Jak sundat z rámu staré nálepky.

14 nepřečtených
  • jihra

    Jestli jste už někdy sundávali z rámu staré nálepky, tak mi dáte za pravdu, že je to „drbačka“. Nálepky (hlavně hodně staré) se trhají na kousky a je to o nervy. Zjistil jsem, že pomůže elektrická opalovací pistole (takový jakoby lepší a výkonnější fén). Nálepka se nahřeje a zvláční, lepidlo pod nálepkou změkne a stará nálepka jde pak z rámu sloupnout daleko lépe. Barva na rámu přiměřené zahřátí bez problému snese. Zbylé lepidlo se očistí vhodným rozpouštědlem (já používám normální acetonové ředidlo). Je třeba ale vyzkoušet, aby rozpouštědlo nepoškodilo lak na rámu. Pak nalepit nové (krásnější) nálepky a zase mám na sezónu „nové“ kolo.

    0 0
    • TinkTink  

      Nebylo by lepsi koupit novy ram? A mas novy kolo mnohem vic :))))) – na to zahrivani by mohla stacit zehlicka z vetsi vzdalenosti :)…nebo modelarska zehlicka :)

      0 0
    • Paja  

      Kdysi jsem sundaval nalepky ze silnicky a stacil na to i normalni fen, s horkovzdusnou pistoli musisi byt asi vic opatrny…

      0 0
      • ROpa  

        spolahlivo a bez zahrievania to ide WAPkou pri umyvani… a zbytok lepidla das dole bez poskodenia laku napr isopropylalkoholom…

        ROpa

        0 0
    • marviq  

      Zdravím, rám MRX a nálepky sundat fénem nejdou. Máte jiný nápad? Respektive jakou teplotu vytrží lak, když na to použiju horkovzduch?

      0 0
      • Dave-geo  

        A nejsou pod lakem? ;-)

        0 0
        • marviq  

          Tyhle ne. Něco šlo sundat vcelku lehce, Některé, třeba na zadní stavbě jsou pod lakem, tak je tam samo nechám. Jedná se hlavně o ty velké nálepky. Scalar možná bude vědět. Sice na nich staví, což nutně neznamená, že sundával nálepky, ale kdo ví…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nějak mě není jasný, proč by některý byly pod lakem a jiný ne? Zbytečně komplikovaná výroba…

            0 0
            • marviq  

              Tak ta velká nálepka je tak nějak natažená na horní rámové+hlavové+spod­ní rámové trubce+ nějaké malé kousky u toho. Je fakt, že to mají festovně udělané. Ale lavně nechci poničit lak, protože hlavně kvůli něj chci sundat nálepky.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Seš si jist, že je to fólie a né barva?

                0 0
                • marviq  

                  Kousek jsem už sundal. Takovou malou šipku. Je pod tím vrstvička bezbarvého laku a pod ním barva jako na celém rámu. Když to nahřeju fénem, tak to jde stejně blbě jako za studena. Jo a při nahřátí se samozřejmě nahřeje i ten bezbarvý lak co je pod tím a to už hezky nevypadá. Kdybych aspoň věděl, co je to za matroš, tak možná nějaká chemie…

                  0 0
                  • svářeč  

                    některé polepy jdou za tepla,jiné naoipak v mrazu.

                    ne každý má ale doma pultový mrazák,aby tam rám vlezl,mráz zase těď není.

                    0 0
                    • marviq  

                      Mno takže dotáhnu hasičák, nebo počkat na příští rok až bude mrznout. Ale dík za tip.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.