• OneOfTheMaggots

    Zdravím,

    Na kole mám údajně zadní náboj 141×5mm a chtěl bych si koupit nové výplety a pomocí redukce předělat na rychloupínák, ale nevím zda koupit boost 148×12mm nebo 142×12mm ?

    Kolo: Scott Scale 960 2019

    0 0
    • Vilém  

      To jsem ani netusil, ze Scott zplodil takovouto picovinu. Vubec mne nenapada co tam dat, kdyz na to koukam.

      0 0
    • Hnoj  

      Budes potřebovat boost naboj a vrazit na něj koncovky na RU. A nebo ten rám hodit pod vlak…

      0 0
      • OneOfTheMaggots  

        Takže když koupím zadní kolo s boost nábojem 148×12mm a dám tam redukci na RU tak by to mělo fungovat ?

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • vit.sklenar  

      Aktuálně prakticky vyzkoušeno na Marin Pine Mountain, kde je taky vzadu boost s RU tedy 141. Koupil jsem toto, následně bylo zapleteno a zdá se, že vše funguje jako před tím:

      DT Swiss 350

      http://www.bottico.cz/…/vyrobky.php?…

      jde o tento model:

      112224/2–32 350 BOOST – DBIS zadní 12/148 mm – černá, 32 děr, černý 4 650,00,– Kč

      • sada redukcí na rychloupínák 5mm:

      http://www.bottico.cz/…/vyrobky.php?…

      jde o tento:

      118916 Redukční koncovky pro zadní náboj na RU 5/135mm – DT 180, 240, 350, 440, 3-pawls 790,00,– Kč

      0 0
    • Filiper500  

      Taky jsem tenhle problém řešil na Trek Roscoe. Původní konusový náboj začal i přes rozebrání a čištění po další vyjížďce v ořechu znovu harašit jako když nasypeš kameny do plechovky. Shimano dělá low end náboj mt 200 na 32 nebo 36 drátů. Další možností je už zde zmíněné DT Swiss 350 a dát na boost náboj koncovky na rychloupínák a nebo Hope pro 4 boost s koncovkou na rychloupínák.

      0 0
    • OneOfTheMaggots  

      Promiňte že pořád otravuju :), ale nevíte někdo zda jde i u Mavic crossmax 2019 udělat z 12×148 těch 9×141 nebo 5×141mm ?

      0 0
    • mmm.edia  

      Doplnil bych ještě informace od vit.sklenar:

      DT 350 148 → 141 funguje – excelentní

      Hope Pro 4 BOOST s QR koncovkami funguje – excelentní

      Shimano FH-MT200B – funguje, ořech má sice klasickou vůli, jak je tomu u Shimana zvykem, ale zase celkem nesmrtelné konusy. Kupodivu za velmi málo peněz hodně muziky

      Shimano FH-MT500B s MicroSpline ořechem – dobré řešení, sice málo západek, ale ořech je řešen trochu jinak než klasicky, není šroubován na tělo náboje jako dřív, ale jinak jde o náboj bez vůlí, který vypadá, že i něco vydrží – kontaktoval jsem Shimano s dotazem, zda se dají koncovky z tohto náboje použít na SLX FH-M7110 (148mm BOOST), ale tvrdí mi, že ne, ačkoli podle rozkresu to vypadá docela nadějně. Ořech u toho SLX je MicroSpline, ale Scylence ratchett systém

      Mavic XA 35 – vznesen dotaz, pravděpodobně to půjde řešit pouhou záměnou koncovek, pro 27.5+ Marin Pine Mountain by šlo o fajn řešení, i když tedy na výpletech je oficiálně uvedeno, že by se neměla zatěžovat více než 120kg (Marin Pine Mountain jako celek je na 160kg)

      Koozer XM490 – ebay nebo aliexpress, vyplétal jsem Koozer ze stejné řady na pevné ose a vozí to chlápek 190cm/100kg dvě sezony a paráda, šest západek, 72kliků

      Novatec má dva modely – bohužel ten, který už je na světě je s konusy a SL verze je pozastavena pro malý zájem (oficiální stanovisko Jotechu), Dema zkusí rozhodnutí zvrátit na meetingu v květnu. Novatec náboje pro 141QR jsou označeny jako B5, tedy DxxxSB-B5 případně DxxxSB-SL-B5

      Remerx – překvapivě lze použít jejich zadní 148 s tím, že jsou ochotni vyrobit na zakázku duralové osy s jednou koncovkou šroubovací, cena by byla do 300Kč, zatím jsme nabídky nevyužili, trochu se bojím toho duralu, aby to nepraskalo

      0 0
      • Kikapu  

        Ten Koozer mně jakožto levný náboj na 4 ložiskách samozřejmě zaujal, na aliexpress za cca 1400 Kč. Ale ouha, narazil jsem na diskusi, kde ta zkušenost s tímto kouskem není zrovna dobrá.

        https://forums.mtbr.com/…19051-5.html

        0 0
        • mmm.edia  

          Neztotožňuji se :)

          Nicméně nová informace vyžádaná přímo od výrobce skrze kontaktní formulář:

          Jejich BOOST výplety s náboji s ratchett systémem lze osadit přímo Mavic koncovkami určenými pro stejný jen 142mm náboj, čímž se hezky zredukuje 148 na 141 rychloupínák a za celkem pěkné peníze má člověk fajn výplety. Pokud jde o nějaké robustnější obutí, geniální je Mavic XA 35 (zatižitelnost 120kg) a Mavic E-XA 35 (zatižitelnos­t 150kg)

          0 0
      • dabomb  

        Nevíte zda se naba dá sehnat i v 28dirach??Mám tenhle paskvil na Treku.Rad bych hlasitější ořech s tím že kolo bych si prolétl do původního rafku.Ale nic nemůžu najít.

        Popřípadě dá se koupit jiný ořech na Formulu?

        0 0
        • Vilém  

          Jako ze by delali orechy s ruznou hlucnosti?

          0 0
          • dabomb  

            njo ted mi to nejak docvaklo,že to je asi blbost…

            jen hledám nějakou alternativu naby na 28děr v tomhle rozměru a nějak nemůžu najít..

            Jde mi jen o ten zvuk cvrčku…Zatím komplet zadní kolo nechci měnit-vše funguje jak má,ale kdyby byla možnost jiné naby šel bych do toho..Jen za nabu se mi nechce dávat 3 a víc tisic..

            0 0
    • dabomb  

      čest ve spolek.

      má někdo tuhle nábu:https://www.aliexpress.com/…0642535.html?…

      docela o ni přemyšlim,tak kdyby o tom někdo něco věděl budu rád za každe info. díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.