• fm1969

    hezký večer ,

    mám takový dotaz , jestli má někdo zkušenosti z oběma sadama nebo jen 5700 a nějakou novější sadou 105 , jde mi o hladký chod , ne vždy se říká že novější je lepší 

    0 0
    • Bubaaak  

      A tady to zrovna neplatí, 10s má stejný tah jak 9s na hazce, na pakach dokonce kratši, je tudiž nachylnějši na stav lanek/bowdenů a seřizeni, navíc když nemá tykadla (ostřejši ohyby bowdenů)

      PS: a 11s má větší výběr kazet…

      0 0
    • Tom-T45  

      Pokud jsou v pořádku, tak fungují oba. 5700 je 2 generace starý model, který není kompatibilní s ničím nově vyráběným, 5800 se dá kombinovat s celou aktuální řadou 11 sp. Shimano sad.

      0 0
      • ChlAdela  

        Ahoj, mám na kole Shimano 105 5800, lehla jsem a zničila si grifgumu na jedné straně. V servise ji nemohou sehnat, tak to mám přilepené lepící páskou. Nemáte někdo zkušenost, zda se nedá použít jiný typ té krycí gumy, který by k té 5800 seděl? Vážně není nikde k sehnání. Lepenka mě brzy omrzí. :-) Díky, Adéla

        0 0
        • Libores  

          Normálně se koupíš na netu.

          https://www.mtbiker.cz/…-cierne.html?…

          0 0
        • virtualcop  

          Daj se bez problémů koupit – viz například odkaz od Libores (já kupoval na Muziker.cz, ale tam je asi skladem teď nemají, nicméně i na pár jiných shopech je mají údajně přímo skladem).

          Jinak jsem je nedávno měnil (staré už byly lehce lepivé – poznat to bylo jen bez rukavic, ale stále plně funkční a nijak nezdevastované.

          Mohu Ti je klidně věnovat, neboť jsem si je pro jistotu uložil, pro případ „co kdyby..“ :)

          0 0
    • nooski  

      5700 mám na zimáku, 5800 jsem vozil asi 2 roky na krosce. 10rychlostní 5700 je 1. generace bez opratí a má příšernou ergonomii pák. Kdybych se měl rozhodovat, tak 5800 by byla jasná volba.

      0 0
      • Tom-T45  

        No a mě se zrovna držely líp ty bambule 5700 a když jsem přešel na Tiagru 4700, tak jsem si říkal, že ta velikost je jak pro holku :-)

        0 0
        • nooski  

          Mám malé pracky + u 5800 jdou přiblížit blíž brzdové páky pomocí nastavovacího šroubu. 5700 měly jen takové hnusné vložky. 5700 jsou hrozně hranaté a hnusné až to bolí :-)

          0 0
        • fm1969  

          tak myslíš že je lepší koupit dualy 5700 než dualy a hazku 4700 ?

          0 0
          • Tom-T45  

            Já vlastně nevím, co od toho očekáváš. Jestli někde hodně levně koupíš dualy 5700, tak klidně. Jestli to má být nějaký smysluplnější upgrade, tak buď tiagra 4700 + nová hazka, nebo 5800 (R7000) + hazka a 11 sp. kazeta.

            0 0
            • fm1969  

              Nic jiného než přechoz z rovných řidítek na berany , smyk by měl sedět ale mám půl roku starou hazku 5701 , spíš mi jde o to co je lepší 5700 nebo 4700 co se týče materiálu a přehazovani

              0 0
              • Tom-T45  

                Mám starou jetou 5700 a novou 4700. Ta nová chodí samozřejmě lehčeji, ale nedokážu posoudit, jestli to je opotřebením té staré, nebo jestli to je prostě vlastnost. Každopádně řadí spolehlivě obě.

                Jestli to ale chceš provozovat s nějakým dlouhodobějším výhledem, tak bych už šel raději do 11 sp systému, 10 sp je už tak trochu archaismus.

                0 0
                • fm1969  

                  Právě na tvůj názor jsem čekal , chci 10 s , chtěl jsem vědět rozdíl mezi 4700 a 5700 co se týče komfortu při řazení , archaické ??? nemyslím jezdil jsem cca 25 let na 600 (Ultegra) 8 s , 10nebo11 je detail kdybych se řídil podle toho tak bych šel do campy nebo sramu na 12s

                  0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Jan D.  

      Já měl 5700 a vyměnil jsem ji za nejnovější Soru. 105 se mi ke konci nedařilo seřídit tak, aby šla hladce. Soru jsem sehnal na bazaru za 900 (páky, šaltr a smyk). Kliky a brzdy jsem nechal. Zatím spokojenost.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.