• bajkr

    chtěl bych poradit páč fula sem nikdy neměl a uvažuju o koupi a tej mám možnost ho mit za slušné peníze 60k ze 116k je to tenhle krasavec www.mtbs.cz/katalog.html?… stoji to za to o tom přemejšlet nebo na něj mám zapomenout předem dík

    Anketa: líbí

    jo
    16x
    39%
    ne
    25x
    61%
    0 0
    • libi  

      nejak sem snad jeste nevidel takle uchycenej tlumic, celkem mi to hlava nebere

      0 0
    • mechanik  

      Za ty prachy do toho běž… budeš mít jistotu že podobné často nepotkáš:-)))

      0 0
    • BB  

      tuhle značku vídávám na Gardě, vozí to mraky němců, určitě to nebude špatné. Systém je Horst link, bude to aktivní a přitom Swinger bude jistit, že se to nebude pohupovat. Sleva hodně dobrá, za ty prachy určitě dobrý kauf.

      0 0
    • dodydody  

      Ve Velu byl test a moc dobre o tom kole nepsaly ale bylo to Velo tak nevim?Komponentove 1 ale funkce? navic ten tlumic je spesl pro toto kolo sice klasika SPV ale to telo je jine je to tim uchycenim.

      0 0
    • Misfit  

      hej bolo to velo a neboli z toho biku zrovna nadseni, ale zasa nebol to myslim presne tento model ale ram bol rovnaky

      0 0
    • pegal  

      .. to je dost dobre hnusny ..

      0 0
    • kovar  

      zásadní mínus – vidlice s SPV A jak už to bývá u fullů, tlumič je to první, co se může podělat, a jelikož je jakýsi nestandartní, takže by bylo dobré se napřed informovat o ostupnosti servisu a případně nových tlumičů na toto kolo.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Já bych do toho nešel i když cena super, už by mi vadilo jak píše Kovář vidlice s SPV a hlavně ten jejich tlumič. Pokud by byl standardní tak no problem, ale obávám se, že tenhle je dost nestandardní! Bych ti mohl vyprávět jaký to je když se ti měsíc v Srpnu reklamuje tlumič…

      0 0
    • fousac  

      nesel bych do toho.. ten tlumic je podezrelej.. teda dalo by se v pripade, ze v servisu by opravy resili vymenou kus za kus na pockani.. (o spolehlivosti vzduchovejch tlumicu uz se tu napsalo hodne)… no a me osobne se nelibi ani ten ram, ani design, ani konstrukce.. takze to koupit na dily a mit v zaloze jinej ramovej set…

      0 0
    • Darkson  

      mně se to líbí docela dost. je to hodně originální, je to Corratec <což v Tvým případě hraje roli:-) > a za dobrý prachy. ve vidli s SPV bych taky problém neviděl, na žehlení pružinou zvyklej nejseš a při nastavení minimálního tlaku v SPV komoře by to mělo docela žehlit(aspoň to tak funguje u mýho tlumiče). asi bych si taky nejdřív zjistil info o servisu a případné reklamace tlumiče, v tom jediným bych viděl případnou mušku.

      0 0
      • Peslezedirou  

        On je docela velkej rozdíl mezi SPV ve vidlici a tlumiči. Jel jsem na SC Blur LT s vidlici Minute a po různém laborování s tlakem to nikdy nebylo ono. Nechci nad tím lámat hůl, někomu to zase právě může vyhovovat. Vidlice by se dala třeba vyměnit v krámě a nebo potom prodat, ale jak jsem psal bál bych se tlumiče.

        0 0
    • vipera  

      Nevím, ale tohle kolo ve velu 6/2005 pěkně setřeli

      0 0
    • MartinXC  

      Finančně a technicky ano, osazením (vidle, tlumič) bych ale do toho nešel. Zvlášť, jestli se od toho čeká 140/130mm zdvihů ve spolehlivém provozu. Osobně bych vyměnil tlumič za Fox Float a vidli za Float 130 (a jsi na 90t) a volil bych levnější osazení spotřebního materiálu.

      0 0
      • MartinXC  

        Ale s tím tlumičem to bohužel nepůjde – atypický závěs.

        0 0
    • lubos  

      jestli tam nelze dat bezny typ tlumice, tak bych to nevidel vubec pozitivne.

      0 0
    • Vilém  

      Pridam se k ostatnim,diky nemoznosti vymeny tlumice za jiny typ bych to nechtel.Navic podle fotky ma hodne postavenou hlavovou trubku z prudkyho kopce to musi byt narocny.

      0 0
    • McBlacky  

      já bych se toho nebál, jezdí to už víc jak sezonu a je to velká značka. Ikdyž author taky vypustil eru :) každopádně pokud jediná věc by měl být tlumič, tak bych s klidným svědomím do toho šel…

      0 0
    • bajkr  

      diky za názory ;-) už je doma a je nádhernej i slzu bych uronil :-)

      0 0
      • Darkson  

        tak tomu říkám akce kulový blesk! máš doma slušnou Corratecovic rodinku :-)

        0 0
        • bajkr  

          no to byla akce celou noc sem nemohl dospat :-D ale ted už sem spokojenej myslim nadmíru ;-)

          0 0
      • Pebe  

        Jestli můžeš, vyfoť to uchycení tlumiče…

        0 0
        • Darkson  

          jednu fotku z MTBS.cz jsem přikládal o kus výš

          0 0
          • Pebe  

            Jo, tu jsem viděl, mě zajímá, jestli jdou ty šrouby řpímo do těla tlumiče, nebo tam je nějaká objímka s čepama.

            0 0
    • RUMcajs  

      Mno a v jakych podminkach jezdis? Jen v suchu v lete? Ve snehu a blate? Mozna by stalo uvazovat i o tom, jak na bika das blatniky a jesti chces, aby ti zadni kolo hazelo bahno na tlumic.

      Ja jsem prasopes, takze volba byla jasna: Cube AMS

      0 0
    • RUMcajs  

      Mno a v jakych podminkach jezdis? Jen v suchu v lete? Ve snehu a blate? Mozna by stalo uvazovat i o tom, jak na bika das blatniky a jesti chces, aby ti zadni kolo hazelo bahno na tlumic.

      Ja jsem prasopes, takze volba byla jasna: Cube AMS

      0 0
    • lOlA  

      no nevim.ve fulech se moc nevyznam ale nejak bych uz z principu moc neveril tomu uchycenymu tlumici.a taky se mi nelibi to vedeny lanko k zadni diskovy brzde.by melo byt vedeny spis spodem porad po ramu.tak bych ho akorat nekde prerval:o))))

      0 0
      • bajkr  

        co se ti melíbí na tom uchycení :-D a ta hadička je takhle řešená u většiny fullu :-P

        0 0
      • McBlacky  

        právě že jak nad tím přemýšlím tak dochází k menšímu páčení tlumiče protože to uchycení je v ose otáčení. Ikdyž teda to uchycení musí bejt hodně masivně zpracovaný protože u většiny fullů ráz bere tlumič a pak uchycení který se jakoby opírá do jedné z rámových trubek, zatímco tady to vezme tlumič a pak to drží jen ty dvě očka, který už nic jinýho nejistí. Když to hodně přeženu tak když se dostane tlumič nadoraz zbylá energie se rozloží mezi tu oblímku a úchyty. Skoro bych se vsadil že ta objímka má menší mez pevnosti než ty úchyty a odnesla by to jako první protože se dá lehce nahradit. Jsem zvědavej až se na to podívám v reálu jestli je oblímka část tlumiče nebo je do ni jen nastrčen a vzadu jištěn maticí nebo rozšířením.

        0 0
        • bajkr  

          ta objímka je na tom tlumiči našroubovaná a zajištěná matici

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.