• Dijck

    Zdravim ludia!

    Vacsinou sa tu riesi funkcnost a vydrz vidlic, mna by zaujimal prave vas nazor na ich design:) Historiu som pozrel, zatial tam nic podobne nieje.
    Takze,kazdy kto chce, nech napise design ktorej znacky vidlic mu je najblizsi. Napriklad mozte vybrat jeden model ktory povazujete za perfektny designovy kusok(kludne aj starsi model). Popripade vlozit jeho foto.. Mozu to byt exoticke vidlice(Avalanche, Use, White bros a pod.) alebo znamejsie(Fox,Mar­zocchi,Manitou­,Rock Shox,RST,Suntour). V ankete su hlavni hraci na poli vidiel, viac sa tam nevoslo:)

    Tesim sa na diskusiu…

    Anketa: Ktora znacka ma naj design vidlic?

    Fox
    21x
    14%
    46x
    31%
    16x
    11%
    67x
    45%
    0 0
    • Lišák  

      Loňská Reba. Ty reflexní nápisy se mě líbily.

      0 0
    • rock  

      Pace, např. RC 36.

      www.maxcursor.cz/zoom.php?…

      0 0
      • CZiko  

        vypadá jak nějaká garážovka…

        0 0
      • nakata  

        Neskutocne hnusna vidla.. bleee.. ale je pekne ze sa to niekomu predsalen paci..

        0 0
      • wroum  

        humus

        0 0
        • rock  

          No, alespoň že já mám dobrý vkus :-) …

          0 0
          • blue  

            jak si na to prisel? :-)

            0 0
            • rock  

              Stejně jako vím, že přímka je definovaná dvěma body na ní ležícími nebo bodem a vektorem. Je to axiom. :-)

              0 0
              • nakata  

                Vsetko je relativne..

                0 0
              • blue  

                je videt, ze neznas Cimrmanovu teorii externismu a teorii poznani :-)

                0 0
                • rock  

                  Teorie externismu teorie poznání, počkej … zapátrám v paměti … už mi to naskakuje, učebnice filozofie … Seneca, Descartes, CIMRMAN, mám to: úkrok stranou ?

                  0 0
              • JSt  

                …nebo prusecikem dvou rovin. tech moznosti jak definovat primku je dost. nektere jsou vice, jine mene vhodne. stejne jako vidlice jsou hezke a mene hezke (az osklive)…

                0 0
                • rock  

                  Ale jasně, zvolil jsem ty nejjednodušší, abych se dostal ke slovu axiom :-) …

                  0 0
                  • JSt  

                    to slovo „axiom“ bych netahal do takove subjektivni otazky jako je dizajn. (i kdyz v tom citim nadsazku… :)

                    0 0
            • Hanz_Zlin_CB  

              autodedukci :D aslias selbsdeduction :D

              0 0
      • kovar  

        to je snad ještě škaredší než lefty.

        0 0
      • ota  

        taky nechápu co je na tom pěkného

        0 0
      • lOlA  

        no te pr* zadek:o))) zadna slava

        0 0
    • CZiko  

      mi se nejvíc líbí letošní model Marzocchi DJ 1 www.marzocchi.com/…ForksMTB.asp?…

      0 0
    • nemo  

      rs revelation 426 u-turn

      0 0
    • scret  

      Ted mne asi dost lidi bude kamenovat:) ale libi se mi hodne Reverse Arch od Manitou a celkove jejich design,dost se mi libi design Marusek a taky Pace,Lefty,Ma­verick…

      0 0
    • Siddha  

      uz jsem o tom jednou nekde psal: za hnus povazuju ty novy „hracsky“ designy s tercikama a hnusnou typoskou od RS jako Tora a Revelatin… Taky Axel a R7 jsou vetsinou na te cerne hrozny.

      za nejlepsi povazuju starsi SIDy jako treba ty Atensky, nebo Diva edice… jestli to nepletu. Bombry sou kazdej rok jiny a pokazdy jinak divoky, ale nijak hrozny. Jo ale uzasna byla stara XC700 tak byla krasna s tou „mostovkou“ :)

      Ale vono to mas na kole celkem jedno… sam to nevidis, jde proste spis o funkci. Navic se to poskrabe a je to.

      0 0
    • Petrpoko  

      R7 Platinum v zeleny barve www.progresscycle.cz/firma.asp?…

      0 0
    • HonzaV  

      Me se libi tyhle modely

      0 0
    • nakata  

      Jednoznacne neprekonana SUPERNOVA a tiez cervene DORADO!!

      0 0
      • honzarb  

        souhlas, zatim neprekonana!

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak ta jo. A ve verzi Millennium byla taky mnam… ovsem chod (co jsem mel moznost okusit) uz tak uzasnej nebyl. Mozna to je tim, ze se mi zatim zadny Manitou chodem nelibilo.

        0 0
    • vojtechposmourny  

      Pro mne je letos number one tahle. krásně by mi ladila ke kolu :-)

      0 0
    • jecnak  

      USE Dsub. Neotrela, vyjimecna, industrialni design.

      0 0
    • goofy  

      Tak ja mam letoa asi 3, ktere se mi hodne libi: 888 RC2X www.marzocchi.com/…ForksMTB.asp?… 66 RC2X www.marzocchi.com/…ForksMTB.asp?… a Z1 Sport www.marzocchi.com/…ForksMTB.asp?…

      Manitou a RS urcite ne, Foxy nejsou spatne, ale neni to ono. (bavim se o vzhledu)

      0 0
    • Martyss  

      Vzhled nejede..:-)

      0 0
    • Peslezedirou  

      Důležitý je jezdit a ne ladit a zabývat se tím jestli mi všechno ladí. Myslím to upřímně :o)

      0 0
      • rock  
        1. Nevidím jediný důvod nezabývat se vzhledem, když zrovna nejezdím :-)
        2. Nevidím jediný důvod, proč po výrobcích nechtít, aby se mimo funkčnosti zabývali i vzhledem – za ty prachy … a
        3. Pokud mám na výběr při srovnatelné kvalitě a ceně, tak přece nekoupím to, co se mi líbí míň …
        0 0
        • CZiko  

          dobře jsi mu to nandal:-) a plně souhlasím… já když už něco kupuju, tak se to snažím taky ladit…

          0 0
        • Peslezedirou  

          Tak ty mě asi neznáš :o)))))

          0 0
        • Martyss  

          Nu a co když vzhled omezuje funkčnost?:-)

          0 0
          • rock  

            Všimni si, že tuhle možnost jsem nezahrnul :-) … ale když si projdeš biky v tomto fóru, zjistíš, že je tady spousta lidí, kteří dali přednost nějakému komponentu bez ohledu na to, že existuje méně atraktivní (méně značková, méně kultovní) alternativa na podobné kvalitativní úrovni.

            0 0
    • Peslezedirou  

      Můj favorit je stará Z1 ve skořicové barvě s krásně frézovanou podkovou......a nebo SID v barvě SID blue :o)

      0 0
    • visby  

      najkrajsie vidlice su teraz nove boxxery, hlavne WC…

      a potom samozrejme gycova klasika v podani SID WC:-)

      0 0
    • BoB  

      Já si pořád myslim, že nejhezčí vidlice je shiver.

      0 0
    • honzarb  

      Manitou fakt spatenka

      0 0
    • Fana.A  

      Mě se líbí Fiskars 2006

      0 0
    • Polka  

      IMHO jednoznacne Marzocchi a FOX – to prece kazdej musi videt ;-) RS si to u me posrali – ty letosni jsou designove uplne mimo.

      0 0
      • peky  

        Já si spíš myslím, že právě ten letošní model se jim hodně povedl. Začínají vypadat k světu. Ne jako vždy jen vidle s nápisem ve fontu Arial na různobarevným podkladu. Je docela střídmá a nepřeplácaná jako Manitůčka „sou samá šaškárna a malůvka“.

        0 0
    • Meesha  

      Sid World Cup Stribrna R7 Lefty Pace RC39

      bral bych kteroukoliv :-) A ciste designem se mi libi Maverick SC32

      0 0
    • lubos  

      Je jich vic .. od vicero vyrobcu. Treba na Marzocchi se mi libi oblouk ve tvaru M, pak treba letosni korunka, ale taky se mi libi i korunka na Sid/Reba. Nelibi se mi ale kuprikladu provedeni oblouku u (asi starsich Fox) a co skutecne nemusim , tak to je reverse-arch.

      0 0
    • madcat  

      mňam mlask! co bych já ocenil po stránce vzhledu asi nejvýš, tak je tohle, to bych si nechal na kole sakra líbit… zajímalo by mě, jestli se ještě vůbec dělají a jestli to někdo z vás vozil nebo aspoň měl možnost testnout co se týče funkce…

      no a jinak se mně taky dost líbí nový marušky 66 a 888 RC2X (ty bílý), dirtjumper v té khaki a cihlové barvě, starej bomber Z1 se šroubovanou podkovou a v červené barvě nebo třeba bomber Z1 atom sport nebo jak se to jmenovalo

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Delaji… btw. ten obrazek je krapek priposrazenej… ve skutecnosti je to hodne uzka a docela tezka mrcha… ale designove krasna.

        0 0
    • madcat  

      no a zapomněl sem třeba na vidlice Across (Votec), rond big ego je taky pěkná, ten černej novej shiver co se tu objevil taky atd… a ještě starej původní červenej monster na 170 mm je super!

      0 0
    • persing  

      Nuz ja napisem len tri slova: Lefty, Lefty, Lefty.

      0 0
    • Páník  

      …a co treba Maverick www.maverickbike.com/…details.aspx?…

      0 0
    • juli  

      Moje favoritka je Acros Mamba XC, ale můžu i Marušky

      0 0
    • black.horse  

      nejhezčí byly první modely M. Bomber Z1, taková ta červeno-oranžová(ani nevím jak to popsat) a sešroubovaná a frézovaná… a krásná:-)

      0 0
    • VencaV1  

      Proc jsou v ty ankete firmy ktery vyrabej, pokud jde o design, naprosto tuctovy vidlice? Samozrejme ze nejhezci je Lefty.

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Protože dobrý design je o sloučení fumkčnosti s krásy, o čemž se u některých malosériových (netuctových) vidlic ( lefty :-P ) dá pochybovat.

        0 0
        • borda  

          :-)

          0 0
        • VencaV1  

          Je videt zes ji nikdy nezkousel, jako ostatne spousta dalsich zdejsich „odborniku“. :)

          0 0
          • Lišák  

            Jak se zkouší design?

            0 0
            • enjoy  

              na stejnym pristroji jako tvoje momentalni IQ:-)

              0 0
              • Lišák  

                To byla narážka na:

                „Je videt zes ji nikdy nezkousel, jako ostatne spousta dalsich zdejsich "odborniku“. :)"

                Tato diskuze je o designu, ne?

                0 0
                • VencaV1  

                  No on tam vojtech psal neco o slouceni funkcnosti a krasy, coz je dle jeho nazoru design.

                  0 0
                  • vojtechposmourny  

                    Dobrý design. A nemyslel jsem ani tolik lefty, jako jiný úlety. Ale potrefená husa se ozvala :-)

                    0 0
                    • VencaV1  

                      Aha a ja myslel, ze si reagoval na mne. Tak to by ses asi mel naucit řadit prispevky. :)

                      0 0
                      • vojtechposmourny  

                        Ale jo, reagoval jsem na tebe. Po přečtené threadu o cannondalech mi to nedalo a rejpnul sem si. Přesně takovou zuřivou obhajobu jsem očekával :-) Uznávám, že lefty chodí, ale nedovolil bych si tvrdit, že za ty prachy, co za to sólo chtěj, to má odpovídající funkci.

                        0 0
                        • enjoy  

                          nemyslim si ze by se cannondale nekdy snazil presvedcovat a tvrdit ze to ma za ty prachy o tolik lepsi funkci.. jim staci,ze lefty lidi chtej.dobry vyrobek by se mel prodat sam.ikdyz to uz dneska tolik neplati..

                          0 0
                          • vojtechposmourny  

                            To taky netvrdím. Jen si myslím, že vidli stejné funkce seženu třeba az poloviční cenu. Jinak, jak říkám, jen sem si rejpnul.

                            0 0
                            • enjoy  

                              par lidi kterym verim a jsou majitele lefty tvrdi,ze svezeni na tyhle vidli je neco jinyho a napriklad jeji tuhost je ohromna.to mi staci.

                              0 0
                            • enjoy  

                              tim jsem tedy chtel rict nebo se spis zeptat kterou vidloci jsi tim mel na mysli.se srovnatelnymi parametry.s roz­dilem teda dvou noh oproti jedny:-))

                              0 0
                        • VencaV1  

                          No to ja bych za ni ty solo prachy samozrejme taky nedal. Ale kdyz vezmu cenu celyho kola a srovnam to s podobne vybavenejma kolama jinych znacek (teda ne canyona :), tak mi zas tak predrazena neprijde. A ani se nedivim zes takovou reakci cekal, ja jsem samozrejme zareagoval tak jak slusi a patri na zarytyho kanondejlistu a jak se cekat dalo. :)

                          0 0
                  • Lišák  

                    Možná myslel, že funkční je, ale oku moc nelahodí. Ale to je jenom moje dedukce. :-)

                    0 0
          • vojtechposmourny  

            Já nejsem „odborník“. Já jen rejpu. I když, pokud je poměr cena/výkon samostatné lefty stejný jako u „tuctových“ výrobců, tak ta vidle musí chodit naprosto úžasně.

            0 0
          • wroum  

            ja ji zkousel. pruzi a tlumi, zataci… proste funguje, ale porad nechapu to nadseni nekterych jedincu. takova vanilla opravdu pruzi a tlumi lepe a za tretinovy penize a je i hezci…

            0 0
    • Siddha  

      a co LOOK parallelolala­blamka? ta vypada good. a co VOTEC?

      0 0
      • Jogador  

        Jo, Votec se mi líbí moc…

        0 0
      • patman  

        look je supr, ale konzervativci ho nemusí :-), rozhodně však přitahuje pozornost :-)

        0 0
      • patman  

        Look je parada, konzevartivci ho nemusej, rozhodne vsak pritahuje pozornost :-)

        0 0
    • libi  

      Monster T 2002 a starsi, a stary soubovany marzocky sou celkove nadherny. ta supernova co tu byla taky je celkem pekna, pak se mi jeste zamlouval shiver a to jak jednokorunkovej tak dvoukorunkovej, ale ta jednokorunka je hezci÷)))))

      0 0
    • dessloch  

      Inac co sa tuhosti tyka, v nemeckom casopise Mountain bike je teraz test vidlíc a v kategórii 10–13cm je poradie v tuhosti MarathonXC, Minute, Revelation, MXPro, az potom FoxFloat. Zaujimave.

      0 0
      • Pavlos  

        a kde je reba? tohle neni provokace ma to vazne zajima

        0 0
      • Dijck  

        Mas nejaky link na ten clanok? Dik.

        0 0
        • PePu  

          Pokud myslí tenhle test www.mountainbike-magazin.de/…n.110448.htm , v kolonce tuhosti (aspoň tak si vykládám Steifigkeit) je pořadí poněkud jiné.

          0 0
          • Dijck  

            Stefigkeit znamena prave tuhost. Test som si pozrel a vysledky z oblasti tuhosti su nasledovne:

            Hodnotenie je od 1–5 pricom 5 je najlepsie.

            Acros Eryx – 3 hviezdicky Fox Talas RLC – 4 Fox Talas X Trail-Tune – 4 Magura Asgard 100 – 4 Magura Phaon – 4 Manitou Black Super RTWD – 4 Manitou Minute 0:4 – 4 Marzocchi Marathon XC – 4 Marzocchi MX Pro SL – 3 Rock Shox Reba Team Air U-Turn – 3 Rock Shox Recon 351 Solo Air – 5 Rock Shox Revelation 426 Air U-Turn – 5

            0 0
            • jaski  

              neni tam skareb?:-)

              0 0
            • lubos  

              Ceho tuhost testovali ? Tipuju , ze krut pri brzdeni kotoucem. Jinak si neumim vysvetlit, ze Manitou ma 4* a Reba 3*. Obe jsem mel v ruce. Komentovat nebudu, nechci riskovat zdravi :o))

              0 0
              • enjoy  

                no konecne to nekdo uvedl na pravou miru a dal rebe „trojku“.dlouho jsem nechapal co si furt vsichni mysli ze je to super vidle i v tuhosti.jsem rad..:-)

                0 0
    • prodi  

      Nemůžu si pomoct, pevnou Morati nic nepřekoná :)

      0 0
    • blue  

      a co rikaj odpurci Reverch Arch na Double Arch Design Magury? :-)))

      0 0
      • Lišák  

        Nejsem odpůrce RA a toto vypadá zajímavě. Myslíš, že se to projeví na tuhosti?

        0 0
        • lubos  

          Samozrejme , ze ano :)

          0 0
          • Lišák  

            A myslíš, že víc jak pevná osa?

            0 0
            • lubos  

              To nejspis ne. Rekl bych. Nejlepsi je pevna osa + tohle :)

              0 0
              • lubos  

                resp. tohle by meli delat vyrobci u vsech vidlic, kde az tak nezalezi na vahe. Nevik kolik dalsi arch prida, ale vic jak 150g (snad 100g) to nebude, coz je docela zanedbatelne.

                0 0
      • Dijck  

        Double arch moze byt, je to asi o zvyku, ale ta vidla ma skarede polepy:/ Dufam ze takto nepojde do vyroby. Mala by to byt hi-end vidla, ale tie polepy to pre mna kazia…

        0 0
        • Siddha  

          rozhodne mas pravdu a ma idiotsky jmeno. Starej Rond byl v poho…

          0 0
      • madcat  

        a co říkají příznivci „double arch“ od Magury tomuhle „wide arch“ od shock works?? :))) taky imho moc pěkný…

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Maguru muzu. Ale Thor se mi libil vic.

        0 0
    • Berkut  

      Jednoznacne desingovo najvydarenejsie a najkrajsie vidlice su MARZOCCHI a najviac sa mi pacia ALL MOUNTAIN 1 2005,66RC 2005 ,Z1 FR1 2004 a MONSTER od r.2003 ,aj Shiver DC.Foxy za tolko penazi vyzeraju nic moc.Rockshox su o nicom okerm PIKE.Manitou super vyzerala SHERMEN BRAKEOUTPLUS 2004

      0 0
    • poiko  

      Na letošek udělal Manitou asi u všech vidlí černé nitridované nohy, to mi přijde k zblití. Ty starší, kalsický se mi líbily skoro všechny.

      0 0
    • Dijck  

      Na MTBS.cz je odpoved RS na Fox 36, Travis a 66. Meno tej vidlice zatial nieje zname. Tu je foto..celkom sa mi to paci:)

      0 0
    • Dijck  

      Vela sa odftedy zmenilo:)

      0 0
    • Nimrod  

      tak krom již mnoha zmíněných ( hlavně starej monster, shiver a maskáčovej sherman) se mi hodně líbí the/kowa gism

      0 0
    • Quake 9.0  

      Jedinečná „ZZYZX Bullet“ www.btt.com.ar/…SPENSION.jpg tandems.free.fr/mou­ntain/suspensi­on/zzyzx.jpg Měl jsem tu čest se na ní svézt. Ale to už je hodně dávno…

      0 0
    • kudlanka32  

      designem a vsim ostatnim byla myho srdce kralovna tahle.....bohuzel jsem ji nikdy nemel: www.bikepro.com/…_index.shtml

      0 0
    • kubajs mtb  

      designově s emi asi nejvíc líbí totem

      0 0
      • Dijck  

        Jj, a nazivo je to uplne supa:) 66 sa moze ist hanbit:))

        0 0
        • Radek Broz  

          Mě to přijde zmalovaný moc – skoro jak Demo.

          0 0
          • scret  

            na to ze je to draha vidle,tak je to pekne hnusny!:)

            0 0
          • Dijck  

            Tie napleky dostanes k tomu a das si ich tam kolko chces. Nemusis ani jednu;) Mne slo skor o tu masivnost konstrukcie.

            0 0
    • oxyaction  

      Sice je to babička,ale mě se líbí.

      0 0
    • Páník  

      me se docela libi novy x-fusion vidle…jen skoda,ze ty DH vidle nejsou i v jinejch barvach

      0 0
  • nakata

    Si normalny, takto tu strasit slusnych ludi..az som sa zlakol..

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.