Brzdy Saint br-m820 nebo XT br-m8120?

23 nepřečtených
  • zderem

    Ahoj. Mám lehké dilema. Chtěl bych vyměnit brzdy na Levo SL. Teď mám Sram Code silver a chci Shimano. Budou lepší Sainty nebo XT stačí? Nejezdím žádné DH extrémy.

    0 0
    • Mr.Duck  

      Je to hodně podobný. Xt mají nějaký mouchy co Saint ne(méně odolná páka), ale zase má xt malinko příjemnější pocit na páce se mi zdá. Mám několik párů jak xt tak Saint, a nemůžu říct že jedno je lepší než druhé.

      0 0
    • tomfree  

      Jde o to co od toho vlastně čekáš,jezdím code a na sl mám xtr,protože jsou lehčí,ale brzdí oboje dostatečně, jen mají zcela odlišný nástup.

      0 0
    • Kouba_2005  

      Formula Cura 4 + Sram HS2 kotouče :-)

      0 1
      • david25  

        Ano chce shimano, dokonce posle dva typy na porovnani. A pristane tady Formula. Ze vas to furt bavi :D

        9 0
        • Kouba_2005  

          Ano, baví, doporučuji na základě vlastní zkušenosti. Evidentně do výběru Formule zapomněl zařadit, to se stává :-)

          0 3
    • zderem  

      Shimano chci kvůli oleji. S brzdovkou nekamaradim. Dík za názory. Zatím vedou xt.

      1 0
      • Kouba_2005  

        Formule jsou taky na olej :-) Měl jsem i čtyřpístky XTčka, i Sramy Code a Formule o trochu lepší než Shimana. Odvzdušňování stejně jednoduché a vypadají líp.

        0 3
        • goofy  

          Jakože Formule vypadají líp? To jako fakt? Vzhled byl jeden z důvodů, proč jsem je hned zrušil z výběru… :-D

          0 0
        • Mr.Duck  

          Sorry za priziveni off topic..

          A presne proto jsou tu dohady porad dokola. Super ze ti vyhovuje cokoliv ti zrovna vyhovuje, ale co je lepsi nebo horsi je objektivne subjektivni. Co vypada lip asi netreba komentovat :)

          Sice fer pripominka, ze Formula ma taky olej, ale to ma i Magura, Sram, TRP, …whatever a myslim ze je tu dostatek temat a nazoru co je nejlepsi a co je shit. Nic moc mezi tim.

          Ale to, ze tu temer na 100% dotazu „Jabko nebo hrusku?“ dostanes odpoved „Ja mam rad gulas“(*) sem uz i ja pochopil ze fakt je akorat k nastartovani dohady ktera s puvodnim dotazem absolutne nesouvisi.

          * – Nekdy misto toho obdrzis vysvetleni ze "jabko nema smysl, nezer a setri dvacet let a pak si kup jablecnej sad

          4 0
          • Kouba_2005  

            Dostal několik doporučení na XT, tak myslím, že může být spokojen, jeho dotaz byl zodpovězen. Offtopic byl, je a bude, sestimsmiř :-) Naopak za sebe můžu říct, že když jsem tu měl podobné dotazy, tak jsem nakonec na doporučení či reakce ostatních vzal něco jiného a nikdy jsem nebyl zklamán. Někdy prostě člověk potřebuje trošku postrčit správným směrem (netvrdím, že je to zrovna tento případ).

            asi by bylo zajímavé vidět, kdo ty palečky dolů dává, ale stydí se za to :-D

            0 0
          • mirorek2  

            „jabko nema smysl, nezer a setri dvacet let a pak si kup kua guláš!!!“ :-D

            1 0
    • blackboy007  

      XT jsou super doporučuji

      0 0
    • goofy  

      Vozím už druhé Sainty… XT bych taky přežil, ale když jsem skládal nové kolo, tak jsem šel zase do Saintů. Důvod? Ani nevím. Předchozí spokojenost, méně praskající páčky, jsou údajně méně náchylné na pumpování.

      4 0
    • TinkTink  

      Podle mého je to úplně jedno a rozhodl bych se podle řazení, abych mohl mít jenom objímku brzdy a nemusel mít separé objímku na řazení :-) (Teda já bych tam dal Magury, ale to je druhá věc :-D )

      1 0
      • Mr.Duck  

        Presne podle toho mam na ruznych kolech ruzne brzdy – 10s DH nebo commuter ma Saint, 12 ma XT. Krome te krehke paky u XT to je hodne podobne.

        Nevim jak v CR, ale kde se zdrzuju jsou XT o dost levnejsi, a chlazene desky jsou trochu levnejsi pokud je ma v planu vozit.

        Predpokladam ze OP ma sram, coz by melo jit pridelat na XT pokud se nemylim, na Saint by byl potreba nejaky adapter nebo objimka.

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.