se měla dát ukončit trasa tak (mám to tak na 530), že vyskočíš zpátky do menu na navigování a do té konkrétní trasy a tam je ukončit trasu nebo navigaci (nebo tak nějak).

            0 0
          • Pebe  

            A jsi na Trase? Podle mě jde ukončit navigování po Trase pouze pokud jsi na Trase.

            0 0
            • tgi  

              13.7. jsem to zkoušel při jízdě na kole a na trase jsem byl. Ale připouštím, bylo to lehce ve stresu, takže jsem mohl něco přehlédnout.

              14.7. jsem to zkoušel na stole a na trase jsem nebyl.

              Na stole: zapnul jsem navigování – v menu Navigace pak bylo „Ukončí navigaci“. Ale jakmile jsem spustil jízdu (spustil stopky) tak v menu Navigace už položka „Ukonči navigaci“ nebyla.

              Zkusím udělat krátkou testovací Trasu u baráku a vyzkouším to, když budu na trase.

              FYI: Garmin cz zatím statečně mlčí. Asi busu muset napsat do Ameriky.

              0 0
              • Pebe  

                Já si právě vybavuju, že teď nedávno na dovolený jsem navigoval po Course, tedy po čáře na displeji, vytvořený v Mapy.cz a naimportovaný do Garmin Connectu a do Edge 130. A když jsme končili a poslední kilometry jsem už znal, tak jsem podržel pravý horní čudl a hned první položka v menu byla Stop Course nebo tak nějak

                0 0
              • tgi  

                Tak to bylo patrně starou verzí softwaru. Resp. po tom jsem naistaloval nejnovější verzi 2.80 (myslel jsem, že ji tam už mám, ale neudělal jsem poslední krok), tak teď, když mám navolenou obrazovku slepé mapy navigace a stisknu horní pravé tlačítko, tak vyjede nabídka s volbou „Ukonči trasu“. Musí být zvolena tato obrazovka.

                Stejně tak instalace aktuálního sw pomohlo vyřešit problém se zobrazením stavu baterie.

                V okamžiku, když jsem to flashnul, tak koukám, že mejlu mám odpověď Garmin cz, že mám starou verzi …

                Takže moje blbost při aktualizaci. Všem se omlouvám.

                Igor

                0 0
    • jarouš2  

      Pokud vim, tak navigování na trase, která je uložená v edge jde vždy při aktivitě načíst a také ukončit a v aktivitě normálně pokračuješ dál.. Pamatuji si na 520,530, atd…I na fenixech to tak je..

      0 0
      • eLGi  

        To znamená, že během jízdy nelze do Garmina nahrát novou trasu? Když si to třeba rozmyslím a rozhodnou se naplánovat na telefonu nějakou jinou během vyjížďky? A jestli kvůli tomu musím ukončit jízdu a po nahrání nové trasy začít novou jízdu, jde pak ty jízdy v aplikaci spojit do jedné?

        Díky

        0 0
        • Motyll  

          Jak píše jarouš… Během spuštěné aktivity LZE spustit i ukončit navigovaní po trase. Trasu můžeš vybrat jakoukoli a kolikrát chceš.

          0 0
          • Pijer  

            Myslím, že to funguje jen u tras už uložených v Edge. Jestli se nic nezměnilo, tak při běžící aktivitě úplně novou trasu do zařízení nedostaneš.....a jestli ano, tak budu na vrcholu blaha, to mi u Garminu chybí ze všeho nejvíc.

            1 0
            • milan.v  

              Je to tak, nedostaneš… Pouze přes ten doplněk fungující na Androidu, my s jinými telefony máme smůlu…

              0 0
              • Pijer  

                Ha, existence něčeho takového mi utekla. Můžu poprosit o posťouchnutí, po čem pátrat?

                0 0
                • milan.v  

                  Gimporter widget se to jmenuje.

                  https://apps.garmin.com/…4dcb2feb49a3

                  1 0
                  • Pijer  

                    Super, díky moc

                    0 0
                    • justfest  

                      že tak volně navazuju, vám to s gimporter widgetem funguje? myslím situaci, kdy probíhá aktivita (= mám najeto xx kilometrů, bloudím, změnil jsem rozhodnutí) chci si nahrát novou trasu z komoot/map.cz např. do navigace. mně tedy ne. když je aktivita vypnutá, vše běhá, jakmile jsem v režimu pauzy nebo zastavení, tak downloaduje downloaduje a nic. máte jinou zkušenost? případně jiný způsob, jak změnit trasu v navigaci za jinou nově nahranou během jízdy? dííky moc! je to zoufalství už:)

                      1 0
    • Fantomas111  

      Dva segmenty začínají zhruba v jednom bodě, po nějaké vzdálenosti se rozdělí, jeden pokračuje vlevo druhý vpravo.

      Dá se mezi nimi přepnout když si navigace na začátku vybere zrovna ten druhý než po kterém chci jet?

      0 0
    • karelH  

      Ahoj, řešili jste někdo výměnu prasklého displeje na 130? Vše funguje, ale ten pavouk mě točí :-)

      0 0
    • Dohny69  

      Chtěl bych se zeptat na možnost zobrazení kapacity baterie v procentech. Nikde jsem to v nastavení nenašel. Je to u tohoto přístroje vůbec nastavitelné? Děkuji za případný návod a zdravím.

      0 0
      • jaja01  

        130 nemám, ale pokud vím, tak nejde. Jedině stáhnout datové pole a vidět tedy procenta v průběhu aktivity. Třeba toto, jeho benefitem je, že do aktivity zapíše postupný úbytek baterie, takže pak vidíš v Connectu graf.

        https://apps.garmin.com/…910604897308

        0 0
      • shcorepi  

        Mi asi stačí ten ubývající symbol baterie, ty procenta je stejně jen nějaké orientačně vypočtené hausnumero s podobnou vypovídací schopností, jako ten symbol. Přesnost toho výpočtu může být tak na desítky procent a tuhle rozlišovací schopnost má i ten symbol.

        0 0
      • jirkous3  

        Umí to například widget Analog panel. Moc si od toho ale neslibuj, 130ka poskytuje data ve skocích po 20 %. Takže uvidíš: 100, 80, 60 atd. Moc se to neliší od té ikony systému.

        0 0
        • Dohny69  

          Díky Ti i všem ostatním za reakci. Spokojím se tedy se symbolem.

          0 0
          • jirkous3  

            On ještě existuje nějaký widget, který dokáže vypočítat dobu, jak dlouho bude Edge ještě běžet při stávající spotřebě. Já ho kdysi zkoušel, ale nějak mi to nefungovalo. Buď jsou ty 20% skoky k výpočtu velké nebo jsem dělal něco špatně, nevím. Můžeš to zkusit pohledat a vyzkoušet. Já ho pak smazal, protože 130ka umí používat jen dva widgety současně a já potřebuji jeden na radar a druhý na tepák.

            0 0
            • Dohny69  

              Hledat nebudu. Používám hrudní pás a příští rok chci pořídit radar. Jsem stará škola, moderními technologiemi moc nepolíbenej. Můžeš mi napsat, co používáš za widgety a co s nimi pak 130ka umí? Možná hloupý dotaz, ale zatím mi stačí při činnosti (tréninku – jestli se to dá tak pojmenovat) u měření tepu okamžitá, průměrná a maximální hodnota.

              0 0
              • jirkous3  

                Tak já používám hlavně Smart Bike Light k radaru. Pomocí něj mám světlo nastaveno tak, že přes den svítí pouze při rychlosti 7–13 km/hod., jen radar snímá stále. Půl hodiny před setměním se rozsvítí na noční světlo a zhasne půl hodiny po rozednění. Ve dne pak ještě reaguje na zpomalení a funguje částečně jako brzdové světlo. Dlouho jsem používal Analog Panel, ten umí zobrazit snad vše současně, pak jsem ale zjistil, že mě ta data vlastně nezajímají a vyřadil ho. Když mě zajímají tepy, zapnu Heart Rate, ale většinou si vystačím jen s hodnotou Edge. Takže Hart Rate nahradil Rain&Wind, to mi přijde užitečnější. Čím jsem starší, tím méně mě zajímají hodnoty jako rychlosti, kilometry apod.

                0 0
                • Dohny69  

                  Díky moc za reakci. S těmi daty, která Vás zajímají, jsme na tom podobně. Se stářím mě rychlosti nezajímají, ještě tak kilometry – přestože je nějak zvlášť nehoním. Na jaře plánuji radar pořídit a budu si s ním hrát a nastavovat dle vlákna týkající se radaru. Pokud budu v koncích, obrátil bych se na Vás (případně fórum) o pomoc. Ještě jednou díky a mějte se.

                  0 0
                  • jirkous3  

                    Není to sice nic složitého, ale klidně můžeš jako základ použít moje výtvory:

                    Vynechej ty uvozovky na začátku, bez nich BF vynechává ty křížky.

                    Automatika na noc, zapnutí zadního světla 30 minut před západem a vypnutí 30 po východu slunce a zapnutí při brzdění + světlo při pomalé jízdě 7–13

                    "###0,7340441­6#5,4|noc:1:6:1Es-1800,r1800|br­zda:1:7:1A-61.94444C[3.61111|:1:0:­1D=1###B2909##2#0#0

                    případně ve verzi + vypnuto brzdeni a pomala jizda pod 25 % baterie, ale tohle ještě nemám vyzkoušeno

                    "###0,7340441­6#6,5|noc:1:6:1Es-1800,r1800|of­f25p:1:0:1B]4|brzda:1:7:­1A-61.94444C[3.61111|:1:0:­1D=1###B2909##2#0#0

                    0 0
                    • Dohny69  

                      Díky za snahu. Zatím mi tyto „věty“ nic neříkají. Nevím, kam je mám napsat, atd. atd. Až budu mít radar a aplikaci v edge, pak budu chytřejší a třeba budu volat SOS. Ještě jednou díky.

                      0 0
                      • jirkous3  

                        To nevadí, zatím si je jen někam zkopíruj. Když budeš chtít experimentovat s radarem, použiješ je jako výchozí bod pro Smart Bike Lights.

                        0 0
                        • Dohny69  

                          Radar zatím nemám, ale studuju příspěvky a návody. Možnost zapnutí světla před setměním a po východu slunce je dobrá, stejně tak jako zapnutí světla při brždění. Místo světla při pomalé jízdě bych uvítal možnost, blikání světla při detekci auta a po předjetí autem by světlo přestalo blikat (ve dne). Tuto větu jsem na fóru taky někde objevil. Musí být tyto podmínky nahrány v každé větě zvlášť (je nějak omezen jejich počet?), nebo má někdo vytvořenou podobnou podmínku v jedné větě? Díky

                          0 0
                          • jirkous3  

                            Počet podmínek omezen asi není, pořadí řeší I prioritu. Bohužel blikání při detekci aut u 130ky nezprovozníš. Ona to totiž nepodporuje. Musel bys mít vyšší model Edge.

                            0 0
                            • Dohny69  

                              Aha, díky moc za rady. Škoda, že to nepodporuje.

                              0 0
                            • Dohny69  

                              Tak jsem spároval radar se 130, stáhnul smart bike lights a jsem v koncích. V garmin connect vidím v zařízení v datových polích aplikaci a když kliknu na nastavení, objeví se mi následující možnosti – viz foto. Do lights configuration bych asi zkopíroval vámi nabízené podmínky? Jediná pro mě smysluplná podmínka je blikání radaru při detekci auta a po předjetí zase ukončení blikání – toto ale u 130 nejde, jak jste psal. Stačilo by mi se nějak dostat do nastavení aplikace, abych si mohl nastavit, že po zapnutí radaru bude svítit v denním režimu (zatím to dělám manuálně). Ještě se zeptám, jestli se v menu u 130 přidává do snímačů radar jako radar nebo i jako světlo, kde se také objevil ( a konfigurace – jednotlivě nebo automaticky). Díky za ochotu a pomoc IT analfabetovi.

                              0 0
                              • jirkous3  

                                V tom případě by mělo stačit něco takového:

                                „###0,7340441­6#1,1!:1:7:0:0D=1###B290­9##2#0#0“

                                Případně něco takového, to by mělo světlo rozsvítit jen za jízdy, ale chce to vyzkoušet.:

                                „###0,7340441­6#2,2!jizda:1:7:0:0C]­0!:1:0:0:0D=1###B2909##2­#0#0“

                                Jde jen o text mezi uvozovkami, snad tak BF nevyhodí ty křížky na začátku. Pokud ano, tak tam mají být před nulou tři.

                                Zkopírovat a vložit do nastavení. Radar jsem ve 130ce nikde neregistoroval, prostě se spároval a běželo to hned.

                                Jo a je to pro RLT510, pokud máš jiný typ, tak si to v konfigurátou­ uprav.

                                0 0
                                • Dohny69  

                                  Nevím co dělám špatně, ale nějak se stále nemohu dobrat požadovaného výsledku. Nepoužil jsem Vaše věty, ale našel jsem a do konfigurátoru světel (vybral jsem Edge 130 a RTL 515) nakopíroval větu, kterou jsem objevil někde na fóru, kdy by světlo mělo fungovat jako brzdové a zároveň je zapnuté denní svícení. V garmin connectu jsem do zařízení v aplikacích do datových polí nainstaloval smart bike like#2, kde v lights configuration vidím zkopírovanou větu, ale radar nereaguje. Po připojení 130 ke garmin expressu taky vidím nahranou větu, kterou jsem tam zkopíroval. Zkusil jsem i vaší první větu, ale taky to nemakalo dle požadavku. Nemáte tuchy, co mám špatně? Díky

                                  0 0
                            • Dohny69  

                              Chyba

                              0 0
                    • Dohny69  

                      Tak se mi to podařilo rozchodit a příspěvek výše tedy neplatí. Chtěl jsem se zeptat na vaší první větu: 30minut před západem se zapne noční režim a 30 po východu a tedy i přes den je zapnutý denní režim (=blikání)? A při pomalé jízdě výchozí režim svícení? Díky

                      0 0
                      • jirkous3  

                        To ne, pokud je to ten nejnovější preset, tak ten svítí nočním při rychlosti mezi 6–13 km. Denním při brzdění. A v noci taky nočním. Nechci aby to ve dne svítilo. Na to mi stačí výrazné oblečení. Jen ty pomalé rychlosti jsem tam dal jako kompromis při ploužení do kopce, kvůli nepřehlednosti v serpentinách.

                        0 0
                        • Dohny69  

                          Tak to jo. Nechám to tedy tak, jak to mám. Určitě chci přes den alespoň blikat, brzy ráno ani navečer nejezdím, kdybych se náhodou vracel nějak pozdě, tak to blikání je určitě vidět dostatečně a brzda je něco navíc. Díky za ochotu.

                          0 0
                          • jirkous3  

                            Já taky napřed přes den blikal, ale pak se na mě obrátilo několik řidičů, že je to dost oslňuje. A protože jsem zastánce hesla: „co nechceš aby druzí tobě nedělej ty jim“, nastavil jsem to tak jak je to teď. A když třeba prší, přepnu světlo ručně tlačítkem buď na noční nebo denní blikání. Ta „brzda“ se mi osvědčila hlavně při jízdě ve skupině. A to blikání při pomalé jízdě je už jen takový bonus navíc. Nicméně když si ten kód nahraješ do konfigurátoru, můžeš si ho snadno přestavit podle svých potřeb.

                            0 0
          • Petak  

            Umí to až 130 Plus…

            0 0
          • shcorepi  

            Při pauznuté jízdě jsem si všiml, že mi 130 plus ty procenta baterky ukáže, stejně jako při nabíjení. Nevím, či je to poslední aktualizací, ale je to tam.

            0 0
    • Frýbik  

      Ahoj, pořídil jsem si k 130 fenixy, umí si 130 vzít tepy z hodinek nebo si musim pořídit hruďák ?

      Díky

      0 0
      • milan.v  

        A chceš seriózní data z hrudního pásu, nebo ti stačí informace z hodinek?

        0 0
        • Frýbik  

          stačí jen z hodinek abych věděl okrajově,nechci kupovat hrudák když vozím fenixy

          0 0
          • jaja01  

            na hodinkach: Nastaveni, Snimace, Srdecni tep na zapesti, Sdileni srdecniho tepu, Zapnout

            na Edge vyhledat HR snimac

            ale jak spravne podotknul milan, z hodinek to je vice ci mene nepresne, zalezi na mnoha faktorech, nekomu to funguje docela dobre, jen s pochopitelnym zpozdenim, nekomu to funguje pri klidnych aktivitach, ale ne prave na kole nebo v telocvicne, no a nekdo to ma za roh permanentne … pokud chces relevantni data, pak jen hrudak

            0 0
            • Frýbik  

              Super. Děkuju,je mi jasný že te nebude přesný. Mám to jen tak orientačně. Díky všem za pomoc už to funguje

              0 0
    • petr_bd  

      menil nekdo u 130ky baterii za nejakou s vyssi kapacitou? na netu jsem nasel, clanek, ze by se tam mela vejit nejaka cinska verze (deklarace 2× vyssi kapacita asi nebude uplne pravdiva) nicmene jsem to chtel zkusit.. pokud neni venku aspon 20 tak pri zapnutym radaru (vse jinak odpojeno) je ta vydrz uz uplne zalostna

      0 0
      • enjoy79  

        Myslím že někde výše se to řešilo. Někdo sem dával odkaz jak na baterii, tak na návod k výměně. Mám to za sebou a je to hodně poznat. Jediná chybka na kráse, že teda aspoň v mým případě i když je nabitý naplno, ukazuje o dílek z baterky míň. Teď v zimě výjezdy okolo 3hod. a v podstatě neubyl žádný další dílek z baterky, tudíž zůstaly 4dilky. Jsem rád že jsem ji vyměnil.

        2 0
        • petr_bd  

          diky.. jj ten navod na vymenu jsem videl.. tak to snad taky nekdy zkusim :)

          0 0
    • kingkenny  

      Kamarád si koupil Edge 130, v Connectu to chtěl spárovat s telefonem, naskočí mu tam kód, ten tam zadá a naskočí mu párování se nezdařilo. Neví někdo co s tím?

      0 0
      • Fantomas111  

        Z návodu:

        Párování se smartphonem

        Chcete-li používat připojené funkce zařízení Edge, musí být zařízení spárováno přímo v aplikaci Garmin Connect™, nikoli v nastavení připojení Bluetooth ve smartphonu.

        Taky mě to nešlo, povedlo se mi to až na několikátý pokus.

        0 0
    • enjoy79  

      Ahoj, přicházím s dotazem. Po roce a půl, už asi měsíc, mě začalo zlobit samovolné a opětovné odpojování čidel – nejprve senzor rychlosti, pak hrudní pás a spojení s mobilem taky. Zkoušel jsem čidla odebrat, znovu přidat. Telefon jsem taky prošel v nastavení, aby mi apku na pozadí neukončoval android. Garmina jsem připojil i na PC a přes GarminExpress zkontroloval aktualizace. Poslední co bych chtěl zkusit, přeinstalovat Garmin Connect v mobilu. O co všechno přijdu, nějak mi to nedochází. Garmin Connect mám spojený se Stravou, tu používám prioritně. Doporučíte někdo něco jiného? Snažil jsem se něco vyčíst ve vláknech 530/830 ale je to na mě moc informací, už se v tom ztrácím.

      Díky za rady

      0 0
      • Motyll  

        Odpojování čidel určitě nesouvisí s GC v mobilu.

        0 0
      • wittas  

        Poslední měsíc mám svojí 130 taky nějak nakopnutou.

        Mně se zase nechtějí synchronizovat aktivity. Pokaždé když chci přes GC nahrát aktivitu, tak to trvá třeba několik hodin. Pomáhá odpojit/připojit BT a pak se třeba na poněkolikáté aktivita uploaduje.

        • přeinstaloval jsem GC
        • znovu nově pároval 130ku

        Nic nepomohlo.

        Mám podezření na výpadky BT komunikace při synchronizaci.

        S čidly problém nemám.

        0 0
        • enjoy79  

          Jj, synchronizace aktivit to samý, někdy za 30s, někdy až třeba na potřetí po vypnutí / zapnutí garmina

          0 0
        • magadafagada  

          tak tohle je zase problém mobilu, starý systém, případně neaktualizovaný GC

          0 0
      • milan.v  

        Ztrácet se nemusíš, odpojování/při­pojování čidel je tam asi stokrát, protože to je opakující se chyba ve FW…

        0 1
        • enjoy79  

          No to máš pravdu, a není to tak, že na 130 tak často nevydávají aktualizace?

          0 0
      • MaPa  

        Můžeš zkusit zanadávat na garmin nebo se pomodlit, většinou to pomůže zhruba stejně jako reinstalace čehokoli. Bohužel.

        Moje zkušenost je pak taková, že když jsem dostal jinej firemní telefon, takovýhle věci se na chvíli uklidnili (u E520 ale nešlo o výpadky senzorů ale přímo spojení Edge s mobilem), ale rozhodně to neber jako radu – jsem malej vzorek a mohlo se to sejít s tisícem dalších věcí který se přitom zrovna staly.

        0 0
        • enjoy79  

          Tel. mám asi 4 roky furt stejnej, zlobit to začalo nedávno. Dosud jsem na Garmin Express neměl potřebu nějak chodit, říkal jsem si, že zkontroluji právě jestli není nějaká aktualizace a nebyla, problém pořád stejný.

          0 0
          • BB  

            Když mě zlobí spojení mobilu s Edge (většinou po aktualizaci apky GCM, nebo aktualizaci fw v Edge) tak odeberu Edge z apky GCM, musí se odebrat i záznamy spojení BT v operačním systému a v Edge odeberu telefon. Potom to znovu spojím a spojení funguje do další aktualizace.

            0 0
    • kingkenny  

      Proč mi nejdou garmin segmenty? Aktivity v connectu mám dané jako veřejné a stejně nic

      0 0
      • milan.v  

        Vypadá to zase na nějakou celoplošnou chybu ve FW Garminů, to není jen u 130ky, ale i v dalších, vyšších modelech Edgů…

        0 0
    • eLGi  

      Zdravím, nikde jsem to tu nenašel, tak se ptám.

      Zobrazuje Edge 130 body na trase, které si do trasy přidám v Garmin Connect?

      Trasa vytvořena na Mapy.cz a v GC otevřeno gpx.

      Mě se totiž ty body v zařízení nezobrazí a ani mě neupozorní, když jimi v reálu projedu.

      Tak mě zajímá jestli to 130 prostě neumí, nebo jestli je to nějaká chyba…

      Díky

      0 0
      • MaPa  

        E130 nemám, ale ve většině přístrojů v nastavení-courses je přepínač Coursepoints On/Off, nemáš to náhodou vypnuté?

        0 0
        • eLGi  

          Díky, ale nikde jsem to tam nenašel, tak je možné, že to prostě neumí…

          0 0
      • jirkous3  

        Bohužel 130ka to neumí.

        0 0
      • BB  

        Pro zobrazení coursepoints je nutné do Garmina trasu přenést pomocí formátu TCX nebo FIT. Takto to fungovalo u všech Garminů, co jsem vlastnil, ale se 130 zkušenost nemám. Ale tipuji, že se to bude chovat stejně.

        0 0
        • eLGi  

          Díky za info, ale to je pro mě dost komplikované, trasy dělám na mapy.cz.

          Každopádně bych se ale stejně přikláněl k tomu, že to ta 130 neumí. Protože co jiného by mělo být kompatibilnější, než když tam ty body přidám přímo v aplikaci Garmin Connect?

          0 0
    • jirkous3  

      V poslední aktualizaci Smart Bike Lights přibyla možnost reakce na radar i pro naši 130ku. Kdo to využije, tak může použít můj kód. Případně ho lze snadno v konfigurátoru upravit. Použijte jen část mezi uvozovkami. Níže popíšu jednotlivé části.

      „###0,7340441­6#7,6!noc:1:6:1:0Es-1800,r1800!of­f25p:1:0:1:0B]4!ra­dar:1:7:0:0I]50]-1!brzda:1:7:1:0A[-6!pomalu:2:6:1:0C]­1.94444C[3.61111!:1:0:­0:0D=1###B2909##2#0#0“

      Night flash: zapíná noční blikání 30 před soumrakem a vypíná 30 minut po rozednění

      Off25p: vypne následující tři části, pokud je baterie pod 25 % nabití.

      Radar: zapne denní blikání při detekci auta, vypne ho když se přiblíží na 50 metrů (to je novinka, vyzkoušeno jen narychlo. Možná to bude chtít úpravu, uvidíme). To vypínání na 50 m jsem tam dal schválně, jako řidič nemám to denní blikání za soumraku rád.

      Brzda: zapne denní blikání při zpomalení o 6 %/s.

      Pomalu: zapne noční blikání při pomalé jízdě mezi 7–13 km/hod. Osvědčilo se mi to při jízdě do kopce v serpentinách.

      0 0
      • pivos  

        Mohl bych požádat o návod jak toto zprovoznit? Do Garmin Express jsem stáhl Smart bike lights. V nastavení do řádku Light configuration jsem vložil zkopírovaný kód bez uvozovek. Synchronizoval, na Garminu vytvořil novou stránku dat, dal jedno pole a do něj vložil Connect IQ – Smart bike lights. Výsledek vypadá takhle, nic to nedělá a jsem v koncích… Díky moc za pomoc

        0 0
        • jirkous3  

          Stačí to dát do malého pole. Nicméně něco je tam špatně, tuším, že uvnitř by mělo být S a ne N. V tomto asi neporadím, mě spárování fungovalo hned. Asi bych ale zabloudil někam do nastavení světel ve 130ce. Musí tam být někde volba na tuhle změnu.

          0 0
          • pivos  

            Tak jsem se v tom ještě porýpal a najednou se objevilo kýžené S a začalo to fungovat. Čím to ale bylo konkrétně, nevím. Ještě jsem přidal datové pole teploměru a jsem spokojen. Díky

            0 0
      • Dohny69  
        • takže již funguje možnost rozsvícení radaru při detekci auta i pro Edge130 (dřív to bylo prý pro 130+)?
        • když bych si chtěl větu upravit k obrazu svému (např. blikání se vypne při přiblížení auta na 20 metrů, vypnutí částí pod 15% nabití) stačí opravit ve větě hodnoty?
        • jak upravit podmínku že při brždění bych chtěl zapnout trvalé svícení (ne blikání)
        • když bych chtěl vypustit podmínku, vymažu jí z věty (celé zadání mezi dvěma !)?

        DÍKY

        0 0
        • jirkous3  

          Tak nejjednodušší je zkopírovat ten kód do webového konfigurátoru, tam vše jednoduše upravit a nový kód vložit do aplikace. Je to velmi jednoduché. Ale teoreticky se dá upravovat i ve větě, jen je třeba znát strukturu kódu. Já to tak dělám právě třeba u těch metrů.

          Co se týká nabití, tak tam jsou jen čtyři možnosti, 25, 50 a 75. 130ka toho víc detekovat neumí.

          0 0
          • Dohny69  

            Detekce aut pro 130ku tedy funguje?

            Kód do konfigurátoru zkopíruji a upravím ho tak, že podmínku nabití smažu (když nabití nechci)?

            0,73404416#2,­2!radar:1:7:0:0I­]20]-1!brzda:1:7:1:0A[-6!pomalu:2:6:1:0C]­1.94444C[3.61111!:1:0:­0:0D=1###B2909##2#0#0“

            Mohl by takto vypadat kód, kterým se po detekci auta spustí denní režim, který se 20 m před autem vypne a při brždění se aktivuje denní režim (potřeboval bych ale noční režim – jak?)?

            0 0
            • BB  

              s tím brzděním bych byl opatrný, docela dlouho jsem to zkoušel a dospěl k závěru, že je to nepoužitelné. Je tam velké zpoždění a nepodařilo se mi to vyladit

              0 0
              • Dohny69  

                aha, tak to mi již zbývá pouze aktivace denního režimu při detekci auta a ukončení režimu při vzdálenosti 20 m od auta

                kdyby toto 130ka zvládla, byl bych asi i spokojený

                0 0
                • jirkous3  

                  Dohny, zkus napřed těch 50. Ono se to nezdá, ale auta jedou rychle a když dáš 20 m, tak než světlo zareaguje, už tě auto míjí.

                  0 0
                  • Dohny69  

                    Tak se zdá, že to funguje. Dal jsem tam nakonec 30 m. Jezdím převážně v Rakousku a tam někdy jede auto za vámi klidně i několik minut, než má jistotu, že vás může předjet . Tak nechci, aby mu to pralo do očí. Když mě bude předjíždět rychle, je mi skoro jedno, když světlo zareaguje a přestane svítit až mě bude míjet.

                    0 0
              • jirkous3  

                Můžeš to nastavení vyzkoušet. Já byl taky docela skeptický, ale když jsem vedl skupinu cykloturistů, tak si pochvalovali, že vidí když při jízdě z kopce v zatáčkách brzdím. Takže to asi funguje.

                0 0
                • BB  

                  jo je to použitelný, když ten a tebou má dostatečný odstup. Pokud je za tebou 2–3 metry tak, pokud bude čekat na brzdivé světlo, tak ho máš na zádech.

                  0 0
                  • jirkous3  

                    Asi mám štěstí, s lidmi, kteří by za mnou jeli z kopce dva metry nejezdím. Ale chápu, není to spolehlivé na 100 %, tak to prostě je. Přesto si říkám, že i kdyby mě to mělo jen jednou v životě zachránit před nepozorným řidičem, je to úspěch. Vždyť to nic nestojí.

                    0 0
    • vaclaw  

      Zdravím, mám s Edge 130 plus problém. Mám v connectu tréninkový plán a do 7. týdne vše ok, ale teď se mi přestaly nový tréninky nahrávat do Edge, ať dělám co dělám. Zkoušel jsem resetovat nastavení, smazal v Expressu všechny aktivity apod. ale nic nezabírá. Ni google mi neporadil nic smysluplnýho. Netušíte prosím někdo, čím to je a co se s tím dá dělat? Díky moc.

      0 0
      • Pety  

        Nemohlo by to být, že máš v Edge uloženejch už těch treninku moc ? Zkus starý promazat.

        0 0
        • vaclaw  

          To jsem zkusil a taky nepomohlo. Nicméně popravdě si nejsem jist, jestli jsem smazal to co jsem měl, jestli tréninky nebo jenom historii aktivit. Ještě se na to radši kouknu.

          0 0
    • Pety  

      .

      0 0
    • Mamoulian  

      Ahoj. Neví někdo, jak změnit defaultní název aktivity „místo+bike“?

      0 0
    • Ales007  

      Zdar chlapi, potřeboval bych poradit. Mám Edge 830 + Varia RTL515 a vše funguje bez problémů. Před časem jsem si pořídil i Edge 130 plus, ale doposud se mi ho nepodařilo spárovat s radarem. Zapnu radar, cyklopočítač a dám přidat snímač. Edge ho okamžitě najde a přidá ho do snímačů jak jako světlo, tak radar (nevím proč oba). Tím to ovšem hasne – občas se pokusí vytvořit síť světel, ovšem s výslednou neúspěšnou hláškou. Zkoušel jsem radar nechat buď jako pouze světlo nebo jako radar, ale nic nepomáhá – nikdy se nepodaří vytvořit úspěšně síť světel. Netušíte, v čem by mohl být zakopaný pes?

      0 0
      • milan.v  

        Spárování s Varia Radarem jako síť světel a radar je v pořádku, jakýkoliv jiný zásah, vymazání jednoho z těchto čidel je špatně…

        Čtení návodu proběhlo?


        Párování radaru s kompatibilním zařízením Edge

        https://www8.garmin.com/…7B95331.html

        Tento postup je určen pro zařízení Edge® 1030, 830, 530 a 130. Pokud zde vaše zařízení není uvedeno, přejděte na stránku buy.garmin.com.

        Umístěte zařízení Edge do dosahu snímače (3 m).

        POZNÁMKA: Během párování zajistěte odstup 10 m od ostatních snímačů ANT‍+®.

        Zapněte zařízení Edge.

        V menu Snímače vyberte možnost Přidat snímač > Vyhledat vše.

        Když je zařízení Varia™ RTL515/RTL516 vypnuté, přidržením tlačítka zařízení na 2 sekundy vstupte do režimu párování.

        Stavová kontrolka fialově zabliká a zadní světlo se zapne. Zařízení zůstane v režimu párování 5 minut, případně do stisknutí tlačítka zařízení.

        Vyberte snímač.

        Až dojde ke spárování snímače se zařízením Edge, stavové ikony radaru a světla zůstanou svítit.

        1 0
        • Ales007  

          Ahoj, díky za reakci. Návod jsem četl :-) Nicméně jsem problém konečně vyřešil (samozřejmě pár minut po vznesení dotazu :)) ). Problém byl v neaktivním párovácím režimu radaru (zapínací tlačítko bylo nutné nechat pro startu stisknuté o pár mikrosekund déle). Zmátlo mě, že cyklopočítač radar navzdory tomu všemu našel a připojil (byť neúspěšně). Každopádně díky! ;-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.