nastavenie marzocchi z1 drop-off II

23 nepřečtených
  • riki

    mam do II, 80kg, vysku oleja som upravil na 160mm ( stiahol som z noh asi 1dcl oleja ktory tam bol od vyroby ) ked to nafukam na 40 psi podla tabulky pre vzduchove vidly tak to chodi tak 1cm :). co robim zle? menej oleja? menej fukat? kolko?

    0 0
    • riki  

      som magor alebo ta vidla vzduchova nie je? :)

      0 0
      • JohnLee  

        :))))

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Ano Jednak jsi magor a druhak ta vidle je pruzinova :) Proc to ladis podle tabulek (a jeste spatnejch) a ne podle sebe? Budou na ty vidlici jezdit tabulky nebo ty?

        0 0
        • riki  

          1. vec co ma zarazila ze hladina oleja v kazdej nohe bola od vyroby o 10cm vacsia, takze to chodilo 3 cm :), tak som to spustil, pri velkej hladine oleja sa to spravalo tak ze ked som vypustil vzduch z noh tak klesli o 2 cm, pri normalnej hladine oleja to nerobi, mam tam nejaky minimalny tlak a hupe to 13 cm, fukal som to podla tabulky preto, lebo som sa bal ze mozem vidlu pri nizkom tlaku poskodit. 2. vec ktoru nechapem, v manuale sa pise ze ma internet nastavitelny rebound, robi sa to nejakym klucom ktory v krabici nebol, ma naozaj nastavitelny rebound?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ano. Postupuj podle manualu. Me vyhovuje tovarni nastaveni. S tim olejem se to muze stat, ale o 10cm je to trochu hodne. Kdyz vypustis vzduch, tak by nohy mely prirozene klesnout, protoze pozitivni pruzinu (+vzduch) pretlaci negativni pruzina. Mam taky minimalni tlak a chodi presne tak, jak si predstavuju. Jenze pri tomhle tlaku nejsou nohy ani 13cm vysunuty, takze ti muzou tezko 13cm chodit dolu :)

            0 0
            • riki  

              pri 160mm hladine oleja ( fakt tam bolo dakych 25 cm ) a minimalnom tlaku nohy vobec neklesnu ked nesedim na bajku, sadnem – sag 2–3 cm, tym ze som napisal ze to hupe 13 cm som myslel ze pri agresivnej jazde som schopny vyuzit cely zdvih, nie ze to ide zrazit 13 cm dole, aku mas hladinu oleja ked ti vidla bez vzduchu klesne?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                ??? Odkud a jak meris hladinu oleje? „Klesnou“ jsem myslel, ze zajedou kdyz snizis tlak vzduchu a vyjedou, kdyz zvysis. Pri minimalnim tlaku, nejsou ty nohy ani 13cm venku z vidlice, takze je tezko muzes i pri sebeagresivnejsi jizde vyuzit. Olej i jeho hladinu mam od vyroby. Chod mi uplne vyhovoval, takze radsi jezdim a neresim :)

                0 0
                • riki  

                  zhodim zatku z ventilom navrchu vidly a strcim do nohy kus rovneho dratu/spajdlu az an doraz ako hlboko to ide, snazim sa ti povedat ze odkedy som znizil hladinu oleja oproti vyrobnej tak vyska noh sa v zavislosti od tlaku vzduchu NEMENI (menila sa ked som tam mal vela oleja), meni sa len tvrdost pruzenia, co je podla mna korektne spravanie. v praci sa jazdit neda, tak riesim :).

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak to je fakt divna vidlice :) U normalnich se totiz meri tak, ze odmontujes zatku, stlacis vidlici, vyndas pruziny a zmeris hladinu oleje od okraje nohou pri uplne stlacene vidlici. (V nejhorsim si precti manual) A vyska vysunuti nohou se ti zakonite s tlakem menit musi, protoze to funguje tak jak jsem popisoval vyse. Muzes prosimte zmerit hladinu oleje obvyklym zpusobem, vysku vysunuti nohou, skutecny zdvih a tlak v nohach? Ackoliv jestli uz chodi, tak jak si prejes, tak je to jedno. Jen pro to, abys vedel jak to funguje a jak se to meri atd.

                    0 0
                    • riki  

                      v akom manuali mas nieco o tom ako merat vysku oleja? nasiel som len oil level table kde su objemy oleja ktore maju byt v nohach, v manuali sa o oleji pise akurat to ze mas ist do servisu, ak mas nieco ine ako manual z webu tak posli prosim nejaky link.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No budiz. A jak tedy zjistis, jestli mas spravnou hladinu oleje podle tveho zpusobu mereni? :)

                        0 0
                        • riki  

                          no to cakam ze mi povies ty ked ma odkazujes na manual :), tento thread sa neobvykle drzi temy :), marzocchi vidly maju najhorsiu dokumentaciu aku som zatial videl.

                          0 0
                          • wroum  

                            suntoury nemaj zadnou :-)

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              To se teda pletes! Oba dva listy mam vytistene :))

                              0 0
                              • wroum  

                                to ja taky ale vyctes z toho neco hodnotneho?

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Ne, proc? :) Ja jen, ze suntouru krivdis. Ma dokunentaci! :))) Ale mel by k ni milan1 davat prilohu spolecne s kitem, ktery udela ze suntoura odpruzenou vidlici.

                                  0 0
                          • Pá-dlista1  

                            To je snaha udelat to pro zakaznika nesrozumitelne a pokud mozno doma neservisovatelne, aby dali nazrat taky jinym lidem v kolotoci veloprumyslu. U teto firmy tomu nebyvalo takhle vzdy :( Ty objemy oleje jsou skutecne letos jenom v cc, ale do minuleho roku byly mereny, tak jak jsem psal. Tipnul bych si, ze ekvivalent k tomu letosnimu udaji je 55–60mm od horniho okraje.

                            0 0
                          • lubos  

                            Ano, dokumentacia byva obvykle minus v recenziach na marzocchi. nastastie ale vetsinou jedina.

                            0 0
          • lubos  

            K vidlici by mal byt taky dlhy imbus. Ak nemas, reklamuj v predajni.

            0 0
    • lubos  

      Manual od Marzocchi je uplne ujety co se tyce tlaku do vidlic :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.