• fíha

    A tuhle znáte?

    (viď skromné statistiky v profile)

    https://www.strava.com/…tes/70694724

    0 0
    • Gwaihir  

      Dobrá baba

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lezyne KTV Drive světlo, černé Skladem > 2 ks

      Akce Lezyne KTV Drive světlo, černé

      453 Kč -16% MOC 659 Kč

      Endura GV500 Reiver dres, paprika Skladem > 2 ks

      Výprodej Endura GV500 Reiver dres, paprika

      od 1 969 Kč -26% MOC 3 099 Kč

      Slovenský kras - Domica Skladem > 2 ks

      Výprodej Slovenský kras - Domica

      139 Kč -29% MOC 204 Kč

    • Jakobo  

      Neznam. Na Strave nejsem, vidim jen jeji posledni 3 cesty. Pokud jezdi za kazdeho pocasi uz delsi dobu je to pozoruhodne, ale taky k zamysleni. Nicmene pokud ji to bavi, tak je asi vse v poradku.

      Ja jezdim do prace na kole 26 km tam a zpet, k tomu cestou domu 500 m vyskovych. Celorocne, posledni roky aspon 1× tydne mivam homeoffice. Popravde mi to staci, hlavne v zime. Pak se mi vecer na bezky fakt uz nechce. I tak tim zabiju minimalne 1,5 az 2 hodiny, ale aspon cestou nakoupim a mam denni davku pohybu. Proste zere to cas a jsou i dalsi veci v zivote, priority si musi nastavit kazdy sam. Ale kdyz ma cas a mliko…

      4 0
      • Cyklofanatic  

        26 km už je dost, ale je dobrý ze si od toho muzes pořad odečíst ten čas co bys to jel autem. Zase nevýhoda je že na takhle dlouhý vzdálenosti už to vždycky bude pomalejší než auto. Já treba jezdím jen 8 km tam a 8 zpět, což je fakt nic, ale zas výhoda, že ve špičce to je rychlejší než MHD i auto.

        3 0
        • Jakobo  

          Presne. Na me ceste do prace je zabijak to prevyseni. Ale to je castecne tim, ze jedu zkratkou lesem, proto to velke prevyseni. Po ceste autem je to dal a jezdit MHD bych musel 2× prestupovat a kus chodit pesky. V lete v pohode, zima hruza. Rano do prace jedu nastesti temer celou cestu z kopce, v praci jsem za 25–30 minut.

          No a potom jsou samozrejme dalsi faktory nez jen cas, jako je bezpecnost jizdy v provozu a zdravi, jezdit za vyfukem. V mem pripade oboje dobre, ale spousta lidi z techto duvodu na kole proste nejezdi.

          2 0
          • Esi  

            Jo to co píšeš je důvod proč nejezdim do práce na kole, cestu z Letňan do Strašnic snad na kole ve zdraví ani absolvovat nejde :-(

            1 3
            • dydy  

              Ideální si přivstat. Jezdím denně Braník Palmovka, a když nevstanu ve 4, tak radši přes Prokopák, Cibulku a Šárku, na Prahu krasná projížďka.

              1 0
              • Dan205  

                Přes Šárku pěkná zajížďka, ale chápu, jezdím Modřany – Vyšehrad a cestou domů to beru třeba přes Černošice.

                1 0
            • keymaker  

              Jezdim Řeporyje – Řež a dá se to :-)

              0 0
            • JendaH  

              Ta trasa co hodí můj oblíbený brouter na profil fastbike mi přijde v pohodě (dolu Ke Klíčovu, Freyova, K Žižkovu, kousek po Spojovací, U Kněžské Louky, Na Jarově, a pak záleží, do které části Strašnic jedeš).

              0 0
          • Cyklofanatic  

            Jak píšeš záleží fakt na okolnostech. A jestli to mas do práce z kopce za půl hoďky a po praci se projedeš, tak je to ideální. A ještě jsem si uvědomil, že ty jsi ten co žije v Norsku, tak tam je to asi pohoda docela i po silnici ne? Já tam byl jen jednou, ale už téměř před 20 lety a nikde jsem se na silnici necítil tak bezpečně jako tam. Je fakt, že jsme jezdili dost daleko od velkých měst. Dost nás tam tehdy také zaujaly velmi šikovné řidičky – styl jízdy jako chlapy, ale ohleduplně.

            0 0
            • Kos_CZ  

              Dříve jsem jezdíval Radlice-Dívčí hrady-Baranďák-Kunratický les-Chodov. 12km od dveří ke dveřím. Když jsem si to ráno prodloužil přes Jinonice a odpoledne přes Černošice, bylo z toho hezké pade. Pak povyrostly děti a přišel Covid a už jsme tři roky doma na Home office… :/

              0 0
    • horolezec  

      Jako hustá baba, ale jezdí to na trávu a listí a 4,5 hodiny je denně v pr… na kole, takže určitě nevaří a neuklízí. Prostě naprosto neperspektivní materiál:)

      6 2
    • Singlespeed  

      Četl jse s ní nějaké rozhovory. Vegan a ještě to vypadá, že trpí utkvělou představou, že když náhodou jednou nevyjede, okamžitě ztloustne, takže musí jezdit zuřivě každý den a nemůže se z toho koloběhu bez zásahu terapeuta dostat :-) .

      5 5
    • kadlec  

      Na trubce s ni je i rozhovor

      0 0
    • kondor  

      Kdysi dávno, když jsem zkoušel Stravu, tak tam byla borka, co zase každý den běhala maraton. Solidně tam lidem drtila výzvy :D

      0 0
      • VojtaXY  

        Jak rychle ho behala? Urcite pomalym tempem, jinak by pretizila telo.

        0 0
        • Melvin  

          To by mě taky zajímalo. Protože teď jede jeden týpek výzvu 500 dní v řadě maratón a asi se zjistilo, že je to celé podvod. Kdy často nahrává stejné aktivity, nebo vůbec nesedí vzdálenost trati na mapě z realitou.

          0 0
        • kondor  

          Přesně si už nevzpomínám, ale bylo ti něco kolem 4h30minut max 5 hodin. Ale jak jsem psal, je to už nějaká doba.

          0 0
        • Breakpain  

          To je snad jedno, tohle i ujit denne je silenej zahul ;)

          0 0
      • Kos_CZ  

        Zatím největší pacient, co jsme viděl na Stravě byla Amanda Coker a to v roce 2017: https://www.strava.com/…tes/10033054#…

        Během 423 dní najela 100,000 mi (160,934 km).

        To děvče nebude normální!

        1 0
        • gersa  

          Jestli dobře počítám, tak je to skoro 400km za den

          To už je diagnóza

          1 0
          • Krov  

            Tak ta ale měla jasný cíl a vytvořit rekord zrovna v téhle disciplíně už vyžaduje značné oběti.

            0 0
          • Singlespeed  

            Rekordy začala honit až po úrazu hlavy, což její konání vysvětluje. Byla to prý opravdu velká rána :-) .

            2 0
            • Esi  

              Tak rekordy tohoto typu vyžadují celkem specifické myšlení a někoho kdo to cele zacvaká, on to bude celkem drahý špás. :-)

              4 0
              • Kos_CZ  

                I jenom řetězy na kolo budou celkově drahá záležitost… :D

                1 0
                • Esi  

                  Tak ono i obutí, kolik vydrží zadní plast někomu kdo má 50kg? Tak 6 tisíc?

                  1 0
                  • ladys  

                    Mám lehce nad 70kg a pláště mají 8000km a ještě chvíli pojedou(prohodil jsem je). A Campa vydrží taky 10000km.

                    V této akci to byl pakatel…

                    0 0
                    • DDDD  

                      Mám metrák a zadní GP5000 dá v pohodě 7tis, oproti MTB je to pohoda :), to na ujetý kilometr stojí ranec

                      0 0
                      • Esi  

                        To jo, já mám 90 a zadní guma na XC mi vydrží tak 4 tisice a to jezdím houby terén jinak by bylo potřeba prezouvat driv

                        0 0
                        • J1RKA  

                          4K sotva vydrzi pritelce a to ma 65–66

                          0 0
                        • Krov  

                          Nemůžeš přece srovnávat mtb a silnici. Na silnici vydrží pláště i řetězy skoro trojnásobek.

                          1 0
    • Pikaču  

      A ještě Veganka navic.

      Nicméně stejne jako u Kat Secour a podobnych je tohle uz diagnóza.

      5 3
      • DDDD  

        Co pořád máte s tou vegankou :) Dokud mi to nikdo necpe, tak ať si jí co chce. Já zůstanu u masa

        0 0
        • Hagner  

          Začíná to bejt jako mor :-D

          0 0
        • Pikaču  

          Veganstvi pouze komentuji. Nehodnotim to jako pozitivní ani negativni. Ale jako urcitou překážku při tom nájezdu a zivotnim stylu. neni to zrovna ideální přijít do kebabarny a dat si salat v chlebu a plátkem sýra když bys sfutroval pul vola hladem.

          0 0
        • jIrI___  

          Taky to moc nechápu. Navíc paní je zářným příkladem toho, že i veganská strava poskytuje více než dostatek energie.

          1 1
          • milan.v  

            Je otázka, co do sebe pak lifruje v těch doplňcích stravy…

            3 0
          • Prasopes  

            zjevně ne pro normální funkci mozku:-)

            3 0
          • gersa  

            S tím snad nikdo nemá rozpor.

            Na veganech není škodlivý způsob stravování, ale jejich výbojnost a netolerance vůči okolí

            4 0
            • vrazdit  

              Oni totiž zachraňují svět, co je víc? :)

              1 0
            • Hagner  

              Hele já nevím ;-) ale mít za šest dní k obědu hranolky s kečupem mi moc zdravý nepřijde :-D

              2 0
              • gersa  

                To mně samozřejmě taky ne. Mám je tak jednou měsíčně max, když chci prasit v naší „závodní“ jídelně

                Snažím se jíst pokud možno alespoň trochu vyváženě, ikdyž nejsem samozřejmě asketa

                Měl jsem i vegetariánské období a dodnes maso není moje hlavní jidlo

                Ale já narážím na to, že vegani by byli nejraději, kdyby se všichni chovali jako oni a nebojí se to hlásit do světa

                Jde o to, že já nikomu svou víru necpu, zato oni všem..... (čest výjimkam)

                3 1
          • mr.nikdo  

            Presne.

            Ani nemusi do sebe ladovat protein z prasku!

            0 0
            • cyklista86  

              Tak zrovna vegani do sebe perou tech doplnku vcetne proteinu v prasku asi nejvic. Protoze pokud je ten vegan sportovec a chce prijimat zvyseny prijem bilkovin, tak chodit nafouknuty protoze musi denne snist kybl lustenin a pod. neni zadna hitparada. Nehlede k tomu, ze MUSI doplnovat minimalne vit B12. Jinak si koleduje o permanentni poskozeni nervove soustavy. Ale protoze drtiva vetsina lidi natoz veganu opravdu nema tak silne traveni, aby z rostlinne stravy dokazali vydolovat naprosto vsechny nezbytne prvky pro telo, tak musi doplnovat mnohem vic prvku. Nebo teda nemusi. Plno z nich to ani nedela a proste ji ty hranolky s kecupem jak uz tu nekdo psal, ale pak ta osoba taky tak vypada drive ci pozdeji..

              1 0
      • virtualcop  

        Je to veganka z přesvědčení (má ráda zvířata – nemyslím na talíři :)), což tedy (jako milovník zvířat, bohužel i na talíři :) ) vysoce cením. Dokud to nikomu necpe a militantně neprudí, tak ať si jí, co chce.

        Druhá věc je, že večeři ti asi neudělá a do kina s tebou nepůjde, není na to čas – pokud spí ±7h (sama v rozhovoru říká) a vstává kolem 2–3h ráno, pak má kolem 19–20h večerku (asi žije sama).

        Její život, její boj, její rozhodnutí – každej máme jiné koníčky a priority. Dokud tím nikoho neobtěžuje, tak ať si jezdí, kolik chce…

        7 0
    • Fofrník  

      Ta by se na ten můj megasteak z krkovice tvářila asi podobně, jako já tu její mozolnatou a znecitlivěnou micinu…

      18 2
    • Tomcat  

      Neznám a doufám že nebudu. Jedna ona je diagnóza a pak jizerský padesátky mě netankujou.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mohla by se živit jako mesík. Dáme jídlo.cz

      0 0
    • milan.v  

      A padlo někde, co vlastně dělá?

      Neuvěřitelné a k obdivu je, že vlastně bez cyklistické přípravy a minulosti začala najíždět pravidelné denní dávky, uzpůsobila tomu svůj denní rytmus a dokonce začala jezdit po nocích… Když si vezmu, jak dlouho mi po zahájení cyklistické části života trvalo, než jsem mohl začít jezdit jízdy přes 100 km, a to ne pravidelně…

      0 1
      • Breakpain  

        Only fans? :)

        0 0
      • Jakobo  

        To je celkem jedno, Proste se pro nadchla a to samo o sobe dokaze neskutecne nakopnout. Z rozhovoru jsem pochopil, ze je sice akcni od mala, ale s temito najezdy zacala az posledni rok, dva.

        Ja ji ani nezavidim, ani neobdivuju, ale fakt ji uprimne preju, at ji to nadseni vydrzi co nejdyl. Ono je to tak v zivote se vsim. Pro neco se nadches, hlavne kdyz je clovek mladsi a nema starosti s rodinou, zdravim, delas to s nadsenim hranicicim s blaznovstvim. Pak cas bezi, nadseni opada a ze zabavy se pomalu stava rutina. No a nakonec po par letech zjistis, ze mas dalsi praci. A neco takoveho nemuze dopadnout jinak (ale mohu se mylit).

        1 0
        • jonti  

          Co jsem se chvili pohyboval v komunite ultra bezcu, tam to nadseni a super vykony lidem vetsinou vydrzely dva, tri roky, jen zridkakdy vic nez pet let. Delsi dobu u toho zustavaji vetsinou jen srdcari, co nedavaji extremni objemy, nehroti to a bavi je to, i kdyz nejsou na zavodech vepredu.

          1 0
          • jmaselnik  

            skuteční ultra, které znám, to dělají roky. Třeba Dan Orálek, Radek Bruner, když sáhnu úplně nahoru. Zrovna tak spousta ironmanů, co k tomu mají blízko, to dělá dlouho.

            Ovšem tohle, co provozuje ta dáma, není žádný ultra ani nic vzdáleně připomínající trénink. Prostě jezdí, jak to jde a jestli je ráda a baví ji to, tak se dá jedině přát, ať to zdraví vydrží.

            2 0
        • mais  

          Já mám teda zkušenost, že na ten koníček nemáš čas – a to se u mě koníčky po desítky let nemění, akorát přibyla náročnější práce (teď už teda ne, jedu na sebe bez toho bych už to nedával), děti, barák, starost o rodiče, poslední dva roky i starost o prarodiče a taky je to trochu tím, že přes jakoukoli snahu zbytek rodiny nebaví to, co mě a v zásadě moc nebaví to, pro co hoří oni

          1 0
          • cyklista86  

            No jo no. Clovek nemuze met furt vsechno. Tobe taky deti jednou odrostou, starost o rodice/prarodice taky jednou skonci a ten cas na konicky zase bude.. No a pokud bude klapat vsechno tak jak ma, tak pak na tom urcite na stara kolena budes lepe(barak, rodina, vnoucata a pod.) nez clovek co mel ten cas na konicky cely zivot a na stara kolena je sam.. Ale jinak zrovna jezdeni na kole je konicek, ktery se da urcite provozovat za kazdych podminek. Ikdyby to melo byt jen behem pouzivani toho kola jako dopravni prostredek treba.. To vetsina ostatnich sportu se takhle provozovat neda..

            2 1
            • mais  

              Čas možná jo ale peníze už zase ne a nejspíš to bude zakázaný

              0 0
      • horolezec  

        Tak mluví v tom rozhovoru, že sportuje od mala a předtím, že běhala a chodila do fitka. Tlustá asi taky nikdy nebyla a to jsou základní předpoklady, že ta vytrvalost jde celkem snadno. Já jsem třeba běžel první maraton taky v podstatě bez přípravy a dá se říct, že obden bych asi mohl zase. Prostě pokud máš dobré předpoklady a jedeš v nízkém tempu, jde to celkem snadno (samo do určitého věku).

        To co dává teď už je trochu něco jiného, a uregenetovat 100 denně je mazec.

        Co mi nejvíc neštimuje, jak hovoří o tom, že začala jezdit a strašně ji to nadchlo a jak vůbec nevěděla, že je to moc km. Tomu prostě nevěřím. Možná jsou takový mimoni, co se o nic nezajímají, ale řekl bych, že každý normální člověk ví, že 60 (nedejbože 100) denně je kua strašně moc:)

        1 0
        • ladys  

          Na 100km denně je nutné mít pouze ten čas. Při rozumném tempu není problém s regenerací. Horší je udržet to v zimě…

          4 1
          • Gwaihir  

            Chce toho víc. Musíš být zdravý a musíš být trochu jiný než ostatní.

            1 0
            • ladys  

              Pokud se jezdí venku, tak jsou lidi většinou méně nemocní, pokud není zranění. Musíš jen chtít:)

              0 0
            • Singlespeed  

              Mně na videu přijde trošku jiná. Hluboký hlas, ostřejší rysy v obličeji, podivné líčení, chlapi se jí vyhýbají. Nedivil bych se, kdyby patřila ke komunitě LGBTQIA jako třeba Tina..

              0 3
              • milan.v  

                V první moment mě to také napadlo…

                Na druhý pohled zvláštní jméno, přezdívka Marty Boh… Znám v širokém okolí nějakého toho kluka, kterému se říká mezi kamarády Marty, ale žádnou holku… Nic to samozřejmě neznamená, ale…

                0 0
              • Cyklofanatic  

                To tak bude. V tomhle případě mi pak to její činění dává aspoň trochu smysl, protože tyhle lidi to asi nemají jednoduchý.

                1 0
              • yaourt  

                A i kdyby jo, tak co přesně ti do toho je? Nechme lidi žít, ať jsou na kluky nebo na holky …jak v 19. století tady…

                2 2
                • liborg1982  

                  A co ji jako děláme zlého, že ji nenecháváme žít?

                  2 0
                • Singlespeed  

                  Já tu diskuzi nezaložil ani nenatočil to video. Podle mě je velmi zajímavé, poučné a nediskriminační dobrat se toho, co vede slečnu k tak podivnému jednání. V rozhovoru toho moc o sobě neprozradila, tak dala přirozeně velký prostor ke spekulacím.

                  2 1
                  • adam1  

                    Cop má ale krásný:) to bude stejně takový únik od starostí všedních dní ?:)Taky bych nejraději se vším jebnul vzal kolo a vyjel do světa jenže rodina atd.:) Možná ale jen výmluva ?:)))

                    3 0
                    • Breakpain  

                      Vem si priklad z trailhuntera, poslal manzelku s detma k sipku, vzal dodavku a jak krasne si uziva ;0)

                      1 2
                      • mais  

                        Tak on snad začal i víc jezdít, že doma už to šlo do kopru a chtěl si čistit hlavu ne?

                        0 0
                        • Breakpain  

                          To popravde nevim jestli tohle je vysledek nebo pricina. Zaslechl jsem to jen okrajove. Ale tipl bych si

                          • jsem IT (narocna prace) delam neco mezi 8–16h dle toho co se deje [ja, on – ano]
                          • do toho kolo (zabere 2–4h denne) [ja, on – ano]
                          • pri predstave ze jeste tocim a striham videa … smrt [ja ne, on – ano]

                          Takze dle sveho modelu jsem usoudil ze z nedostatku casu to nabralo obratky “odcizeni”, “proc spolu vlastne jsme” atp. Ale taky jsem treba mimo ;)

                          0 0
                          • mais  

                            Co v nějakém rozhovoru říkal, volne interpretováno, byl redaktor na žive.cz a taky už tam bylo nějaké vyhoreni

                            0 0
                      • raw 4  

                        Aha a já jsem myslel, že je svobodný a proto na dost času.

                        0 0
                  • mr.nikdo  

                    Nejlepsi asi byla jasne mirena otazka na mesicni cyklus.

                    A vlastne odpovedela, ze muzi taky mivaji nejake slabsi dny :D

                    1 1
                • Tomcat  

                  co přesně ti do toho je?..... Nemít To za vzor, neobdivovat To , s To se nepřátelit. Neintereagovat víc než je nutné… Nechat To žít dodrženo , ono To+ nemají ani vždy v oblibě LGB.

                  Ne naštěstí nejsme v devátém ani začátku dvacátého století kdy stát, království císařství by je zavíral do vězení , nebo blázince.

                  Ale nejsme ani v nějaké utopii kde mít rád a přijímat nejen To , je povinnost.

                  B-F není firma/korporátní kde Vás kodexem s nejen To mohou nutit vic interagovat než je formálně nutné. V osobní rovině žádná taková povinnost neexistuje a to se netýká jen s To.

                  1 2
                • Esi  

                  Přesně tak, kdo s kým spí, do toho je ostatním leda houby. Nechápou to leda jednodušší jedinci.

                  5 0
              • Ukrutony  

                Tahle „spekulace“ je dost k smíchu, pokud se na věc podívám z opačné strany. Už jsem viděl dost chlapů s jemnými rysy i slyšel dost chlapů s chlapskými rysy a uťáputými hlásky, ale ani ve snu by mě v prvé řadě nenapadlo je podezřívat, že jsou transky :D Jo, jestli nejsou buzny, to mě napadá u kde koho… :D

                Ale tohle mi přijde tak trochu jako bys nemohl z podstaty uvěřit, že ženská tohle zvládne. Co v tom musí být za čertovinu?? To musí být určitě převlečenej chlap! :D I kdyby byl, působí tyhle úvahy trochu bigotně :D

                A že se jí chlapi vyhýbají? Kdo by chtěl mít něco s babou, která je buď v práci, na kole, nebo spí? Možná tak cyklomechanik :D

                5 0
                • ladys  

                  Dnes jsem takovou potkal, měla sebou dceru(cca10let) a starýho. Hlas jak medvěd a pusu by jsem dal spíš starýmu :D

                  2 0
                • Smazaný účet  

                  100km denně = cca 3–5hod /takze zlomek dne/ trenink cyklisty podle toho jestli jede silnici nebo horaka a co jede. Naprosto běžná věc. Nechapu čemu se kdo a proc diví.

                  1 3
                  • Breakpain  

                    A pocitas tam nejaky servis, prani, nakup, uklid, vareni atp? Mne to jako zlomek neprijde… tohle jsem delal v mama hotelu.

                    Co ziju sam, mam rodinu, tak denne, bych to nezvladl. 8h pracovni cyklus je neco, co nefunguje pokud nedelas u pasu, obcas to sklouzne treba do 12–16h a mas utrum. Takze skloubit to, aby to vychazelo mi zase jako “lusknuti prstu” neprijde, ze je to automaticke. ;)

                    Za predpokladu, ze chces, aby Te rodina znala jmenem a deti se netpaly, “kdo je ten pan, ktereho obcas zahledene?”.

                    Takhle to zase vidim ja, no…

                    6 1
                    • Smazaný účet  

                      Aha, ja mluvil o cyklistech co se kolem zivi. Profici, poloprofici a predni amatéři pracujic na puluvazek z domova a pod. Chodit denne do prace byt treba do kanclu se s cyklistikou samozrejme vylučuje.

                      0 0
                      • Breakpain  

                        Aha, pardon – jako bych nic nerekl :)

                        0 0
                        • Cyklofanatic  

                          Ale napsals to přesně jak to je :). Samozřejmě profíci a poloprofíci je něco jiného. Ale bavíme se tady přece prave o amatérce, která dělá 8 hodin v kanclu.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ona dela osm hodin v kanclu ?

                            0 0
                            • Cyklofanatic  

                              Ano v tom rozhovoru říká, že dêlá 8 hodin v kanclu (někdy home-office) a ráno musí být v práci do 10. Z práce chodí okolo 17, pak večeře příprava na kolo a kolem 19–20 chodi spát.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Tak to smekam az pod zem, ať jsou ty km odjety asi nějak.

                                0 2
                              • Nachtlauf  

                                Pokud nepřetahuje a nebo nenadělává už před tou 10.h., tak v tom nepasuje 1prac.hodina, +asi 30min přestávka na jídlo, ta se do prac.doby nezapočítává. A v takovém rozvrhu je ta hodina až hodina a půl dost významná veličina, kdy člověk udělá haldu věcí.

                                0 0
                                • adam1  

                                  Za chvíli ji nahradí "umělá inteligence"tak bude neskutečný prostor si zaskotačit na kole :)))

                                  0 0
                    • JendaH  

                      obcas to sklouzne treba do 12–16h a mas utrum

                      No to jo, ale pak zase třeba jiné dny nepracuješ, ne? Nebo to jako děláš třeba 250 hodin měsíčně? To bych nedokázal (intelektuálně náročnou činnost).

                      mam rodinu

                      No ale za to si můžeš sám :-)

                      1 1
                      • Breakpain  

                        Volno nevidi radi, bo by se nestihalo, takze proplatit a jedes dal.

                        Pac obcas by to najednou znamenalo ze bych mel tyden volno v mesici, coz zni luxusne, ale je tezky se vejit do vyberu dovolene se zastupujicimi kolegy takze ta moznost je skoro unreal, bo mame aktualne podstav. Nezkoumal jsem, jestli to lze/nelze zamitnou, bo penize mi nesmrdi ;).

                        Je to narocny, ale vetsinou se nekde vyndam jsem pak mesic-dva mimo sport a dam se vcelku dokupy hlavou i telem a jsem resetovan na dalsi rok ;).

                        Hele, ja si nestezuju, ale na slovni spojeni “za deti si muzes sam” jsem teda dost alergicky. I kdyz smajlika vidim ;).

                        Ja jen popisoval zkusenost vetsiny beznych lidi. Je jasne, ze kdyz jsem sam a bez deti je to jine, ale to je zatim mensina ;).

                        2 0
                        • mais  

                          U nás v roce 2019 řekli že se je povinnost vybrat starou dovolenou zaklapl jsem a přišel za měsíc a půl to bylo v top managementu halo už to nezopakovalo, ale léto to bylo paradni

                          0 0
                          • Esi  

                            Taky mi přišel mail z personálního v polovině listopadu s tím ze je potřeba vybrat všechnu starou dovolenou, přeposlal jsem ho šéfovi s poznámkou “ahoj uvidíme se v lednu” a najednou já jsem si dovolenou vybrat nemusel :-)

                            0 0
                            • mais  

                              Tak u nás to bylo v létě, co si neužít léto, když se management začal chovat spíš jako moneyžerment, loni jsem jim s tím praštil a šel si vydělávat na sebe a letos už volají, jestli… a že…

                              1 0
                              • Esi  

                                Tak ze pro ne děláš normalka na mandátku za 1000kč/h bez DPH a všichni spokojeni ne?

                                0 0
                                • mais  

                                  Ne, proč bych pro ně dělal, chovali se jak ....., tak ať si to vyžerou…maji tam spoustu královsky zaplacených guruů, tak ti to jistě spasí – proč znovu strkat hlavu do oprátky, aby když to vyjde si to guruové dali do životopisů tučným písmem a když ne, tak můžeš i za druhou světovou. Oni si naslibovali nesmysli, tak ať si je stvoří

                                  1 1
                  • cyklista86  

                    Tak je sama, takze si muze vsechno planovat podle sebe v tom taky problem nevidim. Ale jak tohle provozuje treba fotr od rodiny, tak bych se ho zeptal na co si ty decka delal kdyz se jim nevenuje a jen mota nohama..

                    1 0
                    • Smazaný účet  

                      Znam jednoho sedmdesatileteho chlapika a ten denně mota nohama 50–70km, pocasi nepocasi. Kdyz se nekdo takto opta, tak říká, ze ma na vybranou. Buď nemotat a skoncit v Beřkovicich a zahy v truhle, nebo „motat“ nohama a mit nebe nad hlavou.

                      2 0
                      • liborg1982  

                        V sedmdesáti už obvykle lidí malé děcka, které vychovávají, nemají.

                        To je jak „slavný“ Čupa z Beskyd. Ten taky začal až v důchodu.

                        1 0
                  • mais  

                    Protože mít denně pro sebe 3–5 hodin je pro většinu lidí nemyslitelne

                    3 0
                    • adam320  

                      Nekdy je tezky to cislo cos zminil zvladnout i v minutach:)

                      3 0
                    • Smazaný účet  

                      Jak si to kdo zařídí, tak to má. Ale vim, že většina funguje v tomto módu.

                      1 2
                      • mais  

                        Ano jsi li asociální sobec jedoucí si po své lajně jemuž se všichni přizpůsobí, tak nemáš problém, ostatní větší či menší problémy maji, něco ovlivnit mohou, řadu okolností však ne

                        1 0
                        • mr.nikdo  

                          Taky zalezi na situaci… Nejvic jsem najezdil pres Covid.

                          Deti nesmely do skolky se soplem… Takze ven nesmely, aby se uzdravily. Psycho.

                          0 0
                          • mais  

                            Obecně najezdis víc, když si víc pánem svého casu

                            1 0
                            • mr.nikdo  

                              No to kazdopadne.

                              Chtel jsem jen trochu zmekcit, ze byla situace, kdy to slo i rodinou…

                              A nez nekdo namitne, kdyz nemas hlidani.

                              1 0
                              • mais  

                                Tal já hlídání nemám a ani za covidu jsem ho neměl takže to bylo učit děti doma, dělat doma, pak vzít děti ven…no a pak to přišlo obíhání nemocnic…a od té doby kdo tvrdí že děti měly za covidu problém že byly doma, tak je to prd proti tomu jim vysvětlit, že děda už neni a ještě horší je jít říct máme že její jediné dítě už není a pak se o ní dva roky starat smrt už je pak jen vysvobozeni pak už jde na kolo občas jen aby jsi se z toho všeho nezbláznil s fakt čas nemas

                                0 2
                                • mr.nikdo  

                                  To je smutny pribeh :(

                                  Tomu rozumim.

                                  My za Covidu skolka. Takze uceni odpadlo. Ale jakakoliv ryma (alergie) = doma.

                                  Pred alergo – 2 jini doktori. S rymou tam nesmi. Rok v cudu.

                                  Takze deti doma se zenou, nikam nesmi. Byl cas kazdy den na 2 hodky.

                                  Ale taky opravdu to nebylo o 4+ hodin.

                                  0 0
                        • Lišák  

                          Ale zase se můžeš ve stáří sám v prázdném bytě / domě dívat na zaprášené poháry na poličce. To má taky něco do sebe. Teda asi.

                          4 0
                          • -b-n-x-  

                            A pouštět si videa z mládí. A prohlížet černobílé fotky :-D

                            1 0
                          • Smazaný účet  

                            A horší fázi musi byt, kdyz nemas ani ty pohary, penize, fyzicku, deti na tebe tento a prakticky není na co vzpominat. To musi byt na skok z okna brněnskeho panelaku :).

                            0 0
                            • Lišák  

                              Pokud můžeš vzpomínat jen na sportovní úspěchy, tak je tvůj život docela chudý. Ale věřím, že si to nikdy nepřipustíš a ty poháry občas i utřeš od prachu.

                              1 0
                              • Smazaný účet  

                                Naštěstí sportovni uspechy byly moji obzivou a rodinku vcetne zazemi mam pocetnou az lehce nad hlavu. Ale je pravdou, ze tech o kterych jakymsi pravem mluvis, znam poměrně dost. Ovsem je tezky hodnotit sebe, natoz kohokoli jineho.

                                0 0
                        • cyklista86  

                          Fakt je nekdo sobec kdyz treba neni zenaty a nema deti protoze usoudi, ze to neni pro nej a/nebo ze by je i chtel, ale zase usoudi, ze by se jim nedokazal venovat jak by se patrilo? Protoze vychovat „kvalitni“ lidi to opravdu neni pro kazdeho.. Co je pak teda ten ktery takove myslenky vubec nema a proste je trikrat rozvedeny, decka si dela podle nalady, ani si nepamatuje jejich jmena a pod.. :)) Nebo jeste uvedu jiny priklad. Hrozne rad bych chtel psa, ale proste nemohl bych se mu venovat jak bych chtel. Tak je to zatim stale ve stadiu toho snu. Zatim co takova sousedka ma v byte Cane Corso protoze ho proste chtela, tak ho ma, ale ze ten pes strada. Ze ma behat na pozemku po zahrade kterou ma strazit misto 2×10minut venceni. To ji vubec nezajima. Kdo je teda ten sobec ja nebo ona. :D

                          4 0
                          • mais  

                            To jestli je dotycny sobec se ukáže jestli dokáže přizpůsobit svůj život např tomu až přijde čas kdy se bude muset starat o rodiče…

                            2 0
                          • JendaH  

                            Fakt je nekdo sobec kdyz treba neni zenaty a nema deti

                            No už jsem se s takovou reakcí taky setkal (když jsem na jednom srazu ajťáků v hospodě prezentoval svůj projekt). Takže takové názory existují… A občas někoho napadnou takovéto geniální věci (že naopak dětem stát platí zdravotnictví a školství se taktně zamlčí, stejně tak jako že musí zařídit, aby ty děti pak opravdu v ČR daně platily, například tedy nesmí odjet do zahraničí, no a to už pak kromě přiznání že důchody jsou Ponziho schéma vypadá úplně jak otrokářství).

                            0 2
                            • vaclaw  

                              Tak nejde jenom čistě o to, co kdo platí, žejo. Lidi v produktivním věku produkují hodnoty, který jsou obecně ke spokojenýmu životu potřeba. A zároveň školství generuje spoustu pracovních míst atd. A náklady na léčbu starých lidí logicky budou úplně jinde než dětí. Nicméně nechci posuzovat užitečnost jedince na základě toho, jestli má rodinu. Obecně nechci posuzovat užitečnost jedince. Na druhou stranu se asi shodneme, že kdyby významná část populace neměla děti, tak od jistýho věku se nám bude dost těžko žít, až počet produktivních lidí poklesne nějak výrazněji.

                              4 0
                          • jmaselnik  

                            Tak Ty nemáš ani holku se zdůvodněním, že „balit nějakou Mařenu v hospodě nemáš za potřebí“. Bude tedy lepší, když si komentáře na téma, o kterým nemáš ani páru, odpustíš.

                            3 0
                            • cyklista86  

                              Ne ja psal, ze to ze zbalis nejakou marenu v baru z tebe nedela nijak lepsiho cloveka. No a tech prikladu jak ma vypadat ukazkova vychova deti a naopak jak vypadat nema mam kolem sebe opravdu spoustu. Takze dokazu dost dobre usoudit jestli bych ja z me pozice tohle dokazal. Ne nedokazal, proto jako „soudny sobec“ tuhle etapu zivota v tomhle zivote si odepru. Starost o pribuzne, kde nemam na vyber to si odkroutim. Na zbytek uz ale fyzicky a psychicky nemam.

                              3 1
                              • kejda  

                                Na druhou stranu je to zase super. Žádné děti ve tvém případě, ideální stav.

                                0 0
                              • Cyklofanatic  

                                Tak pokud číslo v nicku odpovídá roku narození, tak na to klidně třeba za 10–15 let změníš názor, v tom mají chlapi výhodu. Ono nakonec stejně většinou záleží hlavně jak to chce s dětmi Mařena, co má člověk doma :)).

                                1 0
                                • Breakpain  

                                  Mno je mi 37, dite mam teprve ted a teda prijde mi, ze mi krapet ujel vlak. Ja to porad odkladal, abych mel nejakou financni zasobu a trosku me stve, ze jsem nato nevlit treba ve 30 …

                                  Koukam nato z hlediska spolecneho sportu atp, ze budu dostavat od potomka strasny kour ;)…

                                  Takze jako jo, muzu mit dite treba v 50, ale to pak budes jak mlady & stary otec Gott ;).

                                  Asi nejspokojenejsi bych byl, kdybych mel dite uz ve 20, ale kdyz mi bylo 20, tak jsem takove myslenky opravdu nemel :)…

                                  1 0
                                  • Esi  

                                    No tím bych si nebyl tak jistý ze budeš dostávat kouř, muže se ti snadno stát ze potomek ve 14,15 letech nebude mít vůbec zájem s tebou sportovat. Dcera když ji bylo 7 bez potíží ujela na kole 60km, teď ji je 20 a ještě ji tak vytáhnu na lyže, ale ze by šla třeba na kolo, tak to ani náhodou. :-)

                                    2 0
                                  • Cyklofanatic  

                                    Já měl děti ve věku 25–30, teď je mi 36 a naopak si říkám, že bych některý věci nyní dělal jinak. Třeba teď si mnohem více vážím času času s nimi. Každej věk má asi (na to mít děti) nějakou výhodu a nevýhodu. Tvůj věk je tak akorát ;-).

                                    3 0
                                    • enjoy  

                                      To o čem mluvíš ale není daný věkem, kdy jsi měl děti.

                                      To je normální věc. Každý by něco někdy dělal jinak.

                                      Já třeba ve čtyřiceti „musím“ jezdit pumptracky na skejtu. Když jsem na tom 20 let nestál. Naštěstí, co se jednou naučíš, to jako když najdeš.

                                      Ps: mám pár mladších kamarádů a hučím do nich, děti brzo, děti brzo.. A oni se radši ve třiceti (druhý v 25) radši rozvedli :-D. Ok, nebylo to jejich rozhodnutí(dnešní holky, katastrofa) , ale co už :-))

                                      2 0
                                  • -b-n-x-  

                                    Přesně. Ideální je mít děti tak ve 20–25. To se ještě dá tak nějak „vyrovnaně“ dělat různé aktivity.

                                    Já mám děti, které vlastně měly být už vnuci :-)

                                    0 0
                                    • DDDD  

                                      Jenže to říkáš s odstupem času. Já to mám stejně, ale zase jsem v 25 měl jiný zájmy než mít děti…

                                      0 0
                                      • -b-n-x-  

                                        No tak to je jasné :-)

                                        Což ale nic nemění na tom, že by to tak bylo lepší. Pro všechny.

                                        0 0
                                    • vaclaw  

                                      Hele to jsem si nedávno taky říkával, mít děti ve 20 a teď bych měl klid a čas na užívání si života a tak. Na druhou stranu se obávám, že by teď děcka odešly z domu, my se nudili a pořídili si další, takže takhle to přijde až v padesáti a to už bude klid ;)

                                      3 0
                        • jmaselnik  

                          každej nenese na zádech tíhu 5 generací jako Ty. Když jsem dělat dlouhej triatlon, tak jsem běžně trénoval 15–20 hodin týdně, duben, květen i 30. Naprostá většina dlouhých kol a běhů před pátou ráno, tzn. před prací, nebo než se doma vstávalo. Nebylo to snadný, ale šlo to i s malýma dětma a celkem náročnou prací. Navíc teda znám spoustu kamarádů, kteří to měli nebo ještě mají hodně podobně a nejsou to žádní asociálové.

                          3 0
          • Alojs01  

            Tak nevím, mám roční nájezd okolo 10tis km, jezdím 3–5× denně do práce, ale 100km denně nedám ani 10 dní v kuse, když budu chodit do práce… To o čase není…:-))

            0 0
            • Smazaný účet  

              Není, je to o vykonnosti.

              0 0
            • ladys  

              To jsme na tom stejně s nájezdem a věkem. Neměl by jsem s tím nejmenší problém.

              0 0
              • Alojs01  

                Tak to gratuluju… Když jsem před časem jel 5×100 po práci tak 6.den mě už bolely nohy jako prase a radši jsem den vynechal :-)

                0 0
                • keymaker  

                  Ja uz bych to nedal druhej den :-D

                  0 0
                • Singlespeed  

                  To je jen o zvyku. Já točil před 12–13 lety i přes 2800 km měsíčně. Otázka je, proč to vůbec dělat? Tu jsem si naštěstí poměrně brzy položil a s nesmyslným divočením přestal. Ujet 20 a více tisíc km ročně je hobíkovi k ničemu, jen to člověku sebere čas, který by mohl věnovat jiným činnostem mnohdy užitečnějším nebo zajímavějším.

                  2 2
                  • adam320  

                    Jako treba diskuzema na BF :))

                    6 0
                  • Jakobo  

                    Udelals dobre, ono to hlavne neprida ani na zdravi, naopak. To je takove hojne rozsirene klise, jak je sport zdravy. No, do jiste miry. Zapesti – karpal – tres v rukou. Jizda v chladu – kolena. Casem se mohou pridat problemy s krcni pateri, u nekoho prostata, s takovym vysokym najezdem ma velke procento cyklistu po 50. veku na nohou krecove zily. Do toho pri jizde po silnici dychat smrad z vejfuku, po sotoline v prasnem lete zase dalsi den smrkat hlinu. A dalsi.

                    Je dobre dat o vikendu svih 50–60 km nekde v cistem prostredi, pak si dat tyden pauzu. Nebo dojizdet svou denni kratsi vzdalenost do prace treba do 10–20 km denne, to je podle me idealni vzdalenost. S vyssim dennim najezdem pak uz vyznamne prevazuji negativa.

                    0 2
                    • enjoy  

                      Skoro by se dalo říct, kdo nic nedělá, nic nezkazí :-))

                      0 0
                      • Esi  

                        No to úplně ne, ale najezdit 100km denně při práci má do zdravého pohybu taky daleko, nevěřím tomu z na k tomu dostatečnou a vyváženou stravu a hlavně rehabilitaci, dohled fyzioterapeuta a ze po tom kole ještě věnuje hodinu strečinku. Sport je zdravý ale jen do určité míry a to 100km každý den urcite není

                        0 0
                    • ladys  

                      :D

                      0 0
                    • bluerider  

                      Na MTB může být 60 km dobrých, ale jinak je to krátké. Sotva se trochu rozjedeš, už abys končil. Za 20 km se organismus ani nedostane do rytmu, zábava začíná až po 30…

                      0 0
                      • Esi  

                        Ano, ale ne 7 dni v týdnu, tělo potřebuje i odpočinek a nějaký kompenzační pohyb

                        0 0
                        • ladys  

                          Na kompenzaci po tréninku , dělám dřevo

                          0 0
                          • Esi  

                            Já chodím do posilovny, ale neumím si představit 7× týdně 4 hodiny kolo, do toho hodinu po tréninku strecink, 8 hodin práce a k tomu rodina a děti, to mi časové nevychází i kdyz se říká ze den má 24 hodin a noc :-)

                            1 0
                        • Smazaný účet  

                          Je nutný jezdit sedmkrat do tydne ale kazdy den jinak. Tzn, jine profily, jine watty, jine km, dvakrat doufazi atd.

                          0 2
                          • Esi  

                            A k čemu to je dobre? Teda kromě toho ze prijdes o rodinu a kamarády, protože nedelas nic jiného než sedíš na kole?

                            0 0
                    • Charles2k  

                      S těmi 60km o víkendu by se ale nedostala na youtube, do médií a neměla by obdivovatele na stravě…

                      Však to takhle extrémně nemusí dělat roky.

                      1 0
                    • Melvin  

                      Tak jezdit jednou týdně 50–60 km tak je člověk asi víc zničený, než když človek jezdí pravidelně a to tělo je na to zvyklé.

                      0 0
                      • Esi  

                        Tak asi záleží jak jezdíš, kde jezdíš a co děláš když nejdeš na kolo, pokud někdy zbytek času leží na gauci a na kolo chci v Beskydech s někým kdo jezdí 3× týdně a jezdí třeba KPŽ v první polovině vysledovky, tak to asi bude dost znicenej :-)

                        0 0
                        • Melvin  

                          Já mám přesně opačnou zkušenost. Občas jedu s kamarády co moc nejezdí a naopak je musím ze začátku brzdit, aby se nezničili po půl hodině, protože oni vůbec neumí odhadnout tempo, které jsou schopni vydržet třeba 2 hoďky. To samé platí i pro tůry v horách. Ještě větší problém je pak, když je to někdo, kdo posiluje, takže má sílu v nohách a nepřipadá mu, že tak moc dře do toho kopce.

                          3 0
                          • J1RKA  

                            naprostej souhlas

                            0 0
                          • nomecz  

                            tesat do kameme, plašani se vystrikaj po 1–2 hodinach a na moje „borci na klid nejsme na zavodech“ slysim neco ve stylu „bomby pi*o, at to odsejpa“ :-) pak na ne daslich x hodin cekas na kazdym brdku.a chcou co hodinu zastavovat na pivo nebo na zakusek …

                            2 0
                            • Breakpain  

                              No hele, ja jednou pamatuju, ze jsem se zvladl ugrilovat behem 10minut a domu jsem sel skoro pesky. Krasna prace, neveril bych, ze to jde … uplne jsem vyhorel, ale total :)

                              0 0
                              • Esi  

                                Jo když chytíš nějakej libovej hlaďák tak to je taky paráda, z toho se snad dá jen vyspat, taky mám zkušenost že poslední 4 km úplně po rovině jsem jel asi 15 minut, bylo asi 30 ve stínu a tady samozřejmě žádný stín nebyl a já už byl na suchu, v nohách 130km na MTB z toho 65 sám, moc fajn to bylo :-)

                                0 0
                                • Breakpain  

                                  On se k nam chytil nejakej borec na silnicce a ego mi nedalo, sel jsem tahat a nejakym zazrakem jsem chvili utocil 40–45km/h (normalne tocim tak 27/28). Dal jsem par minut a pak mi proste vypovedely svaly ;). “Mladej & blbej”

                                  3 0
                                  • Esi  

                                    jojo takhle s bandou vždy na konci vyjížďky asi tak 4 km před koncem máme na asfaltu lehoučký kopec 2% 500m a na vršku je začátek vesnice, pravidelně tam vyprovokujeme sprint ke značce, u značky jedem lehce přes 40km/ tep 190 :-) tak že takových pitomců znám víc a to už jsme mladí dost dlouho :)

                                    1 0
                                    • ladys  

                                      Jo jo nejlepší je na konci tréninku se pěkně oddělat:)

                                      0 0
                                      • Esi  

                                        jojo, ale zase je to lepší než se popravit hned na začátku vyjížďky :-), jezdíme pro radost tak že nám to určitě žádné treninkové plány nerozbije a ty 4 000km za rok najezdím bez nějakého velkého trenování, závodní ambice už dávno nemám.

                                        1 0
                                    • Smazaný účet  

                                      „Podávat vykon bez treninku je sebevrazda“, říkával uz starý Klapzuba. /Klapzubova jedenactka/

                                      1 0
                            • Charles2k  

                              Jo tohle znám, vím jaké tempo můžu třeba na 4h vyjížďku a od počátku jedu konstantně podle toho. Ale když jedu s někým, tak hodně často to ženou obzvlášť v kopcích první hodinu/hodinu a půl, tepovku mají o 30 vyšší než já. A pak od té hodiny a půl, dvou vadnou. Ale je to marný, dělají to pořád, takže většinou raději jezdím sám.

                              2 1
                          • -b-n-x-  

                            Takhle nějak vypadala moje první „vyjizdka“ s ženou. Já ji říkám: „nejed tak rychle do toho kopce, je to dlouhý kopec“. A za 5 minut hotovo :-)

                            A výčitky, nadávky, pláč, atd…

                            2 0
      • ladys  

        V rozhovoru říká, že dělá v kanclu.

        0 0
        • Goratrix  

          Jej verejny linkedin profil sa da lahko vygooglit podla toho youtube videa.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.