Brno prázdninové 2021 část 2.

541 nepřečtených
  • Paja

    Jsem se uklepl a zablokoval aktuální vlákno, bohužel odemknout už to nejde…

    0 0
    • LM  

      Možná nějaký B-F Admin by to zvládnul ještě odemknout (teď bude ráno panika a pak povyk:-))

      0 0
    • Smazaný účet  

      To máte z těch piv, pane vedoucí. Už ve fotkách říkali, že se Vám to vymstí. A je to tady :-P

      0 0
      • Paja  

        Tož nějaký to pivo jsem včera měl, ale spíš bych to sváděl na ospalost ;)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Je to hnůj? https://road.cc/…-2021-283355

      Převody špaténka.

      0 0
    • babicak  

      P@X má ve fotkách 81 příspěvků, to je již solidní číslo. Je vidět, že téma jím nadnesené provokuje. Třeba takového Pepka Vyskoče :-) , ještě, že nečte naše vlákna.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Viděl jsem, po upozornění na fotky. Některý komentáře jsou hodně směšný, takže jsem se i pobavil.

        0 0
        • babicak  

          Ten Tvůj příspěvek tam taky pěkně zapadl :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Rád si přisadím. Kdo mě zná trochu líp, ten mě má za sarkastický, ironický a cynický hovado. Kdo mě zná trochu míň, ten často nechápe co říkám a píšu. Kdo mě zná málo, ten si myslí, že jsem *******. Pravdu mají všichni :-)

            Třeba paní tchýně mi po X letech oznámila, že až po letech zjistila, že ne všechno myslím vážně. Ale že stejně neví co a kdy.

            0 0
      • babicak  

        Tak už 114, dobrá práce P&X!

        0 0
    • Karaya  

      Z aktuálního rozhovoru s Milanem Hanykem:

      *A naopak nejhorší zážitek?

      Pole kolem vesnice Prace. Tam nastaly po bouřce bahenní orgie, které nás dost nalomily.*

      A to maj kliku, že je neposlali na Tvarožnou :D

      0 0
      • mastihuba  

        to rozhodně, ale zase tady je neustále nachystaná wapka, takže když to někdo v zoufalství dotáhne až k nám na dvůr, tak jejich kola z toho baheního zajetí rád vysvobodím. Sám jsem tam v opilecké pýše jednou urval hazku. Onehdá jsme tam jednoho zoufalce v 5 BMV tahali po 15m, byl to docela kumšt ho vysmekat zpět na pevnou plochu :)

        0 0
    • Jaroslávek  

      :-)) i mistr tesař se utne.

      0 0
    • novcze  

      tak jsem mentálně nevydržel tu bouli na zadním plášti a zkusil lehce do ní píchnout a nebyl to ani půl milimetr a hned šel vzduch, zkusil jsem tam strčit knot, ale asi jak tam bylo trhnutý plátno, tak to nedrželo… nahodil jsem vittorie z dekáče a snad bude klid

      muc-off mlíko jde relativně dobře čistit vodou, ale i tak je to drbačka a s notubes to musí být ještě větší porod

      0 0
      • Excel  

        Jsem nedavno sundaval Tufo s NT standard a byl jsem mile prekvapenej jak to slo krasne vsecko pryc jak z rafku tak plaste.

        0 0
        • mastihuba  

          Muzu mit nesmelej dotaz proc to sundavas z pláště? Ten preci po sundani z rafku jde do popelnice nebo do kontysu…

          0 0
          • LM  

            Snad do sběrného dvora si chtěl určitě napsat :-).

            Já to teda před uložením pláště do krabice (před opětovným použitím o půl roku později) jen trochu opucuju z patek pláště a bezdušové pásky. Vevnitř v plášti, pokud tam není nějaké zaschlé „latexové jezírko“, ta vrstvička ničemu nevadí…

            0 0
            • Paja  

              …a kam si myslíš, že to z toho sběrnýho dvora jde? ;-)

              0 0
          • Excel  

            Bys uz mohl vedet, ze nejsu zadnej masochista.

            Prdlej plochej drat, v Hape vymeni „rychle“ kdyz mu to zavezu holy. Takze odmlikovat, odpaskovat a radeji jsem to i odkazetoval ( bylo to u kazety).

            Jinak samo to mjdam, ze. ;-)

            0 0
        • novcze  

          a bylo to vevnitř tekutý nebo spíš zaschlý když jsi to sundával, standard NT mám v plánu vyzkoušet hned jak sundám současné pláště, což doufám, že bude až na konci příštího roku.

          p.s.

          ještě k tomu čištění muc-offu, sice většina šla setřít a zbytek vyčistit mokrým hadrem, ale i tak bylo na pár místech pod patkou pláště na ráfku něco tvrdého do čeho jsem musel rýpnout šroubovákem, aby to šlo dolů, vůbec netuším co to bylo, vypadalo to jak nějaká koroze, ale ne z ráfku, protože po vyčištění byl ok.

          0 0
          • Excel  

            Byl tam sliz na gume, tekuty uz skoro nic, ja dolivam jen kdyz pichnu, mohlo to bejt tak 10 mesicu stary.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Dráždidlo na měšťáky, to bílý logo bych hodil do …

      Tady přibylo lajkování příspěvků. Na co?

      5 0
    • Smazaný účet  

      Kdosi nám pevně zakotvil do foto skupiny mých „největších“ kamarádů, no tvl., někdo chytá druhou mízu ;)

      0 0
    • mastihuba  

      Takovej dotaz na zasloužilé rodiče… Mate nekdo deti v lesni skolce nebo ve skole se slovnim hodnocenim? A mate na to čistě akademickej nazor? :) Ja jen že když to porovnavam s klasikou co jsem zazil, tak tomu popravdě moc nerozumim…

      0 0
      • Polka  

        Mladej měl mít slovní hodnocení, ale sám ho odmítl, že chce známky, takže má nakonec známky i slovní hodnocení, kde je to víc rozebraný. Já rozumím oběma.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Směna na Siemensu začíná: https://youtu.be/58kOo0z2Wy4

      Totálně jsem se minul povoláním, corelový psycho algoritmus, kdy musím navrhovat něco, co se mi nelíbí za 20, to je výsměch ve 44 letech.

      0 2
      • Excel  

        Padesátník už musí slevit…dvacet zapomeň, šestnáct možná… ;-P

        0 0
    • Smazaný účet  

      Ranní postřehy:

      Tak tohle jó, ale o 5 kg lehčí: https://www.bike-forum.cz/…80-dobordelu

      https://youtu.be/-gK4x-zL0ak

      Zdejší Salomoni (Mavic) předběhli dobu, nové grevl Adidasky (FiveTen): https://mtbs.cz/…lnky-na-kolo

      0 0
      • Smazaný účet  

        :)))

        0 0
        • babicak  

          Tak dneska si to pojedeš vyzkoušet, jaké to bylo, zelené tepláky ssebou, fotku Ti udělám rád.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Thepláky byly modré (každý chtěl ode mě na záda nakreslit civil zima), pyjamo žluté, jinak jsme měli vz. 85, vycházkové místo saka s elpíčkem jako první ročník vz. 95 (ze začátku v tom nechtěli pouštět ani do divadla), pak jsme měli pracovní jak trestanci.

            Já chci ale vyzkoušet jinou věc z areálu, na fotkách z jízd však není.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Přesně tak, modrý tepláky, značně vytahaný, žlutý pyžamo alias banán, vzory hader nevím, ale jen si pamatuju, že letní vršek byl jakási plastová bundička (do 25 a víc °C zážitek) a kalhoty značně kousavý, k tomu super polobotky…neza­pomenutelný byly ty zelený tenisky, ve kterých byl běh opravdu zážitek, obzvlášť na asfaltovým buzerplace. Ty nový vycházkový maskáče myslím měli až ti po nás. Já končil, mám dojem, zrovna v tom 95. Jo a ty postele z fotky jsou nějak divně nízký, to jsme měli myslím kousek výš nad sebou. Možná mate fotka.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jeden večer na třech židličkách v polospánku na rotě apod., druhý v hospodě, a tak pořád dokola. Pak jsme chodili hrávat do kanclu Wolfa a Bombermana, výcvik si nějak nevybavuji :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Já jako bývalej kuchař jsem služby ani výcvik (kromě přijímače) neměl a do hospody neměl potřebu chodit, když jsem to měl z domu blíž na vojnu než před vojnou do práce, kromě měsíčního trestu odvelení do Bechyně. Tam to aspoň trochu vojnu připomínalo. Minimálně ten uzavřenej vojenskej prostor.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Posl. čistý rok, za chvíli budu slavit čtvrtstoletí na práškách.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jestli to teda nemáš jako následky vojny. Co zažalovat armádu o odškodný?

                      0 0
                      • Polka  

                        Jasně, napřed vycucat pracák/sociálku, pak zažalovat armádu, hodit to k ombudsmanovi, pak k nejvyššímu soudu…ústavnímu, to je dneska moderní :-D

                        0 0
                        • Excel  

                          …a nakonec ti znárodnit barák ;-)

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Zapomněl jsem na smajlíka, sorry jako :-)

                          0 0
                          • Polka  

                            Já to bral jako by tam byl, proto jsem ho dal i za svůj koment.

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          Kolik myslíš, že jsem od r. 2011 (6 let doma) od pracáku dostal?

                          0 0
                          • Polka  

                            Nevím, čtvrt mega?

                            0 0
                            • Motyll  

                              Přitlač…

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Bylo to přerušené, takže 2× cca 3 měsíce 60% a 2 měsíce 50% ze 17.000,–.

                                Felta teda nechceš?

                                0 0
                                • Motyll  

                                  Doba je zlá, teď ne.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    To jsem si myslel, jaký bude v této době CX prodejní trhák. Díky absenci pevných os je to v prdeli. Asi jsem měl dát do inz. /gravel.

                                    0 0
                                • RomanH  

                                  Kdyz uz se v tom tady verejne rypes…

                                  Ciste ze zajimavosti, jak je to v techto pripadech se zdravotnim / socialnim ? Pokud jsi veden na UP, tak to plati za Tebe stat (i dlouhodobe), ale pokud tam veden nejsi, tak si to musis platis sam ?

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Nemusíš to platit vůbec, taky takový znám.

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Pockej, to je pak ale docela pruser, ne ? Samo v ohrozeni zivota Te osetri, ale… Navic Ti podle me vznika dluh, a kdyz se po X letech rozhodnes pracovat a zacnes mit prijem, budou nad Tebou viset exekuce a neni z toho rozumna cesta ven….Ale treba se pletu.

                                      0 0
      • Polka  

        Dyť je to zrezlý :-P

        0 0
    • RomanH  

      Po 14 dnech jsem otevrel na mobilu BF a nestacim se divit. Daji se ty „lajky“ nekde v nastaveni uzivatele vypnout (alespon pro mobil, ze ktereho lezu na BF v 99%) ?

      Jinak Pato gratuluji k novemu kolu, z WA jsem netusil, ze jsi byl az takovy muz cinu :-)

      0 0
      • LM  

        Lajky nejdou v nastavení vypnout a zpomalujou načítání dlouhejch vláken, můžeš se přidat ke stěžovatelům sem :-)

        Jestli se toho chceš zbavit, tak si na telefon nainstaluj mobilní Firefox, uBlock Origin addon a nastav pravidlo

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak mi došlo ramínko z Ali origo, starý nejde povolit, torx v piči, už je to zas všechno v kopru.

      0 0
      • Polka  

        To vem normál křížovým šroubovákem nebo do něho navíc mrdni kladivem, aby se tam vytvořil lehce křížek za kterej to zabere a povolíš. Nebo i plochým to nějak půjde. Kua tys jako malý děcko nikdy nerozbíjel modely a nerozdělával je na součástky? To jsou základní motorické schopnosti a práce s nářadím :-) Novej šroubek k utažení pak už někde seženeš.

        0 0
      • mastihuba  

        Tos takhle domrdal sam? Nebo už to tak bylo? :) Cos včera nebo předevčírem nechapal na tom, když jsem jemně naznačil že bys sam na kole nemel nic dělat?

        0 0
    • Smazaný účet  

      Drží někdo odpolední směnu na základně? Že bych se tam zastavil, než přijede skupina skupina netopýrů.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kdyby jste náhodou někdo něco chtěl, tak se včas ozvěte…

      Fotka je nevábná, sorry.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Lambo Countach 2022, V12 s elektromotorkem: https://youtu.be/IuhP9DZHygQ

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dušané, na rozehřátí den před Kuksem: https://www.letapeczech.cz/

      0 0
    • Smazaný účet  

      No brain on skate: https://youtu.be/7l0_TGAuw3E?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Smysl života na prahu padesátky.

      0 0
    • mastihuba  

      Co to je?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Dnes jsme zajeli pěšmo na Holštejn a okolí a náhodou jsme zjistili, že jsou prohlídky i v Holštejnské jeskyni. Vstup dobrovolný, včetně výkladu místních nadšenců, kteří v jeskyni kutají od 60. let. S jinými jeskyněmi nesrovnatelný, protože chodíte chodbama jak permoníci a v hlavní části je výzdoba mini krápníků kolem vás v mezeře pár desítek centimetrů. Takže tuto zajímavost musím doporučit. Zn.: Vezměte si něco na oblečení. Já návštěvu nečekal, tak jsem si dal asi 30 min jen v triku a kraťasech, což v jeskyni nebyla žádná hitparáda. :-)

      0 0
    • Karaya  

      Borci, byl to zážitek. Jestli s vámi někdy vyjedu, tak povykládám :-). Sjíždění malé Francie a Katka trailů se vyplatilo, protože ta trať byla hlavně o hlavě :-).

      https://mtbs.cz/…/album/11844

      0 0
      • RomanH  

        Pekne.

        Ja si dnes zahral 2× na delnika MTB, 2× 20 minut tahani bika pres vysokou travinu a ostruzini mezi Jinosovem a Zalesnou Zhori, do puli lytka ve smradlave kaluzi. I kolem Libochovky si spoustu pesin vzala priroda (bolsevnik, ostruzini, koprivy a traviny) zpet. Ale cesta je cil :-)

        Jo, a ze Svate Hory je pustina (viz. fotky), kam se da jen vyjet a vratit stejnou cestou.

        0 0
        • mastihuba  

          Aneb jak prodat to ze si napicu nalajnuju trasu.

          Posledne sem najel linku co se posunuju v zime a taky sem si rikal jaka su ***** blba s koprivama a ostruzinim po krk.

          0 0
      • Karaya  

        Ještě nějaká ta dokumentace od kamaráda, který kromě focení stíhal mohutně povzbuzovat

        1 0
        • LM  

          To je nějakej specialní dres, na kterém nedrží bahno? (aneb kolo zajebané, jezdec čistej:-))

          0 0
          • Karaya  

            Tak přece si nezablatím bílý dres,že

            0 0
            • mastihuba  

              To se blbě pere že :)

              0 0
            • Karaya  

              BF mi urizlo zbytek příspěvku. Psal jsem, že do toho od rána pralo fest slunko, takže bláto bylo spíše lepivé. Kolo bylo zaděláné hlavně z blátivého výjezdu po jednom padáku – viz. 25. minuta

              0 0
        • Excel  

          To vypadá na slušnej mazec.

          0 0
          • pepek  

            To už se jela Mulda?

            0 0
            • Karaya  

              Nene, mistrovství vesmíru bude až 10.10. Nicméně trať Muldy by se mohla trochu ztížit, to zase jo :-)

              0 0
              • pepek  

                Já bych radši zavedl hmotnostní kategorie, jak to mají zápasníci. Nebo BOP (Balance of Performance) – zaplombované závaží v batohu by stačilo, restrictor do huby by asi neprošel :-)

                0 0
              • obda  

                Onehdy tam některé úseky byly rozdupané od koní pekelně ;) Pokud myslíš nějaké dropy, rockgardens a skoky, uvědom si, kdo tam jezdí :D

                0 0
        • obda  

          Hustý, klobouk dolů a palec nahoru! Je fajn, že trať nebyla moderní umělina. Nicméně technicky bych to asi stejně nedal, v tomhle mi XC dost ujelo.

          0 0
          • Smazaný účet  

            XC technicky ujelo od XC

            0 0
            • obda  

              Takové enduro, kde je hromadný start a měří se čas i do kopce :D Nicméně divácky je to rozhodně atraktivnější, než dříve.

              0 0
                • Karaya  

                  Taky jsem řval, když tam nějaký kadet chtěl zastavovat v rockgarden, kterou musíš proletět, nebo se zaseknes. Tak jsem ho slovně podpořil v projetí no 

                  0 0
                  • obda  

                    Před tebou bych na kole teda jezdit nemohl. Nijak bys mne nepodpořil, a ještě by ses něco dozvěděl :D

                    0 0
                • Polka  

                  :-DDD

                  0 0
              • Karaya  

                Tak zas ty technické pasáže jedeš relativně pomalu. Na Mulde se všechny sjezdy jezdí pekelně rychle a případný střet se stromem po nějaké chybě může skončit fatálně.To tady nehrozilo vůbec.

                0 0
      • Polka  

        Ale tak ty jsi už MČR XC masters jel loni nebo předloni v Anthroposu nebo se mýlím? Takže zkušenosti máš.

        Jaký by to v Harachově bylo, kdyby tu trať Vénovi komise nepozměnila? Možná bys měl úplně jiný zážitky :-)

        0 0
        • Karaya  

          V Anthroposu to byl standardní pohárový závod.

          Podle toho videa s původní Venovou tratí tam nic nechybělo. Vena se na trati pohyboval a upasáže Skalka, nad kterou někteří protestovali, jsem slyšel jak Vénovi říkají „na Hološáka ser“. A taky že jo, skalka se jela.

          Takže bych řekl, že Hološák vs Véna = 0:1 :D

          0 0
        • Karaya  

          Skalka zde

          Do tohohle místa to v podstatě sedí, jen za křížením trati oni jeli chicken way, na Čaka se sjíždělo po pravé straně rovnou přes šutry. Za skalkou jedou e-bike a mají jinou techniku. Tam, co jsme jeli my, byla nejblátivější pasáž celého okruhu.

          Jestli je tohle původní Vénova podoba, tak opravdu neubrali nic.

          BTW u Skalky jsem mudroval snad 10 minut a nakonec to byla jedna z nejlehčích pasáží okruhu. Hlava je hrozná věc :-).

          Ještě edit – tohle je dobrá fotka z té skalky, tady to působí ještě strměji, než to ve skutečnosti bylo :-)

          https://mtbs.cz/…d1bb423a.jpg

          0 0
          • Paja  

            To už i na MČR se jezdí na éčkách? Já myslel, že ta opičárna je jen na MS.

            0 0
            • Karaya  

              Prý se to málem nejelo kvůli nedostatku účastníků. Tak uvidíme za rok..

              0 0
    • mastihuba  

      Včera Dragoun parada, škoda že si Bukola vybrala svou daň. :D

      0 0
      • Motyll  

        Dragoun byl paráda, ale Polkův první flek, hajného výhra v tombole a dvacet dalších důvodů udělaly ze soboty reset 

        0 0
        • babicak  

          Hajneho výhra v tombole musela být pro některé účastníky šok. Příště přijedou už jen pro tu tombolu :-). Včera tam zpíval Roman D?

          0 0
    • Smazaný účet  

      Nechcete někdo pedále M520? Sešly se mi tady troje různého stáří. I nějaký kufry bych našel.

      0 0
      • Polka  

        Cena?

        0 0
        • Smazaný účet  

          250,–

          nové kufry +100,–

          0 0
          • Polka  

            Pokud jsou černý (pedály), tak beru s i kuframa, předání na Buku, dík.

            0 0
            • Paja  

              …to s náma bude muset zítra jet ;-)

              0 0
              • Polka  

                To by bylo ideální! O:-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mám postfest misanthrope syndrome.

                  0 0
                  • Paja  

                    Z toho tě dostanem ;)

                    0 0
                  • Polka  

                    Tak mi to prostě rezervuj a někdy jindy nebo vyzvednu až budu mít cestu do Brniska.

                    0 0
                  • pepek  

                    Já si pro to dojdu, nemusíš nic balit, nebo jezdit na Buk mezi (protivné) bikery :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      To je takovej zájem o omlácený 520? Myslím, že taky dvoje budu mít, ale ani by mě nenapadlo to někomu nabízet.

                      0 0
                      • pepek  

                        A na té fotce není skutečný stav? Nevypadají omlácené :-)

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        A jaký to vyvolalo zájem tady, kde obvykle nikdo nic nechce.

                        Jó hoši, Shimano za chvíli dožene cenově Sram.

                        0 0
                      • Smazaný účet  

                        To je škoda nabízet, po kompletní rozborce a namazání dvou starých párů, který se mi zdály na vyhození (vůle, přidírání, vrzání), jsem zjistil, že už mám asi do konce života na čem šlapat. Nemyslím takový to vyndat osu i s ložiskama, ****** tam vazelinu a zase zavřít, ale komplet do kuličky na prvočinitele, vyčistit, namazat, vyskládat kuličky do drah, seřídit vůle a hotovo. Ale kdo by ses tím drbal za ty prachy. :-)

                        0 0
                        • Paja  

                          U 520 mi pravidelně cvakaly závity v klikách, pak jsem koupil 540 a už 8 let na nich jenom jezdím…

                          0 0
                          • mastihuba  

                            Taky jsem kdysi furt neco resil na 520 a dvoje 540 tuk tuk bez problemu

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            O Tvé pekelné síle v nohách jsem slyšel, ale tu naštěstí nemám, takže stačilo fakt jen vyčistit a promazat a jsou lepší jak nový. Asi se Činky s tím seřizováním moc nepářou. :-)

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Nikdy jsem s 520 neměl problém, ale XTR jsou hezčí, lehčí a noha se tolik nevykle do boku.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Hezčí :-) Taky ne, jen se mi nechtěly rozdělávat po x desítkách km. Pak už se mi začaly hromadit, tak jsem se do nich podíval. Viklání do boku je pro mě plus.

                                0 0
                            • Paja  

                              Co má síla společnýho s cvakáním pedálů v závitech?-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Pořádná síla vyvikle závity. Někdy až vyrve! Neasi? :-P

                                0 0
                                • Paja  

                                  Spíš tam nějak víc leze bordel, protože stačí závity pořádně vyčistit a namatlat vazelínou, nicméně u 540 se to neděje.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Nic tam neleze. Asi jsi závity řádně preventivně nenamazal soplovitou vazelínou.

                                    1 0
                                    • Paja  

                                      Každopádně 540 jsem nenamazal o nic líp a nedělají to.

                                      0 0
                        • Polka  

                          Tohle dělám s 520 taky, možná jednou za 5–7 let, nevím přesně. Ale za ty prachy se hodí i náhradní, teda pokud jsou fakt lehce jetý, což by s Depkovým nájezdem mohlo odpovídat :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Lehce jetý z Defy si nechám, pak mám dvoje několikasezóní, točí se hladce bez vaklu. Pak mám neprodejné kliky, tlumák a ještě hafo krámů. Ale největší krámy už jsou z baráku.

                            0 0
            • Macik  

              Možná nebylo špatný zjistit si kolik bude stát doprava a dobírka ;-)

              0 0
      • Jaroslávek  

        Taky beru.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Tak máš ještě nějaký a kdy se mohu stavit ?

        0 0
    • mastihuba  

      Bry ráno.

      0 0
      • Paja  

        Jels na ryby?

        0 0
      • Polka  

        To máš házet do kvízovek ;-) To je Gabčíkovo nebo co?

        0 0
        • pepek  

          Jo, Nagymaros mně taky napadl :-) Zeby Franta už pracoval na takových projektech?

          0 0
          • Macik  

            He he mě taky. Jeden můj velmi tlustej známej tam rekonstruuje hydralické ovládání vrat plavebních komor. A že jsou to nějaká vrátka.

            0 0
            • mastihuba  

              tvl to je jak igráček…, tak k něčemu takovýmu jsem se ještě nedopracoval a přemejšlím jestli bych to chtěl mít na svědomí :)

              0 0
          • mastihuba  

            na slovensku mi neplatí akreditace, chtějí ještě nějakou doplňující bumážku za 500 a na to jim klukum teda seru.. musíš typovat něco u nás protože rakousky a německy umím jen jest a spat a v polsku bych zabloudil… podle úterních zpráv z D1 jsem myslel že se z našeho hlavního města nikdy nevrátím, ale středa klapla na 1+ průlet defakto bez jedinýho přibrždění i skrz centrum, ale kdo by čekal ve 3:30 nějakej provoz že.

            0 0
    • Smazaný účet  

      To jsem zvědav, zdali bude Karoš v příším sestřihu: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Smazaný účet  

        By člověk neřek', kolik v Brně žije kreténů. :-)

        0 0
        • pepek  

          U toho Dělňáku jim to fakt nebrzdí, jednou mi tam vjela šalina hrubě na červenou. Asi nějaká anomálie, nebo uvaří brzdy z kopca :-)

          0 0
      • Paja  

        Se nediv, že máš léto v hajzlu, když sleduješ takový kokotiny ;)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Je fakt, že jsem úplně ztratil dopoledne, v matrixovým polospánku od šesti u PC to vydržím maximálně do desíti, než sežeru oběd, pak až pomalu začnu přemýšlet, co s načatým odpolednem :/

          0 0
      • Karaya  

        To je dobrej řidič teda. Na levé straně je ten semafor taky, oranžová je vidět z dálky a kdo ho nutí jet z toho kopce 50kmh, když ví, že se tam blbě brzdí? Se salinou přece nemůže jet jak s autem nebo autobusem, WTF…

        Až zpoza toho stromu vykročí chodec, tak bude zabijačka 

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kdyby si byl vědom nějakého pochybení proti předpisům, pochybuji, že by to zveřejnil. To by imho musel už z konečné pískovat.

          0 0
          • Karaya  

            Víc jak 50kmh asi nejel, ale víc než 30 určitě. Má jet tak, aby dokázal zastavit. Když jezdí pořád dokola stejnou trasu, tak přece musí vědět, že když pojede rychle, tak to neubrzdí.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Brno ku*ví design poršat, designem, který byl výhradně určen pro v Medlánkách montované Draky EVO2, za mě teda pražské šachovnice hezčí. To nic, to jen takové poslední záchvěvy graf. designu.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Posl. CX komponenty na vyhození. Za chvíli začne Český pohár Toi Toi Cupu a budu zas brečet, smutný příběh.

      0 0
      • RomanH  

        CX / Gravel je podle me super pracant na kazdodenni dojizdeni, coz se Te netyka. Cista silnica + bike je idealni univerzalni kombo. A jestli je ten bike full, HT, nebo celopevnak, to uz si kazdej musi rozhodnout sam.

        0 0
        • JSt  

          pro bezneho cloveka ma cx jedinej smysl jako zimak. vobujes silnicni gumy a vpohode tam vlezou poradny blatniky. gravel a podobny picoviny jsou jen sikovny marketingovy vystrelek, na kery lidi slysi. :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            DO CX se vlezou plnohodnotný blatníky i s CX gumama. Do Defy se vlezou CX gumy, ale už budou natěsno.

            0 0
            • JSt  

              cx gumy s jsou k nicemu a s blatnikama uplne. ;-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Původní CX gumy jsou tři typy gald: jemný diamant, šipky a nejhrubší kostky.

                Zatímco, když se dívám na grevl gumy, tak mi to připomíná obutí starých Esek, Libert…

                0 0
    • mastihuba  

      Da se to uznat jako vyjezd? :)

      0 0
      • Jenda_T  

        poslední dobou nemám jiného výjezdu než tam :-D a to ještě jen pro PET a hned zase dom. Dokonce získávám i doma plusové body, když vyvětrám mláďata.

        0 0
    • Excel  

      Z toho počasí na mě jdou deprése.

      0 0
      • Paja  

        Nějak rychle, včera bylo nádherně.

        0 0
        • LM  

          Třeba se jen díval na předpověď. Snad bude pěkné babí léto, když podzim začal takhle brzo…

          0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jaké bude pičasí?

      Vyplatilo se dvěma … vyhodit 20 do luftu? :)

      0 0
      • Polka  

        Bude chcat. Nevím jak tobě, ale Dušanovi se určitě vyplatilo, už na tom najel 600km a nedělí život nekončí ;-) Jen…jen ty hadry by měl ještě poladit :-D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pro mě život skončil, nevím jestli můj stojí za 2 světlý měsíce v roce, jsem ve starých kolejích, celý den na netu a přitom mě to jen nasírá. Zase řešit oblečení, odstěhuji se na ostrov.

          0 0
        • Jaroslávek  

          Klidně to řeklnu za tebe… jsou děsný !

          0 0
    • Smazaný účet  

      Kam jsme se vlastně posunuli za ty roky?

      https://mtbs.cz/…a-komponenty

      Nakonec největší revoluce je přesun velké pily dozadu.

      0 0
      • Smazaný účet  

        …na které (GX) se už po 2500 km vlivem pohybu řetězu během řazení začínají olamovat špičku náběžných zubů (hodně úzký a špičatý) na největším pastorku. A to řadím opatrně jak děda jedoucí na nákup a největší moc často nejezdím. Nedovedu si představit výdrž kazety v amatérsky závodním nasazení. Amatér asi nebude mít nejvyšší řadu kazety, i když jestli vydrží něco víc, tomu moc nevěřím. Už jsem se smířil, že mi pár zubů prostě bude chybět, to orvaný vždycky jen zapiluju a zatím nepozoruju nějaký komplikace. Snad jen po ojetí kazety řetěz přestává na největších pastorcích držet při otočení klikama dozadu a padá na menší. Nový to drželo pěkně. No nic, pokrok nezastavíš. Když vydrží kazeta do konce roku, budu překvapenej. Pohon vypadá už teď po 2500 km hůř jak starý Deorko 2×10 po 20 000. :-)

        0 0
        • JSt  

          to je prece principialne jasny, ze jeden dekl s moc velkyma pastorkama musi rychlej odejit, o tom netreba diskutovat :-) nicmene tak to mas se vsim, ze nove veci jsou lepsi, akorat zpravidla min vydrzi, pac jsou osizeny na materialech a zpracovani. vyrobit poradnou vec je dnes cesta do pekel. ;-)

          0 0
          • RomanH  

            Cece, s tim deklem nemas tak docela pravdu, byt jsem si to puvodne taky myslel. Mozna diky matrosu, vysce zubu, mi ten 30z AB Oval drzi dele nez 32 LX/XT u 3×9, o 22z ani nemluve. A 11s GX kazeta je taky drzak.

            0 0
            • JSt  

              to rikej strunovi. ;-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Převodník má omletou barvu, ale zuby vypadají celkem trvanlivě, je tam myslím naštěstí ocelák. Ta jedenáctka kazeta asi nebude tak trpět, není tam takovej skok při řazení. Tady je největší 52 a na to musí ten řetěz vyšplhat rozdíl 10 zubů 42 → 52.

              0 0
              • LM  

                na to musí ten řetěz vyšplhat rozdíl 10 zubů 42 → 52

                A to se vyplatí :-)

                Mám na dvou SRAM 11sp kazetách najeto dohromady přes 22 000 km, zuby vylámané nemám a teprve teď začínají blbnout jednotlivé pastorky (na jedné kazetě jeden, na druhé dva, zkusím „pořešit“ dremelem).

                Hliníkovej převodník už mám třetí.

                0 0
              • babicak  

                Ty máš v předu 34?

                0 0
              • Paja  

                No, to odstupňování se Sramu moc nepovedlo.

                0 0
                • obda  

                  To je Lunar. Já mám klasiku 42–50 a vypadá to zatím ok. Ale jezdím 30t dekl :D

                  0 0
                  • Paja  

                    Však ano, odpovídám Kamilovi, bohužel vyměnili jen poslední pastorek 50->52, chtělo to ještě na dalších 2 přidat zub.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Je zcela jasné proč tomu tak je, alternativní kazeta určo existuje, bez Tíniče Garbaruk tady utichl.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Sram: 10–12–14–16–18–21–24–28–32–36–42–52

                        Gbrk: 10–12–14–16–18–21–24–28–32–37–44–52

                        0 0
                      • Paja  

                        Mně to teda moc jasný není, už v době 9rychlostních kazet se dělalo 11–32 a 11–34, který kromě nejmenšího neměly ani jeden společnej pastorek.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          U X01 a XX1 je kromě největšího kazeta z jednoho kusu, nejlevnější bylo zvětšit jen největší.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Moje kazeta první generace, povolování nebylo dokonalé.

                            0 0
                          • Paja  

                            Aha, tak proto tam nejdou vyměnit ty malý pastorky jak u Shimana.

                            Předpokládám, že v budoucnu budou dělat hlavně 52 a 50 se postupně utlumí, takže logičtější by bylo spíš, pokud nechtějí dělat 2 varianty, začít dělat odstupňování třeba jak ten Garbaruk i pro kazety s 50 než na 52 kazetu narvat skok 24 %.

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Hlavně by to chtělo jezdit, aby stačilo 32/34 × 50, tak, jak bylo pův. zamýšleno :)

                              0 0
                              • Paja  

                                Předevčírem jsi mohl mít natočený pěkný kilo…

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Mě ty besedy u kulaťáku nějak neberou, pokud nemám maximální náladu.

                                  0 0
                                  • Paja  

                                    U kulaťáku jsme pobyli krátce, bo jsme předtím byli v Sokolnicích a Slavkově. String by se zase nedočkal…

                                    0 0
                                    • Jaroslávek  

                                      Ale Obďa jo.

                                      0 0
                                      • obda  

                                        Tak já před osmou normálně neodjíždím :D Dorazil jsem v 18:50, trošku jsem se zasekal průzkumem na slepo pod Babicema. Tam na cesty, které ze začátku vypadají slibně a po 2/3 – 3/4 končí totálně zarostlé a zasekané, mají snad patent :D

                                        0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Už vás napráskal Polka na Stravě, že jste 4% a kdy jste přijeli. Jen jsem k tomu dodal, že už tam letos nejedu. Než sedět u hnusnýho piva a čekat na nikoho, radši jsem se projel jinam. Další pokus návštěvy Buku vidím na květen-červen 2022. Třeba do té doby změní pivo. :-)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Hnusný pivo a nanovo probírat, to co dopoledne zděs ;)))

                                        0 0
                                        • Paja  

                                          Ale hovno, kdykoliv se tady něco vášnivě řešilo, v hospodě pak vúbec…

                                          0 0
                                      • Paja  

                                        To říká ten pravej s buznama silničářskejma :D

                                        Nj, Jarda vyjel pozdě, plánovaný dojezd byl v 19.00–19.15.

                                        Ještě je tu varianta, že bys jel s náma, když pojede Jarda, mohl by to být volej podle tvého gusta ;) od příštího týdne už nám Dušan slíbil terén, takže dojezdy budou standardně 18.30–19.00.

                                        1 0
                                      • pepek  

                                        Hnusný pivo? Na Buku bylo vždy dobrý, asi to málo točíš do červeného pole. V případě nedostatečné žízně na dojezdu, doporučuju dodatečně zařadit Bobovu motanici.

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Ale jo, no, jednou sem tam 3 vypil, 1. na žízeň ujde, 2. už žádná sláva, 3. už bylo vysezený. O dobrým pivu mám jiný představy, do toho Starobrno nespadá, ale měl jsem napsat, že mi prostě moc nechutná. Ne hnusný pivo.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Bacha, jsou tady udavači, já už jsem na blacklistu dávno :) Ale konec Třeboně jsem nepoznal, beru to jako životní prohru.

                                            1 0
                                            • mastihuba  

                                              jestli tě to uklidní tak na Buku NIKDO slovy NULA z cca 20–30 lidí nepřišel a neřekl to neni regent, strčte si to doprdele… U nás v knajpě se při změně ozvali během prvních pěti minut tři štamgasti a hospodskýho málem vykostili, ale nutno dodat že tam točil na rozdíl od regentu nějakou smradlavou sračku… A jestli ti to udělá jen trochu radost tak na horách jsem nepoznal svoju frankovku od strážnické… chybama se člověk učí a ne prohrává.

                                              0 0
                                          • mastihuba  

                                            posledně jsem tam pil Biter a to docela ujde, jinak spoléhat se že někdo přijede, když se fixuješ na 2–3 lidi je celkem naivní. 2 piva je akorát pak už je to spíš o těch lidech než o pivu. :)

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Bývaly doby, kdy se max. do 18:30 dalo někoho dočkat. Jenže od jisté doby se hraje hra na EN, silničáře…

                                              0 0
                                              • Paja  

                                                To tak možná Jardy, my jsme před 18.30 mohli dojet leda omylem ;)

                                                0 0
                                                • mastihuba  

                                                  nahodou ještě v dobách kdy s váma jezdil, ten co ho nesmíš fotit se dojíždělo i před 18h

                                                  0 0
                                                  • Paja  

                                                    To se mi moc nezdá, dřív jsme vyráželi obvykle nejdřív v 16.

                                                    0 0
                                                • Jaroslávek  

                                                  O mě mu asi nejde :-))

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Nejde cíleně o nikoho a zároveň o všechny. Naposledy jsem tam seděl sám hodinu, pak dojel Polka. Řekl, že je venku zima a šel dovnitř. Já už teda stejně platil. :-)

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Měls jít dovnitř. Teď naposled mluvil Polka jako kniha.

                                                    1 0
                                                  • mastihuba  

                                                    to ale neměl ještě ani rukavicu :P

                                                    0 0
                                        • Paja  

                                          Kamilovi vadí, že mu nevezmou ty jeho „nápojový lístky“ :D

                                          0 0
                                          • pepek  

                                            Myslíš potravinové lístky z protektorátu, jak na Gruntě?

                                            0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            To byla první návštěva, neznalost místních poměrů, neměl jsem peníze, protože jsem s hospodou bez platebního terminálu nepočítal a pivenky jsem zrovna měl v peněžence, tak jsem se zeptal. No nešlo to. Ale PU v hospodě nepotřebuju, toho mám doma plný skříně a radši spíš stejně na papírky beru Radegast. Nejsou jen na PU, ale na všechny výrobky toho šikmookýho kolosu ASAHI.

                                            0 0
                                      • RomanH  

                                        Jo, Lada bude tocit Regenta

                                        0 0
                              • obda  

                                Ti nevím, jak to bylo zamýšleno. Po koupi fulla jsem zkoušel chvíli jezdi 32z placku. Fyzička koncem jara nejlepší za dlouhou dobu. Pár vyjížděk to vypadalo jako dobrá volba, ale pak jsem si dal několik prudkých výjezdů po rozbitých pěšinkách za sebou a přešel na 30z. Fčil s převody ± spokojený, vyjedu věci, které jsem dříve nedával a těžké převody mi nechybí. Co bych si dovedl představit, by bylo trochu jemnější odstupňování. Ale s tím se dá docela dobře žít :)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  S 30z se běžte pobavit do vlákna porovnávání pindíků (převodů:), Já bych na asfaltu zešílel.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Z Buku vyjedeš první kopeček nad Lhotky a pak už do Brna nešlapeš, protože to nejde :-)

                                    0 0
                                    • Paja  

                                      Tak určitě ;)

                                      0 0
                                    • obda  

                                      :D Někteří zvládneme otočit klikama i víckrát než jednou za vteřinu ;) Já osobně fakt nemám potřebu jezdit rychleji než 40 km/h.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Pak to sedí. 40 je na šotky strašně pomalu, ale každej máme rádi jiný rychlosti a já jezdím dost i po silnici od lesa k lesu. Tam chci, aby to odsýpalo. Stačí takový rychlý cesty jako je Padouch, Babidolská, Dřínová a tam šlapu klidně v některých místech nad 50. 40 bych seděl jak v autobusu a čekal kdy bude konec kopce. Ale chápu, že na divočinách ala žlutá Vranov – Adamov není potřeba jezdit rychleji než 40.

                                        0 0
                                        • obda  

                                          Tak to jo. Holt každej máme jiný styl jízdy a volby trasy. Já snad 50 na bajku nejedu ani z kopce po asfaltu, natož po Dřínové, kde se bojím jet rychle :D A navíc teda raději ztrácím výšku na pěšinkách. (Edit: podle záznamů mívám na vyjížďce maximálku kolem 45 km/h, když někde valím po asfecu – kterému se ale obecně vyhýbám.)

                                          0 0
                                        • mastihuba  

                                          Kdysi mi jeden kolega tvrdil ze bezne jezdi po modre z buku pres 40. Tenkrat nebyla strava. ***** kde berete to sebevedomi ze bezne motate 40 když to neni normalni ani s beznejma 25mm gumama na silnici. Toto pisu proto, ze 40–45 je rychlost na silnici z mirnyho kopce v haku za dvojkou zdenal lucina. Chtel bych videt kdo to sam mota na bajku, když sme silnicare touto rychlosti foukali jak svicky.

                                          0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            Třeba vyjedeš od Buku nad Lhotky a nasadíš až k rozcestí, tam úplně v klidu, jak odhopsáš v rozbitým na silnici od Březiny a nasadíš nad kopečkem od lomu směr Ochoz, zase jedeš, pak Ochoz prakticky do Bílovic můžeš většinu cesty držet ke 40. Nepočítám úplný rovinky, ale těch tam moc není.

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Pak jsou super rychlovky jako Hády dolů po silnici, tam samozřejmě není potřeba úplně šlapat, ale i tam šlapu, aby se to rozjelo.

                                              0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Zmíněnej sjezd do Kanic:

                                                0 0
                                                • babicak  

                                                  To máš placenou Stravu, já to určitě jezdím tak rychle jako Ty, ale záznam chybí :-) :-)

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Koho sleduju. Tady máš srovnání:

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Je čas dát si off čtrnáctidenku, ještě sraz do toho.

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Dobrý, to já tak nevidím, ale je mi jasné, že mám co zlepšovat.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    To je nějakej úsek nebo max.?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Úsek, průměr. Ale nejde o to kdo kolik. Spíš, že řeči o tom kolik se dá jezdit na mtb jsou různý a realita se může rozcházet podle toho kdo a kam jede. Někdy mě napadne jet od Josefova celý údolí do Bílovic. To si s převodníkem 30 prostě nedokážu představit. Takových cest je, kdy nasadíš po projetí terénu na silnici a můžeš frčet 35 km/h x km tahem. I v terénu někdy můžeš šlapat a mazat rychle, třeba Bobravu od Radostic do Želešic, tam bych se taky utočil k smrti.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Kam až to je?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Od odbočky na Kanice ze silnice Ochoz – Březina po odbočku k Časnýři. Sjedeš do Kanic a kousek za cedulí je konec segmentu.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Seš rychlejší, já tam mám 2:40 (průměrka 39,8). Ale nic s tím dělat nebudu :D

                                                    0 0
                                              • novcze  

                                                z Hády jsem letos jel i rychleji, takže tam to nebude o chybějících převodech, ale o gravitaci :)

                                                0 0
                                          • babicak  

                                            Já tedy 40 na bajku na rovině, pokud není protivitr, udělám, když jedu ze staré Líšně na kruháč ve Slatině, tam jsem podělanej strachy a jedu na maximum co mohu.

                                            0 0
                                          • Polka  

                                            Však řeší samozřejmě jízdu z kopce, se mu mrkni na Stravu, ta nelže. Na modré máš max 49, já 50,4 ;-)

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              Ja mam potrebu tezkejch převodů a rychlosti v prumeru 40/h spojenou dlouhodobe s usekem ostruzna-olsany se skupinou A premejslim co to bylo za rok, ze jedes z kopce 50 a motas k tomu nohama neberu jako potřebu velkejch prevodu

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                Myslim 2013? Nenajdes to v archivu?

                                                0 0
                                                • Polka  

                                                  Nevím co řešíš, srovnáváš zbytečně se silnicou. Prostě String jezdí avg kolem 20 a z kopce a na přesouvacích rovinkách si rád přišlápne, proto se mu 34×10 logicky hodí a do lehka má tu 52z kurvu. Gravela jako další kolo nechce, tak má lehké mtb za pár korun s pohodlným mtb posedem a klasik rodlama.

                                                  2013 byla moje první Ostružná (možná pro všechny?) a ano, tehdy se do Zábřehu jela hluboká orba 40avg a celkově jsme měli i po Drahanech a Buku 30avg. Každopádně letos pro mě již devátý ročník…solidní tradice super akce.

                                                  P.S: fotky schválně pro nalákání Dušana :-)

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Děkuji Ti náčelníku, že ses mě zastal. Je to přesně tak. Znáš mě líp než moje žena. :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    :D

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tady máš. :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    No tvl, to sem te musel hodně zvednout ze židle :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Trochu. Měl jsem v plánu jet tu trasu. V noci pršelo a všude byla voda a kolem poledne mělo zase, takže jsem chtěl být brzo doma. Pravda, trochu jsem si přišlápl. Tak rychle normálně tu trasu nejezdím. Díky, trenére. :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    A tak jo, 3× za rovinatou vyjizdku sis na tu 40 sahnul :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    O jízdě 40 po rovině jsem ani jednou nemluvil. Jen když jedu z kopce. Každopádně šlo o to, že takto bys tu trasu s třicítkou převodníkem neměl šanci umotat, i kdybys hobloval nejmenší pastorek. Ty seš hodně tvrdá hlava. Jak z betonu. :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Ale jo vždyť už mlčím. :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    To opět jenom potvrzuje, že 1×12 není rozsahem dostatečný na univerzální kolo.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Resp. není dostatečný pro bežného hobíka, závodník s odpovídajícím nájezdem i v prudkých kopcích utáhne 34 nebo 36 pilu, ale to už si tak aspoň 10 let neumím představit ;) a ani mi to nestojí za to se někde ve stojce ždímat…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Zatím se nestalo, že bych něco nevyjel. Ale nejezdím kopce 25 %. A nejsem ani hobík. Poslední závody jsem jel před 30 lety. :-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    To souvisí s tvým pojetím ježdění, nemyslím, že bys měl vyšší výkonnost než já nebo třeba Dušan, takže je to o tom, že nejezdíš tak prudký kopce a jezdíš v lehčím terénu.

                                                    Hobíkem jsem nemyslel hobby závodníka, ale hobby cyklistu, prostě někoho, kdo jezdí pro radost, ale nenatočí 10+ tis. km ročně.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Samozřejmě souhlasím.

                                                    0 0
                                                  • Jaroslávek  

                                                    Co jsem byl, když jsem to natočil ? :-))

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    TDI

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    darmošlap :)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    pro xc zavodnika je rozsah silne predimenzovany na obou koncich. mozna na nejakym dlouhym maratonu muze mit profik potrebu prislapavat v padesatce nebo radit pastorek velikosti silnicniho velkyho prevodniku. ;-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jdeš pozdě. Už jsem si namazal na hlavu osminku másla a nasypal popel z grilu.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Každopádně šlo o to, že takto bys tu trasu s třicítkou převodníkem neměl šanci umotat, i kdybys hobloval nejmenší pastorek.

                                                    Sorry, ale nemáš pravdu. Tady jsou rychlosti k danému převodu (řádky) a kadenci (sloupce). Vybral jsem kadence 80,90 a 100 (teda rozmezí, ve kterém jezdím). Plášť 29×2,25":

                                                    30×10: 33.31 37.47 41.64

                                                    30×12: 27.76 31.23 34.70

                                                    30×14: 23.76 26.73 29.70

                                                    Takže při své běžné jízdě ani 10 pastorek moc často neřadím.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Pokud udržíš kadence nad 80 delší dobu, tak možná. Já ne. Přesně změřeno nemám, ale nad 80 to nebude. A opakuju, stejně budeš hoblovat skoro pořád nejmenší pastorek. Budeme se držet Tvýho vyjádření, že z kopce prostě nešlapeš a mírně z kopce po asfaltu musíš rotovat jak křeček. Ale každej samozřejmě má co mu vyhovuje. Já nikomu moje převody nenutím.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Reagoval jsem na to „nemáš šanci umotat“. Máš. Jo, běžně jezdím těch ±90 (běžně doporučovaná ideální silničářská kadence), ale ani 100 mi nedělá problém (naopak na vyšších wattech mám tendence zvyšovat kadenci). Tím vůbec nechci říct, že je to pro každého. Navíc, jak jsem se díval na tvoji stravu, máš hodně jinou volbu tras (hodně asfaltu a rychlých šotek) než já, který se do situace, kdy jedu přes 30 a šlapu, moc nedostávám. Každopádně mi 2× systémy přijdou lepší s tím, že mají lepší jak rozsah, tak odstupňování. A 1×12 jsem mj. i proto dlouho zvažoval. Při tom jsem si ale uvědomil, že na 26" HT jsem 44×11 nejezdil vůbec, a 44×13 jen výjimečně. (A hlavně se 2× přestalo prodávat :D)

                                                    1 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Prodavat se to neprestalo jenom trefit smyk je pro nas konzervy trochu novinka, protoze musi odpovidat prevodnikum ramu a ose

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Prodavat se to neprestalo

                                                    Kupoval jsem letos kolo, a na karbonovýho fulla se smykem jsem fakt nenarazil ;)

                                                    0 0
                                                  • novcze  

                                                    hehe řekl bych, že mám podobný vkus na trasy jako String a taky se mi moc často nestává, že jedu přes 30 a šlapu, ale to bude tím, že netlačím takové watty :)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Kdo ví co Strava ukazuje za watty. Zase se nám zvrtlo obyčejný tlachání o kolech na vědecký výpočty kadencí, výkonů a měření pindíků a co jde a nejde, i když jde všechno možný. Výstup je z dvou dnů debat takovej, že se dá jezdit na 1 až 4 kolech, s převodníkem 30 až 50, kadencí 60 až 100, od asfaltu až po stojky v terénu, průměrem 10 až 40 km/h, z kopce 20 až 80 km/h s ohledem na kolo a šlapání, ovšem vše je na vkusu, výbavě a nasazení každého soudruha. Měřič kadence si kupovat nebudu, tak nemám data, ale myslím, že to bude něco jako ta ta ta ta ta. :-)

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    Ten průměr bych dal od 8kmh.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    0 až 100 a nemůže nikdo nic říct. :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Dříve byl v převodech komunismus a byl klid. Možnost výběru jsem poprvé zaznamenal nejdřív na silnici s příchodem kompaktů a 27z pastorku. V MTB jsem koupil dvoupilu poprvé s Lapem, a už jsem začal řešit menší převodníky na Shimanu, smyk to ale moc nepobral a nakonec to skončilo ulomenou hazkou. Pak jsem koupil Orla 34, 32, 32 vajco, a teď pod vlivem Karoša ho zbytečně zku*vil Shimanem na RB, sametový přesný chod je pryč (kazety prý nejsou stejně široké). S tím, že Shimano hazka neustála první kontakt s klackem.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Orla X01 bez klik jsem koupil 5/17 za 17. Od té doby v podstatě nic lepšího není, cena neklesá, spíš naopak hlavně u Shimana.

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Na spočítání kadence nepotřebuješ čidlo.

                                                    0 0
                                                  • obda  

                                                    Neměl jsi psát „takto bys tu trasu s třicítkou převodníkem neměl šanci umotat“, to pro mne bylo jak rudý hadr na býka :)

                                                    A místo vědeckých výpočtů jsem se dneska schválně podíval, kdy řadím z 30×14 na 30×12 ;) Je to někde kolem 30 km/h. A také jsem si experimentálně ověřil, že přes 35 km/h už šlapání vypínám.

                                                    Je mi jasné, že ty (a spousta ostatních lidí) jezdíte jinak, a máte jiné potřeby převodů. Já zase třeba rád konstantní kadenci, takže preferuji jemné odstupňování. Vůbec nikomu neříkám, co je a není správné. Jen nemám rád kategorická tvrzení typu „neměl šanci“, speciálně pokud vím, že neplatí ;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ok. Kapituluju, býku. Všichni mají pravdu. :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Mně připadá, že sympouši jsou po naočkování ještě víc sympatičtější než před tím ;)

                                                    Je třeba nahodit upřímný úsměv: https://www.youtube.com/watch?…

                                                    Stejně jako báječní a dokonalí lidé na srazu :)

                                                    Poslední (BF) sebevražda se blíží.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    A to jsem sepsal ještě před fotkama :) Jdu si vzít prášek.

                                                    Mohla to být dobrá dvoudenní akce s bandou a s penzionem.

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Musíš myšlenku diskuze vždycky nesmyslně přetrhnout nějakým dementním YT videem? Zcela mimo kontext, to jsi mohl dát na úplný konec vlákna.

                                                    Ad Kuks) chudák Dušan resp. jeho Trigon, asi pěkně zmokl. Chvíli jsem o tom vlaku včera do Pardubic přemýšlel, ale předpověď byla jasná.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Protože mě 90% z Vás neuvěřitelně sere. U mě Dušan není chudák, ale úplně něco jiného. Neumím si pomoci, objednávám se na terapii.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jo a nepíši to poprvé, Buky pro mě byly vždy největším utrpením, zvlášť uvnitř. To jsem si ulevil a krásně to ze mě spadlo :) S největší radostí bych obě hajtry vyhodil z balkónu a omlátil o sebe. 10 let nonstop na BF dělá svoje.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já se ještě dovnitř nepodíval. Tam to musí být vostrý. Úplná strašidelná dráha. :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Né, tam je to dobrý, jen piju pivo, co nechci, a u stolu sedím s většinou lidí, s kterou bych si dobrovolně nesed :)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Jako já ty tvoje řeči v pohodě odfiltruju, ale tvl kdo tě kua nutí? Vnitřní hlas? Čím tě tak sereme? Jinak pro tebe terapie = práce. Asi jsem to doteď nepochopil, ale k čemu jsou ti nějaký prášky, když se stejně pokaždé dostaneš do negativní fáze sinusoidy? Tomu by právě měly snad zabránit, jinak je to úplně k hovnu a není tam žádný efekt. Nebo ty nedodržuješ léčebný postup? Chlastat by jsi na to neměl pokud vím.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Možná byste si mohli pohovořit s mým lékařem, já mu toho moc neřeknu, jelikož on nemá sestru a během mýho sezení stihne vyřídit několik telefonátů s psychopatama a podat několika docházejícím antabus. Stejně si myslím, že to co u mě označuje jako mánii, je u většiny normálních lidí celkem běžný stav po většinu roku, a já jsem po většinu roku v pí..

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Včera, jsem omylem připojil fén, a zažil jsem takový záchvat, mně bylo tak zle, že jsem chtěl volat sanitu, to jsem ještě v životě nezažil a to myslím bez ******.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    z fotky neni zrejme, jestli odstup 1,5 m porusil dusan nebo lampasak s kamerou. ocekavam videozaznam. ;-)

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    A pritom mu Dusan rika : Tyyy vypadaj

                                                    0 0
                                                  • RomanH  

                                                    Na vikend 17.9. – 19.9. si nachystej spacak ;-)

                                                    0 0
                                                  • Polka  

                                                    Musíš přijet na Mikulášskou, abys zažil peklo u krbu ;-)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Dušan, jak je jeho dobrým zvykem, prokličkoval mezi kapkama ;)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Co to je za fluida? :-)

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    myslím žes to odstartoval timto tvrzenim, tak si nestezuj :D

                                                    Pak to sedí. 40 je na šotky strašně pomalu…

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    Ja tak jako z odstupem… Mrkni na moji skladbu kol… 30z mam jen na LV kde fak sfalt nehledam. Na zimakovi dvojpila a na asfalt silnica, pokud resis jedno kolo tak ti fakt nic nevycitam jen tech 40 co sem nekde zahlidnul to u bajku fakt nemam rad viz tvuj dopoledni vylet :)

                                                    0 0
                                                  • Paja  

                                                    Udržet na rovině kadenci nad 80 není nic neobvyklého, spíš naopak, běžná kadence, pokud umíš šlapat, je ± 90.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    120 je jeste furt pohodova motacka. ;-)

                                                    0 0
                                • novcze  

                                  asi zamýšleno vzhledem k funkci zadní stavby, oiz je taky dělaný tak na 34 zubů, kdy je vršek převodníku u osy ložiska zadní stavby

                                  jinak za mě 30z taky ok, se šlapáním končím u 42 km/h, ale lehké převody se hodí a to nejen na jaře :)

                                  0 0
                                  • obda  

                                    No, já v zimě/na jaře trošku systematičtěji trénoval. Takže bych si tipl, že mi od té doby FTP kleslo :)

                                    0 0
            • Smazaný účet  

              Co s tím ABéčkem děláme s sLeMem špatně?

              0 0
        • Smazaný účet  

          Seš přecitlivělé, načerněné kazety prostě vypadaj po chvíli strašně, zvlášť nýtovaná. Olamování, to je nějaká novinka ne?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Barva a vzhled je mi jedno. Olamování není takový to celej zub pryč i s kusem pastorku, jen ty špičky na některých zubech, začínají být kousky ulámaný, pokroucený a viditelně zmrvený řetězem/řazením. Něco jsem musel i zapilovat, co bylo zalomený do ostré hrany a směrem k vedlejšímu pastorku. Možná jsem ten popis trochu přehnal. Jsem si trochu zapřeháněl. :-)

            0 0
        • Karaya  

          Amatérský závodník používá největší pastorek minimálně :P

          0 0
          • Smazaný účet  

            A profīk jezdí 36z s atrapou největšího pastorku kvůli gramům :)

            0 0
            • JSt  

              na kroskantry staci i naprostemu amaterovi kvalt 1:1 a profik nic jinyho nez xc nejezdi, takze 3 nejvetsi pastorky s sebou vlaci zbytecne. ;-)

              0 0
        • Smazaný účet  

          .

          0 0
    • scoty  

      Hlášení z centra: chyběly nám Alpy, teď je máme ;-) To zas někdo bude chtít stavět sjezdovku…

      0 0
      • RomanH  

        Pecka fotka :-)

        Beru lyze a jedu k Vam.

        0 0
      • Paja  

        Odstěhoval ses do Innsbrucku?-)))

        0 0
        • mastihuba  

          hoši to jsou emise z dálnice co vede okolo :)

          0 0
          • scoty  

            Opak je pravdou, teď tam každej valí 120 a to jak známo čudí na kilák míň… ;-)

            1 0
            • pepek  

              Pěkně jste s tím pohnuli, ďura je už durch. Vyhlásils nějaké cílové odměny?

              0 0
              • scoty  

                Akorát Stelvio je do půlky pryč. Obávám se, že se jim serpentýny nebudou chtít zpátky dělat a bude tam asfaltová stojka do 3tího patra…

                0 0
    • Smazaný účet  

      Regulérně brečím, jak včera při ukončení KVIFF.

      Úzkokolejná T3 na venkově, to mohl být tak krásný výlet: https://www.youtube.com/watch?…

      Už nikdy to nebude taková romantika.

      0 0
    • scoty  

      Hoši, nebyla tu někde řeč ohledně tohoto výrobku? Nějaké recenze? dík:)

      https://www.mmbike.cz/…kol-do-auta/

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vorel

      Neskutečný poslouchat někoho se stejnými názory, to skoro nezažívám.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Posl. komponenty z Felta, komu mám dovézt ty pedále, než přestanu vycházet z bytu?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Kde je ten šašek, co chce u každýho novýho biku povídku a čeká na TR?

      https://www.bike-forum.cz/…0-velikost-l

      0 0
      • chemik_mara  

        Skoda, ze to neni TR 140

        0 0
        • Smazaný účet  

          Vidíš to, můj TR zahálí, vůbec nevím proč, začala se nesmyslně řešit silnic. Adoroval jsem Barza, protože neprochcávaly, teď mám na zadku Barzoja, že tmel skoro skapává přes bočnici na nové lino, nechápu nic. Nevím, proč mě všichni serou a nejezdím.

          0 0
          • RomanH  

            No a proc resils tu silnici Ty, vzdyt Te nic netlacilo a nemusels jit s „davem“, ne ? Jestli Te to uklidni, me kolo posledni mesic taky nebralo, ale nastesti jsou i jine konicky, a uz se mi na nej zase chce. Obcas vypnout je proste normalni.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Smutný příběh, do 20.8. a od 23.8. úplně jiný člověk, jako když přepneš přepínač.

              Ještě, že aspoň dnešní Dobré ráno na ČT je z nového kopřivnického mu­zea.

              0 0
          • Motyll  

            Hele já nemůžu říct půl slova špatně na TUFO. Přistupoval jsem k nim s despektem a jsem překvapivě happy. Na tu moji turistiku.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Pláštěma to 100% není. To bych si za těch x let všimnul. Už jsem Ti to jednou psal, že se Ti oddělila tekutá složka a ta asi prochcává, krom toho, máš možná už stářím prožraný Barza tou všema adorovanou Notubes sračkou. Nejezdíš na tom, tak se vrať k duším. Do kouta optimální řešení. :-)

            0 0
      • Excel  

        Píše, že ho pořídil 03/22. Té ňáký divný, jestli se nemýlím..hi hi hi.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já mám na faktuře rám bez tlumáku necelých 18. Bude rád, když dostane 15 se Suntourem sars nesars.

          Můj tlumák na bazaru za 1/2 roku, za cenu méně než poloviční, nikdo nechce.

          0 0
    • scoty  

      Kua ty meteosoudryhy bych zrušil. Už 2 dny je jasný, že zbytek cyklony pude přes střední Moravu na jižní a oni do zblbnutí budou hlásit a varovat, že v Jizerkách a Krkonoších spadne 70mm…

      http://radar.bourky.cz/

      0 0
      • obda  

        Tak třeba v Malé Úpě napadlo 40 mm, v Brně zatím 3.5 mm. Vidím tu docela významný rozdíl :D

        0 0
        • scoty  

          Ano vlna šla dolu přes Z Krkonoše a Orlické směr Morava.. :)

          Jizerky jsou 70km na Západ…

          0 0
      • JSt  

        ja slysel, ze 70 l na m2. ;-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Vím, že už Vás všechny seru a nemáte čas, ale TH blajndůrou: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Motyll  

      Používáte elektrické vysoušeče bot? Např z Dekáče?

      Ještě chvíli tohle pičasí a bude se to hodit nejen na tretry…

      0 0
      • RomanH  

        Jj, mam je dva roky z Dekace a pouzivam to hlavne v zime na lyzaky / boty na bezky / trekovky a funguje to super. Pres leto ale radeji nechavam susit boty venku na neprimem slunku.

        0 0
      • Karaya  

        Já jo, mám dva, ale ani jeden z dekáče. Za mě super věc. Nejvíc to teda uživíme na dětských botách.

        0 0
      • Paja  

        Máme jich několik, mj. i jedny z Dekáče, všechny fungují ± stejně. Pak se dělají ještě dražší, který teplej vzduch do bot foukají a ty suší rychleji, cena je ale podstatně vyšší.

        0 0
      • JSt  

        nemam, pac to je podle me jen dalsi zbytecny jednoucelovy kram doma. kdyz jsem nekdy potreboval ususit rychle detem suflata, vzal jsem na to fen, kerym to je i rychlejsi. ;-)

        0 0
        • RomanH  

          Rozhodne ne setrnejsi a zase tak rychle to taky neni (musis u toho sedet, zarazit to boty nemuzes), nehlede na to, ze na takovou dobu provozu levnejsi feny nejsou staveny.

          Ja osobne ale vidim nejvetsi prinos u tech lyzaku, kdy obcas denodennim vyndavanim vlozky tu botu nicis. Tady prijdes na pokoj, jebnes to do zasuvky, a po 4 hodinach mas boty suchy. Prehodis do druhych (mam dva na ctyri lidi) a jdes spat.

          0 0
          • RomanH  

            Mam tento , kupovano pred dvema lety.

            0 0
          • JSt  

            je pravda, ze kazdodennim vyndavanim se vnitrni papuce nici, a proto jsem naposled menil lyzaky po dvanacti sezonach, pac uz byly skelety strasne mekky. :-)

            papuc je urcite vzdycky lepsi vytahnout a s ni vytahnout i plastovou vlozku ze skeletu a vlozku z papuce. minimalne aby vyschl prostor mezi skeletem a tou vnitrni botou. vlhka papuc je uplne jedno, pac jsi za hodinu tam, kdes byl. ;-) ale cim min mas vody v meziprostoru, tim min ti v opravdove zime papuc namrzne a tim ti je mensi zima na prsty. ;-) kdyz spim venku, pred spanim boty rozeberu a vnitrek skeletu vytru.

            0 0
    • Smazaný účet  

      MX EN fails, nemůžu se rozhodnout, jestli jsou to borci nebo vylízanci: https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • mastihuba  

        Od nas jezdila parta na ersberg a popravdě zlaty kolo. To člověk aspon utlaci, ale moto sam nahoru nevytahnes a když jo tak za neuvěřitelnou fyzickou namahu, ale diva se na to dobře.

        0 0
        • obda  

          Chvílu jsem přemýšlel, kde to je, a pak mi došlo, že asi myslíš Erzberg u Eisenerz. Jel jsem letos kolem na dovču a docela zajímavé podívání. Dvě připravené plochy na přistání vrtule na jeden flek taky o něčem vypovídají :D

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.