• default

    Jelikoz se mi ji podarilo asi pred ctrnacti dny poprve vyjet az doprava nahoru (mel jsem radost jak malej kluk), tak by me zajimalo jak jste na to Vy? Minuly tyden jsem ji daval znovu a skoncil jsem tesne pred koncem. :-( Na kolik pokusu ji date/nedate, pripadne jestli ji vyjedete na 100% pokazde? :-O

    Je fakt, ze ja jezdim hodne sever Phy a na jih se dostanu cas od casu, takze jsem ji dal az tak po patnacte (cca), coz se casove u me rovna tak rok a kus… ;-)

    0 0
    • wroum  

      a kudy jedes? cest na tocnou vede mraky a netusim, kterou myslis.

      0 0
    • JMT  

      ja sem tam jel hned jako prvni svih, co sem postavil bika a vyjel sem to napoprvy :-) ale to je tak trochu nahoda-ale potesila, jinak to davam tak na 50 procent

      0 0
    • Smazaný účet  

      Prosím pěkně, mohl by mi někdo poradit jak se tam dostanu… Vždycky jedu někudy špatně. Těch cestiček je tam milion… pls. Podle té mapky jsem to nenašel :o(

      0 0
      • JMT  

        klidne ti to nekdy ukazu, pojedu tam v patek v podvecer

        0 0
        • Smazaný účet  

          A v týdnu někdy to nemáš v plánu? Já jedu v pátek pryč až do neděle… už jsem na tom domluvenej… :o(((((

          0 0
          • JMT  

            dneska to nestiham, tak treba v pondeli…

            0 0
            • JMT  

              dneska jedu vecer smerem na roztoky, okor atd… nechce se nekdo pridat ?

              0 0
            • Smazaný účet  

              Oki v pondělí

              0 0
            • goood  

              No mozna bych se taky jel podivat o co jde. Treba uz jsem to taky nekdy nevyjel ;-)

              0 0
            • goood  

              Tak co, plati to dneska ? V patek jsem jel okolo Tocny a mam pocit, ze jsem te pri zpatecni ceste poktal se segrou v Hodkovicich, ale nejsem si jistej, protoze mi svitilo slunicko do oci :-)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jedem tim směrem s kámošem okolo 17h… nevim ještě přesně kdy se kámoš staví… Ale jak najít tu maturitu ví JMT… takže?? .o)

                0 0
                • JMT  

                  jmt ma dneska havaj :-) po 8 dnech na biku uz ho bolej nohy, musi orazit na zejtrejsi city terror…

                  0 0
                  • cabbage  

                    je to opravdu „city“, kdyz se jede klecan?:)

                    0 0
                    • JMT  

                      mam k tomu CYTovej vztah :-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Takže dneska jsem se vydal s kámošem hledat tu maturitu a po průjezdu nechutně smradlavou oblastí u rodiných domků, kde mě vokousali komáři a jiná zlá havě?, jsem dojel po uzounký pěšině až k nějaký vyhlídce hmyzolovců otce a syna „nevimjaksejme­novali“ kde bylo dost cinicky na skále napsáno „CÍL“ a opravdu to cíl byl… Protože odtamdtud dolu jsem musel po svých asi 15 minut nějakou strouhou s tunou listí a pod ním velký volný kameny. Takže mám dojebaný kotníky od kamenů, který se mi kutálely přes haksny a už toho hledání maturity mám docela dost. Asi mi nebylo souzeno najít něco co všichni normální lidé najdou i když nechtějí…

                        0 0
                        • cabbage  

                          to si delas srandu......8–0 p.s. nevyjedes tam zitra?

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Nejedu… zítra dávám vycentrovat přední kolo a bude nejdřív ve čtvrtek.. :o(

                            0 0
                          • Jogador  

                            Ale já bych jel, ale až večer… kdyžtak se ozvi na icq, jsem tam, jen skrytý:)

                            0 0
                        • treatt  

                          He he, tak tam jsem se dostal presne vcera taky, snazil jsem se to jet, zcela nechtene jsem objevoval ten „frýrajc“, protoze cesticka se postupne zcela rozplynula. No litalo to pekne, jeden sutr me taky vzal pres kotnik a moc nadsenej jsem z toho taky nebyl :-D Aspon priste vim, ze kdyz se sjede na vyhlidku, je potreba dupat zas nahoru. Ale zase k ty vyhlidce to je docela fajny sjezdik :-)))

                          0 0
      • Meesha  

        koukni do sekce trasy – tam to Blacky trochu popsal, ale asi bych tam podle toho netrefil. :-)

        0 0
    • Meesha  

      Maturitu (kopec) sem dal napoprve. V posledni dobe se tam ale nechytam – je tam dost sucho. Hodne zalezi taky na plastich. Z-Maxy na nizsi tlak je neco jinyho nez RR natvrdo.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Tak to budu asi v řiti. Mám sjetý inovadery… :o) Nedostává se financí a beru až za dlouho :o( Btw: Ted jsem kupoval patku přehazky a stála mě 200,–.. za takovej malej kousek hliníku…grrr na cannondale stojí prej přes litr… to nechápu… proč?

        0 0
      • default  

        Kdyz jsem ji dal, mel jsem obuty RR (drat)… …vepredu 2 vzadu 2.5… …takze zas tak na tvrdo nebyli, daj se foukat i vic.

        0 0
    • tm  

      30 % ano. 70% ne.

      0 0
    • eisman  

      Ja mam uspesnost 100%. Jde o to si hodne zesiroka nadjet v te pravotocive zatacce co vede kolem stromu, aby clovek jel pak co nejvice rovne a ziskal potrebnou rychlost k vyjeti az nahoru. Hodne povedenych pokusu:)

      0 0
      • merunka  

        uplne presna rada jak to vyjet.vcera jsem tam nahodou poprve byla a skoncila jsem prave tesne pod vrcholem.duvodem bylo prave to, ze jsem si najela zsikma.je to tam dost suchy.takze 1.pokus nevysel.takze priste pekne zprava a rovne nahoru a treba budu uspesnejsi.

        0 0
    • McBlacky  

      50/50 ale na cube se mi to jezdí výrazně líp než na fuji. Pláště jsou skoro jedno, pokud to není slick. největší HC je jet nad maturitou ještě v jednom zátahu na ten mini kopeček vpravo

      0 0
      • default  

        No jasne, presne to jsem myslel tim doprava nahoru…

        0 0
      • tm  

        Maturita bez potvrzeni (jeste ten brdek vpravo) se nepocita za vyjetou.

        0 0
    • Citron  

      Vzdycky když jsem tam byl tak jsem to vyjel. Vetsinou to vyjedu hned na poprvé, ale když ne tak se tam taky někdy dokážu potrápit i deseti pokusama. Takovej dodatkovej dotaz jezdite to na malou nebo na prostředek?

      0 0
      • Meesha  

        na kasparka. Na prostredni sem to zkousel jednou a za stromem sem zkoncil. Mozna by to po trose treninku slo.

        0 0
      • default  

        Na malou pilu, na prostredni si to ani nedokazu predstavit… ;-)

        0 0
    • fousac  

      tak ten ........ ten sem taky jeste nevyjel…

      a vubec me to netrapi.. :-P

      0 0
    • kurýr na bajku  

      Já sem asi trochu mimo, ale esli je to na začátku Palmetový jak startuje dycky marathon, tak by to mělo bejt v klidu.

      0 0
      • Meesha  

        no, nevim nevim. O maratonu, kterej se tam jezdi netusim a obavam se, ze by to nebylo moc dobry misto… :-)

        0 0
    • zac  

      Tak dneska 5 pokusu a nic… ja uz fakt nevim co delam blbe… :(

      0 0
      • TNT  

        bud klidnej.........ja to dala jen jednou.....ale ne na vlastnim kole:-(

        0 0
        • zac  

          ja vzdycky skocim jeste pred to zatackou… predni kolo mi zacne ztracet stopu a dostane se do tech volnejch sutru a je to v p… a kdyz du zase vic na predni tak mi zacne podkluzovat zadni… :(

          0 0
      • McBlacky  

        na crx to jde blbě má krátkou geometrii :)

        1 0
        • zac  

          no nechci se na to vymlouvat, ale trochu mi to tak pride… mam pocit ze se v tom vyjezdu na to kolo nevejdu tak jak bych chtel… ale JMT to dal, takze to jde a musim to dat i ja… :)

          0 0
          • McBlacky  

            já to znám na jednom delším kole to dám mnohem víc napohodu než na kratším, při stejných pláštích, převodech a ± i výšce vidle.

            trochu trik je ten začátek jet co nejvíc pomalu a šetřit síly (tepy, dech) do zatáčky si najet co nejvíc z leva a pak na tom úseku doprava dát max kadenci aby ses rozjel dot rychle na poslední úsek doleva -tam už toho moc nevymyslíš když nemáš rychlost. A není vždycky nutný jet na nejlehí převod (22/34 už je moc pomalý)

            0 0
            • zac  

              jj, holt musim zkouset a zkouset… Dik moc za rady!

              0 0
        • cabbage  

          takovy NRS a Rebou vytocenou na max. zdvih, to je teprv spravna geometrie:o)

          0 0
          • canonbabe  

            no hele, aco je teda potom dle vás výjezd na Říp, když Točná je maturita :-))))

            0 0
            • Darkson  

              nevím, ale má úspěšnost výjezdu na Říp je 100%, maturita 0…

              0 0
            • default  

              Rip je proste jenom krpes jaxvin, jinak technicky nicmoc…

              0 0
              • MaPa  

                Záleží z který strany jedeš 8-)

                0 0
                • default  

                  To jo, pokud to vemes po (cerveny?) primo po vrstevnici nahoru, tak to je jina kava! ;-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tak to mi musis nekdy ukazat… primo po vrstevnici nahoru, kdyby to slo vyuzit i dolu, tak bych si zasjezdoval i v polabsky nizine :)

                    0 0
                  • MaPa  

                    Jo taky myslím že je to červená. A ta pomyslná čára je spádnice :-)

                    0 0
                    • default  

                      JJ, kdysi davno jsem to sel pesky dolu, dalo by se to mozna oznacit i nejakou lezeckou stupnici…

                      0 0
                      • Darkson  

                        nedávno jsem tam jel na biku, byl jsem línej si dát dolu sedlovku a položil se tam. tenhle sjezdík je jedinej důvod, proč se do týhle nudný nížiny vydám znova :-)

                        0 0
                        • MaPa  

                          Už jsem tam taky dlouho nebyl – nebaví mne tam kvůli tomu jezdit :-), ale když jsem tam byl naposled tak jsme to zkusili všichni – neúspěšně.

                          0 0
            • Smazaný účet  

              Pche, Milešovku na vás! :o) (úspěšnost –273,15%)

              0 0
              • Smazaný účet  

                si ji jeste nevyjel ? :-) to sem si docela oddechl, pac sem myslel ze sem totalni jelito :-))))) dyz mi dojde dech uz tak po 500metrech ;-)))))))))

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jezis! To je tak dlouhy?

                  0 0
                  • cabbage  

                    klid,je tam nakladni lanovka:)

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    od spodni stanice ty lanofky asi 2km ? nevim presne :) z bilky teda… z milesova je to delsi ale povlovnejsi..

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    jinac ten downhill by se ti asi libil :)) zacatek hodne kamenitej, pak se to zlepsi a sesup poradnej :-) me se tam pekne vohrejou brzdy :))

                    0 0
                • filipes  

                  da se to vyjet temer vkuse, jen ve vrcholove partii je jeden kamen, ktery je nutne se shora skocit, vyjezd je slabsi. Akorat i s dobrym treninkem je pocitat s vysokou tepovkou po cely dloouohy vyjezd (nejlepsi je to od tech soch na SZ kopce)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    taky sem mluvil vo dechu :-) technicky to neni tezky, az na ten sutr jak rikash :-) ale jestli to dash jak rikash tak klobouk dolu :-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Ten kámen je svině. Asi ho někdy nenápadně svalim z kopce. :o) Já mam bobky ho jet i dolů, páč skákat na takový cestičce je za mym prahem pudu sebezáchovy.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        jo, je to vo nervy :-) tak ho svalime, docela by me zajimalo kam az se dokutali, mohl by ‚sjezdem‘ o 400vejskovejch metru nabrat slusnou rychlost :-D typuju ze vyfrci ten proti kopec a mohl by se zastavit na pivu f kocourove :-)))))) a ja snim :-) maj dobry :)

                        0 0
            • JMT  

              na rip vyjede kazdy hovado, dyt tam vede snad i asfaltka…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Sice má ta asfaltka ve dvou místech docela slušnej sklon, ale neznám nikoho kdo by to nevyjel… No a z druhý strany je snad nějaká skalnatá ta cesta ne?

                0 0
              • canonbabe  

                ale jako na babu dobrý ne, když sem to vydrandila nahoru k tej rotundě a ten výhled na Českí středohoří taky nejni k zahození :-)))

                0 0
                • JMT  

                  no, nebudu ti uz kazit radost… (ale to meky i…)

                  0 0
    • Darkson  

      Včera jsem byl pojezdit na Točný, maturitu jsem pro změnu nedal, ale to mne netrápí. Šok mně čekal kousek za letištěm, kdy v mém oblíbeném úseku směrem na Hejníkárnu byl vykácený asi 200 metrů dlouhý úsek lesa. Vypadalo to tam jak po vichřici v Tatrách, stromy ležely přes cestu, absolutní bezmoc a deprese:-(((. Údajně tam má vést obchvat kolem Prahy, nevíte o tom někdo něco?!

      0 0
      • cabbage  

        sem myslel ze ma vest tunelem…

        0 0
      • zac  

        jo tak toho sem si v pondeli taky vsim… vubec se tam nedalo projet az sem sjel uplne dolu do toho udoli k potoku a tam odtud sem se splhal zase nahoru na druhou stranu…

        0 0
      • Smazaný účet  

        Má vést tunelem: http://www.okruhprahy.cz

        jinak já jsem těch pár desítek metrů zdevastovanýho lesa od těch dementů přenes kolo a jel jsem v klidu dál.

        0 0
      • Luka  

        Taky jsme tam zavitali, o dalnici se nebojim, neverim tomu, ze povede tamtudy, je tam cosi chraneneho myslim.

        Ale co me teda fakt vyrazilo dech byla zavrena hospoda na Letisti! FUJ FUJ FUJ! Obludy jedny!

        Ale bylo tam dost prazdno… jeden biker na VTecku se tam houpal po houpankach a pak 3minutý bikeri na ty pasece a vsehovsudy mrtvo…

        0 0
        • Darkson  

          pondělí closed :-)

          0 0
        • Darkson  

          pondělí closed :-)

          0 0
          • Luka  

            no to jo, ale vcera bylo utery a odbyli to cedulkou „v utery 28.6. zavreno“ – nebyli jsme jedini kdo s jazykem na predstavci pokracovali ziznive dal do vesnice ke hristi na jedno oroseny…

            0 0
        • blue  

          my tam potkali chlapka, kdyz zrovna kacel… pry je to kvuli letisti a vyhledu pri pristavani letadel

          0 0
          • Otaku  

            tyve ja to uhod.. i bez napovedy. Ale stejne me to sere.

            0 0
      • merunka  

        no myslim,ze pohled na ten nove holej usek zamrazi kazdyho kdo tudy casto jezdi,taky jsme z toho byli o vikendu dost paf

        0 0
      • Peslezedirou  

        Jel jsem tam v neděli a fakt mě to zaskočilo, měl jsem pocit, že jsem uplně někde jinde. Tak krásnej les to byl :o((

        0 0
    • yakub  

      Když jsem tam byl poprvý, tak jsem to zkoušel třikrát a bez úspěchu (ten kořen v zatáčce u stromu), ale když jsem tam byl podruhý, tak jsem to dal hned napoprvý a od té doby se mi už nestalo, že bych to nedal. Teď to už vyjedu vždycky, i za mokra.

      0 0
      • merunka  

        no co jsem to tak videla tak mi to mozna za velkyho sucha prijde tezsi nez za mokra.samozrejme proti tobe nesmi tect potok.

        0 0
    • zac  

      Tak vcera lehky pokrok ve vyjezdu… Uz sem dojel az k ty zatacce kde si clovek musi najet na ten zbytek… :) Ale uz si verim ze to dam! a Enjoy to vyjel na poprvy… :(

      0 0
      • enjoy  

        ale podruhy uz jsem to radsi nezkousel,abych se nedozvedel ze to byla nahoda:-)). ale stejne,dost se ti zvedal predek,asi to chce vetsi kadenci slapani a nejak to predrtit.

        0 0
      • Fifa2  

        Tak to ctu a koukam na mapu a nemuzu prijit na to kde to je. Ted jsem celej nervozni ze nemuzu zdolat tu vyzvu ! Z toho nakresu jsem pochopil ze to je z Tocny (vesnice) po zluty. Rikam to spravne ? Priblizte mi to prosim. Nenajdu klidu dokud to nevyjedu :-)

        0 0
        • zac  

          no jak je selnice z Tocny tak tam zahnes na zlutou ale za chvili zahnes na mensi cestu doprava jako by jeste vic na ten kopec.

          0 0
          • zac  

            silnice… :( ach jo, jak zacnou prazdniny tak zapomenu psat…

            0 0
        • Smazaný účet  

          Z toho si nic nedělej… Já se vždaycky dostanu k tomu přejetí tý silnice ale doprava tu cestu už asi netrefim… Přitom mám pocit, že už jsem to tam projel snad celý.

          0 0
          • blue  

            vzdyt tam pred tim jina cesticka doprava neni, to nemuzes netrefit

            0 0
            • Smazaný účet  

              Bud jsem to už vyjel a nevim o tom (pochybuju) a nebo jsem tu cestičku doprava ještě netrefil. Asi se tam pojedu za chvíli podívat, už mě to …

              0 0
            • Smazaný účet  

              Tak jsem tam dneska jel a jediný co jsem objevil bylo tohle

              http://www.eskadrasmrti.mnt.cz/maturita.jpg

              Je to ono? (omluvte horší kvalitu, je to z mobilu)

              0 0
              • goood  

                To jsem taky objevil a podle me by to mohlo byt ono. Ale nevyjel jsem to :-)

                0 0
              • blue  

                jo, to je maturita

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Tak to jsem rád. Zkoušel jsem to hned čtyřikrát a dvakrát jsem to vyjel bez problémů a v ostatních dvou pokusech jsem si šáhl na ten strom… Na to že tam mám ještě sjetý Innovadery to je docela dobrý ne?

                  0 0
                  • goood  

                    Tak jsem vcera neodolal a taky jsem to zkusil. Prvni dva pokusy nic a na druhy dva uz jsem to dal. Takze mam maturitu :-)

                    0 0
                    • pos3k  

                      vcera jsem se tam motal kolem seste, ale cilene jsem se maturite vyhl :-)

                      ps: ty stromy jsou sila :-(

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Dneska jsem tam znova jel a zase jsem se vztekal jako když jsem to vyděl poprvé. Nestačí že zdevastujou pěknej úsek lesa, ale ještě to tam nechaj ležet 14 dní… Jinak maturitu jsem si opět dal, tentokrát na novejch pláštích a je to bez problému. Pláště taky něco udělaj za jezdce .o)

                        0 0
                        • pos3k  

                          tak dneska jsem se tam zase motal,no spis sem proletel kolem, vubec jsem nemel chut se tam trapit :-) jo cestou jsem potkal Mr. Lempla, akurat se pripravoval vychutnat si serpentinky z Tocne :-)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Teď když jsem objevil konečně maturitu, zajímalo by mě jak odtamtud sjíždíte do Břežanskýho údolí „sjezdem kolem plotu“ jak popisuje McBacky… Teda ani ten altánek jak popisuje jsem nenašel…PLease můžete někdo poradit? Vždycky dojedu až k nějakejm barákům a vyjedu v tý asflatový zatáčce silnice jak vede k mostu od komořan (modřan)…

                            0 0
                            • zac  

                              no, ja sem tam vzdycky na ten sjezd k altanku dostanu jenom nahodou… :) proste z maturity jed treba doprava a tam porad po takovym hrebinku , dostanes se na pesinku a jedes po ni, pak tam je zatacka doleva (pozor hned za zatackou je strom v urovni hlavy) a dal po ty pesince az dorazis k takovymu srazu kam ta cesticka pokracuje, tak po nem to pustis dolu a dovede te to k altanku, kousek od nej jsou haldy sterku, projed za ne a tam vede pesinka az k silnici v udoli. nutno rict ze ten posledni single track od sterku mi vazne nejde a kousek ho i jdu… :)

                              0 0
                              • McBlacky  

                                jo ten singl je krutej, ale jsou tam i horší, mnohem horší, tenhle je nejlehčí, teda po podle plotu :) přesně jak píšeš od maturity doprava a po hřebínku stále se držet na hřebínku a vpravo, po cca 400m (asi) křižuje singl cestu, po ní se kus vra? a jsi u altánku, je možný že není pro vegetaci vidět ze singlu

                                0 0
      • zac  

        Uz mi chybi jenom metr!!! :) vsichni tam jentak mimochodem jedou a vyjedou to a ja se tam seru uu mesic… :(

        0 0
        • zac  

          dneska zase nic… :(

          0 0
          • Smazaný účet  

            chlape to neni možný… Co máš za kolo, velikost a pláště? Píchni si sedlo do ****** a určitě to pujde… Já to dávám na 95% a to nejsem žádnej technik…

            0 0
    • suki  

      Technika pro Maturitu je jednoducha: Dole si dej nejlechci co mas. Pred prijezdem do prvni zatacky si sedni tak, ze si vrazis spicku sedla do pr.. tim mas dobre tesizte. V 1.zatace do leva si trochu nadjed Kolem stromu to roslapej co umis a stale drz tesiste. Dej si pozor na koren. Pokud nebudou nahore sutry tak to nehrabne a jses nahore. Pak muzes pokracovat doprava a jeste si dat posledni mensi vyjezd to je pak komplet Maturita. Je to docekla makacka,ale je to jen o tezisti a technice. JA to dam vzdycky pokud to neni nahore rozvorany. Pro ty co to neznaji kolem tocny – MAPKA tras viz www.velointest.cz/…ub/index.php klepni vlevo na odkaz – territorium. Doporucuji: Skala do Modransky rokle a mala skala + lavky, a za maturitou jegemajster.

      0 0
      • Milenius  

        Mapka sice hezky nakreslena, ale nechapu, proc to neni zakresleny do normalni mapy padesatky, pak by bylo jasny, kudy se jede, ale jet podle „za stromem doleva“ nevim nevim

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jo to s tebou souhlasim, podle té mapky je těžký najít něco co si nikdy neviděl… Nicméně nakonec se to většinou podaří… Každopádně je to jediná mapka této lokality a jsem rád že si s tim někdo dal tu práci. :o)

          0 0
      • enjoy  

        ja jsem to jel vzadu na 28 a pred stromem 30.myslim ze na 32 bych se udrtil. je to o tezisti a technice,ale dost vyrazne vystacis s tim,kdyz budes slapat jako divej a proste to vyhrabes nahoru.

        0 0
        • Smazaný účet  

          No já tam jedu pěkně pomalu na nejlehčí a rozhodně to nedrtim… Pravda je, že špička sedla musí být pěkně v prdeli :o)

          0 0
          • enjoy  

            taky to nedrtim,nemam takovou vykonnost abych se neutavil predem,ale jakmile prehodim na 30 tak se snazim docela makat.ale v zatacce a potom uz je to spis pomalu a s rozmyslem.co mi teda vysokej tep dovoli:-)

            0 0
    • blue  

      s maturitou ste se vsichni pochlubili, tak ted muzete probrat malou maturitu pred hejnikarnou ;-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        To zas budu hledat půl roku… :o(

        0 0
      • McBlacky  

        no za mokra je to celkem oříšek :) ale jinak je lehčí…

        0 0
        • blue  

          to bych prave nerekl

          0 0
        • enjoy  

          blacky me ty mistopisny nazvy delaj potize:-).to je kde?:-)

          0 0
          • McBlacky  

            no od hospody dnes již po planině a tak jak se cesta točí doleva a rovně je mini hupík (jezdí se zleva i rovně) a zaním další mini sjezdík který jde do pravotočivý zatáčky (cca 120 stupňů) tak než vjedeš do tý zatáčky je nalevo do kopce pěšinka, strom a kořen napříč. Vtip je vtom vytočit se a nehrábnout pak už je to easy. Rozhodně je to o technice, síla nerozhoduje (skoro)

            0 0
            • Medunka  

              Dotaz – ktery hospody?

              0 0
            • cabbage  

              jedinej zachytnej bod v tvym popisu je pro me tahospoda:o)

              0 0
              • Medunka  

                no ja taky netrefila

                0 0
              • fousac  

                ty delas jako kdyby si tam v zivote nebyl.. dyk je to uplne easy.. jedes od letiste ke skockum a narazis na rozcesti.. misto ostrejsi zatacky doleva jedes rovne, projedes Ucko (takova mala centrifuga), hned je zase sjezdik dolu a ostra prava do kopecka.. tak pred ostrou pravou zatackou se das doleva do kopecka a to je tzv. mala maturita.. kapisto??

                0 0
      • cabbage  

        kde, co!? 8-§

        0 0
      • zac  

        tak tu vyjedu! :) je lehci, zato ta velka porad odolava… dneska uz sem ji skoro mel a zacal mi vzadu skakat retez po pastorcich a byl konec… :(

        0 0
        • pos3k  

          dneska jsem se tam zase mihnul, vcera taky…projizdim ale jen heinikarnou..ma­turitu jsem nehledal,si furt rikam ze se tam nekoho zeptam..no mam smulu, potakm lidi az kdyz jedu dolu po zluty do komoran :-(

          vcerajsem daval prednost bikerovi na pesine,bohuzel se za chvili objevil druhej, jsem se nestacil vycvaknout, a tak jsem se tam vyvalel :-) dneska kdyz uz jsem byl u letiste tak tam prijeli 2 bikeri a docela nahlas se bavili prave o maturite,jsem vahal jestli je mam dohnat, ale byl jsem tak vystavenej ze jsem se zase dal na cestu dom

          0 0
          • zac  

            co meli za kola? ja tam byl dneska taky a zejtra mozna taky pojedu tam, jestli chces tak ti ji ukazu, ale pojedu fakt hodne pomalu. Uz dneska me hrozne bolely nohy a vubec mi to nejelo…

            0 0
            • pos3k  

              vcera jsem si v tom fofru nevsim, dneska jsem byl uz na parkovisti letiste si dachnout a bikeri jenom projeli za stromama, vim ze jeden mel hrba na zadech :-) oki, se muzem domluvit…jinak ja mam ted v nohach snad olovo :-) ja si rad vyjedu na tocnou po asfaltce z „komoran“ (serpentynky)­..vcera jsem na zacatku stoupani potkal bikera (mel bike na skakani :-) celej kopec to drtil ve stoje, jsem se za nim drzel jak kliste..pod 16 km/hod jsme neklesly…obycejne tam davam 14).

              0 0
      • zac  

        a ja to jeste nedal! :) ale vcera jsem dal vsechny lavky a malou maturitu hned na poprvy! :)

        0 0
        • enjoy  

          pockej vsechny:-).i sjezd posledni nahore?:-)

          0 0
          • zac  

            to ne. ten se nepoved… :(

            0 0
            • enjoy  

              no,to je problem:-).ale da se to:-).bud „skocis“ vpravo a „nejak“ to tam… no ja to jeste nezkosel:-) nebo se to proste povede tesne kolem zabradli vlevo a pak nejak pres koren:-).vim ze to jde,dal jsem to vickrat,jinak bych tomu moc neveril:-)

              0 0
              • zac  

                jj, casem… :) jinak ted ve stredu sem zazil jaky to je kdyz jsou ty lavky mokry… skoro na kazdy sem si rozbil drzku… :)

                0 0
    • pavitas  

      a vyjezd na zvolskou homoli serpentynami po cerveny z jarova je narocnejsi nez maturita? da se to porovnat (maturitu neznam)?

      0 0
      • Meesha  

        maturita je tezsi – prudsi, ale zase kratsi.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Zvolská homole je sice docela těžká, ale jen po fyzický stránce… I když existují určitě i delší kopce :o) Maturita je krátká a postupně se utahuje… Jinak, jak jednou zjistíš jak to máš jet, tak to jezdíš už pokaždý bez větších problémů…

        0 0
      • Alesh  

        Jojo, Homole je narocnejsi na fyzicku, jinak tam po technicky strance neni problem (jen si vzpominam na jednu dost uzavrenou vracecku). Maturitu jsme taky nedal, ale pokousel jsem ji jen 2×…

        0 0
      • McBlacky  

        homole je lehká, jenom to tak vypadá, není to ani prudký, točky jsou za mokra zrádný :)

        0 0
      • Spajky  

        Myslím, že homole tak lehká není, otočit se v serpentinách bez položení ¨nohy chce trochu kumštu.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Bavíme se o té samé homoli? Otočení v serpentinách??? Prosím upřesnit

          0 0
          • Spajky  

            Já myslím že jo, 4 vracáky za sebou.

            0 0
          • Spajky  

            Je to po červene značce

            0 0
            • Smazaný účet  

              To jsem blázen… Začíná to mezi těmi dvěmi rodinými domky nahoru a pak doleva? Vůbec si nevybavuju nějaký drsnější vracečky…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak se mi zdá, že jsem to s tou češtinou nějak nezvlád :o)

                0 0
              • Spajky  

                Tak to asi ne, jedes z jarova smerem na ohrobec po zpevnene ceste a pak zahnes na uzky chodnik po cervene znacce do lesa, zadne domy tam nejsou, uz jenn les az do zvole

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Jo tohle, to vim taky kde je… Tam je akorát blbý že se ta cestička trochu sype ale ty obraty se dají… Maturita je rozhodně víc technicky náročné zatímco tohle také spíš fyzicky…

                  0 0
    • pos3k  

      dotaz ohledne vyjezdu na Tocnou :-) nemyslim maturitu, ale asfaltku nahoru na Tocnou, vsiml jsem si ze je na zacatku kopce na asfaltu zluta cara sprejem a symbol srdicka (presne u vystrazne dopravni znacky dvojita zatacka), na konci kopce (cca 2 km :-) je na silnici na kraji zase zluta cara u krajnice (u branky pred barakem). Nevite kolik ten kopecek ma prevyseni? (presnou vzdálenost? :-) nebo nenasel by se nekdo ochotnej to zmerit? :-) Je to muj adept na oblibenej rychlej kopec. Diky moc. zdar bajk

      0 0
    • Spajky  

      Tak jsem se byl mrknout na te tocne a nejsem z toho teda nejak moudry, nejdriv jsem se tam sapal od zbraslavy po nejakych sutrech, coz neslo ani vyjit, natoz vyjet. pak jsem pres nejake vlnky dojel na vrchol a nevim teda na kterou stranu je ten maturitak, zadny kopec jsem tam nejak nevidel.

      0 0
      • pos3k  

        si vytiskni mapku (viz hore) , ja tam bloudim docela casto :-) (naposled jsem to odnesl peknejma skrabancema od ostruzin kdyz jsem to tam naposledy objevoval. Jedna liana se mi dokonce zachytila za krk auu…docela jsem mel doma tezky vysvetlovani odkud mam ty skrabance :-))

        0 0
        • Spajky  

          Jo, tu mapu jsem si vzal, tak jsem potom zjistil, ze jsem se drapal korytkem zvanym uzlabina. A pokud jsem to dobre pochopil tak maturitak je na druhou stranu smerem k tocne.

          0 0
      • blue  

        od zbraslavi po sutrech na tocnou a nepotkal si cestou na vrchol zadnej kopec? tak to si byl asi uplne nekde jinde :-)

        0 0
        • Spajky  

          No ten co jsem sel nahoru, ale pochybuju, ze by ho nekdo vyjel.

          0 0
          • pos3k  

            :-) bych si tipl ze si jel tam kde to davaj vsici radeji opacne :-)

            0 0
          • dodydody  

            Ja to nasel hned na poprve pojedes od letiste smer tocna podel louky dojedes na asfaltku ktera by te privedla na Tocnou na namesti tu asfaltku prejedes rovne rovnou do lesa na proti budou tam koreny stacej se porad v pravo ta cesta se rozdeluje ale ty porad vpravo kopecek se zacne zvedat az uvidis stojku kde je strom v takovem esicku a ses tam dal sem ji az na potreti mam Jamis Dakar XLT

            0 0
      • pos3k  

        http://www.bike-forum.cz/forum/trasy.php?… je tam popsano jak dorazit na maturitu :-) hlavni je najit asfaltku na tocnou a pak najet na pesinky s korenama a spravne se strefit na rozcesti :-)

        0 0
        • McBlacky  

          škoda že tam není ten kousek mapy :( já se snažil dát tam 4 kousky, ale vyšly jen dva…

          0 0
    • McBlacky  

      tak pro všechny co to nemůžou najít, sraz dneska v 17,15 na Palackého náměstí, kdo nestíhá tak 18,15 v hospodě na Točný a pojedeme se na to mrknout :)

      0 0
      • blue  

        nechces malinko posunout palacak? aspon na 17.30?

        0 0
        • McBlacky  

          to stíháš ne 18,15 nahoru – já to chtěl jet okolo jak jsi mi minule ukázal a to je delší. Když budeš ve stresu tak to dáš z Komořan nějakou rychlejší variantou než lávkama (žlutá, od druhé lávky vpravo a pak levá, nebo v extrémním případě po asfaltu :) Uvidíme kolik lidí se nahlásí sem a pak to kdyžtak o 15 minut posuneme…

          0 0
      • pos3k  

        me teda priserne bolej nohy a chtel jsem si dat dneska oraz, hlavne od toho klepani vidle :-)

        v kolik by byl planovany prujezd pod barrandakem ? :-)

        0 0
      • goood  

        kde je hospoda na Tocny ? To je nekde u toho kulataku ?

        0 0
        • pos3k  

          myslim ze je myslena hospoda primo na letisti, doufam :-)

          0 0
        • Frankie  

          Da se tohle vsechno, o cem se tady bavite, absolvovat ± na XC bajku? Trosku tusim, kde to je, ale spis kolem jen projizdim, nez ze bych tam brazdil ty lesy. Dneska nemuzu, ale pristi tyden bych se tam mrknul, jestli nekdo pojedete…

          To Pos3K: Kdyz bys tam dneska jel a mel cas to absolvovat v pristim tydnu, tak ti to muzu zmerit vyskomerem…

          FV

          0 0
          • pos3k  

            :-) na tocnou jezdim kazdy tyden

            je to misto kde se da prave slusne zajezdit XC

            0 0
            • Frankie  

              Jo taaak…kdyz budes mit zajem, tak vymenim zmereni za pruvodce :) … Nejsem zadnej chrt… Nejspis St,Ct…

              FV

              0 0
              • pos3k  

                :-) tak se tam dneska asi stavim a necham se vest pruvodcem…v tydnu pak budu chytrej jak radio :-)

                0 0
                • Pijer  

                  Průvodce poznám podle toho, že bude mít v jedné ruce zvednutý zavřený deštník?

                  0 0
                  • Spajky  

                    A mohl by ten pruvodce jet s tím deštníkem i kolem barandaku, abych ho poznal, kdybych cekal tam :o))

                    0 0
      • JFB  

        OK, tak ja tam dorazim, k ty hospode… aspon doufam:-)

        0 0
      • pos3k  

        jestli nestihnu do 17:15 na palecak tak jsem pod barandakem, za chvilu jedu

        0 0
    • cabbage  

      nejak me tahle vyjizdka zmohla............

      0 0
      • Ondrej  

        tak jak to slo? ja si vcera neskrt, dal jsem tomu 2 pokusy a nic bylo malo sily a cesta nejaka droliva preschla

        0 0
        • cabbage  

          maturita? o tu sem se ani nesnazil- bych musel sroubovat vidli dolu a to ja nerad. lidi jako McNegr, jfb(?? nevim presne) ji dali.

          0 0
        • blue  

          moc suchy a rozsypany, takze pro tentokrat nula bodu :-) ale jinak dobry zabikovani

          0 0
      • pos3k  

        hm me dnesek vubec nesedl :-( jsem obcas chtel kolo shodit z tech kopcu…tfuj tech bylo :-)) jinak jsem rad ze jsem to tam „projel“

        jsem dneska nechtel vubec na kolo, nohy mi po tydnu neposlouchaly, misto klidu dostaly docela dobrou sodu, to si nezaslouzily :-)

        jo a diky ze jste na me obcas pockaly :-)

        0 0
        • zac  

          a kudy ste jeli?

          0 0
          • pos3k  

            ani nevim…furt jsem marne hledal v dali zada ci zadni kolo :-) az na jednu (max. dve) pasaz(e) to bylo jetelny, popis by lepe dodal Blue,McBlacky (ty to vedli)

            0 0
            • pos3k  

              oprava jetelny = sjetelny :-)

              jo jeste jsem to z cabbage(m) pak ke konci dali jinudy dolu (po zluty)..kluci jely pres lavky (zelena)

              0 0
            • Meesha  

              na Tocny se fakt spatne vysvetluje kudy se jelo. „Za krovim tou cestickou doleva a pak tou druhou v pravo na tom rozcesti“ :-))

              0 0
              • pos3k  

                no podle mapky by se to dalo i dobre vysvetlit..koukam na ni a mam docela tuseni kudy to bylo

                vyjezd k letisti-obcerstveni-smer heinikarna-na zacatku to strhnout doprava a obloukem dojet na asfaltu pred tocnou-prejet a smer maturita-pak dal dolu na silnici z zbraslavy (podle mapky nevim kterej to byl presne, ale bylo to dlouhy :-), pak kolem zoo kolem hajku-koren na vykopavky nahoru- pak dsmer vltava na „vyhlidku“ -ten domecek a sup dolu k silnici ze zbraslavy-opet zoo, kousek po silnici a po zelene pak na tocnou… upresneni bych osobne uvital (trasu bych nasel, otazka jestli zas jel :-)

                0 0
                • Spajky  

                  Výbodná projíždka v okolí točny, jsem moc spokojený, thanks Blacky and Blue

                  0 0
                  • McBlacky  

                    dolů lávkama když se stmívá není už ten nejlepší nápad :)

                    0 0
                    • Spajky  

                      pYíat to zkusíme za svtla, ae si to víc vychutnáme, lovk si nemo~e ani sko it, kdy~ neví kam :o))

                      0 0
                    • Spajky  

                      no tak znovu, vysli tam nejake blbiny: priste to zkusime za svetla, at si to vic vychutnáme, clovek si nemuze ani skocit, kdyz nevi kam :o))

                      0 0
                    • pos3k  

                      njn ja videl prdlajs uz tak, a jel bych tak maximalne po zvuku :-)

                      0 0
                    • bikemanx  

                      já to můžu jezdit poslepu

                      0 0
          • goood  

            Moc pekny pojezdenicko, diky Blacky a Blue, vubec jsem netusil co na Tocny vsechno je :-) A ty lavky si musim projet za svetla a pekne prohlidnout jak to tam vubec vypada :-)

            0 0
            • Smazaný účet  

              jj, točná jezdim tam druhou sezonu a pravidelně objevuju nový věci :o)

              0 0
              • Spajky  

                Chodnicku je tam fakt pozehnane, pokazde me prekvapilo, ze jsme najednou zase tam, kde uz jsme byli :o) clovek tam muze jezdit v kruhu a ani nevi :o) a ty sjezdiky, hm…

                0 0
    • Ondrej  

      diky blackymu za popis tej trasy, da se podle toho jet napohodu je to pekny – teda na prazsky pomery asi, zacinam tu jezdit a je to docela nezvyk skoro vsude vlese slyset auta a projet cestou 10vesnic; smer brdy by moh bejt z tohodle pohledu snad lepsi

      0 0
    • jecnak  

      Jestli to nemuze jeste nekdo najit, tak se muzete pridat v nedeli: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
    • JFB  

      jj, vyjizdka to byla paradni, v ten ctvrtek… myslel jsem si, jak tu tocnou nemam projezdenou, a vono houby:-) nejvic se mi libil sjezd k zoo kolem plotu a pak pasaz od vykopavek k vyhlidce… jinak ty lavky v seru fakt nic moc:-) bejt tam poprvy, tak nevim nevim;-) maturita je drsna, ale jetelna, skoncil jsem asi metr pod vrskem… jsem ale hlavne rad, ze uz nemusim premyslet nad tim, kde je:-))

      0 0
      • pos3k  

        btw myslis ten sjezd k zoo kolem plotu, jako ten sjezd kolem plotu k silnici, a naproti zoo? to je pro kamziky, vcera jsem si zopakoval komplet trasu a zase jsem tam dal drzku i pesmo :-) jo maturita vede 2:0 :-( (predstavec je zralej na snizeni otoceni + prehozeni podlozek)

        0 0
    • blue  

      tak dame opakovani? tentokrat bez maturity a vykopavek, vic projezdit stezky pod letistem a lavky za svetla? streda? ctvrtek? dokud je dobry pocasi…

      0 0
      • Darkson  

        středa! tak 17:30:-)

        0 0
        • jecnak  

          Pridam se. Kde se srazime?

          0 0
          • Darkson  

            nejdřív musí Blue potvrdit čas, ale asi pod Barranďákem PS: jo ale nechci zrakvit sebe ani kolo:-)))

            0 0
            • jecnak  

              To raseni kola ale zalelezi ciste na tobe, ja s tim nemam nic spolecnyho.

              0 0
        • blue  

          me to je vcelku jedno, takze treba jo

          0 0
        • Spajky  

          Středa mi nesedi, ten čtvrtek je lepší

          0 0
        • JFB  

          pro me je lepsi ctvrtek, ale skousnu i stredu:-) 17.30 docela jde. jsem z jizaku, takze bych uvital sraz nekde na tocny…

          0 0
          • blue  

            co skalka nad poslednima lavkama nahore?

            0 0
            • McBlacky  

              tak tu než sjedu uplyne ve vltavě ještě hodně vody :) dal to někdo na XC HT (80–100)se sedlem v normální pozici?

              0 0
              • blue  

                urcite jo… zas tak tezka neni, tam muzem udelat klidne pauzu :-)

                0 0
              • Darkson  

                jde to, dával jsem jí vpravo na vypůjčeným HT se starou RS Judy C 80mm. zleva je to ale těžší

                0 0
              • Spajky  

                Tak skalky jsem si posledne zadne nevsiml :o(

                0 0
                • blue  

                  protoze sme pres ni nejeli a pri navratu byla uz tma

                  0 0
                  • Spajky  

                    A co treba zkusit mrknout na tu bikrosovku ve vranem, co o ni nekdo mluvil

                    0 0
                    • blue  

                      to uz je moc daleko

                      0 0
                      • Spajky  

                        no je to trochu z ruky, tak aspon omrknout ty dirty v tom lese u letiste by jsme mohli…

                        0 0
                    • cabbage  

                      sem pro- ale upozornuju ze je fakt mala.....

                      0 0
                      • Spajky  

                        Tak se muzem domluvit a jel bych na kole do prace, pak to mam do vraneho kousek, by jsme se sesli tam, to bych tam mohl byt uz kolem ctvrt na pet

                        0 0
                        • fousac  

                          kdy?? bych ji taky rad konecne videl..

                          0 0
                          • Spajky  

                            Zalezi jak cabbage…

                            0 0
                            • cabbage  

                              cabbage ma prazdniny:-))) takze kdykoliv.

                              0 0
                              • Spajky  

                                Tak se mi rozpadlo kolo, tak doufam, ze ho trochu poedituju a ve ctvrtek by jsme to mohli jit zkontrolovat

                                0 0
                              • Spajky  

                                Tak jak to dneska vidis? dojedes do toho vraneho?

                                0 0
                                • cabbage  

                                  vcera sem nafasoval dalsi davku antibiotik, takze ne:-//////////////////

                                  0 0
                                  • fousac  

                                    bud rad, ze ti nepredepisujou antiidiotika.. :-P

                                    0 0
                                  • Spajky  

                                    A proc to delas? ale nakonec nejlepsi je to vypotit a na to jsou dobre dlouhe kopce :o))

                                    0 0
                                    • cabbage  

                                      rek sem si : " nebudu srab, zajdu za doktorem....." :)

                                      0 0
                                      • Spajky  

                                        Ja jsem taky nebyl srab a zasel…uz dva roky se mi pravidelne vraci nachlazeni kazde dva mesice, tak mi udelali testy a rekli, ze podle nich jsem uplne zdravy…tak nevim, zda ma vubec smysl nekam chodit

                                        0 0
                                • fousac  

                                  ja bych se tam klidne stavil.. nekdy kolem 16ty bych tam moh bejt.. jen nevim, kde to tam je.. :(

                                  0 0
                                  • Spajky  

                                    ja tam budu tak kolem 16:15, najdes to snadno, kdyz dojedes do vraneho a zahnes za kolejema po kostkove silnici do kopce, tak prvni odbocka do prava a pak furt dozadu

                                    0 0
                              • Spajky  

                                for cabbage :o)

                                0 0
            • JFB  

              no nevim, co tim presne myslis. radeji bych nejaky vyraznejsi orientacni bod:-) napr. zacatek lavek od letiste (ta loucka), nebo tak neco…

              0 0
      • jecnak  

        Dohodneme se teda, jestli streda nebo ctvrtek. At vim, kdy mam tahnout bika do prace.

        0 0
    • Eila  

      vyjet nebo se tamjinak dostat… ja ji pekne vytlacila a muzu klidne rict ze ji mam taky:-)

      0 0
    • Martinson  

      Letos na 1. pokus !!! Musel jsem si ale pod ní chvíli odfunět abych to udejchal. Podklad ani suchý ani mokrý, ideální pro nás co to dáváme jen občas. Komentář bikerky nahoře „podívejte se jak to pán vyjel“ ale nebyl nic moc. Klobouk jsem neměl, ani hůl.

      0 0
    • kapr  

      Maturitu jsem časem natrénoval, teď ji dám na 80%. Prakticky jediný problém je správně přejet ten kořen. Můj postup. Spodní část pěkně šlapat do kulata, více si najet aby se dala zatáčka dobře vytočit. Pokud jsou dobré pláště tak kořen není problém, jinak větší rychlost. Za kořenem se držet vnější stopy, jinak hrozí v korytě prohrábnutí. Ale viděl jsem borce, u kterých jsem si říkal že pro svoji korpulentnost nemají nárok, ale svoji bravurní technikou šlapání to dali způsobem nad kterým žasnu.

      0 0
    • bajkr  

      dal to nekdo jinak než na kašpárka? chtěl bych to zkusit na prostřední pilu at je nejaká sranda :o)

      0 0
      • McBlacky  

        jezdim to na druhej pastorek někdy. ale na střední to půjde taky, s tvoji sílou :)

        0 0
      • MaPa  

        Přijde mi to lepší na druhej shora (kazeta 32z)

        0 0
        • kapr  

          Určitě, pak není problém s kořenem, lépe se to přes něj převalí

          0 0
      • bajkr  

        tak sem si myslel že to bude woser, ale bylo to docela v klidku 8o) pomalu abych sundal malou placku :oD

        0 0
    • blue  

      tak ještě sem, když to je o tom…

      (nejen) Panaczkova maturita youtube.com/wat­ch?v=4SboLAdIb1I

      0 0
      • Manas  

        Zabavny :-))

        0 0
      • bajkr  

        doufám že to tam hoblujete na prostřední pilu :oD

        0 0
      • cabbage  

        Adding comments has been disabled for this video. ?!

        0 0
        • blue  

          kterýmu z těch slov nerozumíš?

          0 0
          • cabbage  

            by mě zajímalo jestli si nepochopil ten vykřičník nebo ten otazník…

            0 0
            • blue  

              co znamena samotnej vykricnik nebo otaznik, fakt nevim… ale mas cos chtel… sem zvedavej, jak se predvedes

              0 0
          • enjoy  

            ja to mam cely,az na to posledni slovo.

            0 0
      • panaczek  

        …ha, ja myslel, ze jenom fotis.

        verianta se zatackou kolem stromu mi neprisla tezka – uspesnost 100 procent, i na prostredni pilu. varianta naprimo se bude jeste muset postelovat… celkove jsou ale v oblasti nadherny useky, zustal jsem cumet…

        0 0
        • Darkson  

          nevim, co všechno jsi projel, ale předpokládám, žes určitě neprojel všechno zajímavý v okolí točný. vždycky mne pobaví, když neznalí tvrdí, že pražáci nemaj kde jezdit a tak to vlastně ani moc neuměj:-)

          0 0
          • Manas  

            Jj, presne v tyhle lokalite je spousta krasnych a technickych veci .. :)

            0 0
          • panaczek  

            byl jsem fakt prekvapenej. nektery useky jsou primo uzasny – singly jak z ucebnice, takovy, co jedes, a zacnes se u toho smat, pac je to zradlo. vsechno jsme rozhodne neprojeli, tesim se na dalsi…;-)

            0 0
    • Splinter  

      Uff paráda:) Štěkací pes je supr:) Odmaturováno napodruhé.. Na 2. placku mi chybělo tak 3metry:)

      Parádní místo na ježdění.. Celej den sem nevěřil vlastním očím:)

      0 0
    • Kokrr  

      Myslel jsem ze maturita je ten vyjezd, kdyz to ohnes doprava hned za balirnou (bruslarska draha) pres zelznicni prejezd. Jsou tam lavky pres takovy maly roklinky (vzdycky 2 schody nahoru a dva dolu). Je to ono nebo ne ? Diky

      0 0
      • Medunka  

        Maturita je tady na tyto mape jako „Maturitak“ japko.velointes­t.cz/old/unor/ma­pa1.jpg

        0 0
      • cabbage  

        ne

        0 0
      • blue  

        maturita je tohle youtube.com/wat­ch?v=4SboLAdIb1I

        www.mapy.cz/#…

        0 0
        • Honza729  

          takhle shora to nevypada nijak narocne.....

          0 0
          • Manas  

            Ale zkus to vyjet kdyz tam budes. Budes mluvit jinak :-)

            0 0
            • Honza729  

              Ale jo, ja se nepru…jen rikam, ze to shora vypada na pohodu. Verim klukum, ze je zahul to vyjet. Jednu vec jsem ale nejak nepobral. Proc si ti kluci na videu nazamkli predni vidli ????

              0 0
              • Manas  

                Ze by to na ni nemeli? Lenost? Lepsi trakce? Ja to taky vyjizdim na 130mm DirtJumperu a u toho korenu sem rad ze to ma kontakt :-)

                0 0
              • panaczek  

                zaprve: na tom videu to nejsou zadni kluci, ale holky. je to dost stare video z dob, kdy se Blue snazil zalozit oddil enduro dorostenek. Jak to dopadlo vsichni vidime.

                zadruhe: ty holky si vidlice nezamykaly proto, protoze jim to Blue zakazoval. Dle jeho uceni je zamykani vidlic zalezitosti ciste XC, a oddil mel byt preci jenom ortodoxni Enduro. A pak – zamcena vidlice se taky dost blbe tlaci do zeme a zamcenim vidlice se zhorsuje geometrie pro prudke vyjezdy…ze…

                zatreti: oddil uz dnes neexistuje, objevily se nejake zpravy o Blueovych podivnych praktikach, a tak vetsina rodicu holky z Enduro oddilu radsi odhlasila, zbylo jen tohle video. Ale sluselo to holkam ne?

                0 0
                • Honza729  

                  Jezis, klid, clovece..... :-) Ja si tech holek nevsiml, ale to snad neni podstatne… Ja jen, ze tezsi vyjezdy slapu se zamcenou vidli, tak jsem si dovolil se zeptat.....netusil jsem, ze te to tak rozdovadi…:-)

                  0 0
                  • Luka  

                    uz si maturitu vyjel?

                    0 0
                    • Honza729  

                      Ne, chystam se tam, proto tu diskutuju. Ale co to ma spolecneho s mym dotazem ? Kazdy totiz tvrdi neco jineho: nekdo ze pri prudkem vyjezdu je lepsi zamknout vidli, jiny, ze naopak nechat odemcenou.....mam v tom zmatek, proto to nadhazuju.

                      0 0
                      • Krys  

                        Najlepšie bude vyskúšať oba spôsoby.

                        0 0
                        • Honza729  

                          OK. Spis mi slo o to, jestli existuje univerzalni doporuceni…

                          0 0
                          • Luka  

                            univerzalni doporuceni bych rekla, ze je to vyjet :) a kdo zvladne i ten hrb za tim, alias vemblouda, tak ten si zaslouzi metal…

                            PS: ja to nedala. zatim :)

                            0 0
                            • Manas  

                              Pritom ten druhej je jednodussi. Jen musis popadnout dech po tom prvnim :-)

                              0 0
                            • Honza729  

                              :-) jasne. Ja ale myslel univerzalni doporuceni, jaxtou vidli do kopcu…

                              0 0
                          • Krys  

                            Veď to poznáš, jedni vravia tak, druhí onak. Skusiš, uvidíš. čo vyhovuje práve tebe.

                            0 0
                      • Manas  

                        Kdysi jsem si vidlici pred vyjezdem stahoval niz, ale uz to nedelam. Sem moc linej a ta co mam ted to neumi. Jinak zalezi jakej vyjezd, nekde potrebujes vetsi kontakt se zemi, jindy je to proste jenom stojka. To se musis naucit sam rozeznat :-)

                        0 0
                • blue  

                  by mě zajímalo, která to práskla… že by ta na tom turnerovi? a přitom zrovna tahle nepije, nekouří, nesladí a má to tolik ráda :-)

                  0 0
              • panaczek  

                jeste na obhajobu holek – tech neuspesnych pokusu je tam tolik, protoze Blue prikazal, ze se bude pilovat varianta „naprimo“. Variantu „kolem stromu“ mely holky samozrejme v malicku…

                0 0
                • Honza729  

                  Jo tak.....ja to zakulisi neznam… :-)

                  0 0
                • McBlacky  

                  napřímo no nevím, to by někdo musel mít brutální sílu.. Zkoušel jsem to párkrát a aní náhodou…

                  0 0
                  • panaczek  

                    koukni na to video od Bluea, Mira to vyjel (uplne posledni pokus).

                    0 0
                    • McBlacky  

                      kua tak to budu muset trénovat :) alespon cíl pro příští rok…

                      0 0
                      • panaczek  

                        ja bych rad pristi rok odmaturoval na singlespeedu ;-) …zatim teda jenom kolem stromu ;-)))))

                        0 0
                        • McBlacky  

                          záleží jakej dáš převod :)

                          počítej že to bude chtít dozadu brutální drapák s minimem PSI abys mohl jet ve stoje. Já to jezdím normálně v sedě, ale to na SS nepřipadá v uvahu

                          0 0
                          • panaczek  

                            32×18, ja to taky pojedu v sede, ale na predstavci…;-)))

                            0 0
                            • Pebe  

                              nevim jak jseš na tom se sílou, ale tenhle převod jsem nevykroutil ani „na dohled“ ke stomu :-( ale je fakt, že jsem tlustej a fyzičku moc nemám :-)

                              0 0
                            • bajkr  

                              to nedaš ani howno ja nedojel ani k tomu stromu a to ji dam na prostredni pilku :o)

                              0 0
                • esorimmer  

                  za deste na crossu (semislicky ;) a nedojel jsem ani k tomu stromu ;)

                  0 0
          • Krys  

            Ono to nevypadá náročne ani zdola. :)

            0 0
        • Kokrr  

          takovy prdacek… :)

          0 0
        • PjSky  

          ;) me to prijde v pohode.. jen tem lidem chybi proste sila ;)

          kdyz sem byl mladsi tak sem na zavodce roztrhl orech.. byl sem linej si podhodit do stoupani tak sem to dal silou :) zajedu si tam a zkusim to na blate :D

          PS: dejte si cukrak bez zastavky po modre nahoru.. tedka je to HC, klouze to jak #$%@!# a uz sou tam nechutne drazky od kol/eroze. tomu rikam aprobace

          0 0
      • Manas  

        To jsou Modranske lavky. Kdyz je das cely nahore bez slapnuti tak jezdis taky dost dobre :)

        0 0
        • cabbage  

          myslíš vyjet i tu skalku?;)

          0 0
          • Manas  

            Jako uz sem na to tuhle koukal, ale musel bys mit desnou rychlost aby ses nahoru vyhoupnul bunnyhopem. Na pevnym by to slo trialove vyskakat, ale na fullu je to pro me tezky. Ale znal sem lidi co na Benestu DH vyskocili z mista na stul. :)

            0 0
            • Krys  

              Som počul, že niekto predvádzal vyskakovanie na stôl v tej hospode na Ohradní. ;)

              0 0
            • Thidney  

              taky zname lidi, co umej v hospode predvadet i jiny drsny triky :-)

              0 0
              • Darkson  

                :-)))…naštěstí bez újmy na zdraví. když nepočítám tu 100kg kočku, co se mě druhej den nechtěla pustit:-)

                0 0
          • McBlacky  

            kterou?

            podle mě momentálně největší problém na lávkách je průjezd potokem zhruba v půlce, jak tam zbyl jen ten jeden kmen z lávky. Na ten nemám, a ty prkna co byly vlevo už někdo taky zn ičil :(

            jestli myslím ten kousek doprava nahoru okolo stromu před dvěma lávkama (který se daj objet po břehu) tak tohle místo jde objet dokonce dvěma způsoby, za sucha když to rozjedeš, dá se to na Fullu i vyjet, ale je to velkej morál s velkých strachem o koule :)

            0 0
            • goood  

              Ja myslim, ze mysli tu skalku nad posledni lavkou ;)

              0 0
              • Darkson  

                ta bude nahoru asi trochu oříšek:-)

                0 0
              • McBlacky  

                tak blbej myslím nebude. Ta je unreal nahoru, vyjet. Víc než polovina lidí co znám to vodí i dolů :)

                0 0
            • blue  

              ten průjezd potokem je bez problému… zkus to normálně projet spodem :-)

              0 0
              • McBlacky  

                mě přijde trapný si předem zkontrolovat kolik tam je bahna a to mě vždycky odradí, už jsem to párkrát zle zapích…

                0 0
                • blue  

                  trapný je bezhlavě to někam poslat a zbytečně si rozbít držku :-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    já osobně přemejšlim že se obětuju a někde štípnu řádný prkno a dám ho místo lávky, nic velkýho, tak 20 – 25 cm široký :)

                    0 0
            • Darkson  

              ten kmen jsem loni párkrát dal oběma směry, ale letos je to ztrouchnivělý a taky se nějak víc bojim:-)

              0 0
    • prvniodkonce  

      Dali jste někdo teď když je listí variantu přímo a ne kolem stromu přes kořen?

      0 0
      • dodydody  

        JJ dal ale mam tam za mokra uspesnost tak 50/50 chce to tam poslat na tvrdo a pak to kolo vytahnout prislapnout si az kdyz si nahore jinak je na te spleti korenu konecna.Take sem si tam davam tu kladu hozenou ze svaha na zacatku lavek zatim uspesnost 3/1

        0 0
    • TheMelin  

      Bydlim ve velký chuchly ale tady za řekou sem eště nebyl.. asi se tam taky sjedu mrknout.. mam to v plánu už celkem dlouho ale nikdy sem se k to mu nějak nedostal :( Nemáte někdo co tam jezdíte nějakou mapku nějakejch zajímavejch tras ?

      0 0
      • PjSky  

        kde vsude tam? sidlim na Zbr. tak sem uprostred toho tam.. tras je tu jak maku..

        0 0
    • panaczek  

      Podle nařízení Ministerstva školství a tělovýchovy se letos maturuje zásadně z prava…;-) www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • vysmátej bajker  

      Nemúže to někdo zakreslit do mapy,chtěl bych zkusit:).Nebo někdo ukázat-navrhněte termín zkoušky.

      0 0
    • vysmátej bajker  

      co zítra(1.6.).

      0 0
    • Kinetic  

      Tak jsem ji dneska napodruhé vyjel :-) Poprvé v životě (celkem tedy až na počtvrtý – ale 2× bylo bahno..).

      No první pokus dneska byl fakt zajímavej.

      Za 2h se mi podařilo: Na Maturitě hodit dva kotrmelce pozadu (nevycvak sem se z nášlapů, až po tom prvním), na Zvoloušovi- oběšenci jsem vylít v zatáčce bokem přes řídítka (újmy na zdraví už ani nepočítám) a ohnul přední kotouč, dole jsem pak proštíp přední pneu. Na Kořenovi jsem po prokluzu trapně spadnul na přehazku a ohnul si patku (zase ty nášlapy). Ale ŽIJU :-D Jo a ještě sem někde urval zadní blatník.

       

      Ale co, žít a hlavně jezdit se má naplno! Příště ale asi trošku zmírnim tempo. Dneska sem to dost řezal.. Jo –

      0 0
    • Kinetic  

      Tak jsem ji dneska napodruhé vyjel :-) Poprvé v životě (celkem tedy až na počtvrtý – ale 2× bylo bahno..).

      No první pokus dneska byl fakt zajímavej.

      Za 2h se mi podařilo: Na Maturitě hodit dva kotrmelce pozadu (nevycvak sem se z nášlapů, až po tom prvním), na Zvoloušovi- oběšenci jsem vylít v zatáčce bokem přes řídítka (újmy na zdraví už ani nepočítám) a ohnul přední kotouč, dole jsem pak proštíp přední pneu. Na Kořenovi jsem po prokluzu trapně spadnul na přehazku a ohnul si patku (zase ty nášlapy). Ale ŽIJU :-D Jo a ještě sem někde urval zadní blatník.

       

      Ale co, žít a hlavně jezdit se má naplno! Příště ale asi trošku zmírnim tempo. Dneska sem to dost řezal..

      0 0
    • Kinetic  

      Tak jsem ji dneska napodruhé vyjel :-) Poprvé v životě (celkem tedy až na počtvrtý – ale 2× bylo bahno..).

      No první pokus dneska byl fakt zajímavej.

      Za 2h se mi podařilo: Na Maturitě hodit dva kotrmelce pozadu (nevycvak sem se z nášlapů, až po tom prvním), na Zvoloušovi- oběšenci jsem vylít v zatáčce bokem přes řídítka (újmy na zdraví už ani nepočítám) a ohnul přední kotouč, dole jsem pak proštíp přední pneu. Na Kořenovi jsem po prokluzu trapně spadnul na přehazku a ohnul si patku (zase ty nášlapy). Ale ŽIJU :-D Jo a ještě sem někde urval zadní blatník.

       

      Ale co, žít a hlavně jezdit se má naplno! Příště ale asi trošku zmírnim tempo. Dneska sem to dost řezal..

      0 0
      • Kinetic  

        jee, sorry, to nějak nereagovalo, stihnul jsem to asi bouchnout 2×.. sorry.

        0 0
    • treatt  

      Toz to asi nebude toto, ze?

      0 0
      • Pebe  

        to není, teda pokud se to za ten rok nezměnilo :-)

        jestli fakt nemžeš najít, klidně ukážu :-) pokud to trefim :-D

        0 0
        • bajkr  

          zmenila nekdo si to tam krátí tím že neobjíždí strom

          tak že je to ted pekna nuda a vyjede to rovně i male ditě :o)

          0 0
        • treatt  

          Tak to jsem rad, protoze na tohle jsem vubec nemel narok a bal jsem se, ze jsem takovy maslicko :)

          A jinak diky za ukazku kluci!

          0 0
      • cabbage  

        Ne, tohle nahoru nedá nikdo.. ale když se tim vysápeš nahoru tak maturitu najdeš;)

        0 0
      • Pebe  

        dneska jsem jel okolo na silničce, tak jsem to zkusil najít a napoprvé :-)

        takže přijedeš z letiště k hlavní silnici od Komořan na Točnou na takovou křižovatku (dsc00242.jpg) jenom tu silnici přejedeš a hup do lesa (dsc00243.jpg) a podél plotu přes pár kořínků(dsc00244­.jpg) asi 200 metrů

        0 0
      • Pebe  

        až dojedeš na křižovatku(dsc00245­.jpg) na který zahneš doprava(dsc00246­.jpg) a jedeš tak nějak 300 metrů až pod „bájnou“ Maturitu(dsc00247­.jpg)

        0 0
        • treatt  

          Super navod! Diky ;)

          0 0
        • l-e-t-o  

          Díky pebe za fotky. Dneska jsem se tam pokoušel poprvé dostat a nebýt tvých fotek, tak to asi nenajdu :) Těch cestiček tam je fakt hafo.

          Jinak maturita nade mnou vede 2:0 Pokusil jsem se o ní dneska 2× a pokaždé jenom ke stromu. Dál ne:( Tak snad příště

          0 0
    • hodny soused  

      Momentální situace na Maturitě.

      Ani jsme to nezkoušeli, vůbec není vidět co pod listím je :-( ,ale okolí je nádherný,počasí dnes taktéž.

       
      0 0
      • Gad  

        Vím co pod tim listím je…volně ložený kamení:-)

        0 0
      • hodny soused  

        ještě doplnění GPS souřadnice Maturity, třeba to hledajícím pomůže.

        N 49.97118333333­3336 E 14.41745

        nebo

        N 49°58.271' E 14°25.047

        nebo

        N 49°58'16,26'' E14°25'2,82

        0 0
      • heretik  

        Hehe, kdy jste tam dneska byli? Byl jsem tam odpoledne kolem pátý, a už tam nějaká stopa byla, až nahoru… na tomhle povrchu, klobouk dolů, já dojel jen ke kořenu.

        0 0
        • Gad  

          Tak to jsi dojel celkem daleko … :-)

          0 0
        • Martinson  

          Je to tam nějaký rozhrabaný, tipuju čtyřkolky nebo endura. Taky jsem neuspěl.

          0 0
          • Pebe  

            je to tam rozhrabaný, protože hodně lidí to jezdí obráceně, ze Závisti Hočiminem nahoru a Maturitu sjíždí, taky proto se tam „vyhrabala“ ta přímá stopa :-(

            0 0
    • jecnak  

      Dneska jsem to vyjel. Sutrz a listi tam ale jsou.

      0 0
    • Pebe  

      já to dneska nevyjel, ale chyběl kousíček, malinkatej

      0 0
    • george.n  

      Dnes pokoreno. Bal jsem se, ze si zkazim skore, asi 6:0 za letosek, kdyz jsem videl listi, ale da se v pohode, jen nejsou videt ty sutry no.

      0 0
    • Morchella  

      Včera jsem si to po letech projel a mám dotaz. Zářezy (asi pilou) do kořene živého stromu jsou na Maturitě jako proč?

      0 0
      • crom  

        my s kámošem loni napodzim tlacbaba stekacim psem nahoru a koukáme kolik tam je odrezano korenu podelne do pulky aby jim to nahodou po nich neuklouzlo:)))

        0 0
      • novas752  

        Ten v zatáčce těsně pod vrchem? To už tam je mám pocit docela dlouho, aspoň 2 roky (Jestli tam teda od podzima něco nepřibylo).

        Asi aby to někomu neklouzalo.

        Každopádně mě je to k ničemu, já většinou nedojedu ani do zatáčky. :)

        0 0
        • Morchella  

          Každopádně je to pěkná prasárna. To se pak nedivím, že na bikery lidi koukaj jak na škodnou. Ostatně mám pocit, že původně tam ještě kořeny tolik z hlíny nevykukovaly a jezdilo se po rovnějším.

          0 0
          • novas752  

            To je možný. Je to uměle navršenej kamenej val a tak to docela eroduje, pláště hrabající se nahoru tomu asi moc neprospívají.

            0 0
      • JakeF  

        O co jde? Pořádní bajkeři to stejně jezdí napřímo a ne srabácky zatáčkou.

        0 0
      • Morchella  

        No, a už je to tam tak max pro děti. Ten horní kořen v poslední levé zatáčce zmizel úplně (nezkoumal jsem proč) a vyjedou to i ty pí*usové na elektrech, kterejch je tam poslední dobou plno. (a nezapomeňte si to dát na youtube)

        Jinak Hočimin bejval spíš pěšinka a teď je z něj tankodrom.

        0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.