• kolo?uk

    Potřebuji koupit přehazovačku XT (stará už má vakl a překakuje to jako sviňa). V nabídce jsou typy SGS a GS. Můžete mi někdo poradit jaký je v tom rozdíl? Jaké doporučujete rameno? Krátké, normální nebo dlouhé? Díky za reakce.

    0 0
    • shooter  

      no kazdopadne ramenko zvol podle nejvetsiho pastorku kazety to je jasne a ty dva typy nevim ja jsem letos porizoval XTR s nejdelsim ramenkem

      0 0
    • Daf  

      Dlouhe raminko je standard. Kratke se da take pouzit, ale to mi prijde idealni spis k dvouprevodniku, nebo na sjezdova kola s jednou pilou. Uz se to tu resilo SGS pobere vetsi rozsah prevodu.

      0 0
      • kolo?uk  

        tak to pak půjdu asi do tohodle:

        Shimano XT přehazovačka s normálním ramenem, model 2005 technické označení: RD-M 760 SGS max. pastorek – 34z max. kapacita – 45z hmotnost – 232g cena : 1485,–

        0 0
        • Meesha  

          bacha – je inverzni!

          0 0
          • kolo?uk  

            to je lepší, ne? bude to líp přehazovat nahoru..

            0 0
            • Meesha  

              zalezi na tobe, jestli ti nevadi prehozeny razeni… Nahoru bude prehazovat po jednom kroku na kazete.

              0 0
              • kolo?uk  

                to je fakt, přehozený řazení je vopruz a člověk by si musel zvyknout, to vážnej problém :-(

                0 0
                • Meesha  

                  podle nekterejch lidi to problem neni, ale nevim – nikdy sem na inverzni prehazce s RF nejel.

                  0 0
                  • vlk  

                    jezdím to tak je to supr, už bych se nevrátil ke klasice.Zvykání trvalo 1 vyjížďku.

                    0 0
                    • Daf  

                      Ja jsem na tom taky jel. Ne ze by se na to zvyknou nedalo, ale jaksi mi tam cybi logika. Presneji receno nepotrebuju aby mi slo na tezsi prevod radit az o 4 pastorky najednou, zato obracene to vyuzivam docela casto.

                      0 0
                    • RomanP  

                      Já taky ne, akorát mam oproti minulý s RF teď i Dualy. Dříve mi přišlo lepší, že můžu o víc podřadit pod kopcem, ale takhle cvaknu 2× a není problém. Spíš jako velkou výhodu vidím rychlejší přeřazení a tím i rozjezd, když kopec zkončí a je rovinka, nebo jedu z kopce. Chvilku trvá, než to vejde do krve, ale taky bych už klasiku moc nechtěl.

                      0 0
            • Daf  

              A hur dolu :) Me na packach prijde obracenej tah jako nesmysl ja bych koupil model 2003.

              0 0
              • Meesha  

                jj ja bych k tomu koupil este dualy! :-))

                0 0
                • shooter  

                  myslim ze inverzni razeni je na **** protoze shimano ma problemy radit v bahne a kdyz pak budes potrebovat lehci úprevod a neprehodis tak jses namydlenej

                  0 0
                  • Meesha  

                    to nebudem rozebirat – presne vim co by nasledovalo: Dualy – ano/ne Shimano/Sram

                    :-))

                    0 0
                  • vlk  

                    jezdil jsi na tom?V bahně to přehazuje skvěle, mnohem líp než klasika, ta mi někdy nechtěla jít dolů, tato 04 jde dolů i nahoru vždy bez problému.

                    0 0
                    • shooter  

                      jo ma inverzni razeni na dvou kolech a brzo to sundam…pri zavodech se mi dostalo do menice bahno a nesla shodit!!!!

                      0 0
                      • Meesha  

                        a jakej je rozdil jestli se ti dostane do inverzni nebo ne?!

                        0 0
                        • shooter  

                          no nejde schodit na lehci prevod

                          0 0
                          • Meesha  

                            nechapu?! Este mi prosim vysvetli pojem „menic“. Usoudil bych, ze je to razeni, ale kdyz to neslo shodit, tak by to moh bejt taky presmykac, ale bavime se tady o prhazkach… Sem z toho volaky zmeteny!

                            0 0
                            • Daf  

                              No inverzni prehazka shazuje na lehci , zatimco klasika na tezsi :)

                              0 0
                              • Meesha  

                                aha, takze cim mensi pastorek, tim lehci prevod! To je ale nejak hyperinverzni,ne?! :-))

                                0 0
                            • shooter  

                              je predni a zadni menic zadnio menic je prehazovacka pro nezasvecene a predni je presmykac pri inverznim(obra­cenem) razeni ti zadni menic schazuje retez s povolenim lanka nahoru coz znamena na vetsi pastorek

                              0 0
                      • Seveřan  

                        Nemám špatnou zkušenost s inverzním tahem, a to jsem hodně času strávil ježděním v marastu. Jediné co bylo občas potřeba, očistit lanko u přehazky, což zabralo pár minut.

                        0 0
    • cabbage  

      tak me napada, testoval uz nekdo inverzni prehazku s gs?

      0 0
    • kolo?uk  

      Do obrácenýho řazení nejdu, zvláš?, když mám na přesmykači klasické. Předtsavuji si, jak člověk někde dře do kopce, che lehčí převod a místo toho si tam mrskne naopak těžší. To nasere !!!

      0 0
      • vlk  

        jo to se mi stávalo na první vyjížce, pak to bylo OK.A vysvětlení je pak jednodušší palcem v předu i vzadu na těžší ukazováčkem na lehčí.

        0 0
      • Meesha  

        to jo, ale kdyz to budes delat pravidelne, tak budes namakanej! :-)

        0 0
      • LukasX  

        pridavam se s pozitivnima zkusenostma s inverzni pruzinou. Zvykacka byla v pulce sezony asi dve vyjizdky + asi tyden obcas cvak spatnym smerem. Ted uz bych zase zpatky nemenil. Mam tu XT04 a radi velice rychle i na lehci prevody, nemusim mit ctyri naraz.

        0 0
      • BB  

        inverzni prehazovacka urcite ano, puvodne asi rok jsem ji mel s normalnim rapid fire packou a to nejak nebylo logicke a chtel jsem s tim skoncit. Pak jsem dal dualy a tim to ziskalo logigu, jasne zduvodnit to ale nedokazu.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.