• Mucha

    Nazdar, chystam se koupit vidli. Kolo jsem koupil (musel koupit) s JudyTT, a co me na te pruzino-elastomerce vadi nejvic je tvrdost. Vazim 63kg, a pri jizde nejak nevidim rozdil mezi jizdou s touto vidli / jizdou s pevnou vidli… Resenim by byla mozna vymena pruziny, ale ma to vubec vzhledem k nakladum smysl u JudyTT? Ktere vidle jsou dost mekke? Diky za tipy.

    0 0
    • BH  

      63 kg ? To si rikas chlap? Na trhu je prehrsle prilis mekkych vidlic.Hodne mekke jsou prave RS.Kup si ale nejakou se vzduchem, tam si muzes velmi snadno regulovat tuhost vidle.vymena pruzin je nakladna a obtizne realizovatelna, nebot se pruziny spatne shani.tedy alespon dle me zkusenosti.

      0 0
    • Kotěnočkin  

      Takovou tu na opékaní buřtů:-)

      0 0
    • McBlacky  

      zkus Axel od Manitou, sice pružina olej, ale měkká dost a za dobrý peníz, při své váze bys ji neměl rozštípat… pokud chceš investovat víc tak Duke nebo SID…

      0 0
      • Mucha  

        „..sice pružina olej, ale měkká dost ..“ Máš to ozkoušeno? Kolik vážíš?

        0 0
        • Lister  

          Je to ozkoušeno mnoha jezdci Průměrný chlap kolem 80 kg ji po zatížení řidítek zmáčkne skoro až na doraz. Pokud nechceš nebo nemůžeš investovat moc tak tudy by vedla cesta.

          0 0
    • Daf  

      Skoro urcite vem nejakou vzduchovku kde je vic moznosti nastaveni. Ja bych vybiral mezi Scarebem, SIDem, Dukem a FOXem jenze ten uz je dost predrazenej.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      S tim vzduchem a moznostech nastaveni to neni uplne od veci, ale vzduch je taky mene citlivy a pri tve vaze by to nemuselo byt prave ono. Ja vazim ± to co ty a nemel jsem nikdy problem s tovarnim nastavenim pruzinovek u renomovanych znacek (Marzocchi, Rond). Krom toho u system s air assist muzes vyuzivat vyhod pruziny a pripadne pritvrdit vzduchem.

      0 0
      • Luka  

        Pritel s 65kg vidli MX COMP vzduchovou s ni nema vubec problem. Nafoukano na malo, ale chodi dobre a vubec mi ani na moji vahu neprijde buhvijak tvrda…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Vsak ja nerikam, ze tvrda, ale pruzina to neni :)

          0 0
          • Luka  

            Jo, je fakt ze pruzinovka je v pohode… a kdyz ji muzes dofoukat vzduchem nerozcili te ani to, ze po vymene oleje a projeti Foousacem nehorazne zmekne tak, ze jde na doraz az moc casto :))))

            0 0
      • RomanH  

        Tak u Marathonu S by jsi mel – nechapu, proc tam standartne davaji pruzinu fungujici od cca 78 kg :o(

        0 0
    • blue.sun  

      Mám taky 63 kilo a jezdím MX comp coil, ale model 03, tam jsou ještě dvě pružiny. Novější jsou už pružina-vzduch. To by pro tebe bylo ještě ideálnější. Nebo RS Pilot, stejný systém.

      0 0
      • sharkcom  

        Já vážím 58,5 kg. Mám AXLA COMP. Nemůžu si pomoct, ale je to superžehlička na XC. Tedy při mý váze. Mám na tom AVID CPS, žádný markantní kroucení se nekoná a to rád brzdím… Jinak jsem vozil rok a půl Sixku. Jezdím dost razantně a zádnej problém ani vakl. A cena za model 2004 je 3590,– Kč na koloshopu. Pokud hledáš tohle a nechceš moc investovat, budeš spokojenej ! V daný ceně…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.