• georgio

    Rozhodl jsem se poridit mechaniky Avid BB7, a vaham nad velikosti kotouce, zatim vitezi varianta 203mm vepredu, 160mm vzadu. Nese s sebou vetsi kotouc nejake nevyhody? Treba mnohem vetsi opotrebeni vidlice?Jake jsou naopak nejvetsi vyhody velkeho kotouce? Ma vyznam dozadu davat vetsi kotouc nez 160mm.Jezdim XC, Maratony apod… Cenovy rozdil mezi jednotlivymi variantami je zanedbatelny.

    Anketa: Doporucovana velikost kotoucu pred/zad

    0x
    0%
    5x
    14%
    31x
    86%
    0x
    0%
    0 0
    • kubad  

      To je blbost, stačí ti bohatě 160/160, ale 180/60 je možná lepší varianta pro mechaniky jinak cca 15 % zvýšení brzdného účinku proti 160mm kotouči 200 mm kotouč už běžné XC vidlice nesnesou.Mají max rozměr 180mm od výrobce, ovšem nevím co máš za vidli.

      0 0
    • Páník  

      Mam BB5 160/160 a ubrzdi vsechno v pohode…jezdim enduro.Az budu menit kotouce dam dopredu 180,vzadu necham 160…vetsi kotouc uz ne,pac bude podle me nachylnejsi na ohnuti a zas takovej rozdil v ucinosti to oproti 180 nebude

      0 0
    • Radek Broz  

      Ja mam ted na BB7 sice 203/203, ale na tvy pouziti tech 180/160 bohate staci – brzdi to naprosto dostatecne a usetrsis nejaky gramy.

      0 0
    • MartinXC  

      Větší kotouč u Avidu víc cvrnká…teda bez pevné osy vepředu.

      0 0
    • j-c  

      Mam BB7 – vepredu 185 mm original kotouc (vidla RS Tora 318 u-turn), vzadu 160 mm. Pri vetsim naklonu v zatacce si predni brzda sem tam cinkne, ale neni to nic strasneho. Brzdi to vcelku slusne. Jsu zvedavej jak dlouho vydrzi Motexy :)

      0 0
    • vendetta  

      Chtel bych vyuzit tohoto tematu a zeptat se, zda muzu na Avid BB7 dat i 180 mm kotouc. Obycejne se doporucuje prave kotouc Avid Roundagon, 185 mm, alternativ o velikosti 185 mm je pomerne malo. Dekuji.

      0 0
      • martin_bakov  

        Je jedno jestli budes mit 185mm nebo 180mm hlavne si kup spravnou redukci a nebudes muset nic vic resit.

        Ja mel nejaky pitomy kotouc co mel 182mm (coz sem netusil) a koupil sem si adapter na BB5ky na 180mm tak jsem brzdu podlozil podlozkama, ziskal sem tam asi 1,5mm vysky a v pohode to fungovalo.

        0 0
        • vendetta  

          Koukal jsem na eshop, stoji 721 Kc. Je to dobra cena? Adapter je standartne na 160 mm. Dopredu bych chtel vetsi kotouc. Vzadu necham 160 mm. Praveze v eshopu mi nabizeli adapter na kotouc 185 mm za priplatek 50 Kc. Chtel jsem vedet, zda by to hralo nejakou roli 185 mm adapter a 180 mm kotouc. Nebo pak radeji dokoupit primo adapter na 180 mm kotouc? Nechtel jsem zakladat nove tema, tak sorry.

          0 0
          • martin_bakov  

            5mm uz je dost, vem si ze normalne desticky sahaji na okraj kotouce, kdyz je posunes o pul centimetru nahoru vysledna plocha desticek ktera se bude dotykat desticek bude treba polovicni tj. bude to brzdit hur nez kdybys tam nechal 160mm kotouc !

            0 0
      • vladyka  

        jasne ze muzes, akorat musis spravne vypodlozit, aby desky byly presne na kotouci celou plochou a radius licoval.

        0 0
      • Vilém  

        Roundagon stoji za peknej prd.

        0 0
        • -Alan-  

          Je těžkej a dokáže se přesto ohnout. Jinak je to kotouč jako každý jiný.

          0 0
          • Vilém  

            Z me zkusenosti je malo chlazeny. Proste malo odvrtany a spatne umistene diry. S BB7 se mi podarilo utavit z nich kus kovu. Pomohlo az zvetseni chladicich der, tak aby se pocas otacky vzajemne kryly.

            0 0
    • BigKarel2  

      Klidně ho tam dej, pokuď na to máš vidli…

      0 0
      • Vilém  

        Podivej se na datum, koukni do profilu a zjistis, ze uz to davno vyresil:)

        0 0
    • Rookie  

      Zdravím, vlastím brzdy BB7 a chtěl bych vyměnit kotouče Roundagon za G3 kotouče, ve velikosti 185 mm, seděly by?

      0 0
      • BigKarel2  

        Co maj za průměr ty stávající?…jinak sedět to musí, je to jen otázka adaptérů či podložek…ale proč G3? Co sem je zatím viděl tak je to dost katastrofa :D

        0 0
        • kyl  

          Co je na nich tak špatného?Vpředu mám 185mm a dozadu jsem dnes dal menší.Žádné problémy jsem zatím nepozoroval,jen vzadu to dělalo pazvuky a vibrace ale jiné desky a přesnější vystředění to vyřešily.S menším kotoučem by to mělo být ještě lepší.

          0 0
          • BigKarel2  

            „jen vzadu to dělalo pazvuky a vibrace“ přesně to… :D

            0 0
            • Evilcleaner  

              že máš měkkou zadní stavbu rámu není přece chyba kotouče;)

              0 0
              • BigKarel2  

                To sice né, ale dělá to i na jinejch kolech…

                0 0
                • Evilcleaner  

                  však těch kol s měkkou zadní stavbou je fůra. já je vozím třeba úplně v klidu se sintrovanými deskami:-)

                  0 0
                  • BigKarel2  

                    no ale když to dělá na nějakém kole s G3 a s XT ne, tak to asi bude kotoučem…

                    0 0
                    • Evilcleaner  

                      tak je to měkkou zadní stavbou:-) copak to nevidíš? g3 velmi náročný na tuhost a třeba starý xt sm-rt75 byl naopal velmi nenáročný na tuhost rámu.

                      0 0
            • kyl  

              Jenže po výměně desek a vystředění je to dobré.

              0 0
              • BigKarel2  

                Ale musíš měnit desky, s normálnim :D kotoučem by to fachalo hned…

                0 0
                • kyl  

                  Pokud vím tak problémy jsou tu psané prakticky na všechny brzdy a taky zlepšení je stejné,buď desky nebo kotouče.

                  0 0
                • kyl  

                  Tak dnes 112km,dozadu jsem prdnul G3–140mm,originál desky a perfektně to brzdí.A jak říkáš že s normálním kotoučem by to fachalo hned tak pak musí být špatnej i kotouč SM-RT 61 160mm i něco jako Roudagon od Avidu a ještě jeden ale název už nevím.Brzdy shimano 525 mi s nima ani po výměně desek nebrzdily až s kotoučem Aligator(pila) to brzdí.

                  0 0
                  • Vilém  

                    vypada to srandovne, ten nepomer:)

                    0 0
                    • kyl  

                      No,kotouč není přes kazetu skoro vidět a nakonec dopředu možná přijde 160-ka takže to zas opticky bude dobré.

                      0 0
            • kyl  

              Jdu otestovat ten menší kotouč,je blbost vozit vzadu 185mm ale koupené brzdy měli oba kotouče stejné.

              0 0
      • t29  

        Pokud měníš 185 Roundagon za 185 G3, tak to bude pasovat.

        Pokud měníš 160 Roundagon za 185 G3, tak potřebuješ jiný adaptér. To samé platí pokaždé, když je různá velikost kotoučů.

        0 0
    • petrun  

      Mám zubaté Aligátory 203/180 mm a neměnil bych. při mých 94 kg zablokuji kola kdy chci. Jen při velmi pomalé jízdě a lehkém přibrždění občas zařvou. Vzhledem k tomu, že vše dojíždím a brzdím až na poslední chvíly nestává se to často (při některých vyjížďkách vůbec). Jinak Tora nemá s velkým kotoučem žádný problém.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.